Avam Kamarası

Avam Kamarası

Son dakika avam kamarası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avam kamarası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avam kamarası haber sayfamızda...

Avam Kamarası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 652 avam kamarasi haberi bulunmuştur.
Prens Philip'in cenazesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı
Prens Philip'in cenazesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktıKraliçe 2. Elizabeth'in Cuma günü 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Prens Philip'in cenazesi için hazırlıklar sürüyor.
12.04.2021Dünya
İngiltere'de mekanlara girişte aşı sertifikası veya test istemesi gündemde
İngiltere'de mekanlara girişte aşı sertifikası veya test istemesi gündemdeİngiltere Başbakanı Boris Johnson, pubların gerek görmeleri halinde gelen müşterilerinden aşı sertifikası talep edebileceklerini söyledi.
25.03.2021Dünya
İngiltere'yi sarsan kayıp! İki polis daha...
İngiltere'yi sarsan kayıp! İki polis daha...Londra'da Sarah Everard isimli bir kadının ortadan kaybolmasıyla ilgili olarak bir polis memurunun cinayet şüphesi ile gözaltına alınmasının ardından, şüpheli ile ilgili yürütülen başka bir soruşturma nedeniyle Londra Polis Teşkilatı'ndaki iki polis memuru hakkında inceleme başlatıldı.
12.03.2021Dünya
İngiltere'de normalleşme takvimi belli oldu!
İngiltere'de normalleşme takvimi belli oldu!İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs kısıtlamalarının 8 Mart'tan itibaren dört aşamada kaldırılmasının planlandığını açıkladı. Johnson, Avam Kamarası'ndaki konuşmasında açıkladığı yol haritasının, ülkede salgınla mücadeleye yönelik önlemleri "temkinli ama bir daha geriye dönülmeyecek şekilde yumuşatacağını" söyledi. Johnson akşam saatlerinde de bir basın toplantısı düzenledi.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Hemen durdurun! İngiltere'de Rusya ve Çin'e karşı alarm...
Son dakika... Hemen durdurun! İngiltere'de Rusya ve Çin'e karşı alarm...İngiltere'de Avam Kamarası ülkenin savunma sanayisine yapılan yabancı yatırımların, özellikle de Rus ve Çin yatırımlarının yarattığı tehlikeyi vurgulayarak bir an evvel harekete geçilmesi gerektiğini söyledi. Casusluk faaliyetleri konusunda paniğe kapılan parlamenterler, giderek güçlenen bu blok karşısında çok geç olmadan önlem alınması gerektiğini belirterek karşı karşıya oldukları tehlikenin boyutlarını anlattı...
16.02.2021Dünya
İngiltere'ye gizlice girenlere 10 yıla kadar hapis
İngiltere'ye gizlice girenlere 10 yıla kadar hapisİngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, seyahat yasağı uygulanan ülkelerden gelecek İngiliz vatandaşlarının ve ülkede oturum iznine sahip kişilerin otellerde uygulanacak 10 günlük zorunlu karantina için 1750 sterlin ödeyeceklerini söyledi.
9.02.2021Dünya
Tüm İngiltere Yüzbaşı Tom’u andı
Tüm İngiltere Yüzbaşı Tom’u andıİngiltere’de bahçesinde attığı 100 tur ile ülkenin sağlık sistemi NHS’e 32 milyon sterlinden fazla bağış toplayan yüzbaşı Tom Moore’un önceki gün koronavirüs nedeniyle 100 yaşında ölmesinin anısına başkent Londra’da dün London Eye, Wembley Stadyumu ve Blackpool Kulesi gibi sembol yapılar özel olarak aydınlatıldı.
4.02.2021Dünya
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den hemşire Gülnaz Şırınga açıklaması
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den hemşire Gülnaz Şırınga açıklamasıGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Özlem Gürses okuduğu bir yazıyı gerçek zannedip televizyon programında paylaşmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı.
26.01.2021Siyaset
Son dakika... Tüm gözler oradaydı! Kritik anlaşma kabul edildi
Son dakika... Tüm gözler oradaydı! Kritik anlaşma kabul edildiGelen son dakika haberine göre; İngiltere'de parlamento, Avrupa Birliği (AB) ile varılan serbest ticaret anlaşmasını onayladı.
31.12.2020Dünya
Brexit'in mimarı Farage bu kez koronavirüs yasaklarıyla mücadele edecek
Brexit'in mimarı Farage bu kez koronavirüs yasaklarıyla mücadele edecekİngiltere Avrupa Birliği'nden ayrıldıktan sonra ne yöne evirileceği merakla beklenen sağcı-izolasyonist Brexit Partisi'nin lideri Nigel Farage, Muhafazakar hükümetin koronavirüs karşısında ulusal çapta önlemler almasını eleştirerek, bununla mücadeleye odaklanacaklarını söyledi.
2.11.2020Dünya
Sağlık çalışanlarına atlı terapi
Sağlık çalışanlarına atlı terapiGüney Amerika kıtasında koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü üçüncü ülke olan Meksika’da vaka sayısı 841 bin 661’e bu hastalıktan ölenlerin toplam sayısı ise 85 bin 751’e yükseldi.
18.10.2020Gündem
İngiltere’de ‘teknik sorun’ nedeniyle 16.000 vaka koronavirüs tablosuna yeni eklendi
İngiltere’de ‘teknik sorun’ nedeniyle 16.000 vaka koronavirüs tablosuna yeni eklendiİngiltere Sağlık Bakanlığı, 25 Eylül-2 Ekim arasında tespit edilen yaklaşık 16.000 vakanın 'teknik sorun' nedeniyle bilgisayar sistemine girilmediğini ve bu vakaların hafta sonu açıklanan sayılara eklendiğini duyurdu.
5.10.2020Dünya
Son dakika...AB İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı!
Son dakika...AB İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı!Avrupa Birliği (AB), Avam Kamarası'nın İç Piyasa Yasa Tasarısı'nı onaylaması nedeniyle İngiltere hakkında yasal işlem başlattı. AB yetkilileri, Lordlar Kamarası'nda da görüşülecek tasarının uluslararası hukukun ve Brexit Anlaşması'nın tek taraflı ihlali anlamına geldiğini söylüyor.
1.10.2020Dünya
AB, Brexit nedeniyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı
AB, Brexit nedeniyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattıAvrupa Birliği (AB), Brexit anlaşmasının bazı maddelerini değiştirecek tasarı nedeniyle İngiltere'ye karşı hukuki süreç başlattı.
1.10.2020Uzmanpara
İngiltere'de Avam Kamarası AB'nin karşı çıktığı tasarıyı kabul etti
İngiltere'de Avam Kamarası AB'nin karşı çıktığı tasarıyı kabul ettiİngiltere'de Avam Kamarası, Avrupa Birliği'nin (AB) karşı çıkmasına rağmen Brexit Anlaşmasını tek taraflı ihlal edecek İç Piyasalar Yasa Tasarısını kabul etti.
29.09.2020Dünya
İngiltere'de skandal! Hükümetin baş danışmanı aşı şirketinin hissedarı çıktı
İngiltere'de skandal! Hükümetin baş danışmanı aşı şirketinin hissedarı çıktıİngiltere hükümetine koronavirüs salgını döneminde bilim danışmanlığı yapan heyetin başı Patrick Vallance'ın koronavirüs aşısı çalışmaları yürüten çokuluslu ilaç şirketi GlaxoSmithKline'da (GSK) 43 bin 111 hisse sahibi olduğunun ortaya çıkması, çıkar çatışması ihtimali tartışmalarını başlattı.
25.09.2020Dünya
İngiltere, Belarus'a AB'den bağımsız yaptırım uygulayacak
İngiltere, Belarus'a AB'den bağımsız yaptırım uygulayacakİngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Belarus'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunu tanımadıklarını belirterek, Avrupa Birliği'nin (AB) bir uzlaşıya varamaması üzerine ilgili kişilere yönelik kendi yaptırımlarını uygulayacaklarını açıkladı.
24.09.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop İngiltere Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti
TBMM Başkanı Şentop İngiltere Büyükelçisi Chilcott'u kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'u kabul etti.
15.09.2020Haberler
TBMM Başkanı Şentop İngiltere Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti
TBMM Başkanı Şentop İngiltere Büyükelçisi Chilcott'u kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'u kabul etti.
15.09.2020Siyaset
İngiltere’de eski bir bakanın tecavüz suçlamasında Muhafazakar Parti de suçlandı
İngiltere’de eski bir bakanın tecavüz suçlamasında Muhafazakar Parti de suçlandıİngiltere’de Avam Kamarası’nın merkezi Wesminister’da çalışan genç bir kadın, geçtiğimiz günlerde Muhafazakar Parti (Tory) üyesi milletvekili ve eski bir bakan hakkında cinsel saldırı suçlamasında bulundu. İngiliz polisi, olayla ilgili 50 yaşlarında bir kişinin cinsel saldırı suçlamasıyla 1 Ağustos’ta gözaltına alındığını duyurdu. Genç kadın, Muhafazakar Parti liderini suçlayarak, eski bakanı partiden atmayarak bu kişiyi koruduklarını ileri sürdü.
3.08.2020Dünya
ABD'den Çin'e şok suçlama: Corona virüs önlenebilirdi
ABD'den Çin'e şok suçlama: Corona virüs önlenebilirdiABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip corona virüs (covid-19) salgının "önlenebilir" olduğunu belirterek, Çin’in bu konudaki tavrını "utanç verici" bulduğunu söyledi.
21.07.2020Dünya
Meclis Avrupa ve ABD'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceledi
Meclis Avrupa ve ABD'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini incelediTBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceleyerek, raporlaştırdı.
4.07.2020Siyaset
Son dakika... Parlamento'da corona virüs paniği! Apar topar test yaptılar
Son dakika... Parlamento'da corona virüs paniği! Apar topar test yaptılarİngiltere Parlamentosu'nda corona virüs paniği yaşandı. Avam Kamarası'nda konuşması sırasında terini ve burnunu sildiği görülen İngiltere Ekonomi Bakanı Alok Sharma'ya corona virüs testi yapıldı.
4.06.2020Dünya
İngiltere Parlamentosu'nda korona virüs paniği yaşandı! Bakan sürekli olarak ter dökünce...
İngiltere Parlamentosu'nda korona virüs paniği yaşandı! Bakan sürekli olarak ter dökünce...İngiltere Parlamentosu'nda koronavirüs paniği yaşandı. Avam Kamarası'nda konuşması sırasında terini ve burnunu sildiği görülen İngiltere Ekonomi Bakanı Alok Sharma'ya koronavirüs testi yapıldı.
4.06.2020Haberler
Virüsten kurtuldu muhalefete tutuldu
Virüsten kurtuldu muhalefete tutulduİngiltere’de yeni tip koronavirüse yakalanan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Başbakan Boris Johnson, muhalefetin eleştirileriyle karşı karşıya.
23.04.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İngiltereKoronavirüsAvam KamarasıabBrexit

Avam Kamarası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.