Bağımlılık

Bağımlılık

Son dakika bağımlılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağımlılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağımlılık haber sayfamızda...

Bağımlılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.217 bağımlılık haberi bulunmuştur.
TikTok videoları beyni değiştiriyor
TikTok videoları beyni değiştiriyor Bir konuya odaklanabilmenin, diğer ifadeyle konsantrasyonu sağlamanın da beyin sağlığıyla ilişkili olduğu biliniyor.
10.06.2024 Dünya
Kimyasallar balıkların cinsiyetini değiştirdi
Kimyasallar balıkların cinsiyetini değiştirdi “Nature Sustainability” dergisinde yayımlanan makalede araştırmacılar, ekosistemleri kirleten kimyasal maddeler nedeniyle canlı türlerinde bağımlılık, kaygı ve cinsiyet değişimi olduğunu bildirdi.
9.06.2024 Dünya
Umut dolu hizmetin başarı hikayesi
Umut dolu hizmetin başarı hikayesi İzmir Urla Rotary Kulübü Dönem Başkanı Berna Üzer, görevini devretmeden önce Milliyet Ege’ye açıklamalarda bulundu. Üzer “Herkese umut veren bir dönemi geride bırakıyoruz. Bunun devam edeceğine eminim” dedi.
8.06.2024 Ege
Cesetleri streçleyip kaldırıma bıraktılar! Belediye başkanına tüyler ürperten 'mesaj'
Cesetleri streçleyip kaldırıma bıraktılar! Belediye başkanına tüyler ürperten 'mesaj' Acımasız kartel üyeleri, kurbanlarının cesetlerini kan donduran bir halde yol kenarına bırakıp, beraberinde belediye başkanı için de tüyler ürpertici uyarı bir mesajı iliştirdi.
6.06.2024 Dünya
İnternet gencin beynini ‘yiyor’
İnternet gencin beynini ‘yiyor’ İnternet bağımlılığının gençlerin beyin kimyasını değiştirdiği, “sinir ağları”nı daha çok bağımlılık yaratacak şekilde bozduğu ve hafızayı zayıflattığı ortaya çıktı.
6.06.2024 Dünya
AB Büyükelçilerine doğal gaz mesajı:  Kapasiteyi arttıralım, yatırım yapalım
AB Büyükelçilerine doğal gaz mesajı: Kapasiteyi arttıralım, yatırım yapalım Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin büyükelçilerini bakanlıkta ağırladı. Görüşmede, Hazar bölgesindeki doğal gaz kaynaklarının Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılması konusu gündeme geldi.
31.05.2024 Ekonomi
Bakan Koca duyurdu: Sağlık Vadisi kararı Resmî Gazete’de
Bakan Koca duyurdu: Sağlık Vadisi kararı Resmî Gazete’de Bakan Koca, "Sağlık Vadisi’nin kuruluşu ile ilgili karar Resmî Gazete’de. Bugün yayınlanan Resmî Gazete ile Sağlık Vadisi projesinin hayata geçirilmesi konusundaki en ileri adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla atıldı." açıklamasını yaptı.
25.05.2024 Gündem
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Spor çok önemli bir unsur, önemli bir enstrüman, spor iyileştiren birleştiren bir güç
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Spor çok önemli bir unsur, önemli bir enstrüman, spor iyileştiren birleştiren bir güç Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, Ak Parti İzmir milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İstanbul Medipol Üniversitesi’nde “Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş” konulu seminere katıldı.
17.05.2024 Diğer
Avrupa Meta’yı soruşturuyor
Avrupa Meta’yı soruşturuyor Avrupa Komisyonu, ABD’li Meta şirketi hakkında, sahibi olduğu Facebook ve Instagram’ın çocuklarda bağımlılık yarattığı, ruh sağlığına zarar verdiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.
17.05.2024 Gündem
İl genelinde operasyon! Uyuşturucuyu tuvalete dökerken yakalandı
İl genelinde operasyon! Uyuşturucuyu tuvalete dökerken yakalandı Batman’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli, baskını fark edip uyuşturucu maddeyi tuvalete dökerken yakalandı.
14.05.2024 Gündem
İnci Taneleri'nde duygu seli! Nehir ile Cihan yıllar sonra yan yana geldi
İnci Taneleri'nde duygu seli! Nehir ile Cihan yıllar sonra yan yana geldi Kanal D’nin; Yılmaz Erdoğan imzalı çok izlenen dizisi 'İnci Taneleri’nin 14. bölümü yayınlandı. Azem'in kızını arayışının önüne kimin tarafından engel konulduğu ortaya çıktı. Reyyaz, Sırat'tan kalan her şeyin başına Cihan'ı geçirdi. Yıllar sonra abla kardeş yan yana geldi. İşte detaylar...
10.05.2024 Cadde
Bakan Tekin'den yeni müfredatla ilgili açıklama: Kademeli bir geçiş öngörüyoruz
Bakan Tekin'den yeni müfredatla ilgili açıklama: Kademeli bir geçiş öngörüyoruz Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen Eğitim Meclisi Toplantısı'na katıldı.
8.05.2024 Gündem
Ahsen Eroğlu: Spor bağımlısıyım!
Ahsen Eroğlu: Spor bağımlısıyım! Ahsen Eroğlu, önceki gün sevgilisi Kemal Ertuğ ile Karaköy’de objektiflere yansıdı. Genç oyuncu, spor bağımlısı olduğunu ve hayatında bunun çok faydasını gördüğünü söyledi.
8.05.2024 Cadde
Astımda eğitim güç verir: Bilgi anahtardır
Astımda eğitim güç verir: Bilgi anahtardır Astım; tekrarlayan nefes darlığı, hırıltı, göğüste baskı hissi ve öksürük gibi belirtilerle kendini gösteren, kronik bir hava (nefes) yolu hastalığıdır.
7.05.2024 Advertorial
Çocukların telefonu nasıl daha güvenli hale getirilir? İnternet filtrelerini aktifleştirin
Çocukların telefonu nasıl daha güvenli hale getirilir? İnternet filtrelerini aktifleştirin Herkesin hayatında büyük öneme sahip olan akıllı telefonlar özellikle teknoloji çağında büyüyen çocuklar için bir bağımlılık meselesine dönüşüyor. Çocuğunun dijital alandaki güvenliğinden endişe eden ebeveynler ise bu duruma bir çare arıyor. İşte çocukların telefonunu daha güvenli hale getirmenin yolları.
4.05.2024 Ebeveyn
ABD'de yarım asırlık uyuşturucu politikası değişiyor: Esrar yeniden sınıflandırılacak
ABD'de yarım asırlık uyuşturucu politikası değişiyor: Esrar yeniden sınıflandırılacak Esrar, ABD'de 1970 yılından bu yana eroin ve ecstasy'nin de içinde bulunduğu 'Birinci Derece' olarak adlandırılan bir uyuşturucu madde olarak sınıflandırılmış durumda. Ancak bu değişiyor.
1.05.2024 Dünya
Futbol Gelişim Projesi bilgilendirme toplantısına yoğun katılım
Futbol Gelişim Projesi bilgilendirme toplantısına yoğun katılım Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF arasında imzalanan Futbol Gelişim Projesi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
26.04.2024 Süper Lig
Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili açıklama
Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili, "Harcama kontrolü devreye girecek." dedi.
26.04.2024 Haberler
Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili açıklama
Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek'ten kamuda tasarrufla ilgili, "Harcama kontrolü devreye girecek." dedi.
26.04.2024 Ekonomi
Yalıtıma bahar geldi!
Yalıtıma bahar geldi! Türkiye’de 22 milyon konut varken; sadece 4.4 milyon adedi yalıtımla tasarruf ediyor. İlkbahar ve yaz ayları yalıtım uygulamalarının tercih edildiği zaman dilimi olarak bilinirken, buna uygun kredi imkânları da sürdürülüyor.
24.04.2024 Ekonomi
Gençlere ‘nikotin kesesi’ tuzağı
Gençlere ‘nikotin kesesi’ tuzağı Uzmanlar, şeker kutusuna benzer paketlerde satılan küçük nikotin keselerinin sosyal medyada gençler arasında moda haline geldiği konusunda uyardı.
24.04.2024 Dünya
Bakan Tekin: Dijital bağımlılık, obezite ile mücadele etmek için adımlar attık
Bakan Tekin: Dijital bağımlılık, obezite ile mücadele etmek için adımlar attık Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, arsa temini ve imar düzenlemeleri konusunda bazı belediyelerle problemler yaşadıklarını belirterek, “Eğitim-öğretim ve ilgili süreçleri merkezlerine alan yerel yöneticilerin seçilmesini arzu ediyorum” dedi.
26.03.2024 Eğitim
Hayatları değişti! ‘Başka evrenin ilk insanları’
Hayatları değişti! ‘Başka evrenin ilk insanları’  Sosyal psikolog Jonathan Haidt yeni kitabında, Z kuşağının, akıllı telefon ve sosyal medya evreninin ilk insanları olmaları nedeniyle sorunlu kişilikler geliştirdiklerini öne sürdü.
26.03.2024 Dünya
'Sporu tabana yaymak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz'
'Sporu tabana yaymak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz' Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporu tabana yaymak için yoğun şekilde çalıştıklarını belirterek önemli mesajlar verdi.
23.03.2024 Gündem
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme Araştırmalar; işlenmiş gıdalar, fast food yiyecekler ve asitli içeceklerin ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini gösteriyor. Ergenlik döneminde öğrenme güçlüğü ve öfke patlamalarında fast food’un payı var.
23.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bağımlılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.