Atom Bombası

Atom Bombası

Son dakika atom bombası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan atom bombası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan atom bombası haber sayfamızda...

Atom Bombası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 903 atom bombası haberi bulunmuştur.
Rusya, Kırım ve diğer ilhak ettiği bölgelerde nükleer tatbikata başladı
Rusya, Kırım ve diğer ilhak ettiği bölgelerde nükleer tatbikata başladı Rusya ordusu, Ukrayna'daki savaşa daha derin bir şekilde müdahil olma ihtimalinden bahseden üst düzey Batılı yetkililere uyarı niteliği taşıyan taktik nükleer silahların kullanıldığı tatbikatlara başladı.
23.05.2024 Dünya
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Haberler
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Gündem
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek ABD medyası Çin'in Avrupa'daki savaş için devreye gireceğini ve Rusya'ya teknolojik destek sunacağını ifade etti. Rusya ise Pekin ile 'sınırsız ilişkisini' dünyaya duyurdu.
15.05.2024 Dünya
ABD'li senatörden rezalet açıklama: İsrail'e atom bombalarını verelim, bitirsinler
ABD'li senatörden rezalet açıklama: İsrail'e atom bombalarını verelim, bitirsinler Orta Doğu'da patlak veren savaşta önce 'İran'ı yok etmek için' gerekli önlemlerin alınması gerektiğini savunan ABD'li senatör şimdi de İsrail'e bölgede kullanması için ve savaşı bitirmek için atom bombalarının verilmesi gerektiğini söyledi.
13.05.2024 Dünya
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu ABD ve Rus basını, Moskova'nın deprem bombası adı verilen FAB-1500 füzelerini kullanmaya başladığını duyurdu. Mart ayında tanıtılan füze iki ay sonra ilk hedefini vurdu, Harkov'daki mahalle tuzla buz oldu.
7.05.2024 Dünya
Adı Vahşi Fay! Hiçbirine benzemiyor, etkisi 10 dakika sürdü: 'Yeniden vuracak'
Adı Vahşi Fay! Hiçbirine benzemiyor, etkisi 10 dakika sürdü: 'Yeniden vuracak' Neredeyse 10 asır süren sessizliğin sona ermesiyle dünyanın en büyük depremlerini oluşturdu. Son olarak 2004'te bin 600 kilometrelik bölümünün tek seferde kırılmasıyla ise 300 bine yakın kişiyi hayattan kopardı. Peki Hiroşima'ya atılan bombadan bin 500 kat daha güçlü Sunda Megathrust, Türkiye'deki faylara ne kadar benziyor?
6.04.2024 Yaşam
'Türkiye bir spor devrimi yaşamakta'
'Türkiye bir spor devrimi yaşamakta' "Türkiye bir spor devrimi yaşamaktadır. Bunun sonucunda da başarılar gelmeye başladı." Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Gençlik ve Spor Bakanlığı için en önemli konulardan bir tanesi bağımlılıkla ve uyuşturucu ile mücadeledir. Gençlerimizi spor salonlarına, tesislere, gençlik kamplarımıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.
25.03.2024 Gündem
'Bütün Fransız askerlerini öldüreceğiz!' Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatacak açıklamayı devlet medyası yayınladı
'Bütün Fransız askerlerini öldüreceğiz!' Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatacak açıklamayı devlet medyası yayınladı Askeri uzmanlar, analistler hatta devlet liderleri dahi Fransa'nın Ukrayna'ya asker göndermesinin küresel bir savaşa hatta küresel bir nükleer savaşa yol açacağını söylüyor. Konuyla ilgili gün içerisinde açıklamalarda bulunan Rus yetkili ise adeta ateşe benzin döktü. Moskova'dan gelen açıklama dünya medyasında yankı uyandırdı.
21.03.2024 Dünya
Oppenheimer’ın anlatılmayan yüzü: Atom bombasının denendiği eyalette kanser olanların hikayesi
Oppenheimer’ın anlatılmayan yüzü: Atom bombasının denendiği eyalette kanser olanların hikayesi Oppenheimer filmi ile gündeme gelen Trinity nükleer patlama denemesi seyirciye bilim insanlarının yaşadığı heyecanı sunsa da, yerli halkın bu deneme yüzünden yaşadığı mağduriyetini yeterince dile getirmedi. 80 yıl sonra halen hikayenin tam olarak anlatılmadığını düşünenler var.
9.03.2024 Dünya
‘Olağanüstü Nadirlikler’den rekor satış
‘Olağanüstü Nadirlikler’den rekor satış Boston’da düzenlenen “Olağanüstü Nadirlikler” müzayedesinde, Mao Zedong’un imzaladığı ilk baskı “Küçük Kırmızı Kitap”, 250 bin dolara satıldı.
28.02.2024 Kültür Sanat
Atom bombasının atıldığı anı gösteren saat rekor fiyata satıldı
Atom bombasının atıldığı anı gösteren saat rekor fiyata satıldı Japonya’nın Hiroşima kentine atılan atom bombasının kalıntıları arasından çıkarılan bir saat31 bin 113 dolara satıldı.
25.02.2024 Dünya
Kansere karşı robotik cihaz
Kansere karşı robotik cihaz Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, tıbbi cihaz yenileme arayışını Türkiye’ye bir ilki getirerek tamamladı.
25.02.2024 Gündem
Atom bombasının patladığı zamanda durmuştu: 31 bin 113 dolara alıcı buldu!
Atom bombasının patladığı zamanda durmuştu: 31 bin 113 dolara alıcı buldu! ABD'nin Japonya'nın Hiroşima şehrine gerçekleştirdiği atom bombası saldırısında eriyen ve patlamanın yaşandığı 08.15’te duran saat, açık artırmada 31 bin 113 dolara satıldı.
24.02.2024 Dünya
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kazandırılan 'Robotik Jiroskopik Radyocerrahi' Cihazı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanı İbrahim Şenol'un katılımıyla hizmete açıldı.
20.02.2024 Gündem
Atom bombasının hikâyesi
Atom bombasının hikâyesi 20. YY’ın büyük atom fizikçilerinden Niels Bohr ve Werner Heisenberg, 1941’de Kopenhag’da tarihin akışını değiştiren bir görüşme yaparlar. “Kopenhag”, atom bombasının anlatılmamış hikâyesini sahneye taşıyor.
10.02.2024 Kültür Sanat
Hiç dinmeyen acı! 6 Şubat... Saat 04.17... 53 bin 537 can gitti
Hiç dinmeyen acı! 6 Şubat... Saat 04.17... 53 bin 537 can gitti Türkiye tam 1 yıl önce asrın felaketini yaşadı. Dünya üzerinde görülmemiş şekilde 7 üzerinde iki deprem peş peşe geldi. Güneydoğu’da 11 kent yerle bir oldu, 14 milyon kişi doğrudan etkilendi. 53 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Rakamların anlatmaya kifayetsiz kaldığı felaketten geriye, milyonlarca enkaz, yüz binlerce yaralı, gözü yaşlı insanlar ve hiç dinmeyecek acılar kaldı.
6.02.2024 Gündem
MİT Başkanı Kalın: Hiçbir ihanet cezasız kalmayacak
MİT Başkanı Kalın: Hiçbir ihanet cezasız kalmayacak MİT Başkanı İbrahim Kalın, Milli İstihbarat Teşkilatının 97. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri’nde önemli mesajlar verdi.
10.01.2024 Gündem
Genel Kültür Soruları 2024: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2024: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları Genel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2024” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.01.2024 Eğitim
Emine Erdoğan’dan Dünya İnsan Hakları Günü mesajı: İsrail insanlığın tüm değerlerini katlediyor
Emine Erdoğan’dan Dünya İnsan Hakları Günü mesajı: İsrail insanlığın tüm değerlerini katlediyor Birleşmiş Milletler’de İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 1948’de kabul edilmesi nedeniyle her yıl 10 Aralık tarihi, “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanıyor.
11.12.2023 Gündem
Emine Erdoğan'dan 'Dünya İnsan Hakları Günü' paylaşımı
Emine Erdoğan'dan 'Dünya İnsan Hakları Günü' paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
10.12.2023 Gündem
Mossad'dan Türkiye'de suikast planı! Abdullah Ağar: MİT bunların fiyakasını bozdu
Mossad'dan Türkiye'de suikast planı! Abdullah Ağar: MİT bunların fiyakasını bozdu Mossad'ın aralarında Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerine yönelik suikast planları yaptığı iddia edildi. Güvenlik kaynakları da İsrail istihbaratını uyararak hiçbir servisin bu tür operasyonlarına müsaade edilmeyeceğine vurgu yaptı. Türkiye'nin bu konuda şakasının olmadığını, MİT'in daha önce yaptığı operasyonlarda Mossad'ın fiyakasını bozduğunu hatırlatan uzman isimler konuyla ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulunudu.
6.12.2023 Gündem
İsrail medyası 72 saat süre verdi: ABD, İran'ı nükleer bombayla vurmalı
İsrail medyası 72 saat süre verdi: ABD, İran'ı nükleer bombayla vurmalı İsrail medyası, ateşkesin ortasında İran'ı yok etme planını içeren bir analiz yayınladı. ABD'nin başrolü oynadığı yazıda nükleer ve ekonomik savaş gündeme getirildi.
26.11.2023 Dünya
Erdoğan'dan İsrail'e 'atom bombası' tepkisi: İlgili mercilere şikayetini yaptık
Erdoğan'dan İsrail'e 'atom bombası' tepkisi: İlgili mercilere şikayetini yaptık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Cezayir'de, Cezayir-Türkiye İş Forumu'na katıldı. Erdoğan, 'İsrail sende atom bombası var, bunun da özellikle ilgili mercilere şikayetini yaptık, yapıyoruz. Türkiye dahil tüm bölgenin güvenliğini tehdit eden bu konuda hem Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi hem de Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı nezdinde girişimlerde bulunacağız.' dedi.
22.11.2023 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e 'atom bombası' tepkisi: İlgili mercilere şikayetini yaptık
Erdoğan'dan İsrail'e 'atom bombası' tepkisi: İlgili mercilere şikayetini yaptık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Cezayir'de, Cezayir-Türkiye İş Forumu'na katıldı. Erdoğan, "İsrail sende atom bombası var. Bunu da özellikle ilgili mercilere şikayetini yaptık, yapıyoruz" dedi.
21.11.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Atom Bombası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.