Arı

Arı

Son dakika arı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arı haber sayfamızda...

Arı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.615 ari haberi bulunmuştur.
Özdeyiş Nedir? Öydeyişler İle İlgili Örnekler Ve Anlamları
Özdeyiş Nedir? Öydeyişler İle İlgili Örnekler Ve AnlamlarıÖz ve deyiş kelimelerinden oluşan özdeyiş sözcüğü, genellikle toplumsal ve evrensel konular hakkında söylenmiş sözlere denir. Vecize adıyla da bilinen özdeyişlerin, atasözlerinden en büyük farkı kim tarafından söylendiğinin biliniyor olmasıdır. Bu sözlerin Batı edebiyatındaki karşılığı ise aforizmadır. Özdeyiş nedir? İşte, tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Arı Balı Nasıl Yapar? Arıların Bal Yapması Ne Kadar Sürer?
Arı Balı Nasıl Yapar? Arıların Bal Yapması Ne Kadar Sürer?Arılar herkesin bildiği canlılardır. Özellikle herkesin en sevdiği gıdalardan biri olan ballar, arılar tarafından yapılır. Arıların balları nasıl yaptığı en çok merak edilen konulardan biridir. Arıların balı ne kadar sürede yaptığı da kişilerce merak edilerek araştırılıyor. Arı balı nasıl yapar? Arıların bal yapması ne kadar sürer? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Açıktan alınan sütü kaynatmanın bile faydası yok!
Açıktan alınan sütü kaynatmanın bile faydası yok!Özellikle kemik sağlığı için süt, son derece kıymetli bir içecek. Peki, günde kaç bardak süt içmek sağlık için faydalı? Açıkta satılan süt ne kadar güvenilir? Açıktan alınan sütü kaynatmakla mikrop kırılır mı? Hastalıktan ari süt ne demek? İşte cevabı...
10.05.2021Genel Sağlık
Beypiliç Boluspor - Eskişehirspor: 3-0
Beypiliç Boluspor - Eskişehirspor: 3-0TFF 1. Lig'in 34. ve son hafta mücadelesinde Beypiliç Boluspor, evinde konuk ettiği Eskişehirspor'u 3-0 yendi.
7.05.20211.Lig
Türkücü Aydın Aydın, arı ölümlerine dikkat çekmek için, arı kostümü giyip, hayvanlarla helalleşti
Türkücü Aydın Aydın, arı ölümlerine dikkat çekmek için, arı kostümü giyip, hayvanlarla helalleştiÇevre, doğa katliamları, trafik, kadına yönelik şiddet, koronavirüs gibi olaylara yönelik çektiği kliplerle gündeme gelen türkücü Aydın Aydın, bu kez de arı ölümlerine dikkat çekmek için arı kostümü giydi. Hakkari ve Yüksekova ilçesine bağlı bazı köyleri arı kostümü ile gezen ve hayvanları seven Aydın, bir öküzle de çift sürdü.
7.05.2021Yaşam
Aydın Aydın arı kostümü giydi, hayvanlarla helalleşti
Aydın Aydın arı kostümü giydi, hayvanlarla helalleştiHakkarili türkücü Aydın Aydın, arı ölümlerine dikkat çekmek için arı kostümü giyip, hayvanlarla helalleşti.
7.05.2021Cadde
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındı
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındıZONGULDAK'ta kestane ağaçlarını kurutarak ağaçların kurumasına neden olan ve halk arasında 'katil arı' olarak bilinen kestane gal arısına karşı Orman Bölge Müdürlüğü laboratuvarında çoğaltılan bin 50 adet 'Torymus sinensis' böcekleri, kestane ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda bırakıldı. Gal arılarının yumurtalarıyla beslenen Torymus sinensisler ile ağaçların kurumasının önüne geçilmesi ve meyve veriminin arttırılması hedefleniyor.
5.05.2021Haberler
Birtanem şiiri - Abdurrahim Karakoç
Birtanem şiiri - Abdurrahim KarakoçAbdurrahim Karakoç, ailesinin de şiirler ilgileniyor olması sebebiyle küçük yaşta şiire merak saldı. Edebi hayatı boyunca sürekli aktif olan sanatçının kitapları baskı üstüne baskı rekoru kırdı. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı'nın ve günümüzün âşık tarzının önde gelen şairlerindendir. Sanatında haksızlıklara karşı mücadele eder , aşk ve sevgi temasını işler.
5.05.2021Şiirler
Balıkesir’e ballı bitkiler
Balıkesir’e ballı bitkilerBALIKESİR Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) tıbbı ve aromatik bitkilerin yanı sıra lavanta, ekinazya ve arı otu gibi ballı bitkilerin üretimine başlandı.
4.05.2021Ege
Çıplak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'çıplak' Yanıtları
Çıplak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'çıplak' YanıtlarıÇıplak, hem üzerinde giysi olmayan kişi hem de yalın ve sade anlamına gelir. Gerçek ve mecaz anlamıyla kullanılan bu kelime çengel ve kare bulmacalarda, sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıyor. Dilimizde çıplak ile eş anlamlı olan birçok sözcük var. Bunun dışında Fransızca, Farsça ve Arapça kökenli birçok kelime de çıplak ile yakın anlamlıdır. Bulmacada ''Çıplak'' yanıtlarını harf sayılarına göre listeledik.
4.05.2021Eğitim
Elif Çolak'tan Konyaspor Kulübü'ne ziyaret
Elif Çolak'tan Konyaspor Kulübü'ne ziyaretAvrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan milli cimnastikçi Elif Çolak'tan Konyaspor Kulübü'ne ziyaret.
4.05.2021Diğer
Anlatamam derdimi dertsiz insana - Aşık Veysel Şatıroğlu
Anlatamam derdimi dertsiz insana - Aşık Veysel ŞatıroğluAşık Veysel Şatıroğlu daha çocukluğunda çiçek hastalığından dolayı gözleri kaybetmiş ve hayata geriden başlamıştır. Bu olumsuz durum onun motivasyonunu ve azmini düşürmemiş aksine babasının da desteği ile Türk Halk müziğine adını altın harflerle kazımıştır. Pek çok eseri halk tarafından bilinen Aşık Veysel Türk Halk Müziği denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Anlatamam derdimi dertsiz insana şiirinde şair dertli insanın halinden sadece dertli bir insanın anlayacağını anlatmaya çalışmıştır.
5.05.2021Şiirler
Son dakika! Dünya bu 2 Türk kızını konuşuyor: Büyük gurur!
Son dakika! Dünya bu 2 Türk kızını konuşuyor: Büyük gurur!Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’nda Türkiye’ye ilk bireysel bronz madalyayı, senkronize finalinde ise ilk gümüş madalyayı kazandıran Elif Çolak ve Sıla Karakuş’un hedefi, 2024 olimpiyatları. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen, “Tüm dünya cimnastiği Türkiye’yi konuşuyor. Artistik, ritmik, trampolin, aerobik, parkur tüm disiplinlerdeki yükselişimiz Türkiye’nin artık bir cimnastik ülkesi olduğunu gösteriyor” dedi.
4.05.2021Gündem
Stüdyoya kapandı
Stüdyoya kapandıGökhan Türkmen, disko albümü ‘7’ için stüdyoya kapandı.
4.05.2021Cadde
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptıAntalya’nın Gazipaşa ilçesinde arı sokan ve alerjisi olan Hakan Ocak, hastaneye giderken motosikletiyle kaldırıma çarpıp, yaralandı.
3.05.2021Haberler
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptı
Arı soktu; motosikletle hastaneye giderken kaldırıma çarptıAntalya’nın Gazipaşa ilçesinde arı sokan ve alerjisi olan Hakan Ocak, hastaneye giderken motosikletiyle kaldırıma çarpıp, yaralandı.
3.05.2021Gündem
Arılara konaklama ve takip sistemi geliyor
Arılara konaklama ve takip sistemi geliyorTarım ve Orman Bakanlığı, neslinin giderek tükendiği tespiti yapılan arılar ve arıcılığın korunması için dört koldan harekete geçti. Kurulan “Arıcılık Kayıt Sistemi” ile tüm ülke arıcılığının tek çatı altında birleştirilerek veri tabanı oluşturulduğunu belirten bakanlık, hazırlanan “Arı Konaklama ve Takip Sistemi Projesi”nin de kısa süre içerisinde il/ilçe müdürlükleri tarafından yürütülmesinin planlandığını kaydetti.
3.05.2021Ekonomi
Pak Eş Anlamlısı Nedir? Pak Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Pak Eş Anlamlısı Nedir? Pak Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimize Farsçadan geçmiş olan pak kelimesinin iki farklı anlamı vardır. Halk arasında daha çok temiz manasında kullanılan pak sözcüğünün ikinci anlamı, saf ve katışıksız olandır. Osmanlı döneminde kaleme alınan birçok eserde pak sözcüğü tamlama olarak kullanılmıştır. Örneğin suret-i pak, sevgilinin masumiyeti ve güzelliği anlamına gelir. Pak eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Soğuk Espriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!
Soğuk Espriler: Güldüren En İyi ve En Komik Espriler Milliyet Çocuk'ta!Kışın soğuklarda donduran, yazın sıcaklarda ferahlatan esprilerle karşındayız. Üstelik bu espriler en komik, en güldürücü ve en soğukları…
2.05.2021Eğlence
Eskişehirspor-Bursaspor: 1-5
Eskişehirspor-Bursaspor: 1-5TFF 1. Lig'in 33. haftasında Bursaspor, deplasmanda Eskişehirspor'u 5-1 yendi.
1.05.20211.Lig
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
A İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? A Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe, dil ailesi bakımından dünyanın en zengin dilleri arasında sayılmaktadır. Bu yüzden Türkçe binlerce kelime bulunmaktadır. Türkçe sözlüklerinde bu kelimelerin ve anlamlarının bulunabilmesi mümkündür. Bazı harfler ile başlayan kelimeler daha çok merak edilmektedir. Bu harflerden bir tanesi de A harfi ile başlayan kelimelerdir. Bu kapsamda Türkçede A ile başlayan kaç adet kelime vardır. Bu kelimelerden hangileri daha çok kullanılmaktadır? İşte, A harfi ile başlamakta olan bir takım kelimelere ile en çok kullanılan kelimeler.
1.05.2021Eğitim
Belediye ekipleri arı gibi çalışıyor
Belediye ekipleri arı gibi çalışıyorDün akşam başlayan tam kapanma sürecinde Ege’deki belediyeler hizmetlerde aksama yaşanmaması için önlemlerini aldı, teyakkuza geçti.
30.04.2021Ege
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin eleştirilere yanıt verirken, ülkenin kendisinden değil dünyadaki konjonktürden kaynaklanan süreci atlatmak için bu işlemlerin yapılmasının elzem olduğunu bildirdi.
29.04.2021Ekonomi
Trake Solunumu Nedir? Trake Solunumu Yapan Canlılar Hangileridir?
Trake Solunumu Nedir? Trake Solunumu Yapan Canlılar Hangileridir?Canlıların hayatlarını devam ettirebilmeleri için solunum en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Solunum çeşitleri canlılarda değişkenlik göstermektedir. Bunlardan birisi de trake solunumudur. Trake solunumu yapan canlılar pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Trake solunumu nedir? Trake solunumu yapan canlılar hangileridir? Sizlere trake solunumu yapan canlılar hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
28.04.2021Eğitim
Arı sütü, poleni ve arı ekmeğinde katkı maddesi kullanılamayacak
Arı sütü, poleni ve arı ekmeğinde katkı maddesi kullanılamayacakTarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı tebliğ taslağıyla arı sütü, arı sütü tozu, propolis ürünleri, arı poleni, kurutulmuş arı poleni ve arı ekmeği (perga) gibi arı ürünlerinin üretim ve piyasaya arz aşamasında taşıması gereken nitelikleri tespit etti.
26.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

arıEskişehirsporhakkariaydın aydınŞiir

Arı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.