Avlanma

Avlanma

Son dakika avlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avlanma haber sayfamızda...

Avlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.285 avlanma haberi bulunmuştur.
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyor
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu gece sona erecek balıkçılık av sezonunun, hamsi, mezgit, kalkan, istavrit, sardalya ve çaça avcılığı açısından verimli geçtiğini ifade etti.
14.04.2021Ekonomi
Atlar Nasıl Uyur? Atlar Hep Ayakta Mı Uyurlar, Ne Zaman Yatarak Uyurlar?
Atlar Nasıl Uyur? Atlar Hep Ayakta Mı Uyurlar, Ne Zaman Yatarak Uyurlar?Atlar, heybetli memeli canlılardır. Güzel görünümleri, duygusal olmaları ve tarihteki önemleri nedeniyle atlar insanlarla güçlü bağ kuran canlılardır. Ancak bu canlıların uyku alışkanlıkları oldukça gariptir. Atların nasıl uyuduğu insanların merak ettiği konulardan biridir. Atlar nasıl uyur, hep ayakta mı uyur, yatarak mı uyur detayları ile derledik.
8.04.2021Eğitim
Kalkan tezgâha kilosu 250 TL’den giriş yaptı
Kalkan tezgâha kilosu 250 TL’den giriş yaptıKalkan, kilosu 250 liradan balıkçı tezgâhlarına çıktı. Satılan bazı kalkanların yasal boyun altında olduğunu belirten Prof. Dr. Saadet Karakulak, av oranı yüzde 90 oranında azalan kalkan balığının korunması için avcılığın düzenlenmesi gerektiğini söyledi...
3.04.2021Gündem
Hamsi ihracatı 1,8 milyon dolar kazandırdı
Hamsi ihracatı 1,8 milyon dolar kazandırdıTürkiye'den yılın iki ayında 18 ülkeye 1 milyon 772 bin 458 dolarlık hamsi ihracatı yapıldı.
28.03.2021Ekonomi
Hayvanat bahçesinden geyik çaldı! Cezadan kaçamadı
Hayvanat bahçesinden geyik çaldı! Cezadan kaçamadıZonguldak'ta Gökçebey ilçesinde seramik fabrikasının hayvanat bahçesinde bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki alageyiği çalıp, tüfekle vurduktan sonra keserek yediği iddiasıyla tutuklanan Murat Benli'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından 61 bin 370 lira para cezası kesildi
25.03.2021Haberler
Hayvanat bahçesinden çaldığı alageyiği vuran kişiye 61 bin lira ceza!
Hayvanat bahçesinden çaldığı alageyiği vuran kişiye 61 bin lira ceza!Zonguldak'ta Gökçebey ilçesinde seramik fabrikasının hayvanat bahçesinde bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki alageyiği çalıp, tüfekle vurduktan sonra keserek yediği iddiasıyla tutuklanan Murat Benli'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından 61 bin 370 lira para cezası kesildi
25.03.2021Gündem
2,7 milyon dolarlık deniz salyangozu ihraç edildi
2,7 milyon dolarlık deniz salyangozu ihraç edildiTürkiye'den yılın ilk iki ayında 5 ülkeye yapılan deniz salyangozu ihracatından 2 milyon 675 bin 123 dolar gelir sağlandı.
23.03.2021Ekonomi
Trabzon'da taze hamsinin kilogramı 20-30 liradan satılıyor
Trabzon'da taze hamsinin kilogramı 20-30 liradan satılıyorTrabzon'da uzun bir sürenin ardından tezgahları süsleyen taze hamsinin kilogramı 20 ila 30 liradan satılıyor.
21.03.2021Ekonomi
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' olduKONYA'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi'nde yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, 'cesaretli çocuk olsun' diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, 'Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum' dedi.
21.03.2021Yaşam
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Denizi kaplayan müsilaj, balıkçının kabusu oldu!
Denizi kaplayan müsilaj, balıkçının kabusu oldu!Çanakkale Boğazı'nın bazı bölümleri, balıkçıların kabusu haline gelen 'müsilaj' ile kaplandı. Beyaz renkli ve yapışkan olan müsilaj nedeniyle balıkçılar avlanamaz hale geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Büyükateş, "Müsilaj sadece ağlarda sorun yaratmıyor. Teknelerin hem pompalarında hem filtrasyon sistemlerinde de sorun yaratıyor" dedi.
17.03.2021Gündem
"Yılancı Mustafa" mahallelinin yardımına koşuyor
"Yılancı Mustafa" mahallelinin yardımına koşuyorHatay'ın Hassa ilçesinde "Yılancı Mustafa" olarak tanınan Mustafa Göktürk, Amanos Dağları'nın eteklerindeki kırsal mahallelerde evlere giren yılanları, ucu çengelli bir demir ve plastik maşayla yakalayarak doğaya bırakıyor.
16.03.2021Haberler
Düzce'de kaçak avlanan kişiye para cezası verildi
Düzce'de kaçak avlanan kişiye para cezası verildiDüzce'nin Beyköy beldesinde kaçak avlandığı belirlenen 1 kişiye 2 bin 909 lira ceza kesildi.
15.03.2021Gündem
Gri kurt katliamı: 60 saatte 216 kurt öldürüldü
Gri kurt katliamı: 60 saatte 216 kurt öldürüldüAmerika Birleşik Devletleri'nin Wisconsin eyaletinde av sezonunda günlük avlanma limitlerine uymayan avcılar 60 saatte 216 gri kurt öldürdü. Hayvanları koruma derneklerinden katliama tepki yağdı.
5.03.2021Dünya
Kerevit Nedir? Kerevit Balığı Nerede Yetişir, Yenir Mi?
Kerevit Nedir? Kerevit Balığı Nerede Yetişir, Yenir Mi?Bilindiği üzere birçok deniz canlısı vardır. Bu deniz canlılarından bir kısmı insanlar tarafından tüketilirken, bir kısmı da tüketilmemektedir. Yenip yenmediği hakkında merak uyandıran balık çeşitlerinden olan kerevit, ne tür bir balıktır? Hangi aileden gelmektedir? Daha çok hangi denizler de bulunmaktadır? Tatlı sular da veya akvaryumlar da yetişir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.03.2021Yaşam
Duygusal Zeka Nedir, Özellikleri Nelerdir? Duygusal Zeka Nasıl Geliştirilir?
Duygusal Zeka Nedir, Özellikleri Nelerdir? Duygusal Zeka Nasıl Geliştirilir?Zekâ ve daha çok insan beyni oldukça karışık ve oldukça farklı bir yapış bulunmaktadır. Daha çok duygusal zekâ bugün birçok birey tarafından merak edilmektedir. Bu merak edilen soruların başında Duygusal zekâ nedir, özellikleri nelerdir? Duygusal zekâ nasıl geliştirilir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.
1.03.2021Eğitim
1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldı
1,6 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldıTürkiye'den ocak ayında 3 ülkeye yapılan deniz salyangozu ihracatından 1 milyon 587 bin 670 dolar gelir sağlandı.
28.02.2021Ekonomi
Doğal Seçilim Nedir, Kalıtsal Mıdır? Kısaca Doğal Seçilim Örnekleri Nelerdir?
Doğal Seçilim Nedir, Kalıtsal Mıdır? Kısaca Doğal Seçilim Örnekleri Nelerdir?Doğal seçilim, çevre ve iklim koşullarına uyum sağlayamayan canlıların yok olması demektir. İlk kez İngiliz biyolog Charles Darwin'in Türlerin Kökeni adlı kitabında öne sürülen teori, doğal seleksiyon adıyla da bilinir. Darwin, bu teoriyi geliştirmeden önce yüzlerce canlıyı incelemiş ve uzun yıllar boyunca gözlem yapmıştır. Doğal seçilim nedir, kalıtsal mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.02.2021Eğitim
Korkunç olay! 15 yaşındaki çocuk av sırasında hayatını kaybetti
Korkunç olay! 15 yaşındaki çocuk av sırasında hayatını kaybettiSamsun'un Vezirköprü ilçesinde arkadaşı tarafından av sırasında kazara vurulduğu önü sürülen çocuk yaşamını yitirdi.
23.02.2021Gündem
Trabzon'da taze hamsi kısa sürede tükendi
Trabzon'da taze hamsi kısa sürede tükendiTrabzon'da uzun bir sürenin ardından tezgahları süsleyen taze hamsi, yüksek fiyatına rağmen vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi.
23.02.2021Ekonomi
Hamsinin fiyatı boyunu aşıyor
Hamsinin fiyatı boyunu aşıyorTürk mutfağının vazgeçilmez balıklarından hamsinin fiyatı adeta el yakıyor. 1 ay boyunca avı yasaklanan hamsi, yasağın bitmesiyle birlikte 30-35 TL’den satılıyor.
17.02.2021Gündem
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştı
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021 Gündem
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştı
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021Gündem
Hamsi ihracatı bir ayda 920 bin dolar kazandırdı
Hamsi ihracatı bir ayda 920 bin dolar kazandırdıTürkiye'den yılın ilk ayında 16 ülkeye 920 bin dolarlık hamsi ihracatı yapıldı.
13.02.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi avı yeniden başladı
Karadeniz'de hamsi avı yeniden başladıTarım ve Orman Bakanlığınca yasal avlanabilir boy uzunluğu olan 9 santimin altındakilerin oranının artması nedeniyle yasaklanan hamsi avı, 1 aylık aranın ardından getirilen ek tedbirlerle yeniden başladı. Gece yarısından itibaren yasağın kalkmasıyla birlikte vira bismillah diyerek Karadeniz'e açılan balıkçılar, hamsi avladı.
6.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hamsiihracatbalıkzonguldakhayvanat bahçesi

Avlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.