Bağımlılık

Bağımlılık

Son dakika bağımlılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağımlılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağımlılık haber sayfamızda...

Bağımlılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.684 bagimlilik haberi bulunmuştur.
Alkol Nasıl Bırakılır? Alkolü Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler...
Alkol Nasıl Bırakılır? Alkolü Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler...İnsan sağlığına zararlı olan birçok yiyecek ve içecek bulunuyor. Bu içecekler arasında bulunan alkol, insan vücuduna olumsuz yönde etki gösterebiliyor. Alkol kullanan kişiler alkolü nasıl bırakacağı hakkında bazı araştırmalar yaparak, alkolü bırakmak istiyor. Alkol nasıl bırakılır? Alkolü bırakmak isteyenlere tavsiyeleri sizler için derledik...
17.04.2021Sağlık
Bağımlı Kişilik Bozukluğu Nedir? Bağımlı Kişilik Problemi Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?
Bağımlı Kişilik Bozukluğu Nedir? Bağımlı Kişilik Problemi Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?Bağımlı kişilik problemi, kişinin bir şeye ya da bir kişiye tamamen bağlanması ve onsuz olmaması halidir. Bu durumlar kişinin daha kolay bağımlı olmasına, depresyona girmesine ve yalnız kalamamasına neden olur. Aynı zamanda başkaları olmadan hiçbir şey yapamayacaklarını düşünürler. Bağımlı kişilik bozukluğu nasıl bir tedavi ile iyileştirilmektedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.04.2021Sağlık
Bozdoğan’dan tam isabet
Bozdoğan’dan tam isabetTürkiye’nin ilk havadan havaya atılan füzelerinden Bozdoğan, ilk atışlı testinde hedefini tam isabetle vurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelişmeyi, “Türkiye, havadan havaya füze teknolojisine sahip sayılı ülkelerden biri olmayı başardı” sözleriyle duyurdu.
15.04.2021Teknoloji
Enerjetik olarak arının ve zayıflayın!
Enerjetik olarak arının ve zayıflayın!Bağımlılık Danışmanı ve Sağlıklı Beslenme Koçu Melike Reçber Köroğlu, ‘via wong’ yöntemi ile zayıflamayı anlattı. Köroğlu, “vücudunuzu enerjetik olarak arındırıyoruz ve hemen sonrası da hızlı kalori yakma programımız başlıyor.” diyor.
13.04.2021Diyet
Acılı annenin feryadı: Celladı yakalayın
Acılı annenin feryadı: Celladı yakalayınManisa’da bir bağ evinde gizemli şekilde intihar eden 4 gencin, ‘kristal met’ isimli maddeyi kullandıkları ortaya çıkmıştı. Olayda yaşamını yitiren Ümit Zangal’ın acılı annesi Naciye Çeneli, “Gençlerimizin celladı olan uyuşturucu tacirleri bir an önce yakalansın” dedi.
12.04.2021Gündem
Zoom yorgunluğu nedir? Zoom yorgunluğuna karşı neler yapılabilir?
Zoom yorgunluğu nedir? Zoom yorgunluğuna karşı neler yapılabilir?Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatımıza giren dijital platformlar, eğitimden iş dünyasına kadar pek çok alanda kullanılıyor. Uzmanlar, kullanım kolaylığı sunan programların “ekstra zihinsel çaba” gerektirmesi nedeniyle zihinsel ve bilişsel yorgunluğa neden olduğuna dikkat çekiyor. Bu yorgunlukla başa çıkmak için bireylerin mutlaka kendilerine vakit ayırmaları ve gerçek etkileşime girmeleri tavsiye ediliyor. Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal, sosyal ağlarda yeni trend toplantılar ve uygulamaların neden olduğu yorgunluklara dikkat çekti, bu yorgunluklarla başa çıkmak için tavsiyelerde bulundu.
Son dakika.... Uyuşturucunun izi kanalizasyonda! İşte en çok uyuşturucu kullanılan ilçeler
Son dakika.... Uyuşturucunun izi kanalizasyonda! İşte en çok uyuşturucu kullanılan ilçelerİstanbul’daki atık su arıtma tesislerinden alınan analiz sonuçlarına göre, kentte en çok kullanılan uyuşturucu türü esrar. Verilere göre İstanbul, esrar kullanımında Barselona’dan, eroin kullanımda ise New York’tan sonra ikinci sırada yer aldı...
7.04.2021Gündem
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan bildiri tepkisi!
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan bildiri tepkisi!İletişim Başkanı Fahrettin Altun emekli amirallerin yayınladığı bildiriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Altun, 'Şimdi baktığınızda bu anti-demokratik bir bildiri ve bunun ima ettiği anlamı hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu bildiri açık ve net söyleyelim. Eski vesayet alışkanlıkları ile milli iradeye onun seçilmiş temsilcilerine parmak sallamaktan başka hiçbir anlam taşımıyor.' dedi. İşte İletişim Başkanı Altun'un açıklamaları...
5.04.2021Siyaset
Son dakika... Manisa'da toplu intihar olayında 4 gencin kan örnekleri incelendi! İşte çıkan sonuç...
Son dakika... Manisa'da toplu intihar olayında 4 gencin kan örnekleri incelendi! İşte çıkan sonuç...Manisa’da, bir arkadaşları aşırı dozdan ölünce, intihar videosu çekip canlarına kıyan gençlerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kan örnekleri incelenen gençlerin kısa sürede bağımlılık yapan “delirten uyuşturucu” kullandığı belirlendi. İşte haberin ayrıntıları...
5.04.2021Gündem
En Sık Rastlanan Çocuk Hastalıkları Nelerdir? Çocukluk Dönemi Hastalıkları Nasıl Geçer?
En Sık Rastlanan Çocuk Hastalıkları Nelerdir? Çocukluk Dönemi Hastalıkları Nasıl Geçer?Çocuklar gelişme çağında olduklarından dolayı daha sık hastalanabilirler. Çocuklarda görülen birçok hastalık vardır. Aile bireyleri tarafından merak edilen bu hastalıklar internet üzerinden araştırılarak öğrenilmeye çalışılır. En sık rastlanan çocuk hastalıkları nelerdir? Çocukluk dönemi hastalıkları nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.04.2021Sağlık
Teknolojinin Zararları Nelerdir? Maddeler Halinde Teknolojinin Zararları
Teknolojinin Zararları Nelerdir? Maddeler Halinde Teknolojinin ZararlarıTeknoloji hayatımızın değişilmez bir parçasıdır. Son 20 yılda teknolojik atılımlar oldukça fazladır. Sağlıktan iletişime pek çok alanda teknolojik faaliyetler artmıştır. Teknolojinin yararları kadar zararları da bulunmaktadır. Teknolojinin zararları da son yıllarda en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Peki teknolojinin zararları nelerdir? Maddeler halinde teknolojinin zararları nelerdir? İşte teknolojinin zararları ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Teknoloji
Alkol Bağımlılığı Nedir? Alkol Bağımlılığı Tedavisi Nasıl Yapılır?
Alkol Bağımlılığı Nedir? Alkol Bağımlılığı Tedavisi Nasıl Yapılır?Alkol kullanımına bağlı olarak bazı hastalıklar oluşur. Yoğun sıklıkta alkol tüketen kişilere alkol bağımlılığı tanısı koyulmaktadır. Alkol bağımlılığın hangi durumlarda oluştuğu ve ne gibi etkileri olduğu birçok kişinin merak ettiği konudur. Alkol bağımlılığı nedir? Alkol bağımlılığı tedavisi nasıl yapılır? Soruları hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
30.03.2021Sağlık
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklaması
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklamasıBakan Varank: "(Grafen Seri Üretim Tesisi) Türkiye, bugün açılışını yaptığımız yatırımla, grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri konumuna geliyor. Çevre dostu, düşük maliyetle ve endüstriyel boyutta üretim yapacak tesis, kapasitesiyle dünyanın en büyük grafen üretim merkezlerinden olacak." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Çocuklarda dijital bağımlılık yüzde yüz arttı
Çocuklarda dijital bağımlılık yüzde yüz arttıPandemiyle birlikte alıştığımız tüm yaşam biçimleri değişti, okuldaki sınıflar evlere taşındı. Eğitimin çevrimiçi yapılmasıyla ebeveynler ve öğretmenler arasında ‘dijital bağımlılık’ öne çıkan gündem maddesi oldu
28.03.2021 Pazar
Sorunlar tek tek çözülecek
Sorunlar tek tek çözülecekBalıkesir Valisi Şıldak, kentte çözüme kavuşturulması gereken iki önemli konu olduğunu açıkladı. Marka, gastronomi ve kültürel miras projeleriyle turizm gelirlerini artıracaklarını; uyuşturucuya karşı da topyekun mücadelenin başladığını belirtti.
21.03.2021Ege
Anne kız bir ay arayla birbirlerine refakatçi oldu!
Anne kız bir ay arayla birbirlerine refakatçi oldu!İstanbul’da yaşayan İlknur Musaak’a 6 kalp damarının tıkalı olması sonucu bypass yapılması kararlaştırıldı. Operasyon sonrası kızına refakatçilik yapan anne Havva Musaak yaklaşık bir ay sonra aynı nedenden ameliyat masasına yattı. Anne kız bir ay arayla hastane odasında birbirlerine baktı.
21.03.2021Gündem
‘Ahtapotun Rüyası’ benim ‘Kara Kule’m
‘Ahtapotun Rüyası’ benim ‘Kara Kule’mTürk mitolojisinden öğelerle bağımlılık temasını birleştirdiği “Ahtapotun Rüyası” adlı kitabını anlatan yazar Barış Müstecaplıoğlu “Bu kitapta birçok farklı kitabıma gönderme var. Bu açıdan biraz Stephen King’in “Kara Kule” serisine benzedi” dedi...
19.03.2021Kültür Sanat
Yaşlı nüfus artıyor
Yaşlı nüfus artıyorTürkiye'de 65 ve daha yukarı yaştaki nüfus 5 yılda yüzde 22,5 artarak, geçen yıl 7 milyon 953 bin 555 kişiye ulaştı. Yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki oranı da 2020 itibarıyla yüzde 9,5'e çıktı.
18.03.2021Ekonomi
Zehir tacirleri kılık değiştirdi
Zehir tacirleri kılık değiştirdiUzmanlar, pandemiyle birlikte uyuşturucu madde kullananların sayısında artış olduğu uyarısında bulunurken, zehir tacirlerinin yeni yönteminin ise akşamları motokurye kılığına girerek satış yapmak olduğu belirtiliyor.
17.03.2021Gündem
Nargile Nedir, Zararlı Mıdır? İşte Nargilenin Tüm Zararları
Nargile Nedir, Zararlı Mıdır? İşte Nargilenin Tüm ZararlarıTütün ve tütün ürünleri kişilerin sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Son zamanlarda kullanımı giderek yaygınlaşan nargile ise sigaradan bile daha zararlı olabilir. Bir saat nargile içildiğinde, ortalama 1 paket sigara dumanı tüketilmiş olmaktadır. Eskiden orta yaş ve üstü kişilerde yaygın olan nargile kullanımının yaşı giderek düşmektedir. Gençler arasında yaygın kullanımı ise beraberinde sağlık sorunlarını getirmektedir. İşte, tüm detaylar...
13.03.2021Sağlık
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştuk
Çocuk gelişiminde çizgi filmlerin rolü ve teknoloji bağımlılığını Varol Yaşaroğlu ile konuştukSağlıklı çocuk gelişiminde çizgi filmler nasıl bir rol oynuyor? Aileler çizgi film tercihinde nelere dikkat etmeli? Çocuklar ve çizgi filmler söz konusu olunca aklımıza ilk gelen isimlerden birisi Varol Yaşaroğlu ile çizgi filmlere dair ailelerin merak ettiklerini, çocuklarda teknoloji bağımlılığıyla mücadele için Yeşilay'la yaptığı çalışmayı ve Super 1 Takım'ı konuştuk.
11.03.2021 Çocuk
Parkinson ya da obezite ameliyatı sonrası bunlar görülüyor!
Parkinson ya da obezite ameliyatı sonrası bunlar görülüyor!Bir beyin hastalığı olan kumar bağımlılığı, kişilerin aile ilişkilerinden sosyal statülerine kadar pek çok alanda olumsuz etkiler oluşturuyor. Parkinson hastalığı gibi bazı nörolojik hastalıklarda ve bazı nörosistemi etkileyen ilaçlardan sonra kumar bağımlılığı ortaya çıktığını vurgulayan uzmanlar, başarılı mide küçültme ameliyatlarının ardından kumar bağımlılığı gelişebildiğine dikkat çekiyor. Bu fenomen “bağımlılık transferi” olarak adlandırılıyor.
11.03.2021Ruh Sağlığı
‘Deniz topunda sona geldik’
‘Deniz topunda sona geldik’MKE Genel Müdürü Akdere, Meclis’te çalışmalarına ilişkin bilgi verirken milli gemilerin vurucu gücü olan 76 mm deniz topu geliştirme projesinde son aşamaya geldiklerini açıkladı
11.03.2021Siyaset
Transkraniyal Manyetik Uyarım Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? Tmu Hangi Hastalıkların Tedavisinde Uygulanır?
Transkraniyal Manyetik Uyarım Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? Tmu Hangi Hastalıkların Tedavisinde Uygulanır?Transkraniyal manyetik uyarım tedavisi psikiyatri hastaların kullanılan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde de hala popüler olarak kullanılan başarılı bir yöntemdir. Bu sebeple çoğu kişi tarafından TMU tedavisinin nasıl yapıldığı merak edilmektedir. Transkraniyal manyetik uyarım tedavisi nedir, nasıl uygulanır? TMU hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.03.2021Sağlık
Pandemi döneminde çocuklarda depresyon ve dijital bağımlılık arttı
Pandemi döneminde çocuklarda depresyon ve dijital bağımlılık arttıTüm dünyada etkili olan koronavirüs (COVİD-19) salgını çocukları birçok sebepten olumsuz etkiliyor. Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Rümeysa Alaca, özellikle çocukların akranlarıyla ilişkilerinin koptuğu, hemen hemen her şeyin online ilişkiye dönüştüğü bu dönemde ebeveynlere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.
8.03.2021Aile

Benzer Haber Etiketleri

istanbulalkol bırakma sürecialkol bağımlılığıBağımlı Kişilik Bozukluğu NedirBağımlı Kişilik Problemi Belirtileri

Bağımlılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.