Uranyum Zenginleştirme

Uranyum Zenginleştirme

Son dakika uranyum zenginleştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uranyum zenginleştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uranyum zenginleştirme haber sayfamızda...

Uranyum Zenginleştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 581 uranyum zenginleştirme haberi bulunmuştur.
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
İran nükleer anlaşması için müzakereler Viyana'da başlıyor
İran nükleer anlaşması için müzakereler Viyana'da başlıyorİran'ın nükleer faaliyetleri konusundaki uluslararası anlaşmanın çökmesini engellemek için görüşmeler bugün Avusturya'nın Viyana kentinde başlıyor.
29.11.2021Dünya
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldü
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldüİran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri, "Basra Körfezi'nde şu ana kadar ABD ile yaşanan doğrudan çatışmalarda 9 Devrim Muhafızının öldüğünü" söyledi.
23.11.2021Dünya
İran yüksek düzeyde zenginleştirilmiş uranyum stokunu ikiye katladı
İran yüksek düzeyde zenginleştirilmiş uranyum stokunu ikiye katladıİran, yüzde 60 oranında zenginleştirilmiş uranyumu 25 kilograma yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stoklarını da 210 kilograma çıkardığını duyurdu.
5.11.2021Dünya
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masada
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masadaSon dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran ile nükleer konusunda devam eden müzakerelerde sürenin kısaldığını, diplomasinin başarısız olması durumunda diğer seçeneklerin masada olacağını söyledi.
13.10.2021Dünya
İran, ABD'den bloke edilen 10 milyar doları serbest bırakmasını istedi
İran, ABD'den bloke edilen 10 milyar doları serbest bırakmasını istediİran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD Başkanı Joe Biden'ın nükleer anlaşma müzakereleri ve yaptırımlar konusunda niyetini göstermesi için bloke edilen 10 milyar doları serbest bırakmasını istedi.
3.10.2021Dünya
İranlı bakan Abdullahiyan, nükleer görüşmelere 'çok yakında' yeniden başlayacaklarını açıkladı
İranlı bakan Abdullahiyan, nükleer görüşmelere 'çok yakında' yeniden başlayacaklarını açıkladıİran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ülkesinin nükleer görüşmelere "çok yakında" geri döneceğini ancak ABD yönetiminin yaptırımları kaldırmayarak ve yeni yaptırımlar uygulayarak Tahran'a "olumsuz işaret" gönderdiğini belirtti.
24.09.2021Dünya
Bennett 'İran'ı durdurmak' için Biden'e plan sunacak
Bennett 'İran'ı durdurmak' için Biden'e plan sunacakİsrail Başbakanı Naftali Bennett, 26 Ağustos'ta Beyaz Saray'da yapacağı görüşmede ABD Başkanı Joe Biden'a İran'ın nükleer çalışmalarını durdurmak için plan sunacağını belirtti.
22.08.2021Dünya
İran'dan uranyum metali üretimi "anlaşmalarla uyumlu" iddiası
İran'dan uranyum metali üretimi "anlaşmalarla uyumlu" iddiasıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, uranyum metali üretiminin Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması (NPT) ve diğer anlaşmalarla uyumlu olduğunu savundu.
18.08.2021Dünya
Yeni kriz kapıda! ABD'den İran'a 'yaptırım' tehdidi
Yeni kriz kapıda! ABD'den İran'a 'yaptırım' tehdidiABD’nin, devam eden 2015 nükleer anlaşmasına geri dönüş müzakerelerinin başarısız olması halinde İran'ın bu ülkenin Çin’e yaptığı petrol satışına yönelik daha sıkı yaptırımlar getirmeyi planladığı belirtildi.
19.07.2021Dünya
İran, yaptırımlardan sonra nükleer kapasitelerinin arttığını duyurdu
İran, yaptırımlardan sonra nükleer kapasitelerinin arttığını duyurduİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD yaptırımlarının işe yaramadığını ve yaptırımlar sonrasında İran'ın nükleer kapasitesinin daha fazla arttığını belirtti.
14.07.2021Dünya
İsrail'in yeni Başbakan'ından İran'a karşı 'uyanın' çağrısı
İsrail'in yeni Başbakan'ından İran'a karşı 'uyanın' çağrısıİran'ın nükleer faaliyetleri konusundaki uluslararası anlaşmayı yeniden canlandırma amacıyla sürdürülen görüşmeler devam ederken, İsrail başbakanı ABD ve müttefiklerini İran'ın oluşturduğu tehdit karşısında "uyanmaya" çağırdı.
21.06.2021Dünya
Nükleer anlaşma kaygısı ABD’ye heyet yollatıyor!
Nükleer anlaşma kaygısı ABD’ye heyet yollatıyor!ABD’nin, İran’la nükleer anlaşmaya geri dönmesine ilişkin görüşmeler sürerken, İsrail, üst düzey diplomat ve savunma yetkililerinden oluşan bir heyeti, önümüzdeki hafta bu konudaki kaygıları ABD’li yetkilere iletmek üzere Washington’a göndermeyi kararlaştırdı. Kararın, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun düzenlediği toplantıda alındığı kaydedilirken, heyetin askeri güvenlik ve stratejik siyasi olmak üzere iki ekipten oluşacağı vurgulanıyor.
24.04.2021Dünya
Son dakika... Yüzde 60'a geldi! İsrail kriz konseyi acil toplanıyor
Son dakika... Yüzde 60'a geldi! İsrail kriz konseyi acil toplanıyorİran'ın yüzde 60 oranında uranyum zenginleştirmeyi tamamladığını açıklaması deprem etkisi yarattı. Avrupa Birliği, Tahran yönetiminin nükleer silah üretimine bir adım daha yaklaşmasını 'kaygıyla karşıladıklarını' duyurdu. Gelen son dakika haberine göre ise, İsrail acil toplanıyor.
16.04.2021Dünya
Son dakika: İran, yüzde 60 saflıkta uranyum zenginleştirdiğini açıkladı
Son dakika: İran, yüzde 60 saflıkta uranyum zenginleştirdiğini açıkladıSon dakika haberine göre, İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, ülkesinin yüzde 60 saflıkta uranyum zenginleştirdiğini duyurdu.
16.04.2021Dünya
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!Suudi Arabistan, İran'ın uranyum zenginleştirme oranını yüzde 60'a çıkarmasının barışçıl bir program olarak değerlendirilemeyeceğini açıkladı.
14.04.2021Dünya
ABD: İran'ın uranyum zenginleştirmesi açıklamasından endişeliyiz
ABD: İran'ın uranyum zenginleştirmesi açıklamasından endişeliyizBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi'nin ülkesinin yüzde 60 saflıkta uranyum zenginleştirme çalışmalarına başladığına yönelik açıklamasının ardından, "Bu provokatif açıklamadan dolayı endişeliyiz." ifadesini kullandı.
13.04.2021Dünya
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidi
İran'dan İsrail'e misilleme tehdidiİran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, "Bu içeriden yapılmış bir saldırı değildir ve sabotajın kaynağı tamamen belirlenmiştir." dedi.
13.04.2021Dünya
Nükleer tesise siber saldırı!
Nükleer tesise siber saldırı!İran’ın uranyum zenginleştirdiği nükleer tesisine yapılan saldırının İsrail dış istihbarat servisi ‘Mossad’ tarafından gerçekleştirilen bir siber saldırı olduğu ifade ediliyor.
13.04.2021Dünya
Son dakika... İsrail Yayın Kuruluşu: İran'da nükleer tesisteki kazanın arkasında Mossad var!
Son dakika... İsrail Yayın Kuruluşu: İran'da nükleer tesisteki kazanın arkasında Mossad var!İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), İran'ın İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'nde meydana gelen kazanın arkasında İsrail istihbarat servisi Mossad'ın olduğunu iddia etti.
11.04.2021Dünya
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kg
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kgİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İran'ın yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stokunun 55 kilograma ulaştığını bildirdi.
7.04.2021Dünya
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyor
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyorAkkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen inşaat çalışmalarına ara vermediklerini belirterek, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) dördüncü ünitesinin inşaat lisansını 2021'in sonuna kadar almayı hedefliyoruz." dedi.
2.04.2021Ekonomi
Ruhani: Nükleer anlaşma çerçevesindeki görevleri yerine getirme sırası 5+1 ülkelerinde
Ruhani: Nükleer anlaşma çerçevesindeki görevleri yerine getirme sırası 5+1 ülkelerindeİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşma çerçevesindeki sorumluklarını yerine getirme sırasının 5+1 ülkeleri olarak bilinen ABD, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya ve Almanya'da olduğunu söyledi.
1.04.2021Dünya
ABD'li senatörlerden Biden'a İran çağrısı
ABD'li senatörlerden Biden'a İran çağrısıABD'li 43 senatör, Başkan Joe Biden'a gönderdikleri mektupta, yönetimin İran'ın nükleer silahlara sahip olmasını önleyecek bir anlaşmaya varılabilmesi için tüm diplomatik ve ekonomik araçları tam kapasite kullanması çağrısında bulundu.
26.03.2021Dünya
Ruhani: 'Yaptırımların kalkması için bir dakikayı dahi kaçırmayacağız'
Ruhani: 'Yaptırımların kalkması için bir dakikayı dahi kaçırmayacağız'İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımların kalkması için "bir dakikayı bile kaçırmayacaklarını" söyledi.
24.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Uranyum Zenginleştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.