Balıkçılık

Balıkçılık

Son dakika Balıkçılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Balıkçılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Balıkçılık haber sayfamızda...

Balıkçılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.959 balikcilik haberi bulunmuştur.
Son dakika... İngiltere, Jersey Adası'na gönderdiği gemileri geri çağırdı!
Son dakika... İngiltere, Jersey Adası'na gönderdiği gemileri geri çağırdı!İngiltere, balıkçılık hakları nedeniyle Fransa'yla sorun yaşayan Jersey Adası'na destek için gönderdiği donanma gemilerini, Fransız balıkçıların ablukasının bitmesi üzerine geri çekme kararı aldı.
6.05.2021Dünya
Tekirdağ'da deniz salyası nedeniyle balıkçılar denize açılamıyor
Tekirdağ'da deniz salyası nedeniyle balıkçılar denize açılamıyorTekirdağ'ın Marmaraereğlisi ve Şarköy ilçeleri sahilinde görülen deniz salyası denizde kirliliğe neden olurken, balıkçıların da ağlarını yırtıyor. Bölge balıkçıları deniz salyası nedeniyle denize açılamadıklarını ve sezonu erken kapattıklarını söyleyerek yetkililerden deniz salyasının oluşumun nedeninin araştırılmasını istiyor.
6.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...Son dakika haberlere göre, Manş Denizi'ndeki bir adada patlak veren kriz İngiltere ve Fransa'yı karşı karşıya getirdi, bir limanı ablukaya alan 70 balıkçı teknesini İngiliz savaş gemileri izliyor. İngiliz gazeteleri 'Savaşa hazırız' manşetleri atarken, Fransa lideri Macron da bir başka savaş gemisiyle misilleme yaptı.
6.05.2021Dünya
'Gümüş Balığı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Gümüş Balığı' Yanıtları
'Gümüş Balığı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Gümüş Balığı' YanıtlarıBulmaca çözmeyi sevenler için bulmacalarda sıkça çıkan soruların cevaplarını öğrenmek önemlidir. Genel kültürü artıran bulmacalarda çıkan bazı soruların cevapları internet arama motorlarında araştırılır. Yapılan istatistikler göre gümüş balığının anlamı da en çok araştırılan bilgilerden biridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.05.2021Eğitim
Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat
Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracatTGDF Dijital Veri Paneli’ne göre, Türkiye 2021 yılının ilk 3 ayında tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
4.05.2021Ekonomi
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Çanakkale'de tedirgin eden görüntü! Aylardır terk etmiyor
Çanakkale'de tedirgin eden görüntü! Aylardır terk etmiyorÇanakkale Boğazı'nda balıkçıların kabusu haline gelen ve halk arasında 'deniz salyası' olarak da adlandırılan müsilaj, tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Balıkların hem üreme hem de beslenme alanlarının üzerini kaplayan müsilaj maddesinin aylardır boğazı terk etmemesinin başlıca sebebini meteorolojik şartların uygunluğuna bağlayan Prof. Dr. Yeşim Büyükateş, "Son yaşanan yağmurlardan dolayı akışa bağlı olarak besin elementlerinin yoğun bir şekilde denizel sisteme taşınması müsilajın devam etmesinde oldukça etkili" dedi.
3.05.2021Gündem
Büyük Kanyon'daki 400 bizonu öldürecek gönüllüler aranıyor
Büyük Kanyon'daki 400 bizonu öldürecek gönüllüler aranıyorABD'de Milli Park Hizmeti (NPS), Arizona eyaletinde yer alan Büyük Kanyon'daki yüzlerce bizonu öldürecek gönüllüler arıyor.
2.05.2021Dünya
Avlanması yasak kalkan balıkları denize bırakıldı
Avlanması yasak kalkan balıkları denize bırakıldıBARTIN'da Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kaçak olarak denize bırakılan ağları topladı. Ağlara takılan kalkan balıkları denize bırakıldı.
1.05.2021Haberler
Balıkçıların korkulu rüyası bu kez Tekirdağ'da görüldü!
Balıkçıların korkulu rüyası bu kez Tekirdağ'da görüldü!Tekirdağ sahilinde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabaka oluştu. Benzer bir görüntü geçtiğimiz günlerde Yalova sahillerinde görülmüş, denizden numuneler alınmıştı.
30.04.2021Gündem
Dış ticaret istatistikleri belli oldu
Dış ticaret istatistikleri belli olduMart ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 42,2, ithalat yüzde 25,6 arttı.
30.04.2021Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıMart ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 42,2, ithalat yüzde 25,6 arttı.
30.04.2021Uzmanpara
Midye ve istiridye Marmara’nın filtresi olacak
Midye ve istiridye Marmara’nın filtresi olacakBalık sezonunun erken kapanmasına yol açan, son 15 yılın en büyük müsilaj (deniz salyası) tehdidi altındaki Marmara’yı, “midye” ve “istiridye” kurtaracak.
30.04.2021Gündem
AB Konseyi, İngiltere ile ticaret anlaşmasına onay verdi
AB Konseyi, İngiltere ile ticaret anlaşmasına onay verdiAvrupa Birliği (AB) Konseyi, AB ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı onayladı.
29.04.2021Ekonomi
‘Ekolojik tahribat yaratabilir’ uyarısı
‘Ekolojik tahribat yaratabilir’ uyarısıBalık sezonunu erken kapatan müsilaj (deniz salyası) yoğunluğu Marmara Denizi’nin en büyük tehdidine dönüştü. Müsilajın Marmara Denizi’nde dalış yapan balık adamların kameralarına yansıyacak şekilde çoğaldığı görülüyor.
29.04.2021Gündem
İngiltere ile ticaret anlaşması onaylandı
İngiltere ile ticaret anlaşması onaylandıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmaya onay verdi.
28.04.2021Uzmanpara
İç sular da 'istilacı' tehdidi altında! Tüm Türkiye'ye böyle yayıldı
İç sular da 'istilacı' tehdidi altında! Tüm Türkiye'ye böyle yayıldıTarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, göller ve iç su kaynaklarına çeşitli şekillerde taşınıp, getirilmiş, ekolojik dengeye zarar veren istilacı türlere dikkat çekti. Carassius gibelio balığının ilk olarak Trakya'da görüldüğü daha sonra tüm Türkiye'ye yayıldığı belirtildi. Zebra midyeyle ilgili ise, 'Tatlısu ekosistemlerinde yaşayan en önemli tutunucu-kirletici canlılardan biri. Tutundukları yüzeylerde çoğalarak ekosisteme hakim oluyor' ifadelerine yer verildi.
28.04.2021Gündem
Yatırıma demir attılar
Yatırıma demir attılarMart ayında toplam 19.7 milyar liralık teşvik belgesi verilirken bunun 2.2 milyar lirası gemi yatırımlarından oluştu. Balıkçılık ve petro kimya sektörü için inşa edilen gemilerin yanında yat inşasının hareketli olması teşvik listesine yansıdı.
28.04.2021Ekonomi
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidi
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidiFransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin Brexit sonrası yapılan balıkçılık anlaşmasına uymaması halinde misilleme yapacaklarını belirtti.
27.04.2021Dünya
TBMM'de bu hafta
TBMM'de bu haftaTBMM'de bu hafta akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin düzenlemeler içeren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.
25.04.2021Ekonomi
‘Doğanın İzinde’
‘Doğanın İzinde’Çeşme Belediyesi tarafından ‘Doğanın İzinde-Alaçatı Sulak Alanında Yaşam’ adlı fotoğraf yarışması düzenleniyor.
24.04.2021Ege
Uykusundan uyandırdılar diye rastgele ateş açtı: 2 ölü, 3 yaralı
Uykusundan uyandırdılar diye rastgele ateş açtı: 2 ölü, 3 yaralıHatay'ın Payas ilçesinde, 'yüksek ses' nedeniyle tartıştığı 1'i kadın, 1'i polis memuru 4 kişiyi pompalı tüfekle vuran Hamza Eroğlu (57), daha sonra aynı tüfekle kendisini vurarak yaşamına son verdi. Yaralanan 4 kişiden Kenan Toprak da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
23.04.2021Haberler
Uykusundan uyandırdılar diye rastgele ateş açtı: 2 ölü, 3 yaralı
Uykusundan uyandırdılar diye rastgele ateş açtı: 2 ölü, 3 yaralıHatay'ın Payas ilçesinde, 'yüksek ses' nedeniyle tartıştığı 1'i kadın, 1'i polis memuru 4 kişiyi pompalı tüfekle vuran Hamza Eroğlu (57), daha sonra aynı tüfekle kendisini vurarak yaşamına son verdi. Yaralanan 4 kişiden Kenan Toprak da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
23.04.2021Gündem
Kayıp yaşlı adamın beslediği köpek, bir an olsun bölgeden ayrılmadı
Kayıp yaşlı adamın beslediği köpek, bir an olsun bölgeden ayrılmadıEdirne'de kendisinden 2 gündür haber alınamayan Abdi Özer için Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor. Bölgede balıkçılık yapan Özer’in beslediği sokak köpeği de aramalar sırasında ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmadı.
22.04.2021Gündem
Su ürünleri ihracatı arttı
Su ürünleri ihracatı arttıTürkiye, ocak-mart döneminde su ürünleri ihracatından, 304,5 milyon dolar gelir elde etti.
22.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ingilterefransadeniz salyasıBrexitihracat

Balıkçılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.