Avlanma

Avlanma

Son dakika avlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avlanma haber sayfamızda...

Avlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.388 avlanma haberi bulunmuştur.
Tarihin ilk biyomühendislik ürünü olan melez hayvan Mezopotamya'dan çıktı
Tarihin ilk biyomühendislik ürünü olan melez hayvan Mezopotamya'dan çıktıYeni bir araştırmaya göre, Mezopotamyalılar 4 bin 500 yıl önce insan yapımı ilk melez hayvanlar olan "savaş eşeklerini" savaş arabalarını çekmeleri için kullanıyordu.
16.01.2022Dünya
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'Meksika'nın Isla Guadalupe Adası açıklarında dalış yapan Jalil Najafov'un sosyal medyada paylaştığı fotoğraf, soyu tükendiği belirtilen dünyanın en yırtıcı canlısı Megalodon köpek balıklarıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Deniz Ekolojisti Dr. Mert Gökalp ve Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Hakan Kabasakal, bu türün yaşadığına dair bazı işaretlerin olduğunu belirterek, 'Yaşıyorsa Türkiye kıyılarına da gelebilir' uyarısı yaptı.
16.01.2022Dünya
Operasyonların gizli kahramanları! 'Dedektör köpekler' böyle eğitiliyor
Operasyonların gizli kahramanları! 'Dedektör köpekler' böyle eğitiliyorEmniyet Genel Müdürlüğü’nün suç ve suçlularla mücadelesinde en önemli yardımcılarından olan dedektör köpeklerin eğitildiği Köpek Eğitim Merkezi (KEM) kapılarını İhlas Haber Ajansı’na açtı. 13 değişik branşta eğitilen 6 farklı ırka ait yüzlerce köpek belirlenen testlerden geçtikten sonra yurdun dört bir yanında görev alacak.
15.01.2022Gündem
Mavi gelecek, deniz hıyarı ve yosunda
Mavi gelecek, deniz hıyarı ve yosundaBM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Akdeniz'de balık stokları ve su altı habitatları üzerindeki av baskısını azaltıp sürdürülebilir balıkçılığı desteklemek amacıyla Mavi Umut Girişimi başlattı. FAO Kıdemli Balıkçılık Sorumlusu Hishamunda, Türkiye'de balıkçılıkta kalkınma için aslan balığının yakalanması, balık çiftliklerinde deniz hıyarı yetiştiriciliğinin  artırılmasını önerdi.
10.01.2022Gündem
Milli parkta sıra dışı olay: Hırsız ayı, kurtların avını çaldı!
Milli parkta sıra dışı olay: Hırsız ayı, kurtların avını çaldı!ABD'nin ünlü milli parkı Yellowstone'da "sıradışı" bir olay yaşandı.
4.01.2022Dünya
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyor
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyorÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademisyenleri tarafından 'Marmara Denizi'nde Müsilajın Pelajik ve Bentik Balıkların Erken Yaşam Evreleri Üzerine Etkisi' projesi kapsamında yürütülen araştırmalarda aralık ayı çalışmaları tamamlandı. Zooplanktonları yiyerek büyüyen hamsi, çaça, sardalya ve istavrit gibi balıkların küçükken avlanmaları nedeniyle azaldığını belirten Araştırma Görevlisi Dr. İsmail Burak Daban, bunun neticesinde, hayvansal küçük deniz mikro canlıları olan zooplanktonların ortamda bol olması nedeniyle denizanalarının son yıllarda çoğalıp, büyüdüklerine ve kirlilik baskısıyla birlikte müsilajın oluşmasına neden olduklarına dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
Avlanmak isterken kendini vurdu
Avlanmak isterken kendini vurduKastamonu’da arkadaşları ile ava giden bir kişi, kazara kendini vurması neticesinde hayatını kaybetti. Öte yandan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
26.12.2021Gündem
Yasal izinle avlanıyorlar
Yasal izinle avlanıyorlarTürkiye'de avcılık tartışmaları yıllardır devam ediyor. Ancak değişen bir şey yok. Bakanlık her yıl yasal izinle onlarca yaban hayvanın avlanmasına izin veriyor, avcılar da fırsatı değerlendiriyor...
23.12.2021Gündem
Yaban hayatını bitiren avcılık yasaklanmalı
Yaban hayatını bitiren avcılık yasaklanmalıAvcılık nedeniyle pek çok türün neslinin tükendiğini, yaban hayatının bitme noktasına geldiğini kaydeden doğa savunucuları, yaban hayvanlarının para karşılığı vurulmasının yasal olmadığını ve yasaklanması gerektiğini vurguluyor...
22.12.2021Gündem
‘Avladıklarımız türün fazlası, devlete para kazandırıyoruz’
‘Avladıklarımız türün fazlası, devlete para kazandırıyoruz’Avlanırken katliam yaptıkları iddialarını reddeden avcılar, "Biz türün fazlasını avlıyor, doğanın dengesini sağlıyoruz. Tamamı yasal ve devlete para kazandırıyoruz. Aksi halde çok ağır cezaları var" diye konuştu.
21.12.2021Gündem
Dağların SAT komandosu! Türkiye’nin en gizemli canlısı Anadolu Parsı yok olmamış...
Dağların SAT komandosu! Türkiye’nin en gizemli canlısı Anadolu Parsı yok olmamış...O Türkiye'nin belki de en gizemli canlısı. Neslinin tükendiği düşünülen Anadolu Parsı yıllar sonra ilk kez termal kamera tarafından görüntülendi. Uzmanlar Anadolu Parsı için, "İhtişamlı bir hayvan. Kendini saklayan, güzel kamufle olan bir hayvan. Dağların SAT komandosu” diyor. Peki bu türün nesli nasıl tehlikeye girdi? Her şey 'Mantolu Hasan'ın başının altından mı çıktı? İşte heyecanlandıran gelişmenin tüm detayları...
19.12.2021Gündem
Korkutan açıklama: Marmara Denizi öldü... İstavrit, lüfer, palamut hasta!
Korkutan açıklama: Marmara Denizi öldü... İstavrit, lüfer, palamut hasta!Marmara Denizi’nde müsilaj sonrası hızla artan balık ölümleri, kırmızı yosun tehdidiyle birlikte adeta patlama yaptı. Uzmanlar, "Marmara'da çok büyük değişimler olduğunu artık bilimsel ölçümlere gerek olmayacak şekilde, beş duyumuz ile algılayabileceğimiz düzeyde gözlemliyoruz" diyor.
15.12.2021Gündem
'Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler, hamsiyi ortak denetlemeli'
'Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler, hamsiyi ortak denetlemeli'Karadeniz'de son yıllarda deniz suyu sıcaklığının artması ile av miktarları iyice azalan hamsi için uluslararası koruma ve denetleme önerisi yapıldı. Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Samsun, "Türkiye, Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, Romanya ve Ukrayna'nın ortak paydası olan hamsi, birlikle denetlenmeli, koruma altına alınmalıdır. Hamside uluslararası alanda tedbir zamanı geldi" dedi.
13.12.2021Ekonomi
Boğaz’da şimdi de denizanası istilası
Boğaz’da şimdi de denizanası istilasıGeçtiğimiz ilkbahar ve yaz döneminde müsilaj felaketi yaşanan Marmara Denizi ile İstanbul Boğazı’nın güney kesimlerinde, bu kez de ciddi bir denizanası istilası yaşanıyor.
11.12.2021Gündem
Tunceli'de tepki gören 12 İspanyol avcı kentten ayrıldı!
Tunceli'de tepki gören 12 İspanyol avcı kentten ayrıldı!Tunceli’ye domuz avı için yurt dışından gelen 12 kişi, av izni sürelerinin tamamlanmasıyla kentten ayrıldı. Kente gelen avcıların 20 yaban domuzu avladığı öğrenildi.
10.12.2021Gündem
Balıkçılar hamsi için Gürcistan ve Abhazya’ya yolcusu
Balıkçılar hamsi için Gürcistan ve Abhazya’ya yolcusuTürk karasularında 1 Eylül'de sezona palamut avı ile başlayan ancak palamutta umduğunu bulamayan balıkçılar hamsiye yönelirken, yaklaşık 3 aylık sürede avlanan hamsi hem vatandaşları hem de balıkçıları memnun etti. Hamsinin artık bugünlerde yeterince av vermemesi karşısında ise balıkçılar rızkını Türk karasuları dışında Gürcistan ve Abhazya açıklarında arayacak.
10.12.2021Ekonomi
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdı
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdıİspanya’dan yaban hayvanı avlamak için gelen 12 kişilik avcı grubu Tunceli’de gerginliğe neden oldu. Tunceli’de avcılığın yasaklandığını vurgulayan Munzur Koruma Kurulu sözcüsü, ‘Avcılar hakkında suç duyurusunda bulunduk’ dedi
9.12.2021Gündem
İki turna vuran avcıya 14 bin 918 TL ceza
İki turna vuran avcıya 14 bin 918 TL cezaAdana’da yasa dışı avlanırken iki turna vuran avcıya, devriye gezen ekipler 14 bin 918 TL cezası kesti.
2.12.2021Gündem
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır. Maide Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Mahkemeden yaban koyunu ile keçisi avı kararı
Mahkemeden yaban koyunu ile keçisi avı kararıKonya 1’inci İdare Mahkemesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Konya ve Karaman’da Anadolu yaban koyunu ile yaban keçisi avına ilişkin açtığı ihale için yürütmeyi durdurma kararı verdi.
27.11.2021Gündem
Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandı
Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandıÇeşme Belediyesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Dünya Balıkçılık Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. 19-21 Kasım tarihleri arasında “Temiz Su ve Sürdürülebilir Dünya” odak noktası çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerde denizleri koruma, bilinçli avlanma ve doğru tüketim konularına dikkat çekildi.
22.11.2021Ege
Yasa dışı avlananlara 135 bin 162 lira ceza
Yasa dışı avlananlara 135 bin 162 lira cezaDoğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul 1’inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde yasa dışı avlananlara 135 bin 162 lira ceza uygulandı. Öte yandan denetimlerin devam ettiği bildirildi.
16.11.2021Gündem
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecek
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecekGeçtiğimiz günlerde Konya'da küçük orman kartalı, Ankara'da ise şah kartalı ölü bulundu. Küçük orman kartalının elektrik tellerine temas ederek, şah kartalının ise tüfekle vurularak öldüğü tespit edildi. Peki yırtıcı kuşların ölümleri doğadaki dengeyi nasıl etkiler? Vatandaşlar bu konuda ne yapmalı? Ölümlere nasıl engel olunmalı? İşte haberin ayrıntıları...
8.11.2021Gündem
"Hayalet ağ" denizdeki canlılar için uzun yıllar tehlike
"Hayalet ağ" denizdeki canlılar için uzun yıllar tehlikeKaybolan veya bazı balıkçılar tarafından denizlerde terk edildiği için kontrolsüz şekilde avlanmaya devam eden "hayalet ağlar" mavi sulardaki ekosistemi olumsuz etkiliyor.
6.11.2021Haberler
Akbaba Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Özellikleri Nelerdir?
Akbaba Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Özellikleri Nelerdir?Akbaba kuşları günlük hayatta daha çok belgesellerde karşımıza çıkan kuşlardan biridir. Özellikle vahşi ve yırtıcılığı ile bilinen bir kuş türüdür. Oldukça iri gövdeleriyle ve leş yeme özellikleri ile oldukça dikkat çeken kuşlar âleminin en yırtıcı kuşlarından biridir. Bu bakımdan Akbaba kuşlarının özellikleri ve nasıl bir kuş oldukları da merak edilir. Sizin için Akbaba kuşu ne yer, nerede yaşar? Özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
30.10.2021Evcil Hayvan

Benzer Haber Etiketleri

Avlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.