Bal Arısı

Bal Arısı

Son dakika bal arısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bal arısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bal arısı haber sayfamızda...

Bal Arısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 198 bal arısı haberi bulunmuştur.
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Doğacak bebeklerine isim vermek isteyen anne ve baba adayları bu konu üzerine yakınlarından veya internet üzerinden fikir sahibi oluyor. Cinsiyetin öğrenilmesinin ardından ebeveynleri isim telaşı kaplıyor. Aile bireyleri bebeklerine isim vermede kararsızlık yaşıyor. Kendi isimleri ile uyumlu olmasını isteyen bazı anne ve baba adayları dışında kız bebeklerine isim verirken anlamlarına ayrıca dikkat eden aileler de var. Ebeveynler en çok modern çağa uygun, popüler, keşfedilmemiş, nadir bulunan isimleri tercih ediyor. R harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre Türkiye, dünya bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada yer almaktadır” dedi.
17.11.2023 Ekonomi
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali Nahl suresi, Kur’an-ı Kerim’in 16.suresidir. Sure toplamda 128 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde indirilmiş olan Nahl suresinin, Medine döneminde yazılmış son üç ayeti bulunmaktadır. Sure Allah’ın emri gelecektir ifadesiyle başlamaktadır. Mushaftaki sıralamada on altıncı, iniş sırasına göre yetmişinci suredir. Hicr suresinden sonra gelen Nahl suresi, sonrasında ise İsra suresi yer almaktadır. Sure adını 68. ayette geçen en- Nahl kelimesinden almıştır. En- Nahl, bal arısı anlamına gelmektedir. İnsanlara verilmiş olan nimetlerden söz edildiği için Niam suresi denir.
24.10.2023 Sureler
Melis İsminin Anlamı Nedir? Melis Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Melis İsminin Anlamı Nedir? Melis Ne Demek, Ne Anlamına Gelir? Melis, son zamanlarda en çok kullanılan ve beğenilen kız bebek isimlerinden biridir. Özellikle güzel anlamları yönü ile tercih edilen bir isim olan Melis'in ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz. Sizler için Melis ne demek? Melis isminin anlamı nedir detayları ile derledik. 
25.09.2023 Gündem
İzmit Körfezi'nden 33 milyon metreküp çamur çıkartılacak
İzmit Körfezi'nden 33 milyon metreküp çamur çıkartılacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret ve program için Kocaeli'ye geldi. Bakan Özhaseki: İzmit Körfezi'nden 33 milyon metreküp çamur çıkartacağız" dedi.
29.08.2023 Ekonomi
Gelin ve damatların fotoğraf çektirdiği platoda büyük şok! Yardım çağırdılar
Gelin ve damatların fotoğraf çektirdiği platoda büyük şok! Yardım çağırdılar Erzurum’un Aziziye ilçesinde gelin ve damatların dış çekim yaptırdığı platoda yan yana duran 3 avize arı istilasına uğradı. Sabah iş yerine geldiklerinde gördükleri manzara karşısında şoke olan iş yeri sahipleri arıları uzaklaştıramayınca arıcılardan yardım istedi.
14.08.2023 Gündem
İstanbul'da birçok ilçede arı tedirginliği! 'Ölüme kadar götürebilir'
İstanbul'da birçok ilçede arı tedirginliği! 'Ölüme kadar götürebilir' İstanbul arıların çoğalma içgüdüsüyle kovanı terk edip ağaçlarda, apartmanlarda toplanmaları tedirginlik yarattı.
8.06.2023 Haberler
İstanbul'da birçok ilçede arı tedirginliği! 'Ölüme kadar götürebilir'
İstanbul'da birçok ilçede arı tedirginliği! 'Ölüme kadar götürebilir'  İstanbul arıların çoğalma içgüdüsüyle kovanı terk edip ağaçlarda, apartmanlarda toplanmaları tedirginlik yarattı.
8.06.2023 Gündem
Arıları beline sakladı! Şüpheli hareketleri ele verdi
Arıları beline sakladı! Şüpheli hareketleri ele verdi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Sarp Gümrük Kapısı'nda bir yolcunun beline sarılı 110 ahşap kutu içerisinde 1100 arı ile bir aracın yakıt deposunda 104 kilogram 150 gram kestane balı ele geçirildi.
27.10.2022 Haberler
Arıları beline sakladı! Şüpheli hareketleri ele verdi
Arıları beline sakladı! Şüpheli hareketleri ele verdi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Sarp Gümrük Kapısı'nda bir yolcunun beline sarılı 110 ahşap kutu içerisinde 1100 arı ile bir aracın yakıt deposunda 104 kilogram 150 gram kestane balı ele geçirildi.
27.10.2022 Gündem
Örümcek ile arının nefes kesen mücadelesi
Örümcek ile arının nefes kesen mücadelesi Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir örümcek türü kurduğu ağ sayesinde bal arısını uzun süre bekleyerek avladı. Örümcek ve bal arası arasındaki mücadele görüntülendi.
29.08.2022 Yaşam
Gıdanın gizli işçileri arılar
Gıdanın gizli işçileri arılar Gıdada arz güvenliği dünya gündeminin ilk maddelerinden biri olurken tarımsal üretimin devamında büyük işlevleri bulunan arıların önemine ve korunmasına dikkat çekiliyor.
20.05.2022 Ekonomi
Bal Arısı Türleri Ve Özellikleri; Nasıl Ürer, Kaç Gün Yaşar Ve Nasıl Bal Yapar?
Bal Arısı Türleri Ve Özellikleri; Nasıl Ürer, Kaç Gün Yaşar Ve Nasıl Bal Yapar? Hayatım devam edebilmesi için en önemli canlılar içerisinde arılar gelir. Hatta arıların bulunmadı ediyor dünyanın devam edebilmesi mümkün olmadığına dair bilimsel çalışmaları bulunuyor. Peki, bal arısı türleri ve özellikleri; nasıl ürer, kaç gün yaşar ve nasıl bal yapar detayları ile derledik.
21.03.2022 Eğitim
KAMURAN AKKOR kaç yaşında kimdir? Kamuran Akkor şarkıları albümleri hayatı ve kariyeri...
KAMURAN AKKOR kaç yaşında kimdir? Kamuran Akkor şarkıları albümleri hayatı ve kariyeri... Kamuran Akkor kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1947 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Klasik Türk Müziği sanatçısı Kamuran Akkor 1966 yılından başlayarak çıkardığı 45'likler ile adından söz ettirmiştir. İşte Kamuran Akkor hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
5.03.2022 Cadde
4 Harfli Hayvanlar Nelerdir? Kısaca 4 Harfli Hayvan İsimleri
4 Harfli Hayvanlar Nelerdir? Kısaca 4 Harfli Hayvan İsimleri Günümüzde en çok kullanılan hayvan isimleri 4 harften oluşmaktadır. Bu hayvanların başında eşek geliyor. Binek ve yük hayvanı olarak kullanılan eşek, dünya genelinde evcilleştirilen ilk hayvanlardan biridir. Amiatina, Pega ve Sardinya başta olmak üzere birçok türü bulunan eşeklerin ortalama yaşam süresi 20 - 25 yıldır. 4 harfli hayvanlar nelerdir tüm detayları ile derledik.
30.10.2021 Eğitim
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve Sınıflandırılması
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve Sınıflandırılması Hayvanlar alemi bir çok insanın dikkatini çeken ve farklı olan bir topluluktur. Hayvan canlılar dünyasında yaşayan kendi içerisinde gruplara ayrılan organizmaların ortak ismidir. Hayvanlar üst alem olarak Eukaryota ismiyle adlandırılır. Bu ortak isimde anılan canlılar arasında evcil olanları evde insanlar tarafından beslenmektedir. Evcil olmayanların kendi yaşam tarzlarına göre hayat alanları bulunmaktadır. Bu yüzden hayvanlar alemi insanlara çok değişik ve farklı gelmektedir. Hayvanlar alemiyle ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
30.10.2021 Eğitim
Hayvandan insana geçiyor, beyni tamamen istila etmeden bırakmıyor!
Hayvandan insana geçiyor, beyni tamamen istila etmeden bırakmıyor! Vahşi doğayı evcilleştirmek için var olduğu günden bu yana çabalayan insanoğlu, kedi köpek gibi hayvanları evcilleştirse de halen pek çok hayvanda üstünlük kurabilmiş değil. Haliyle bu hayvanlar insanların sonunu getirebiliyor. Çoğu insan uykusunda huzurlu bir ölümü beklerken, metrelerce uzunluğunda bir yılan ya da katil arı sürüsü tarafından hayattan kopartılabiliyor. Hatta daha kötüsü beyni tamamen istila eden tenyalarla acı içinde kıvranabilir!
5.09.2021 Dünya
Tramvay durağına yuva yapan arılar, yolculara zor anlar yaşattı
Tramvay durağına yuva yapan arılar, yolculara zor anlar yaşattı Eyüpsultan Demirkapı Tramvay Durağı tavanına yuva yapan arıları gören yolcular korku ve panikle kaçıştı. Güvenlik görevlileri şerit çekerek önlem alırken, çevredeki bir esnaf kondukları yerden arıları alıp, bir koliye koydu. Yolcuların kaçıştığı anlar DHA kamerasına yansıdı.
25.06.2021 Haberler
Demirkapı Tramvay Durağı'na arılar yuva yaptı yolcular kaçıştı
Demirkapı Tramvay Durağı'na arılar yuva yaptı yolcular kaçıştı İstanbul Eyüpsultan Demirkapı Tramvay Durağı tavanına yuva yapan arıları gören yolcular korku ve panikle kaçıştı. Güvenlik görevlileri şerit çekerek önlem alırken, çevredeki bir esnaf kondukları yerden arıları alıp, bir koliye koydu. Yolcuların kaçıştığı anlar kameralara yansıdı.
25.06.2021 Gündem
Cadde ortasındaki ağacı arılar sardı
Cadde ortasındaki ağacı arılar sardı İstanbul Küçükçekmece'de, işlek caddedeki ağaca oğul veren arılar kısa süreli hareketliliğe neden oldu. Küçükçekmece'nin en işlek yerlerden biri olan Cennet Mahallesi Hürriyet Caddesi'ndeki ağacın üzerine oğul veren arılar kondu.
30.05.2021 Haberler
İlçenin en işlek caddesinde şaşkınlık yaratan görüntü!
İlçenin en işlek caddesinde şaşkınlık yaratan görüntü! Küçükçekmece'de, işlek caddedeki ağaca oğul veren arılar kısa süreli hareketliliğe neden oldu. Küçükçekmece'nin en işlek yerlerden biri olan Cennet Mahallesi Hürriyet Caddesi'ndeki ağacın üzerine oğul veren arılar kondu.
30.05.2021 Gündem
Sultangazi'de paniğe neden olan arıları polis memuru kovana aldı
Sultangazi'de paniğe neden olan arıları polis memuru kovana aldı Sultangazi'de arılar mahallede paniğe neden oldu. Hobi olarak arıcılık yapan polis memuru arıları kovana koydu. Polis memuru Sinan Öztorun, Kovandaki sıkışıklıktan dolayı muhtemelen oğul vermişler. Kovanı düzgün bir şekilde takip edemezsen kovanda aşırı derecede çoğalma olur. Bu dönemlerde bunun katlarını atmazsan arılar oğula gider. Bu arılar ölmez ise önümüzdeki yıl 8 ila 10 kilo arasında bal alabiliriz dedi.
17.05.2021 Haberler
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde arı sokan ve alerjisi olan Hakan Ocak, hastaneye giderken motosikletiyle kaldırıma çarpıp, yaralandı.
3.05.2021 Haberler
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde arı sokan ve alerjisi olan Hakan Ocak, hastaneye giderken motosikletiyle kaldırıma çarpıp, yaralandı.
3.05.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bal Arısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.