Balon Balığı

Balon Balığı

Son dakika Balon Balığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Balon Balığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Balon Balığı haber sayfamızda...

Balon Balığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 248 balon baligi haberi bulunmuştur.
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!27 yaşındaki deniz biyolojisi öğrencisi, altı kiloluk balığı yakaladığında başına geleceklerden habersizdi. Yakaladığı balığın ağzını açtığında gördüğü manzara karşısında şoka giren öğrenci, bir ilke imza attı.
14.05.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Toplam 15 milyon lira ödenecek
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Toplam 15 milyon lira ödenecekAkdeniz ve Ege'de en tehlikeli istilacı tür olan ve zehrinin siyanürden 1200 kat daha yüksek olduğu bilinen balon balığının ücret karşılığında avlanmasına yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan karar sonrası, Tarım ve Orman Bakanlığı. Ramazan Bayramı sonrasında alımları başlatacak.
9.05.2021Ekonomi
‘Benekli’ balon balığı getiren balıkçıya 5 TL
‘Benekli’ balon balığı getiren balıkçıya 5 TLBalon balığı türlerinden “lagocephalus sceleratus” avcılığı yapan balıkçılara bu yıl 500 bin adede kadar adet başına 5 lira, diğer türleri avlayanlara da 5 milyon adede kadar adet başına 0.50 lira destekleme ödemesi yapılacak.
5.05.2021Ekonomi
Son dakikahaberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Flaş balon balığı kararı Resmi Gazete'de...
Son dakikahaberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Flaş balon balığı kararı Resmi Gazete'de...Son dakika haberlere göre, Akdeniz ve Ege'de bolca görülen ve istilacı tür olan balon balığını avlayanlara yönelik olarak ücret ödemesi yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte son dakika haberinin detayları...
4.05.2021Ekonomi
"Kıyıda balon balığı görmeye alışmalıyız, korkmaya gerek yok"
"Kıyıda balon balığı görmeye alışmalıyız, korkmaya gerek yok"Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, son dönemde kıyılarda görülen balon balıklarının, kıyıdaki balık atığına veya yem olarak değerlendirdiği küçük balığın peşine gelmiş olabileceğini söyledi.
4.05.2021Haberler
Yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme hedefleniyor
Yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme hedefleniyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, balon balığı avcılığının desteklenmesi kapsamında, yılda 5,5 milyon balon balığı için 5 milyon lira ödeme yapmayı hedeflediklerini bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
Balon balığı avcılığına yapılacak destekleme ödemesinin şartları belli oldu
Balon balığı avcılığına yapılacak destekleme ödemesinin şartları belli olduBalon balığı türlerinden "lagocephalus sceleratus" avcılığı yapan balıkçılara bu yıl 500 bin adede kadar adet başına 5 lira, diğer türlerini avlayanlara da 5 milyon adede kadar adet başına 0,50 lira destekleme ödemesi yapılacak.
4.05.2021Ekonomi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Haberler
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Gündem
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardı
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardıAntalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre uzaklıkta onlarca balon balığını görüntüledi.
18.04.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...Gelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre mesafede, istilacı ve siyanürden 1200 kat daha zehirli bir tür olan onlarca balon balığı görüntüledi. Öte yandan, ilk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Haberler
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Gündem
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldı
Denizlerden geçen yıl 10 bin metrekare "hayalet ağ" çıkarıldıTarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen proje kapsamında geçen yıl "hayalet ağ" olarak bilinen terk edilmiş 10 bin metrekare ağ ile 500 av aracı denizlerden temizlendi.
13.04.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'de büyük tehlike! 'Ölümlerle karşılaşma riskimiz var'
Son dakika: Türkiye'de büyük tehlike! 'Ölümlerle karşılaşma riskimiz var'Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balık Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Argun Akif Özak, siyanürden 1200 kat daha etkili olan 'tetrodotoksin' zehri barındıran balon balıklarında, daha önce Akdeniz'de görülmeyen parazitler tespit edildiğini söyledi. Doç. Dr. Özak, "Balon balıkları başlı başına bir problem olmasına rağmen üzerinde taşıdığı parazitler de tehlike saçıyor. Bunlardan en bilineni caligus lagocephali. Bu parazitlerin ekonomik değere sahip balıklara sıçraması durumunda ciddi ölümlerle karşılaşma olasılığımız var" dedi.
12.04.2021Gündem
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, trakonya balığının sırt dikenlerindeki zehrin çok tehlikeli olduğunu belirterek, “Trakonyalar kendisini kuma gömerek, gözleri ve sırt dikenleri dışarıda avını bekler. Denize girenler, görmeden üzerine basabiliyor. Buralarda denize girerken, mutlaka ayakkabı giyilmeli" dedi.
10.04.2021Gündem
Zehriyle öldüren balon balığında korkutan tespitler
Zehriyle öldüren balon balığında korkutan tespitlerAKDENİZ ve Ege denizlerinde hızla yayılmaya ve ekosistemde büyük tehlike oluşturmaya devam balon balıklarına yönelik Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nce yapılan araştırmada, dişi bir balığın gonatında (üreme organı) 1 gramda 10 bin- 22 bin adet yumurta tespit edildi. Bazı balıklarda 300-400 gramlık gonatlar çıktığını belirten Enstitü Müdürü Serkan Erkan, hem balığın çok hızlı ürediğini, hem de üreme periyodunun bahar ayları dışına çıktığını söyledi.
30.03.2021Haberler
Son dakika... Kıyamet gibi! Hepsi öldü, 'şeytan gözlü...'
Son dakika... Kıyamet gibi! Hepsi öldü, 'şeytan gözlü...'Sahildeki yürüyüşte çekilen video kaydı anında sosyal medyada yayıldı, dünya çapında yankı bulan görüntülerin nedeni ise şok etkisi yarattı.
30.03.2021Dünya
Son dakika! Zehri yetişkin bir kişiyi anında öldürüyor! Kanada peşinde...
Son dakika! Zehri yetişkin bir kişiyi anında öldürüyor! Kanada peşinde...Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Balıkçılık Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, balon balıklarının siyanürden 1200 kat daha güçlü zehriyle ilgili Kanada'da bir ilaç firmasının Türkiye'den bir miktar balon balığı alımı yaptığını ve çok ciddi bir ağrı kesici ilaç üzerinde çalışıldığını söyledi.
27.03.2021Haberler
Son dakika! Zehri yetişkin bir kişiyi anında öldürüyor! Kanada peşinde...
Son dakika! Zehri yetişkin bir kişiyi anında öldürüyor! Kanada peşinde...Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Balıkçılık Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, balon balıklarının siyanürden 1200 kat daha güçlü zehriyle ilgili Kanada'da bir ilaç firmasının Türkiye'den bir miktar balon balığı alımı yaptığını ve çok ciddi bir ağrı kesici ilaç üzerinde çalışıldığını söyledi.
27.03.2021Gündem
Son dakika: 1200 kat daha zehirli! Kendi türünü bile yedi
Son dakika: 1200 kat daha zehirli! Kendi türünü bile yediBalıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, zehri siyanürden 1200 kat daha güçlü balon balığının, kıyılarımızda sekiz türü bulunduğunu söyledi. 2020'de sadece benekli tür için kuyruk başına 5 TL kampanyasında toplam 46 bin 192 adet kuyruk alımı yapıldığını belirten Doç. Dr. Kanyılmaz, 2021'de de kuyruk alımının hem yıl boyu hem de tüm türleri kapsayacağını, benekli balon balığı için kuyruk başı 5 lira, diğer türler için 50 kuruş ödeneceğini açıkladı.
24.03.2021Gündem
Çiftçi destek ödemeleri sorgulama 2021: Mazot-gübre desteği ne zaman yatacak 2021?
Çiftçi destek ödemeleri sorgulama 2021: Mazot-gübre desteği ne zaman yatacak 2021?Çiftçi destek ödemeleri ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli açıklaması sonrasında çiftçi destek ödemlerinin yapılacağı tarih araştırılıyor. Peki çiftçi destek ödemeleri ne zaman yatacak 2021?
26.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! 140 milyon liralık destek ödemeleri başlıyor
Son dakika: Bakan açıkladı! 140 milyon liralık destek ödemeleri başlıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere ve balon balığı avcılığı yapanlara yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemesinin bugün yapılacağını bildirdi.
26.02.2021Ekonomi
İki girişimci, balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyor
İki girişimci, balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyorAntalya'da iki girişimci, hazırladıkları "Alanya Balon Balığı Araştırma ve Geliştirme Projesi" (ABAP) ile balon balığını deri sektöründe kullanmaya hazırlanıyor.
24.02.2021Haberler
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...Kızıldeniz üzerinden Türk kara sularına giriş yapan istilacı ve diğer balık türlerine karşı zararlı olan balon balığının avlanmasının teşvik edilmesi için Resmi Gazete'de tebliğ yayımlanmış ve balon balığı kuyruğu 5 lira ödeme yapılacaktı. İki girişimci insanların dokunmaya bile çekindiği balon balığını paraya çevirdi. İşte iki girişimcinin bulduğu o fikir...
24.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balon balığıantalyabalıkson dakika haberlertropikal tür

Balon Balığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.