Bakım

Bakım

Son dakika bakım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakım haber sayfamızda...

Bakım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.645 bakim haberi bulunmuştur.
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandı
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandıTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak ayında 61 bin 800 ton kömür satarak 28 milyon 111 bin lira gelir elde etti.
26.02.2021Ekonomi
Bakan Koca 'Yakın zamanda başlayacağız' dedi ve açıkladı: Pregestasyonel tanı!
Bakan Koca 'Yakın zamanda başlayacağız' dedi ve açıkladı: Pregestasyonel tanı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından ilgili sivil toplum kuruluşları, dernekler ve uzmanların katılımıyla düzenlenen Nadir Hastalıklar Farkındalık Günü Sempozyumu'na video konferans yöntemiyle katıldı. Bakan Koca, "Çok yakın bir zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geri ödemesi kapsamında pregestasyonel tanı uygulamalarını başlatacağız" dedi.
26.02.2021Gündem
Vatandaşın yanında
Vatandaşın yanındaÇeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın hayata geçirdiği Dr. Tayfun Aydemir Sağlıklı Yaşam Merkezi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
26.02.2021Ege
Muğla Büyükşehir vatandaşın yanında
Muğla Büyükşehir vatandaşın yanındaBüyükşehir Belediyesi, salgının ortaya çıktığı Mart 2020’den bu yana, gıda ve hijyen paketi yardımı yaptı, öğrencilere tablet dağıttı. Vatandaşa, 12 milyon 167 bin 831 lira değerinde yardımda bulunuldu
26.02.2021Ege
Torbalı’da parlayan yıldız: İzmir Pancar OSB
Torbalı’da parlayan yıldız: İzmir Pancar OSBHavalimanı, liman ve demiryoluna olan yakınlığıyla lojistik açıdan önemli bir noktada bulunan İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin kişi istihdam ediliyor
26.02.2021Ege
Engelsiz proje  Türkiye’ye yayıldı
Engelsiz proje Türkiye’ye yayıldıBuca Belediyesi ile Buca Engelliler Derneği işbirliğinde hayata geçirilen Engelsiz Tamir İstasyonu, tekerlekli sandalyesi arızalanan yurttaşlara ücretsiz hizmet sunuyor, yolda kalma korkularına son veriyor
26.02.2021Ege
650 günde 5 büyük proje
650 günde 5 büyük proje650 günde yaklaşık 12 milyon lira borç ödediklerini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Asfalt şantiyesi, TURBEM, Atatürk Kültür Merkezi, Taziye Evi, El Emeği Halk Pazarı projeleri yaşama geçirdik” dedi
26.02.2021Ege
Muğla Sıtkı Koçman  Üniversitesi dur  durak bilmiyor!
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi dur durak bilmiyor!Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, başarılarını sürdürüyor. Son bir yıl içinde yaklaşık 60 proje TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı. Öğrencilerin en memnun olduğu ilk 10 üniversite arasında yer aldı
26.02.2021Ege
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktı
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktıSağlık Bakanı Koca, İngiltere’de tespit edilen mutasyonun Doğu Karadeniz’de Samsun ve Ordu gibi illerde artış gösterdiğini açıkladı. Mayıs sonuna kadar 52.5 milyon kişiyi aşılamak istediklerini belirten Koca, Bilim Kurulu’nun normalleşmeyle ilgili önerilerini Kabine’ye sunacağını söyledi.
26.02.2021Gündem
Uşaklı annelerin  yükü hafifleyecek
Uşaklı annelerin yükü hafifleyecekKentte belediyenin iki noktada açtığı bebek bakım ve emzirme kabinleri, her gün 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek
26.02.2021Ege
Japonya'da uygulanan OHAL 5 eyalette kaldırılıyor
Japonya'da uygulanan OHAL 5 eyalette kaldırılıyorJaponya’da yeni tip koronavirüse (covid-19) tedbirleri kapsamında başkent Tokyo dahil 10 eyalette uygulanan olağanüstü hal (OHAL), 5 eyalette sonlandırılacak.
26.02.2021Dünya
Son dakika: Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca son noktayı koydu...
Son dakika: Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca son noktayı koydu...Gelen son dakika haberine göre; kritik Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca, "Şu an tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz ama her geçen gün vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Mutasyonun bazı bölgelerde etkisini göstermeye başladığını gözlemliyoruz, özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde" açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye'de Kovid-19'un 1 Brezilya, 49 Güney Afrika mutasyonunun görüldüğünü bildirdi.
25.02.2021Gündem
Voip Nedir? Modemlerde Voip Ne İşe Yarar?
Voip Nedir? Modemlerde Voip Ne İşe Yarar?Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza yeni yeni terimler girmektedir. Özellikle erişim alanın da hızla büyüyen ve bu anlamda birçok yatırımlara kaynak olan iletişim sektörü hızla büyümektedir. İletişim alanın da son günler de konuşulan bir teknolojinin adı da voip'dir. Voip nasıl bir sistemdir? Ne işe yaramaktadır? Hangi unsurlar bu teknoloji içerisin de geçmektedir? İnternet ile voip arasın da nasıl bir bağ vardır? İşte voip hakkında detaylar.
25.02.2021Teknoloji
Son dakika: Koronavirüste tedirgin eden tablo! Durum ciddiyetini koruyor...
Son dakika: Koronavirüste tedirgin eden tablo! Durum ciddiyetini koruyor...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 126 bin 527 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 572 kişinin testi pozitif çıktı, 73 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 1192 oldu, 6 bin 210 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 546 bin 503'e yükseldi.
25.02.2021Gündem
Türkiye’de 2,5 milyonu çocuk olmak üzere 5 milyon nadir hasta var
Türkiye’de 2,5 milyonu çocuk olmak üzere 5 milyon nadir hasta varNadir Hastalıklar, Avrupa’da 2000’de 1 ve daha az görülen hastalıklar için kullanılan bir tanım. Oysa, bilinen 8000 farklı nadir hastalık, tüm dünyada yaklaşık 350 milyon kişinin, Türkiye’de ise 5 milyon kişinin hayatını etkiliyor ve etkilenen kişilerin yarısı henüz çocukluk yaşlarında.¹ Hastalıkların teşhisi için en önemli adımlardan biri şüphesiz ki farkındalık.
25.02.2021Vitrin
Skandal görüntü! Çok tepki çekmişti, açıklama geldi
Skandal görüntü! Çok tepki çekmişti, açıklama geldiİzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan engelli bakım merkezinde geçtiğimiz yıl meydana gelen şiddet olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan biri kadın 3 şüpheliden 2'si tutuklanıp, cezaevine gönderildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, söz konusu engelli bakım merkezinin özel bir kuruluş olduğu belirtilirken görüntülerdeki engelli gencin geçen temmuz ayında başka bir kuruluşa yerleştirildiği kaydedildi.
25.02.2021Gündem
Maske 2022'nin başına kadar hayatımızda mı olacak?
Maske 2022'nin başına kadar hayatımızda mı olacak? Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Tekin ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, koronavirüs salgınıyla beraber günlük yaşamın parçası haline gelen maskenin, 2022'nin ilk aylarına kadar kullanılacağını belirtti. Prof. Dr. Tekin, "Dünya Sağlık Örgütü'nün açıkladığı gibi salgın 2022'nin başına kadar devam edecek. O nedenle maske bu yılın sonuna kadar hayatımızda olacak. Şu an maskeye daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Vaka sayıları azalmışken bunu sürdürebilmek için maskeye olan hassasiyetimizin daha da ön planda olması gerekiyor" dedi.
25.02.2021Sağlık
Son dakika: Koronavirüs vaka sayısı yükselmeye devam ediyor! Endişelendiren tablo!
Son dakika: Koronavirüs vaka sayısı yükselmeye devam ediyor! Endişelendiren tablo!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 124 bin 15 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 561 kişinin testi pozitif çıktı, 72 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 1200 oldu, 5 bin 297 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 540 bin 293'e yükseldi. Vaka sayısında düne oranla artış olması dikkat çekti.
25.02.2021Gündem
Elektrik abonelerine  ‘kesinti’ tazminatı: Tam 377 milyon lira
Elektrik abonelerine ‘kesinti’ tazminatı: Tam 377 milyon liraEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kabul edilebilir limitlerin üzerindeki elektrik kesintileri nedeniyle 2019-2020 yılında dağıtım şirketlerine 15.5 milyon lira para cezası kesildiğini, tüketicilere yansıyan iade veya tazminat bedellerinin de 377 milyon liraya ulaştığını bildirdi.
25.02.2021Ekonomi
Fransa'da flaş iddia! 'Koronavirüs taşıyan sağlık çalışanları işe gitmeye devam etti'
Fransa'da flaş iddia! 'Koronavirüs taşıyan sağlık çalışanları işe gitmeye devam etti'Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasında, test sonucu pozitif çıkan ama semptom göstermeyen bazı sağlık çalışanlarının personel eksikliği ve prim kaygısı nedeniyle çalışmaya devam ettiği iddia edildi.
25.02.2021Dünya
Periton Nedir? Periton (Karın Zarı) Kanseri Neden Olur? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...
Periton Nedir? Periton (Karın Zarı) Kanseri Neden Olur? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...Karın zarı kanseri, yumurtalık kanserine benzer semptomları olan bir kanser türüdür ve periton kanseri olarak adlandırılır. Aynı zamanda "birincil periton kanseri" olarak da bilinir bunun sebebi ise metastazın sonucu değil, periton hücrelerinin neden olduğu bir kanser olmasından dolayıdır. Periton nedir, periton (karın zarı) kanseri neden olur, belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik...
24.02.2021Sağlık
Bebeğini kucağına alamadan öldü! Geriye mutluluk fotoğrafları kaldı
Bebeğini kucağına alamadan öldü! Geriye mutluluk fotoğrafları kaldıAmasya’da koronavirüs tedavisi gören 6 aylık hamile Duygu Abacı Arslan (25), durumu ağırlaşınca sezaryene alındı. Ancak genç anne tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dünyaya gelen ilk erkek bebeğini kucağına alamadan hayata veda eden Arslan’dan, geriye mutluluk fotoğrafları kaldı.
24.02.2021Gündem
Elektrik kesintileriyle ilgili son dakika açıklaması! Ceza kesilecek
Elektrik kesintileriyle ilgili son dakika açıklaması! Ceza kesilecekEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yılla birlikte elektrik dağıtım ve tedarikinde kalite ve müşteri memnuniyetinin zirvede olacağını belirterek, "Artık Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi olsa elektrik dağıtım hizmetlerinde planlı bakım konusunda gerekli özeni göstermeyen, vatandaşlarımızı kesintilere mahkum eden şirketler bunun bedelini finansal olarak da ödeyecek." dedi.
24.02.2021Ekonomi
Burak Akkul: Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum
Burak Akkul: Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdumTürkiye'de koronavirüs teşhisi konulan ilk hastalardan olan, 20 günlük yoğun bakım ve uyutulma sürecinin ardından sağlığına kavuşan sunucu Burak Akkul, katıldığı programda, tedavi esnasında uyutulduğunda rahmetli annesi ile bağlantı kurduğunu söyledi.
24.02.2021Cadde
Belediyelerin yapı ruhsatı verdiği bina sayısı arttı
Belediyelerin yapı ruhsatı verdiği bina sayısı arttıBelediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı, geçen yıl 2019'a göre yüzde 69,4 artış gösterdi.
24.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmirkoronavirüsgazeteegekovid

Bakım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.