Balon Balığı

Balon Balığı

Son dakika Balon Balığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Balon Balığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Balon Balığı haber sayfamızda...

Balon Balığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 227 balon baligi haberi bulunmuştur.
Çiftçi destek ödemeleri sorgulama 2021: Mazot-gübre desteği ne zaman yatacak 2021?
Çiftçi destek ödemeleri sorgulama 2021: Mazot-gübre desteği ne zaman yatacak 2021?Çiftçi destek ödemeleri ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli açıklaması sonrasında çiftçi destek ödemlerinin yapılacağı tarih araştırılıyor. Peki çiftçi destek ödemeleri ne zaman yatacak 2021?
26.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! 140 milyon liralık destek ödemeleri başlıyor
Son dakika: Bakan açıkladı! 140 milyon liralık destek ödemeleri başlıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlara yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemesinin bugün yapılacağını bildirdi.
26.02.2021Ekonomi
İki girişimci, balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyor
İki girişimci, balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyorAntalya'da iki girişimci, hazırladıkları "Alanya Balon Balığı Araştırma ve Geliştirme Projesi" (ABAP) ile balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyor.
24.02.2021Haberler
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...Kızıldeniz üzerinden Türk kara sularına giriş yapan istilacı ve diğer balık türlerine karşı zararlı olan balon balığının avlanmasının teşvik edilmesi için Resmi Gazete'de tebliğ yayımlanmış ve balon balığı kuyruğu 5 lira ödeme yapılacaktı. İki girişimci insanların dokunmaya bile çekindiği balon balığını paraya çevirdi. İşte iki girişimcinin bulduğu o fikir...
24.02.2021Ekonomi
Son Dakika: Büyük tehlike! Sayısı 600'e yaklaştı
Son Dakika: Büyük tehlike! Sayısı 600'e yaklaştıKızıldeniz'den Akdeniz'e gelen tropikal türlerin sayısı 600'e yaklaştı. Bölgenin doğal dengesini etkileyen hatta zarar veren türler hakkında konuşan Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Çevik, "Zehirli olan aslan balıkları ve balon balıkları gibi türler, Akdeniz’e zarar veriyor. Bu bölgemizin yabancı türlerden dolayı tropikalleşme sürecine girmiş olabileceğinin bir göstergesidir" dedi.
15.02.2021Gündem
Son dakika... Mersin'de 15 balıkçıdan balon balığı avı! Binlercesi ele geçirildi
Son dakika... Mersin'de 15 balıkçıdan balon balığı avı! Binlercesi ele geçirildiSon dakika açıklamasını Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı yaptı. Abalı, 15 balıkçının yakaladığı balon balığı miktarını böyle duyurdu. İşte haberin ayrıntıları...
15.02.2021Gündem
İstilacıların en tehlikelisi
İstilacıların en tehlikelisiTürk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) en son bir kaptanı öldüren balon balığının Türkiye’deki en tehlikeli ‘istilacı’ olduğunu açıkladı. Akdeniz Koruma Derneği de balon balıklarının dokularındaki tetrodotoxin maddesinin siyanürden bin kat zehirli olduğunu duyurdu
13.02.2021Gündem
Son dakika... Balon balığı yiyen gemi kaptanı öldü
Son dakika... Balon balığı yiyen gemi kaptanı öldüFinike açıklarında seyreden M/V Ali Işık adlı geminin ikinci kaptanı Muhammer Alak, tuttuğu balon balığını aşçıya pişirtti. Balığı yiyerek zehirlenen mürettebattan kaptan Alak yaşamını yitirdi, 4 denizci ise hastaneye kaldırıldı.
11.02.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı balon balığı iddiaları sonrası harekete geçti
Son dakika... Sağlık Bakanlığı balon balığı iddiaları sonrası harekete geçtiGelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Kaş ilçesinde balon balığı iddiası sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Bir gemi personelinin zehirlendiği, bir kişinin de öldüğü iddiaları sonrası Kaş Belediye Başkanı'ndan önemli açıklamalar geldi. İşte kenti hareketlendiren iddia ve sonrası...
8.02.2021Gündem
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film oldu
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film olduÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, küresel iklim değişikliği ve gemilerin balast suları ile Karadeniz ve Akdeniz'e taşınan istilacı yabancı türlerle ilgili film hazırladı. İstilacı türler arasında en tehlikelisi, siyanürden 1200 kat daha zehirli olan balon balığı gösteriliyor. Tehlikeli istilacılar arasında aslan balığı, kedi balığı, denizanası Rhopilema nomadica, taraklı denizanası gibi türler bulunuyor.
2.02.2021Haberler
Pakdemirli'den hamside av yasağı süresi açıklaması
Pakdemirli'den hamside av yasağı süresi açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, denizlerde hamsinin bol olduğunu ancak yeteri kadar büyümediğini belirterek, "Avcılık yasağı konusunda eğer 10 günlük süre yetmezse bir 10 gün daha uzayabilir." ifadesini kullandı.
13.01.2021Ekonomi
Onu yiyen öldü! 'Tanımayan milyonlarca insan var'
Onu yiyen öldü! 'Tanımayan milyonlarca insan var'Van'da fırıncının yediği balon balığından zehirlenerek, öldüğü iddiası üzerine hem satıcılar hem de tüketiciler, yaşananın tekrarlanmaması için daha dikkatli davranıyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Mustafa Akkuş ise balon balığını, küresel ısınmanın sonucu olarak artık her yerde görmenin mümkün olduğunu belirterek, uyarıda bulundu. Akkuş, "Bugün bu balık buraya geldiyse Türkiye'nin her yerine gidebilir. Ne kadar denetim yaparsanız yapın yine gözden kaçırmalar olacaktır. Dolayısıyla balık alırken artık daha dikkatli olmamız lazım" dedi.
8.01.2021Gündem
Van'da, 'balon balığından ölüm' iddiasına soruşturma
Van'da, 'balon balığından ölüm' iddiasına soruşturmaVan'da, 3 kişiden Kemal İpek'in (41) balon balığı yiyerek, zehirlenme sonucu yaşamını yitirdiği iddiasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Hastanede tedavi edilen 2 kişiden alınan kanların ise incelenmek üzere Tarım ve Orman Bakanlığı'na gönderileceği ve balık zehirlenmesi için detaylı araştırma yapılacağı belirtildi.
7.01.2021Gündem
Kuyruğu 5 TL’ye  veriyorlar, ya gerisi
Kuyruğu 5 TL’ye veriyorlar, ya gerisiBir kişinin ölümüne neden olan balığın Mersin’den Van’a götürüldüğünü belirten Doç. Dr. Köşker, “Bu olay, kuyruğu 5 TL’ye bakanlığa verilen balon balığının kuyruk dışındaki bölümlerinin ticarete konu edildiğini gösteriyor” diyor
7.01.2021Gündem
Zehirli balon balığı döviz kapısı oluyor
Zehirli balon balığı döviz kapısı oluyorSiyanürden bin 200 kat daha zehirli olan ve denizlerimizde endişe yaratan balon balığının ihraç edilmesi için çalışma yürütülüyor.
6.01.2021Gündem
Yediği balon balığından zehirlenen kişi hayatını kaybetti
Yediği balon balığından zehirlenen kişi hayatını kaybettiVan’da balıkçı arkadaşıyla birlikte pişirdikleri balon balığını yiyerek zehirlenen K.İ. isimli fırıncının tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi ekipleri harekete geçirdi.
5.01.2021Haberler
Son dakika... Yedikten hemen sonra öldü! Ekipler alarma geçti
Son dakika... Yedikten hemen sonra öldü! Ekipler alarma geçtiVan’da balıkçı arkadaşıyla birlikte pişirdikleri balon balığını yiyerek zehirlenen K.İ. isimli fırıncının tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi ekipleri harekete geçirdi.
5.01.2021Gündem
Son dakika: Süre bitti! Bakanlık 180 bin lira verdi
Son dakika: Süre bitti! Bakanlık 180 bin lira verdiSon dakika haberlere göre Antalya'da, Tarım ve Orman Bakanlığınca, istilacı bir tür olan balon balığı avcılığına ilişkin tebliğin yayınlanmasının ardından Antalyalı balıkçılar 24 günde 36 bin balon balığı yakaladı. İşte son dakika haberinin detayları...
31.12.2020Ekonomi
Korkulu rüya oldu! Kuyruk parası...
Korkulu rüya oldu! Kuyruk parası...Balıkçıların korkulu rüyası balon balığının avlanmasına yönelik devlet desteği devam ederken, bu destek kapsamına sadece bir balon balığı türünün alınmasının yetersiz olduğunu söyleyen Karataş Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Celal Safsoylu, "7 tür bize zarar veriyor. Yakaladığımız balon balıklarının yüzde 99'u kapsam dışı kalıyor." dedi.
26.12.2020Ekonomi
Balon balığından sonra balıkçıların yeni korkusu yunuslar
Balon balığından sonra balıkçıların yeni korkusu yunuslarAkdeniz'de yaşayan yunusların, balon balıkları gibi balıkçı ağlarını parçalayıp balıkları yediği ortaya çıktı. Balıkçılar, yunusların ağ şamandıraları ve tekne motoru sesinden ağın yerini tespit ettiğini söyledi.
25.12.2020Haberler
Balon balığı zehri fiyatı1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...
Balon balığı zehri fiyatı1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama ve İşleme Teknolojisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özoğul, balon balıklarında bulunan tetrodotoksin (TTX) zehrinin 1 gramının 1 milyon eurodan daha fazla olduğunu ve bu zehrin mikroorganizmalar tarafından üretilmesi için çalışmalara başlanıldığını kaydetti. Prof. Dr. Özoğul, 'Balon balığında bulunan TTX zehri, yurt dışında ileri seviyedeki kanser hastalarının ağrılarının dindirilmesinde kullanılıyor' dedi.
18.12.2020Haberler
Son dakika: Bakan açıkladı! Destek ödemesi bugün hesaplara yatıyor
Son dakika: Bakan açıkladı! Destek ödemesi bugün hesaplara yatıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçük ölçekli geleneksel kıyı balıkçılarına bugün saat 18.00'den sonra 13 milyon 733 bin lira destekleme ödemesi yapılacağını açıkladı.
18.12.2020Ekonomi
Balon balığı zehri fiyatı1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...
Balon balığı zehri fiyatı1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama ve İşleme Teknolojisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özoğul, balon balıklarında bulunan tetrodotoksin (TTX) zehrinin 1 gramının 1 milyon eurodan daha fazla olduğunu ve bu zehrin mikroorganizmalar tarafından üretilmesi için çalışmalara başlanıldığını kaydetti. Prof. Dr. Özoğul, 'Balon balığında bulunan TTX zehri, yurt dışında ileri seviyedeki kanser hastalarının ağrılarının dindirilmesinde kullanılıyor' dedi.
18.12.2020Gündem
Balon balığı zehri fiyatı 1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...
Balon balığı zehri fiyatı 1 gramı 1 milyon euro! Flaş 'kanser' detay...Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Avlama ve İşleme Teknolojisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özoğul, balon balıklarında bulunan tetrodotoksin (TTX) zehrinin 1 gramının 1 milyon eurodan daha fazla olduğunu ve bu zehrin mikroorganizmalar tarafından üretilmesi için çalışmalara başlanıldığını kaydetti. Prof. Dr. Özoğul, 'Balon balığında bulunan TTX zehri, yurt dışında ileri seviyedeki kanser hastalarının ağrılarının dindirilmesinde kullanılıyor' dedi.
18.12.2020Gündem
Son dakika: Balıkçılar hareketlendi! Bulana para ödülü
Son dakika: Balıkçılar hareketlendi! Bulana para ödülüSon dakika haberlere göre, Akdeniz ve Ege Denizi'nde avcılık yapan balıkçılara her balon balığı kuyruğu için yapılacak 5 lira ödeme kararı ardından ilk teslim için balıkçılar Antalya Balıkçı Barınağı'na gelmeye başladı.
9.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balon balığızehirvanson dakika haberlerakdeniz

Balon Balığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.