Sotheby's

Sotheby's

Son dakika Sotheby's haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sotheby's gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sotheby's haber sayfamızda...

Sotheby's

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 47 sotheby's haberi bulunmuştur.
4 milyon Türk NFT’ye koşuyor
4 milyon Türk NFT’ye koşuyorTürkiye’de NFT çıkaran kişi ve kurum sayısı patlama yaparken, yatırımcı sayısı da katlanıyor. Yakında bu alanla ilgilenen kişi sayısının 4 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Türk sanatçılar bu alanda öne çıkıyor.
9.04.2022Ekonomi
Kahlo, Diego’nun rekorunu kırdı
Kahlo, Diego’nun rekorunu kırdıFrida Kahlo’nun 1949 yılına ait “Diego ve Ben” isimli otoportresi New York’taki ünlü müzayede evi Sothebys’de yeni bir rekora imza atarak 34.9 milyon dolara satıldı.
18.11.2021Kültür Sanat
Newton hesaplamış... İşte kıyamet tarihi!
Newton hesaplamış... İşte kıyamet tarihi!Modern fiziğin temellerini atan İngiliz fizikçi Isaac Newton'un İncil'de gizlenmiş kodları çözme ve kıyametin zamanlamasını belirleme girişimlerini gösteren yayınlanmamış notlar İngiltere'deki Sothebys müzayede evi tarafından satışa çıkarıldı.
8.12.2020Dünya
Değeri çok yüksek! İngiltere'de satışa çıkıyor
Değeri çok yüksek! İngiltere'de satışa çıkıyor102.39 karat pırlanta, İngiltere merkezli Sothebys Müzayede Evi tarafından 10 ila 30 milyon dolar (78 milyon ila 234 milyon TL) arasında satışa sunulacak.
29.09.2020Dünya
Bacon’ın eserine  84 milyon dolar
Bacon’ın eserine 84 milyon dolar20’nci yüzyılın en büyük ressamlarından İngiliz ekspresyonist Francis Bacon’ın üç tablodan oluşan eseri Sothebys’s müzayede evinin online ve hibrit yaptığı açık artırmada 84.6 milyon dolara (580 milyon TL) satıldı.
Yapay zeka: Sanatçı mı araç mı?
Yapay zeka: Sanatçı mı araç mı?Paris merkezli “Obvious” adlı sanat kolektifi tarafından geliştirilen yapay zekanın imzasını taşıyan “Edmond Belamy’nin Portresi” adlı eser, geçtiğimiz hafta New York’taki Christie’s müzayede evinde 432 bin dolara satıldı. 14. ve 20. yüzyıl arası üretilen yaklaşık 15 bin portreyi içeren veri tabanına sahip algoritmanın “eseri”nin açık artırmayla tahmin edilenin çok üzerinde bir bedele satılmasının hem sanat dünyası için hem yapay zeka-sanat ilişkisi bakımından taşıdığı anlamı Türkiye’nin önde gelen sanatçı, küratör ve uzmanlarına sorduk.
2.11.2018Pazar
Allah’ın ‘Fil suresi’ ile verdiği mesajlar
Allah’ın ‘Fil suresi’ ile verdiği mesajlarFil suresi, Kâbe’yi yıkmak isteyen Yemen valisi Ebrehe’nin fillerle Mekke’ye hücumunu, sonuçta da yok olup gitmesini konu eder. Rabbimiz, Peygamberimize bu surede verdiği mesajda, ‘Allah’ın sana olan yardımı Kâbe’ye yardımından daha fazladır’ buyuruyor.
8.06.2018Gündem
102 karatlık beyaz elmas görücüye çıktı
102 karatlık beyaz elmas görücüye çıktı Dünyanın bilinen en büyük yuvarlak elması Sothebys Elmasları tarafından görücüye çıkarıldı.
9.02.2018Dünya
Dünyanın en büyük yuvarlak beyaz elması görücüye çıktı
Dünyanın en büyük yuvarlak beyaz elması görücüye çıktıDünyanın bilinen en büyük yuvarlak elması Sothebys Elmasları tarafından görücüye çıkarıldı.
8.02.2018Ekonomi
Dünyanın en büyük yuvarlak beyaz elması görücüye çıktı
Dünyanın en büyük yuvarlak beyaz elması görücüye çıktıDünyanın bilinen en büyük yuvarlak elması Sothebys Elmasları tarafından görücüye çıkarıldı.
8.02.2018Ekonomi
Şöhrete açılan portre
Şöhrete açılan portreAndy Warhol’un 1963 yılında ürettiği ve kendisini ikonlarından birine dönüştürdüğü portresi, açık artırmada olacak.
16.06.2017Gündem
Dünyaca ünlü sanat okulları INARTS’da buluşuyor
Dünyaca ünlü sanat okulları INARTS’da buluşuyorTürk ve yabancı sanat eğitim kurumlarını bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek fuarı INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Okulları Fuarı’nın 3.sü 12-13 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.
11.04.2014Eğitim
TÜRK RESMİ DİYE BİR ŞEY YOK
TÜRK RESMİ DİYE BİR ŞEY YOKGeleneksel sanatlar koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çeken Mehmet Çebi, önemli bir haber veriyor: Çok yakında İstanbul Modern’e İstanbul Hat Modern açılıyor. Tasarım çalışmaları başlamış bile
31.01.2013Gündem
‘GALA MODERN’LE EĞiTiME DESTEK
‘GALA MODERN’LE EĞiTiME DESTEKHer yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Gala Modern’ gecesinde destek müzayedesi yapıldı.
11.12.2011Cadde
Boğaz’ın yalılarında yabancı dalgası
Boğaz’ın yalılarında yabancı dalgasıFiyatları 100 milyon doları bulan Boğaz yalıları, yabancıların da gözdesi haline geldi. Özellikle Arap ülkelerinden gelen yoğun talebin en son örneği Katarlı bir ailenin bir değil, birkaç gayrimenkulü birden satın alması oldu
10.10.2011Ekonomi
Cıngıllıoğlu dünya 4’üncüsü
Cıngıllıoğlu dünya 4’üncüsüABD’nin prestijli sanat galerisi Artnews’e göre dünyanın en etkili 4. koleksiyoneri Halit Cıngıllıoğlu...
Zeki Paşa Yalısı Sotheby's'in En Seçkinleri Arasında!
Zeki Paşa Yalısı Sotheby's'in En Seçkinleri Arasında!Zeki Paşa Yalısı, Sotheby’s ile dünyanın en seçkin gayrimenkulleri arasında yerini aldı.
İngiltere’de boksöre 70 bin sterlin
İngiltere’de boksöre 70 bin sterlinLondra’da dünyaca ünlü müzayede evi Sothebys’de ilk kez görücüye çıkan yaklaşık70 eserin yarısı, sergi başlamadan satıldı. Eserleri satın alaların hiçbirinin Türk olmadığı belirtildi
20.04.2011Gündem
Ertuğ, bu binadan ölüme atladı
Ertuğ, bu binadan ölüme atladıDünyaca ünlü müzayede evi Sothebys’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ali Can Ertuğ’un Manhattan’da oturduğu, New York’un en değerli apartmanlarından biri olan, tarihi ve sanatsal öneme sahip Century’deki dairesinin penceresinden atlayarak intihar etmesi, ülkedeki sanat camiasını da yasa boğdu
6.05.2010Ekonomi
‘İŞ BENİM İÇİN  7/25 SAATTİR’
‘İŞ BENİM İÇİN 7/25 SAATTİR’Akbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer aile yaşantısını, kültür sanata olan merakını, iş ve özel yaşam arasında kurduğu dengenin sırlarını açıkladı
26.03.2010Ekonomi
Raphael ve Rembrandt’ın eserlerine rekor fiyat
Raphael ve Rembrandt’ın eserlerine rekor fiyatRönesans döneminin dünyaca ünlü İtalyan ressamı Raphael ile yine dünyaca ünlü Hollandalı ressam Rembrandt’ın eserleri dün İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan açık artırmada rekor fiyatlara satıldı...
9.12.2009Ekonomi
‘Sarıklı Osmanlı paşası’ Sothebys’de!
‘Sarıklı Osmanlı paşası’ Sothebys’de!SOTHEBY’S müzayede evinin 8 Temmuz’da Londra’da düzenleyeceği “Eski Üstat Resimleri” müzayedesinde, İtalyan ressam Jacopa Ligozzi’nin bir Osmanlı paşasını çizdiği “Sarıklı Paşa ve Fil” adlı resmi de satışa sunulacak.
2.07.2009Yaşam
Sanatın Facebook’unu yaptık
Sanatın Facebook’unu yaptıkTürkiye’nin ilk online sanat televizyonu olan Ekavart TV’yi kuran İnci Aksoy, “Sanatın Facebook’unu yapayım diye düşündüm. Ekavart TV’de gençlere bir platform sunuyoruz. Sanatla ilgili yaptıklarını gösterebiliyorlar. Önemli sanatçıları ve müzeleri de tanıtıyoruz” diyor
17.05.2009 Cadde
Modern Türk sanatı  ilk kez Sothebys’de
Modern Türk sanatı ilk kez Sothebys’deİngiltere’nin başkenti Londra’da, dünyaca ünlü müzayede evi Sothebys’de 4 Mart’ta ilk kez modern Türk sanatçılarının eserleri açık artırmaya çıkarılacak.
29.01.2009Yaşam
‘İstanbul Panaroması’ Londra Sotheby's’de 19 bin sterline satıldı
‘İstanbul Panaroması’ Londra Sotheby's’de 19 bin sterline satıldıİSTANBUL'da, 207 yıl önce resimlenen ve katagorisinde Avrupa'nın en nadir parçalarından olarak bilenen ‘İstanbul Panaroma’sı adlı eseri, Londra'nın dünyaca ünlü müzayade salonu Sotheby's’de 19 bin sterline alıcı buldu...
13.11.2008Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Sotheby's ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.