Banksy

Banksy

Son dakika Banksy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Banksy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Banksy haber sayfamızda...

Banksy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 166 banksy haberi bulunmuştur.
Anonimliği telif hakkını kaybettirdi
Anonimliği telif hakkını kaybettirdiGizemli İngiliz duvar ressamı Banksy, ‘Radar Fare’ ve ‘Şemsiyeli Kız’ adlı ünlü resimlerinin telif haklarını ‘kimliğini gizleyerek ticarileşmeyi reddettiği’ gerekçesiyle kaybetti.
21.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Böyle basıldı! Lüks yatta partiler, emlak imparatorluğu ve...
Son dakika haberi: Böyle basıldı! Lüks yatta partiler, emlak imparatorluğu ve...Evine baskın yapıldığında şifreli telefonu kırıp tuvalete atmaya çalışırdu. Kasadan yüklü miktarda para ve evden dev bir uyuşturucu yığını çıktı. Bikinili kadınlarla partilere, lüks tatillere, Banksy ve Andy Warhol'un sanat eserlerine ve hatta estetik operasyonlara milyonlar harcayan uyuşturucu baronu dünyanın konuştuğu operasyonla yakalandı. Mahkemedeki detaylar ise şoke etti...
11.06.2021Dünya
Banksy tablosu satışta
Banksy tablosu satıştaİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin Albert Bierstadt’ın Rainier Dağı Milli Parkı’nı tasvir ettiği tablosundan ilham alarak 2009 yılında yaptığı “Subject to Availability”, haziran ayında Christie’s müzayede evi tarafından satışa sunulacak.
16.04.2021Kültür Sanat
Banksy’nin sağlıkçılar eserine 19 milyon euro
Banksy’nin sağlıkçılar eserine 19 milyon euroChristie’s Müzayede Evi tarafından satışa çıkarılan Bansky’nin sağlık çalışanları için çizdiği “Game Changer” adlı siyah-beyaz eseri 19 milyon 450 bin eurodan alıcı buldu. Müzayede öncesi eserin 2,5 milyon ile 3,5 milyon sterlin arasında alıcı bulacağı tahmin ediliyordu. Tahminlerin üzerine çıkılan satıştan elde edilen para ise İngiliz Sağlık Kurumu’na (NHS) bağışlanacak.
26.03.2021Kültür Sanat
Banksy’nin ‘Escape’ muralı tahrif edildi
Banksy’nin ‘Escape’ muralı tahrif edildiSokak sanatçısı Banksy’nin Reading Hapishanesi’nin duvarına yaptığı ‘mural’, kırmızı boya ile tahrif edildi.
18.03.2021Kültür Sanat
Sanat dünyasında dijital eser devrimi
Sanat dünyasında dijital eser devrimiChristie’s Müzayede Evi’nin ilk kez tamamen dijital bir sanat eserini geçen ay açık artırmaya sunmasıyla birlikte sanat dünyasında kripto sanat kavramı gündeme geldi
Banksy eseri  artık dijital varlık
Banksy eseri artık dijital varlıkKripto para blok zincir şirketi Injective Protocol, İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin “Moronlar” eserini bir çalışmasını satın alarak eseri yaktı.
‘Hapishaneden kaçış’ı resmetti
‘Hapishaneden kaçış’ı resmettiSokak sanatçısı Banksy’nin yaptığı iddia edilen yeni bir eser dün gece Reading Hapishanesi’nin duvarında ortaya çıktı.
Banksy’nin duvar resmi kaldırıldı
Banksy’nin duvar resmi kaldırıldıİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin geçen yıl İngiltere’nin Nottingham şehrindeki bir binanın duvarına yaptığı eseri, Essex’teki bir sanat galerisine satılmasının ardından dün kaldırıldı.
19.02.2021Kültür Sanat
2020’nin kültür sanat karnesi
2020’nin kültür sanat karnesiTarih kitaplarındaki sayfaların çoğunu kaplayacak 2020’de kültür sanatın karnesi de pek iyi değildi... Kültür sanat dünyası önemli kayıplar verdi; müzeler kapandı, sanat alanında üretenler işsiz kaldı... İşte geride bıraktığımız 2020’de kültür sanatın payına düşenler...
31.12.2020Kültür Sanat
Banksy eserleri tahrip edildi
Banksy eserleri tahrip edildiİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin New Orleans’taki iki eseri, önceki gün kimliği bilinmeyen kişiler tarafından tahrip edildi.
30.12.2020Kültür Sanat
Müzeyi kurtaran Banksy tablosuna saygı duruşu
Müzeyi kurtaran Banksy tablosuna saygı duruşuPandemide elemanlarını işten çıkarmamak için bir Banksy tablosunu yazın 1.5 milyon sterline (15 milyon TL) satan Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Moco Müzesi’nin ortağı Kim Logchies-Prins, satışın ardından yaşananları İngiliz “The Guardian” gazetesine anlattı.
26.12.2020Dünya
Banksy’den Bristol’a yeni bir eser
Banksy’den Bristol’a yeni bir eserİngiliz sokak sanatçısı Bansky, Bristol’daki bir evin duvarında ortaya çıkan ve takma dişlerini hapşıran yaşlı bir kadını gösteren eserin kendisine ait olduğunu önceki gün Instagram hesabı üzerinden doğruladı.
12.12.2020Kültür Sanat
Sanatta en etkili 100 kişi sıralandı
Sanatta en etkili 100 kişi sıralandıİngiltere merkezli Art Review dergisi, her yıl paylaştığı ve sanatta en etkili kişileri ve olayları sıraladığı “Power 100” listesini önceki günlerde internet sitesi aracılığıyla yayımladı.
Banksy’nin ‘Pulp Fiction’  baskısına 125 bin sterlin
Banksy’nin ‘Pulp Fiction’ baskısına 125 bin sterlinİngiltere merkezli Tata Ward Müzayede Evi’nin önceki günlerde düzenlediği çevrimiçi müzayedede İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin 2004 yılına ait “Pulp Fiction” baskısı 125 bin sterline satıldı.
Banksy’nin ‘Che Guevara on Skates’  tablosu satışta
Banksy’nin ‘Che Guevara on Skates’ tablosu satıştaİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin 2000 yılına ait “Che Guevara on Skates” adlı eseri önümüzdeki günler New York’taki Christie’s Müzayede Evi tarafından satışa sunuluyor.
24.11.2020Kültür Sanat
Banksy ve RETNA  kendi rekorunu kırdı
Banksy ve RETNA kendi rekorunu kırdıİngiliz sokak sanatçısı Banksy ve Amerikalı graffiti sanatçısı RETNA’nın eserleri geçtiğimiz günlerde Heritage Müzeyade Evi tarafından düzenlenen açık artırmada satıldı.
17.11.2020Kültür Sanat
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi?
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi? ABD’de William & Mary Koleji’ndeki Muscarelle Sanat Müzesi’nde küratör ve tarihçi olan Andriano Marinazzo, İtalya’nın Floransa kentindeki belediye binasının duvarında yer alan kıvırcık saçlı adam resminin ünlü İtalyan sanatçı Michelangelo’ya ait olabileceğini öne sürdü.
15.11.2020Kültür Sanat
Banksy’nin tablosuna 7.5 milyon sterlin
Banksy’nin tablosuna 7.5 milyon sterlinİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin “Show Me The Monet” adlı eseri, Londra’daki Sotheby’s Müzayede Evi tarafından önceki gün düzenlenen online açık artırmada 7.5 milyon sterline satıldı.
23.10.2020Kültür Sanat
Banksy’nin yeni eseri
Banksy’nin yeni eseriSosyal mesajları olan duvar resimleriyle ünlenen gizemli İngiliz sanatçı Banksy, yeni eserini İngiltere’nin Nottingham kentinde yaptı.
18.10.2020Dünya
Banksy’nin Monet tablosu açık artırmada
Banksy’nin Monet tablosu açık artırmadaİngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin “Show Me The Monet” isimli eseri, önümüzdeki ay Londra’daki Sotheby’s Müzayede Evi tarafından online olarak satışa sunulacak.
20.09.2020Kültür Sanat
Banksy telif hakkı talep edemeyecek
Banksy telif hakkı talep edemeyecekİngiliz sokak sanatçısı Banksy, “Flower Thrower” (Çiçek Fırlatan) isimli eserini kullandığı için tebrik kartı şirketi Full Color Black’e dava açmıştı.
19.09.2020Kültür Sanat
Banksy'nin Akdeniz'de mahsur kalan yardım gemisindeki göçmenlerin tümü kurtarıldı
Banksy'nin Akdeniz'de mahsur kalan yardım gemisindeki göçmenlerin tümü kurtarıldıLouise Michel'den gelen yardım çağrısına İtalya sahil güvenliği ve Avrupalı STK'lar yanıt verdi.
30.08.2020Dünya
200'den fazla sığınmacı Akdeniz’de mahsur kaldı
200'den fazla sığınmacı Akdeniz’de mahsur kaldıDünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy tarafından finanse edilerek, Afrika'dan Avrupa’ya ulaşmaya çalışan sığınmacılara yardım etmek amacı ile yola çıkan gemi yardım çağrılarının göz ardı edilmesi nedeniyle Akdeniz'de mahsur kaldı.
29.08.2020Dünya
Banksy’den metroya korona graffitileri
Banksy’den metroya korona graffitileriDünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy, Londra metrosunda sefer halindeki bir metro vagonuna koronavirüs temalı resimler yaparken çekilen görüntülerini paylaştı.
16.07.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

BanksyİngiltereAkdenizİtalyaab

Banksy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.