Ayasofya Camii

Ayasofya Camii

Son dakika ayasofya camii haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayasofya camii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayasofya camii haber sayfamızda...

Ayasofya Camii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.163 ayasofya camii haberi bulunmuştur.
Binlerce kişi bayram namazını Ayasofya Camii'nde kıldı
Binlerce kişi bayram namazını Ayasofya Camii'nde kıldı Ayasofya Camii'nde yüzlerce kişinin katılımıyla bayram namazı kılındı. Camiye sığmayan vatandaşlar, caminin avlusunda saf tuttu.
10.04.2024 Haberler
Fossati’nin kaleminden Ayasofya
Fossati’nin kaleminden Ayasofya Demirören Yayınları tarafından yayımlanan Chevalier Caspard Fossati imzalı “Ayasofya” adlı kitap özel koleksiyon eseri olarak basıldı. Arşivlik kitap Ayasofya’nın görkemli tarihine ışık tutuyor.
9.04.2024 Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan Cumhurbaşkanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan Cumhurbaşkanı ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
6.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'deki katliam politikaları 3 çeyrek asırdır artarak devam ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'deki katliam politikaları 3 çeyrek asırdır artarak devam ediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Büyük Finali'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Müslümanlar olarak bugün Kur'an'ın rehberliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz." ifadelerini kullandı:
5.04.2024 Gündem
Erdoğan'dan 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciasıyla ilgili son dakika açıklaması! Ruhsatı veren kim?
Erdoğan'dan 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciasıyla ilgili son dakika açıklaması! Ruhsatı veren kim? Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da İbn Haldun Üniversitesi'nde TÜRGEV tarafından düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan Beşiktaş'taki yangına dair, "Bu binaya inşaat ruhsatını, imar ruhsatını veren ve binanın en alt bodrum katlarını gazino haline getirmeye müsaade edenler kim?" ifadelerini kullandı.
5.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Topkapı Sarayı’na ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Topkapı Sarayı’na ziyaret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Dairesi’ni ziyaret etti.
5.04.2024 Haberler
Ayasofya Camii'nde Gazze mesajı! Erdoğan: Her türlü yardımı gönderiyoruz
Ayasofya Camii'nde Gazze mesajı! Erdoğan: Her türlü yardımı gönderiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii'nde cuma namazı sonrası dua etti. Ardından Erdoğan, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Dairesi’ni ziyaret etti.
5.04.2024 Gündem
Ayasofya’da bayraklı provokasyon
Ayasofya’da bayraklı provokasyon İstanbul’da Ayasofya Camii’nde, turistlerin ziyaretine açılan galeri katında bir turistin, Yunanistan bayrağı açarak yaptığı provokasyon sosyal medyada gündem oldu.
18.03.2024 Gündem
İmamoğlu Küçükçekmece'de açıklamalarda bulundu! "Hayat pahalılığını gündemlerine alsın"
İmamoğlu Küçükçekmece'de açıklamalarda bulundu! "Hayat pahalılığını gündemlerine alsın" İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Küçükçekmece'de açıklamalarda bulundu. İmamoğlu "Hayat pahalılığını gündemlerine alsın" dedi.
4.03.2024 Gündem
Tıp dünyası yapay zeka devrimine hazırlanıyor
Tıp dünyası yapay zeka devrimine hazırlanıyor Yapay zeka her alanda olduğu gibi tıp alanında da heyecan yaratmış durumda. Kişiselleştirilmiş tedavi ve bakım olanaklarından yeni ilaçların keşfine, yapay zekanın çok da uzak olmayan bir gelecekte sağlık hizmetlerini daha erişilebilir, etkili ve verimli hale getirmesi bekleniyor. Yapay zeka şirketi Cerebrum Tech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, tıp alanındaki yapay zeka uygulamalarına dair etik, güvenlik ve regülasyon sorunlarına dikkat çekiyor.
4.03.2024 Teknoloji
Ayasofya'ya mahya asıldı! 'La İlahe İllallah' yazısı böyle görüldü
Ayasofya'ya mahya asıldı! 'La İlahe İllallah' yazısı böyle görüldü Her Ramazan ayında asılan ve sembol hale gelen mahyalar minarelere asılmaya başladı. 86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı. İşte o kareler...
4.03.2024 Gündem
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük'
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük' Ramazan ayının sembollerinden olan mahyalar minarelerdeki yerlerini almaya başladı. İbadete 86 yıl sonra açılan Ayasofya Camii'ne, Türkiye'nin son mahya ustası Kahraman Yıldız ve ekibi tarafından hazırlanan 'La İlahe İllallah' yazılı ramazan mahyası asıldı. Usta Yıldız, “Mahyaların anlamı benim için çok büyük. Yapılmayan bir mesleği yapmaya çalışıyorum. Gökyüzüne yazı yazıyorum. Güzel mesajlar veriyoruz. Manevi yönü kuvvetli bir gelenek bu" dedi.
4.03.2024 Gündem
40 yıldır sahaflık yapan Emin Nedret İşli: Kitap okumayan sahaf olamaz
40 yıldır sahaflık yapan Emin Nedret İşli: Kitap okumayan sahaf olamaz Beyoğlu’nun kıdemli sahaflarından Emin Nedret İşli, sahaflık mesleğine olan ilgisinin 1970’li yıllarda başladığını ve kitaba olan sevgisinin hiç bitmediğini ifade ederek iyi bir sahaf olmanın kurallarını anlattı.
22.02.2024 Kültür Sanat
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulan yeni düzenleme 15 Ocak itibarıyla başladı. Tarihi camiyi kültürel amaçla ziyaret etmek isteyen yabancı turist için giriş ücreti 25 Euro oldu. Yeni düzenleme sonrası kılınan ilk cumada giriş yoğunluğu azaldı.
19.01.2024 Gündem
Şehitler ve Gazze için tek yürek
Şehitler ve Gazze için tek yürek ‘Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ yürüyüşü için Galata Köprüsü’nde buluşan yaklaşık 250 bin kişi teröre ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısına tepki gösterdi.
2.01.2024 Gündem
Binlerce kişi şehitler ve Filistin'e destek yürüyüşünde buluştu
Binlerce kişi şehitler ve Filistin'e destek yürüyüşünde buluştu Yeni yılın ilk gününde İstanbul'dan Filistin mesajı veriliyor. Binlerce kişi "şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" diyor. Sabah namazının ardından başlayan yürüyüş, Galata Köprüsü'nde son bulacak.
1.01.2024 Haberler
Bilal Erdoğan: Kudüs'ün prangalarının kırılmasının bir ön mesajı
Bilal Erdoğan: Kudüs'ün prangalarının kırılmasının bir ön mesajı CNN TÜRK'ten Göksu Öngören Özgür'e alanda açıklamalarda bulunan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, 'Yılın ilk günü, ilk sabahı biz bunun çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Yeni yıla girerken Filistin için de dualarla girmek istedik. Buraya Ayasofya'dan yürüyerek geldik. Ayasofya Camii'nin prangaları kırıldı. Bunun biz Kudüs'ün prangalarının kırılmasının bir ön mesajı olduğunu biliyoruz. İstiyoruz ki; bütün dünyaya buradan haykıralım. Dualarımızla, haykırışlarımızla hem katil İsrail'i lanetleyelim hem 12 şehidimiz var. Bunların tetiklerini çekenlerin aynı merkezden kontrol edildiğini biliyoruz. Hem de onlara mesajımızı verelim. Hem şehitlerimizi rahmetle anmak hem Filistin'e desteğimizi haykırmak hem de İsrail'i lanetlemek içni bütün sivil toplum kuruluşları burada birlikteyiz.' dedi.
1.01.2024 Haberler
İstanbul'da tarihi yürüyüş: Binlerce vatandaş şehitler ve Filistin için bir araya geliyor
İstanbul'da tarihi yürüyüş: Binlerce vatandaş şehitler ve Filistin için bir araya geliyor Yeni yılın ilk gününde İstanbul'dan Filistin mesajı verilecek. Binlerce kişi "şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" diyecek. Sabah namazının ardından başlayacak yürüyüş, Galata Köprüsü'nde son bulacak.
1.01.2024 Haberler
İstanbul'da tarihi yürüyüş: On binlerce vatandaş şehitler ve Filistin için bir araya geldi
İstanbul'da tarihi yürüyüş: On binlerce vatandaş şehitler ve Filistin için bir araya geldi Yeni yılın ilk gününde İstanbul'dan Filistin mesajı verildi. On binlerce kişi "şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" dedi.
1.01.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ertelenen Süper Kupa finaliyle ilgili ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ertelenen Süper Kupa finaliyle ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ödüller ile Türkiye'nin değerlerine sahip çıkıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ertelenen Süper Kupa finali ile ilgili olarak da açıklama yaptı.
30.12.2023 Gündem
Son dakika: Bakan Ersoy'dan CNN Türk'te Özgür Özel'e 'atık su arıtma tesisi' yanıtı: Hesap yapmayı bilmiyor
Son dakika: Bakan Ersoy'dan CNN Türk'te Özgür Özel'e 'atık su arıtma tesisi' yanıtı: Hesap yapmayı bilmiyor Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy merak edilen soruları Tarafsız Bölge'de yanıtladı. Atık su arıtma tesisi iddialarına cevap veren ve CHP lideri Özgür Özel'in yaptığı hesabın yanlış olduğunu belirten Bakan Ersoy, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetmeye talipseniz hesabı doğru yapacaksınız. Belediyenin yapması gereken tesisleri biz yapıyoruz. Bunlar kıyı kentleri, çok önemli kentlerimiz." dedi. Öte yandan Bakan Ersoy, Ayasofya Camii ile ilgili yeni gelişmeyi de duyurdu.
11.12.2023 Gündem
Ayasofya Camii'nde deprem restorasyonu!
Ayasofya Camii'nde deprem restorasyonu! Ayasofya-i Camii Kebir Şerifi'nde eylül ayında başlayan ikinci etap restorasyon çalışmaları sürüyor. Ziyaretçiye ve ibadete açık olarak gerçekleşen çalışmalar hakkında Bilim Kurulu Üyesi İhsan Sarı bilgi verdi.
4.12.2023 Gündem
Kral Ragnar İstanbul’da!
Kral Ragnar İstanbul’da! ‘Vikingler’ dizisinde Kral Ragnar karakteriyle tüm dünyada tanınan ünlü Hollywood yıldızı Travis Fimmel, İstanbul’a geldi.
25.11.2023 Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir İhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023 Gündem
'Vikingler' dizisinin yıldızı Travis Fimmel, Ayasofya'da
'Vikingler' dizisinin yıldızı Travis Fimmel, Ayasofya'da Kanada-İrlanda ortak yapımı 'Vikings' (Vikingler) dizisinde hayat verdiği 'Kral Ragnar' karakteriyle tanınan Travis Fimmel, turistik gezi amaçlı geldiği İstanbul’da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu ile bir araya geldi. Dünyaca ünlü Avustralyalı aktör, Ayasofya Camii’ni ve Ayasofya Tarihi Müzesi’ni gezdi.
25.11.2023 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Ayasofya Camii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.