Ayşe Keşir

Ayşe Keşir

Adalet ve Kalkınma Partisi Düzce 3 .sıra Adayı.1967 yılında Düzce'de doğdu. Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Anabilim dalında yaptı.Meslek yaşamına engellilere yönelik ilk yayın olan Yaşama Sevinci Dergisinde muhabir olarak başladı. 24 yaşında kadınlar için ilk yayını Hanımeli Dergisini çıkardı. Uzun yıllar özel televizyon kanallarında metin yazarlığı ve programcılık yapan Keşir, çeşitli oyun ve senaryolar yazdı. 15’i aşkın radyo tiyatrosu seslendirildi ve yayınlandı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde, toplum okumaları üzerine makaleleri ve köşe yazıları yayınlandı. 1985 yılından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde, ailenin güçlendirilmesi, engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, gençler vd. alanlarında çalışmalar yaptı. 2001 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olduğu AK Parti’de, 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Araştırma ve Anket Birim sorumlusu olarak çalıştı. 2005 yılında olağan kongre ile birlikte Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Sosyal işlerden daha sonra da tanıtım ve medyadan sorumlu genel başkan yardımcılığı yaptı. Teşkilat görevlendirmeleri ve seçim çalışmaları vesilesi ile Türkiye'nin hemen tüm şehirlerinde defalarca görev yaptı. 2009 yılında Ankara Altındağ’dan Meclis Üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu. 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda kuruluşundan itibaren bakan danışmanlığı yaptı. Keşir evli ve üç kız çocuğu annesidir.

Ayşe Keşir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 ayşe keşir haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Keşir: 21 bin 176 kadın eğitim hayatına tekrar başladı
AK Parti'li Keşir: 21 bin 176 kadın eğitim hayatına tekrar başladıİzmir'de konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, yürütülen projelerle yaklaşık 17 bini lise olmak üzere 21 bin 176 kadının eğitim hayatına tekrar başladığını söyledi.
18.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencisine doğum günü hediyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencisine doğum günü hediyesiAydın'da dün katıldığı bir programda kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen üniversite öğrencisi Tuğçe Öktem'in (20) doğum günü olduğunu öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öktem'e doğum günü hediyesi olarak bilezik hediye etti.
16.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencisine doğum günü hediyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencisine doğum günü hediyesiAydın'da dün katıldığı bir programda kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen üniversite öğrencisi Tuğçe Öktem'in (20) doğum günü olduğunu öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öktem'e doğum günü hediyesi olarak bilezik hediye etti.
16.01.2022Siyaset
17 bin kadın ‘nerede kalmıştık’ dedi
17 bin kadın ‘nerede kalmıştık’ dediAK Parti Kadın Kolları tarafından geçtiğimiz eylülde 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan "Nerede Kalmıştık?" eğitim seferberliği projesiyle eğitim hayatını bir sebeple yarıda bırakmış olan 17 bin 461 kadın, açık öğretim liselerine yeniden kayıt yaptırdı. Ayrıca proje kapsamı dışında olmasına rağmen gönüllü eğitim rehberleri aracılığıyla yarım kalan eğitimlerine devam ederek açık ilköğretim okullarına ve okuma yazma kurslarına kayıt yaptıran kadınların sayısı 3 bin 715 kişi oldu.
22.12.2021Siyaset
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır" dedi.
8.12.2021Siyaset
‘Topyekûn mücadele gerektiriyor’
‘Topyekûn mücadele gerektiriyor’AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Ankara, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uygulama Pratikleri ve Öneriler’ konulu disiplinler arası çalıştay düzenledi.
25.11.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan anket açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan anket açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "CHP'nin birinci parti olarak görüldüğü bir kamuoyu araştırması yok. Bütün kamuoyu araştırmalarında AK Parti birinci partidir. Daha yüksek oy alarak, yolumuza devam edeceğiz" dedi.
22.11.2021Siyaset
Bakan Soylu, '12 Kasım Düzce Depremi Anma Töreni'nde konuştu
Bakan Soylu, '12 Kasım Düzce Depremi Anma Töreni'nde konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ana kadar 42 milyon vatandaşa temel afet eğitimi verdiklerini belirterek, "Hedefimiz yıl sonu itibarıyla 51 milyondu. İnşallah onu yakalayacağız. 81 vilayetimizde afet risk azaltma planları yaptık." dedi.
12.11.2021Gündem
Türkkan hakkında hakaretten fezleke
Türkkan hakkında hakaretten fezlekeBingöl’de şehit ağabeyine küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı.
12.11.2021Siyaset
AK Parti'li Keşir'den Akşener'e mektup: Küfürlü bir dil ile siyasetin 'bacısı' olamazsınız
AK Parti'li Keşir'den Akşener'e mektup: Küfürlü bir dil ile siyasetin 'bacısı' olamazsınızAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yazdığı mektupta, "Kadının siyasette etkin varlığından söz ederken, erkeklerin eleştirdiğimiz üslup ve tarzı ile siyaset yapmasını kastetmemiştik. Küfürlü bir dil kullanarak, sizin de sık sık dile getirdiğiniz gibi siyasetin 'bacısı' olamazsınız." ifadelerini kullandı.
11.11.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlar ülkemizi ve dünyayı kuşatacak değişimin öncüleri
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlar ülkemizi ve dünyayı kuşatacak değişimin öncüleriGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyeti Kuran ve Yaşatan Kadınlar Programı'nda konuştu.'Kadın yoksa insan da yoktur' diyen Erdoğan, "Kadınları dışlayan bir toplum potansiyelinin yarısından vazgeçmiş demektir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kadınlarımızın ülkemizi ve dünyayı kuşatacak bir değişimin öncüleri olacağına inanıyoruz." dedi.
28.10.2021Siyaset
AK Parti'li Keşir'den 'Büyük Türkiye' vurgusu
AK Parti'li Keşir'den 'Büyük Türkiye' vurgusuAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, "Büyük Türkiye hayalimiz var. Bu büyük Türkiye hayalini, kadın erkek 84 milyon omuz omuza gerçekleştireceğiz." dedi.
19.10.2021Siyaset
AK Partili Ayşe Keşir, Kayseri'de konuştu
AK Partili Ayşe Keşir, Kayseri'de konuştuAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, son 19 yılda kamu kurumlarının ciddi hibe desteklerinin olduğunu ve bunların büyük kısmının kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladığını bildirdi.
19.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Yapımı Tamamlanan Tesislerin Açılış Programı'nda konuştu. Yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitim öğretimi devam ettirmektir." dedi.
9.10.2021Siyaset
Nerede kalmıştık?
Nerede kalmıştık?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, eğitimleri yarıda kalan kadın ve kız çocuklarının “Nerede Kalmıştık” projesi sayesinde kaldıkları yerden okula devam edeceklerini söyledi.
30.09.2021Gündem
Emine Erdoğan: 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruz
Emine Erdoğan: 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hepimize büyük bir heyecan veren 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruz. Eğitimleri yarıda kalan kadınlarımız ve kız çocuklarımız okula kaldıkları yerden devam edecek" dedi.
29.09.2021Gündem
Hedef 25 bin kadını lise mezunu yapmak
Hedef 25 bin kadını lise mezunu yapmakAK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, kadınların eğitim ve istihdamını artırmaya yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, “Nerede Kalmıştık?” projesiyle yeni bir eğitim seferberliği başlatıyor. Proje ile farklı nedenlerle lise eğitimini yarım bırakmış kadınların lise diploması almaları hedefleniyor.
25.09.2021Siyaset
AK Parti lise eğitimi almamış kadınlar için "Nerede kalmıştık" seferberliği başlatıyor
AK Parti lise eğitimi almamış kadınlar için "Nerede kalmıştık" seferberliği başlatıyorAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, 29 Eylül'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde lise eğitimi almamış ya da eğitimini yarıda bırakmış kadınlar için "Nerede kalmıştık" adlı eğitim seferberliği başlatılacağını bildirdi.
24.09.2021Gündem
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
AK Parti Kadın Kolları Kızılcahamam'da eğitim kampı düzenleyecek
AK Parti Kadın Kolları Kızılcahamam'da eğitim kampı düzenleyecekAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, Kızılcahamam'da üç gün sürecek istişare ve eğitim kampı gerçekleştirilecek
9.09.2021Siyaset
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajı
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye ve Azerbaycan'ın Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Rusya, İran ve Gürcistan'dan oluşan bölge ülkelerinin sorunlarını kendi aralarında çözecekleri ve ekonomik olarak birlikte kazanacakları bir ortamın oluşmasında samimi ve kararlı olduğunu söyledi. Kurtulmuş, 'Sonunda hak galip geldi. Karabağ'ın kurtarılması haklı olanın kazanacağını bir kere daha dünyaya göstermiştir. Bu bakımdan da fevkalade sonuçtur' dedi.
28.07.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdiAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferinin sadece işgal edilmiş toprakların kurtarılmasını sağlamadığını aynı zamanda güçlü olanın değil, arkasını bir yerlere dayayanın değil haklı olanın kazanacağını bütün dünyaya gösterdiğini belirterek, "Azerbaycan'ın zaferi, dünyada yeni bir siyasal mimarinin kurulması gerekliliğini de ortaya çıkardı." dedi.
28.07.2021Gündem
AK Parti heyetinden Azerbaycan çıkarması
AK Parti heyetinden Azerbaycan çıkarmasıGenel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığındaki AK Parti heyeti, üst düzey temaslar ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirmek üzere 25 Temmuz pazar günü Bakü’ye gidecek.
24.07.2021Siyaset
AK Parti heyeti Azerbaycan'a geniş katılımlı ziyaret gerçekleştirecek
AK Parti heyeti Azerbaycan'a geniş katılımlı ziyaret gerçekleştirecekAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığındaki heyet, üst düzey temaslar ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirmek üzere 25 Temmuz'da Bakü'ye gidecek.
23.07.2021Siyaset
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ayşe Keşir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.