Bağımsızlık Günü

Bağımsızlık Günü

Son dakika bağımsızlık günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağımsızlık günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağımsızlık günü haber sayfamızda...

Bağımsızlık Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.214 bagimsizlik gunu haberi bulunmuştur.
Son dakika haber: Kokpitten skandal poz! Resmi Twitter hesabından paylaştı
Son dakika haber: Kokpitten skandal poz! Resmi Twitter hesabından paylaştıSon dakika haberlere göre İsrail, ABD, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Kanada ve Güney Kıbrıs savaş uçakları Yunanistan'dan kalkış yaptı, çılgına dönen Yunan medyası Türkiye'yi hedef tahtasına koydu. Gün içinde ise Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in hava üssü ziyaretine eşlik eden isim, ABD Büyükelçisi oldu. Yunan hayranı büyükelçi Pyatt, Twitter hesabından skandal fotoğraflar ve mesaj paylaştı.
20.04.2021Dünya
Son dakika haberler... İsrail resmen ilan etti! Türkiye'ye karşı...
Son dakika haberler... İsrail resmen ilan etti! Türkiye'ye karşı...Uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu, Türkiye karşıtı ittifakta yer alan İsrail ve Yunanistan imzaları attı. 20 yıl boyunca sürecek anlaşmanın detaylarını İsrail Savunma Bakanlığı paylaştı.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Kod adı: B-1! Türkiye'nin yanı başına sıçradı...
Son dakika... Kod adı: B-1! Türkiye'nin yanı başına sıçradı...Son dakika haberlere göre, bir savaşın patlak vermesinden korkulurken ABD şoke eden bir hamleye girişti, B-1 Lancer'ların aralıksız uçuşu yaklaşık 20 bin kilometreyi buldu. Yunanistan ise, Genelkurmay Başkanı'nı Midilli'ye göndererek yeni bir provokasyona imza attı. İşte son dakika haberinin detayları...
9.04.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'yi hedef aldılar! 60 savaş uçağı birden...
Son dakika... Türkiye'yi hedef aldılar! 60 savaş uçağı birden...Son dakika haberlere göre, İsrail ordusunun F-35'lerini Güney Kıbrıs'a taşıdığı görüntülerde dikkat çeken detay var. Yunanistan ise, sekiz ülkeyle birlikte Ege Denizi üzerinde provokasyona girişiyor.
8.04.2021Dünya
Son Dakika: İstanbul Boğazı'ndan böyle geçtiler! Denizaltı kayıp...
Son Dakika: İstanbul Boğazı'ndan böyle geçtiler! Denizaltı kayıp...Son dakika haberlere göre, Doğu Akdeniz'e bir donanma yığan Rusya son olarak dört savaş gemisini Cebelitarık'tan, bir gemiyi ise İstanbul Boğazı'ndan geçirerek bölgeye gönderdi. Girit'te demirli ABD uçak gemisinin peşindeki denizaltı ise şok etkisi yarattı.
1.04.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Savaş alanı haline geldi! Türkiye'yi hedef alan gelişme...
Son Dakika Haberler: Savaş alanı haline geldi! Türkiye'yi hedef alan gelişme...Son dakika haberlere göre, bir savaş alanı haline gelen Doğu Akdeniz daha da ısınıyor! ABD, Fransa, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve İspanya'dan 60'tan fazla savaş uçağının havalanacağı duyuruldu, aynı gün İsrail medyası doğrudan Türkiye'yi hedef alan gelişmeyi manşetten verdi.
31.03.2021Dünya
Son dakika: ABD safını seçti! 'Bir şeye ihtiyacın olursa ara...'
Son dakika: ABD safını seçti! 'Bir şeye ihtiyacın olursa ara...'Yunan medyasında çıkan haberlere göre, ABD Başkanı Biden, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i arayarak Washington'ın Doğu Akdeniz'de daha aktif olmak istediğinin sinyallerini verdi. Yunanistan'a "yardım" vaadinde bulunan Biden'ın bu görüşmesi geniş yankı uyandırdı.
29.03.2021Dünya
Son Dakika Haber... Rusya’dan Doğu Akdeniz’e yığınak! Dört savaş gemisi daha...
Son Dakika Haber... Rusya’dan Doğu Akdeniz’e yığınak! Dört savaş gemisi daha...Son dakika haberlere göre, arka arkaya havalanan jetler Akdeniz'den Ege Denizi'ne kadar uçtu, Türkiye'ye gözdağı vermek isteyen Suudi Arabistan resmi internet sitesinden görüntüleri paylaştı. Rusya ise, son dönemde dünyanın hassas noktalarından biri haline gelen Doğu Akdeniz’de askeri gemi sayısını artırmaya başladı.
28.03.2021Dünya
Son dakika: Bu fotoğraf kıyameti koparır! Açık açık Türkiye'ye...
Son dakika: Bu fotoğraf kıyameti koparır! Açık açık Türkiye'ye...Son dakika haberlere göre, arka arkaya havalanan jetler Akdeniz'den Ege Denizi'ne kadar uçtu, Türkiye'ye gözdağı vermek isteyen Suudi Arabistan resmi internet sitesinden görüntüleri paylaştı.
27.03.2021Dünya
Son dakika... Havada-denizde savaş provokasyonu! Bayrağa dikkat...
Son dakika... Havada-denizde savaş provokasyonu! Bayrağa dikkat...Bağımsızlık Günü kutlamalarında Yunan jetleri Türkiye'ye birkaç kilometre uzaklıktaki Meis Adası üzerinden alçak uçuş yaptı, devriye gezen savaş gemisine çekilen bayrak ise gözden kaçacak gibi değildi. Yunan medyası, geçtiğimiz yaz mevsiminde sıkça gündeme gelen Meis'teki alçak uçuşla Türkiye'ye yanıt verildiğini yazdı.
26.03.2021Dünya
Son dakika... Utanç verici armayı paylaştılar! 'Mehmetçik Avcısı..'
Son dakika... Utanç verici armayı paylaştılar! 'Mehmetçik Avcısı..'Son dakika haberlere göre Osmanlı'dan bağımsızlığını kazanmasını kutlayan Yunanistan'a ABD, Rusya, İngiltere ve Fransa'dan mesaj yağdı, Biden ve Macron'un videoları yayınlandı. Atina'daki törenlerde uçan jetler arasında Fransız ve ABD savaş uçakları da vardı. Bir televizyon muhabirinin paylaştığı arma şok etkisi yarattı.
25.03.2021Dünya
Yunanistan'da '25 Mart Ulusal Bağımsızlık Günü' kutlandı
Yunanistan'da '25 Mart Ulusal Bağımsızlık Günü' kutlandıYunanistan'da, "25 Mart Ulusal Bağımsızlık Günü"nün 200. yıl dönümü dolayısıyla yoğun güvenlik önlemleri altında kutlamalar yapıldı.
25.03.2021Dünya
Yellen: Yardımlar ekonominin yoluna girmesini destekleyecek
Yellen: Yardımlar ekonominin yoluna girmesini destekleyecekABD Hazine Bakanı Yellen, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin, "acıyı hafifletmek ve ekonominin yeniden yoluna girmesini sağlamak" için yeterli olduğunu vurguladı.
14.03.2021Ekonomi
Son dakika: Biden talimat verdi! Kritik tarihler 1 Mayıs ve 4 Temmuz...
Son dakika: Biden talimat verdi! Kritik tarihler 1 Mayıs ve 4 Temmuz...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, tüm eyaletlere, 1 Mayıs'a kadar 18 yaş üzeri herkesin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı hakkının tanımlanması ve aşı olmak için sıraya alınması talimatı verdiğini açıkladı. Öte yandan Başkan Biden, ABD'nin bağımsızlık günü olan 4 Temmuz'da, kısmi açılmayı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
12.03.2021Dünya
Bakan Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı ile görüştü
Bakan Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı Sıfet Podzic ile görüştü.
3.03.2021Haberler
Bakan Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı ile görüştü
Bakan Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı Sıfet Podzic ile görüştü.
3.03.2021Siyaset
Kamboçya'da muhalefet partisine ceza yağdı
Kamboçya'da muhalefet partisine ceza yağdıKamboçya'da mahkeme, 2017’de kapatılan Kamboçya Ulusal Kurtuluş Partisinin (CNRP) o dönemdeki lideri ve sekiz üst düzey üyesini en az 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.
2.03.2021Dünya
Şentop'tan, Trakya Üniversitesi'nde Kosova'nın bağımsızlık günü kutlama programına videolu mesaj
Şentop'tan, Trakya Üniversitesi'nde Kosova'nın bağımsızlık günü kutlama programına videolu mesajTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği Balkanlar'daki istikrar ve barış için olmazsa olmaz bir husustur." ifadesini kullandı.
25.02.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop: Kosova'nın bağımsızlığı Balkanlar'daki barış için olmazsa olmaz bir husustur
TBMM Başkanı Şentop: Kosova'nın bağımsızlığı Balkanlar'daki barış için olmazsa olmaz bir hususturTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği Balkanlar'daki istikrar ve barış için olmazsa olmaz bir husustur." ifadesini kullandı.
25.02.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kosova'nın bağımsızlık gününü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Kosova'nın bağımsızlık gününü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'nın bağımsızlık gününü sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla kutladı.
17.02.2021Siyaset
Fransa’dan Hafter’e çağrı
Fransa’dan Hafter’e çağrıFransa, Libya’nın doğusundaki güçlerin komutanı Halife Hafter’i “düşmanlıkların yeniden başlamasından kaçınmaya ve siyasi bir çözüme odaklanmaya” çağırdı.
30.12.2020Dünya
Akar’dan kritik ziyaret
Akar’dan kritik ziyaretMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte Libya’ya gitti. Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid El Meşri, Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, İçişleri Bakanı Fethi Başağa ile görüşen Akar ve komutanlar, daha sonra Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret edip, Mehmetçik ile de bir araya geldi.
27.12.2020Dünya
Libya Başbakanı Serrac: Ülke tek merkezden yönetilmelidir
Libya Başbakanı Serrac: Ülke tek merkezden yönetilmelidirLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac, bütün Libya topraklarını kontrolü altında tutacak tek bir yönetim oluşturulması gerektiğini söyledi.
24.12.2020Dünya
Son dakika... AB, Libya'da yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladı
Son dakika... AB, Libya'da yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladıAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Jose Antonio Sabadell, AB'nin Libya'da yapılacak seçimlerin destekçisi olduğunu açıkladı.
17.11.2020Dünya
‘Amerikan rüyası’ müzeye dönüşüyor
‘Amerikan rüyası’ müzeye dönüşüyorWashington D.C.’de 2023 yılında açılması planlanan Milken Amerikan Rüyasını Geliştirme Merkezi adını taşıyacak müze, kendi Amerikan rüyalarının peşinden ülkeye gelenlerin gözünden ‘Amerikan Rüyası’ kavramını ele alacak.
17.11.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

ABDYunanistanTürkiyeDoğu AkdenizFransa

Bağımsızlık Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.