Bağımlılık

Bağımlılık

Son dakika bağımlılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağımlılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağımlılık haber sayfamızda...

Bağımlılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.916 bağımlılık haberi bulunmuştur.
Çocuklar, karne hediyeniz hazır
Çocuklar, karne hediyeniz hazırDenizli’de bugün karne heyecanı yaşayacak çocuklara özel tiyatro şenliği hazırlandı. Uzman Klinik Psikolog Dursun da ebeveynlere uyarıda bulundu
21.01.2022Ege
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
19.01.2022Gündem
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyor
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyorEnerji fiyatlarında yaşanan artış ve iklim değişikliğiyle mücadele, dünyayı yeni bir dönüşümün eşiğine getirdi. Sıfır emisyonlu yeni enerji kaynaklarına duyulan ihtiyaç nükleere ilgiyi artırdı.
18.01.2022Ekonomi
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
18.01.2022Haberler
Bakanlıktan 'Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi'
Bakanlıktan 'Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların dijital dünyada sosyal, akademik, psikolojik yönden ve güvenlik açısından karşılaşabilecekleri sorunların anlatıldığı ve ebeveynlerin çocuklarını dijital ortamlardaki tehlikelerden koruyabilmeleri için gerekli bilgilerin yer aldığı rehber hazırladı.
17.01.2022Gündem
Mutluluğa arabulucu! Sanal bağımlılığa çareyi böyle buldular
Mutluluğa arabulucu! Sanal bağımlılığa çareyi böyle buldularÖğretmen anne, iki çocuğunun internet ve telefon bağımlılığını önleyemeyince Müzakereci Arabulucular Derneği'ne başvurdu. Anneyle çocuklar, dernekte anlaşma imzalayıp "kazan kazan stratejisi" sayesinde sorunu çözdü.
17.01.2022Gündem
Yoksunluk Nedir, Belirtileri Nelerdir? Yoksunluk Sendromu Nasıl Geçer?
Yoksunluk Nedir, Belirtileri Nelerdir? Yoksunluk Sendromu Nasıl Geçer?Yoksunluk sendromu; bağımlılık yapmakta olan bir maddenin devamlı kullanılması durumunda anlık olarak kesilmesi ya da dozun azaltılmasına bağlı şekilde türlü semptomlar ile ortaya çıkan karakterize ve klinik tablo olarak tanımlanabilir. Bu tablo bağımlılık yapan madde yeniden alınıp, ortadan kaldırılabilmektedir. Peki yoksunluk nedir, belirtileri nelerdir? Yoksunluk sendromu nasıl geçer detayları ile derledik.
12.01.2022Eğitim
The Weeknd'in 'Dawn FM' albümünün yıldızı 'Less Than Zero'
The Weeknd'in 'Dawn FM' albümünün yıldızı 'Less Than Zero'Kanadalı şarkıcı The Weeknd, hit'lerle dolu 'Grammyzede' albümü 'After Hours'tan sonra bu kez 'Dawn FM'le karşımızda. 80'lerdeki bir radyo kanalı konseptli 'Dawn FM'in yıldızı ise açık ara 'Less Than Zero'...
10.01.2022Müzik
Her 4 çocuktan 1'i dijital bağımlı
Her 4 çocuktan 1'i dijital bağımlıKovid-19 salgınıyla 18 yaşın altındaki çocukların ekran ve dijital platformlarda geçirdikleri sürelerde ciddi artış yaşandığını belirten uzmanlar, bunu "bağımlılık riski" olarak tanımlamaya başladı.
10.01.2022Gündem
Kim istemez ki sanatı üzerinde taşımayı
Kim istemez ki sanatı üzerinde taşımayıModanın efsane ismi Yves Saint Laurent, 60. yılını, moda ile sanatın başkenti Paris'in en önemli altı müzesinde düzenlenecek etkinliklerle kutluyor. Müzeler tasarımcının kıyafetlerini ona ilham veren tablolarla birlikte sunmaya hazırlanıyorlar. Siz de karıştırın dolapları, eğer YSL logolu bir eşyanız varsa kendi çapınızda bir sanat koleksiyoncusu sayılabilirsiniz
9.01.2022Dünya
Tatlı bağımlılığının 12 işaretine dikkat
Tatlı bağımlılığının 12 işaretine dikkatSu içmeyi hiç sevmiyorsanız, suyun tadı size acı geliyorsa veya çay ve kahve içerken mutlaka şeker ekliyorsanız dikkat! Tatlı bağımlısı olabilirsiniz. Dr. Fevzi Özgönül tatlı bağımlısı olupta farkında olmayanlar için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.
7 Ocak 2022 Cuma burç yorumu – Günlük burç yorumları
7 Ocak 2022 Cuma burç yorumu – Günlük burç yorumlarıİyimserliğimizi dengede tutalım! 7 Ocak 2022 Cuma burç yorumuna göre bugün ne yapılabilir, nelerden kaçınmalı?
6.01.2022Astroloji
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıFiji Adaları Cumhuriyeti, 215 tanesi ıssız ada toplamda 322 adadan ve adacıktan oluşur. Yönetim olarak 9 ada olmak üzere bölgelere ayrılır. Fiji nüfusu ne kadar, ülke hangi kıtada, başkenti neresi, resmi dili hangisi gibi soruların cevaplarını derledik.
6.01.2022Tatil
5 yılda zirveye çıktı! TikTok aleminde neler oluyor?
5 yılda zirveye çıktı! TikTok aleminde neler oluyor?Bundan 5 yıl önce hayatımıza girdiğinde küçümsenen TikTok, Google’ı tahtından indirip 2021’i en popüler dijital platform olarak kapattı. Dünyanın bir numaralı dijital platformuna dönüşen TikTok dünyasında neler oluyor?
2.01.2022Pazar
Uyuşturucuya karşı anne hareketi başladı
Uyuşturucuya karşı anne hareketi başladıCumhuriyet Kadınları Derneği, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, "Uyuşturucuya Karşı Anne Hareketi" kampanyasını başlattı. Dernek Başkanı Tülin Oygür ve Genel Sekreter Aysan Canver, Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Didem Özel Tümer'i ziyaret ederek, kampanya hakkında bilgi verdi.
31.12.2021Gündem
2022'de sağlıklı bir kalbe sahip olmak için yapmanız gerekenler
2022'de sağlıklı bir kalbe sahip olmak için yapmanız gerekenlerSiz kalbinizi terk edemezsiniz ama maalesef o sizi terk edebilir. Kendiniz için, kalbiniz ve tüm sağlığınız için stresi yönetmenin zamanı geldi! 2022’de spora başlayın, olumlu düşünün ve âşık olun! Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Çaynak, 2022’ye sağlıklı bir kalp ile girmek için tüyolar verdi…
29.12.2021Genel Sağlık
Ebeveynleri sigara içen gençlerin sigaraya başlama olasılığı 4 kat daha fazla
Ebeveynleri sigara içen gençlerin sigaraya başlama olasılığı 4 kat daha fazlaİngiltere'de yapılan bir araştırmada, ebeveynleri sigara içen gençlerin sigaraya başlama olasılığının, ebeveynleri sigara içmeyenlere kıyasla 4 kat daha fazla olduğu tespit edildi.
28.12.2021Dünya
Metaverse çocukları bağımlı yapabilir
Metaverse çocukları bağımlı yapabilirDijital mecrada "sanal dünya ortamı" olarak tanımlanan Metaverse evrenine girenler, sanal gerçeklik (VR) veya artırılmış gerçeklik (AR) cihazları üzerinden gerçekçi bir dijital alanda saatlerce vakit geçirebiliyor, diğer oyuncularla da sanal etkileşime girebiliyor.
27.12.2021Gündem
Çocuklarda dijital bağımlılık tehlikesi
Çocuklarda dijital bağımlılık tehlikesiYapılan araştırmalar, çocuklardaki teknoloji bağımlılığının endişe verici boyutlara ulaştığını, dijital bağımlılık sorununun toplumsal yaraya dönüşmek üzere olduğunu ortaya koydu. Uzmanlar aileleri tehlike konusunda uyarıyor...
25.12.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur Korumalı TL Mevduatına yatırılan para miktarını açıkladı!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur Korumalı TL Mevduatına yatırılan para miktarını açıkladı!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk Lirası mevduatlar saat 15.00 itibarıyla 23, 8 milyar liranın üzerinde arttı ve ivmelenerek artmaya devam ediyor. Amacımız yatırımcı sanayici vatandaşımız için kur oynaklığını azaltmak Türk lirasını değerlendirmek, değerine itibar katmaktır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin ekonomik bağımsızlığı için çalışıyoruz. Faiz düzeni zulüm düzenidir. Faiz zengini daha zengin fakiri daha fakir yapar, biz de bu düzene savaş açtık. 19 yıldır bunlarla savaş halindeyim. Hiçbir zaman bu can bu tende olduğu sürece faizcilere hiçbir zaman yürüyün diyemem, onların ne yanında ne arkasında yer alamam. Çünkü; bizim inandığımız bu noktada değerler silsilesi içerisinde faizin yeri yoktur” dedi.
24.12.2021Siyaset
'Matrix' efsanesi nihayet dönüyor
'Matrix' efsanesi nihayet dönüyorGörsel efektleriyle ve birçok anlam barındıran senaryosuyla efsaneleşen "Matrix" serisinin 4’üncü filmi "Matrix Resurrections" 24 Aralık'ta vizyona giriyor, başrollerde yine Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss var. Serinin yaratıcıları Wachowski kardeşlerden yeni yapımla ilgili sorulara net olmayan yanıtlar gelmesi, 18 yıl aradan sonra heyecanı artırıyor. İşte dünden bugüne “Matrix” yolculuğu...
19.12.2021Dünya
Dededen toruna girişimcilik öyküsü
Dededen toruna girişimcilik öyküsüGirişimci Mustafa Namoğlu, geçenlerde Twitter’da dedesi Mustafa Kombos’un fintech’lerin, yani finansal startup’ların geleceğinin ne kadar açık olduğundan bahsettiğini paylaştı. Gelin girişimci bir dede ile torununun hikâyesini dinleyelim…
18.12.2021Ekonomi
Konak’tan ücretsiz psikolojik danışmanlık
Konak’tan ücretsiz psikolojik danışmanlıkKonak Belediyesi’nin, Tarihi Kemer İstasyonu’nda hizmete açtığı Konak Gençlik Merkezi’nde sanatsal eğitimlerin yanı sıra ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti de verilmeye başlandı.
15.12.2021Ege
Bakan Yanık'tan İstanbul Sözleşmesi açıklaması
Bakan Yanık'tan İstanbul Sözleşmesi açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kendisi hakkında, 'Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıktıktan sonra şiddet azaldı gibi korelasyon (olasılık kuramı) kurduğu' iddialarına ilişkin, "İstanbul Sözleşmesi'nin sadece metin olduğunu, tek başına sebep olamayacağı gibi tek başına ortadan kaldıramayacağını söyledim. Arkasında duramayacağım tek konuşmam yoktur, yeter ki çarpıtmayın" dedi.
11.12.2021Gündem
‘Instagram’a olan güven gitti’
‘Instagram’a olan güven gitti’Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, basına sızan “Instagram’ın gençlerin beden ve kişilik algılarına zarar verdiğine dair bulguları bilmesine rağmen harekete geçmediğine” ilişkin belge nedeniyle ABD Senatosu’nun önünde ifade verdi.
10.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bağımlılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.