Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi

Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi

Son dakika Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi haber sayfamızda...

Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 236 ayasofya-i kebir cami-i şerifi haberi bulunmuştur.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondur
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondurAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak'ın kuzeyinde sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili, "Hemen birilerinin Türkiye’yi suçlaması, açık ve net ifade etmek isterim ki planlı bir provokasyondur ve Türkiye’nin hedef gösterilmesi son derece yanlıştır. Kullanılan silahtan ve yönteme kadar tipik bir PKK saldırısı olduğu açıktır" dedi.
25.07.2022Siyaset
Antlaşmayı aşındırmayın
Antlaşmayı aşındırmayınLozan Antlaşması’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu belgelerinden olduğunu belirten Erdoğan, Yunanistan’ın başta Türk azınlığın hakları olmak üzere antlaşma şartlarını yok saydığını veya bilinçli şekilde aşındırmaya çalıştığını belirtti.
25.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya paylaşımıAyasofya'nın yeniden ibadete açılışının 2. yıl dönümü nedeniyle mesaj paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "86 yıl sonra fethin sembolü, Fatih’in vasiyeti ve emaneti Ayasofya-i Kebîr Cami-i Şerîfi’ni aslına rücu ettirmeyi bizlere nasip eden Allah’a hamdolsun. Ayasofya’nın dirilişi bir kez daha hayırlı olsun." dedi.
24.07.2022Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Sonsuza kadar kalmayacaklar
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Sonsuza kadar kalmayacaklarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik sığınmacı tartışmalarına ilişkin, " Sonsuza kadar burada kalmayacaklar. Briket evlerin yapılması, güvenliğin sağlanması ile birlikte gönüllü ve onurlu şekilde bu geri dönüş sağlanacak. Bugün söylediğimiz birilerinin söylediği gibi 'hadi insanları otobüse bindirelim katillere teslim edelim' gibi bir yaklaşım asla olmayacaktır." ifadelerini kullandı. Çelik, Canan Kaftancıoğlu'nun cezasının onanmasına ilişkin "Herkes dosyaya bakarak konuşmalı. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma." sözlerine yer verdi.
12.05.2022Siyaset
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldik
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kültür sanat fuarı Heritage İstanbul'un açılışında konuştu. Bakan Ersoy, "Kazılar sonucu ortaya çıkan eserler, çağdaş müzecilik anlayışıyla yapılan müzelerimizde sergileniyor. Son yıllarda attığımız adımlarla, müzecilik alanında da dünyaya yön veren, hedefler gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik. Türkiye'miz 'kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele' konusunda da rol model olma yolunda ilerliyor" diye konuştu.müze,
11.05.2022Kültür Sanat
Ayasofya Camii'nin 'İmparatorluk Kapısı'ndaki tahribata inceleme
Ayasofya Camii'nin 'İmparatorluk Kapısı'ndaki tahribata incelemeVakıflar Genel Müdürlüğü, Ayasofya Camii'nin tarihi 'İmparatorluk Kapısı'nda tahribatla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.
19.04.2022Gündem
Ayasofya'da 88 yıl sonra teravih namazı kılınacak
Ayasofya'da 88 yıl sonra teravih namazı kılınacak Ayasofya-İ Kebir Cami-i Şerifi'nde 88 yıl aradan sonra ilk teravih namazı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırılacak.
31.03.2022Gündem
Ayasofya’da 'Hat Sergisi' sanatseverlerle buluştu
Ayasofya’da 'Hat Sergisi' sanatseverlerle buluştuYaklaşık 8 yıldır düzenlenen ‘Albayrak Hat Takvimi Sergisi’ bu yıl da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde sanatseverlerle buluştu. Açılışı gerçekleştirilen sergide; hat sanatçılarının Kuran-ı Kerim’den seçtikleri “iman ayetleri”nden oluşan on iki sanat eseri yer alıyor.
29.12.2021Kültür Sanat
Erdoğan’a ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’
Erdoğan’a ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a NFT tabanlı ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’ hediye etti.
28.12.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi’nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bay Kemal! Sen Suriye’deki teröristlerle beraber ol, PKK, YPG, PYD ile beraber ol. Onları da gömeceğiz.' dedi.
5.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Adım adım yaklaşıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Adım adım yaklaşıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Şu anda Diyarbakır'da vatandaşlarım gecenin geç saatlerine kadar rahatlıkla dolaşıyor, bundan sonraki süreç daha da huzurlu olacak.' dedi.
11.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hicri yeni yılı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hicri yeni yılı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hicri yeni yılını yayımladığı mesajla kutladı.
8.08.2021Siyaset
‘Ayasofya’nın dirilişi bir kez daha hayırlı olsun’
‘Ayasofya’nın dirilişi bir kez daha hayırlı olsun’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin yeniden ibadete açılmasının yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı.
25.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 3 yaşında
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 3 yaşındaCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iletişim seferberliği yürüttüklerini belirterek, "Türkiye'nin başarı hikayesini, tezlerini anlatmak için iletişimin tüm araç ve yöntemleriyle, geniş katılımlı ve çok paydaşlı bir süreç yönetiyoruz." ifadesini kullandı.
24.07.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 3 yaşında! Fahrettin Altun'dan açıklama
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 3 yaşında! Fahrettin Altun'dan açıklamaCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iletişim seferberliği yürüttüklerini belirterek, "Türkiye'nin başarı hikayesini, tezlerini anlatmak için iletişimin tüm araç ve yöntemleriyle, geniş katılımlı ve çok paydaşlı bir süreç yönetiyoruz." ifadesini kullandı.
24.07.2021Siyaset
Bakanlardan peş peşe 'Ayasofya' paylaşımı
Bakanlardan peş peşe 'Ayasofya' paylaşımıBakanlar, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasının yıl dönümüne ilişkin sosyal medya hesaplarından kutlama mesajları paylaştı.
24.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı.
24.07.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı.
24.07.2021Gündem
İbadete açılan Ayasofya’yı kaç kişi ziyaret etti? sorusuna yanıt geldi!
İbadete açılan Ayasofya’yı kaç kişi ziyaret etti? sorusuna yanıt geldi!İstanbul Müftü Vekili Mustafa Yavuz, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının birinci yılında 3 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırladığını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının olumsuz şartları bittikten sonra bu sayının daha da artacağını söyledi.
23.07.2021Gündem
Ayasofya ve Taksim Camisi'nde bayram namazı kılındı
Ayasofya ve Taksim Camisi'nde bayram namazı kılındıBaşakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerini Başakşehir Millet Bahçesi ve Bahçeşehir Gölette kılınan bayram namazında buluşturdu. Taksim Camisi'nde ilk bayram namazı kılındı. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde de Kurban Bayramı namazı binlerce vatandaşın katılımıyla ikinci kez eda edildi.
20.07.2021Gündem
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bazı Yunan politikacıların, Rum politikacılarla birlikte Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) haklarını yok sayan maksimalist iddialar ortaya attıklarını belirterek, "Yunan tarafından beklentimiz, artık maksimalist iddialarında ısrar etmeyerek, bölgenin zenginliklerinden birlikte ve barışçıl bir şekilde faydalanmanın yollarını düşünmeleridir." dedi. Kıbrıs Türkü'nün Annan Planı'na "evet" dediğini anımsatan Altun, "Bana göre, iki toplumun birlikte yaşama ihtimali, Rumların AB'ye alındığı gün bitmişti. Buna rağmen yıllarca iyi niyetle gayret gösterildi. Ancak iyi niyetin bir sınırı var. Artık aynı çatı altında yaşamanın mümkün olmadığını herkes görüyor." açıklamasını yaptı.
18.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'deki 'müjde'si ne olacak? İşte kulis bilgileri...
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'deki 'müjde'si ne olacak? İşte kulis bilgileri...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, 'KKTC'de bir müjde açıklayacağım' dedi, tüm dikkatleri o açıklamaya çevrildi. Söz konusu "müjde" ne olabilir? Ankara kulislerinde neler konuşuluyor? İşte Ankara kulislerinde yer alan son dakika bilgileri...
17.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'deki 'müjde'si ne olacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'deki 'müjde'si ne olacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, 'KKTC'de bir müjde açıklayacağım' dedi, tüm dikkatleri o açıklamaya çevrildi. Söz konusu "müjde" ne olabilir? Ankara kulislerinde neler konuşuluyor?
17.07.2021Haberler
Son Dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Müjdesini parlamentoda vermek istiyorum
Son Dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Müjdesini parlamentoda vermek istiyorumSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. KKTC ziyaretiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Pazartesi günü KKTC'ye seyahatimiz var. KKTC'de müjdesini parlamentoda vermek istiyorum. Güzel bir adımımız var.' dedi.
16.07.2021Siyaset
'Haklarını asla ödeyemeyiz'
'Haklarını asla ödeyemeyiz'Meclis bahçesindeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde düzenlenen törende konuşan Erdoğan “Yurdu yaşatmak için can veren ama canından aziz bildiği vatanından vazgeçmeyen kahramanların haklarını ödeyemeyiz” dedi
16.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.