Barbaros Şansal

Barbaros Şansal

Türk moda tasarımcısı. Kariyeri1957 yılında Türkiye'nin başkenti Ankara'da Sungur Tekin Şansal ve Güner Eczacıbaşı'nın çocuğu olarak dünyaya gelen Şansal, Şişli Özel Dost İlkokulu, Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu, İstanbul Alman Lisesi, İzmir Fatih Koleji, İstanbul Vefa Lisesi, İstanbul Maltepe Lisesi, İstanbul Fenerbahçe Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi'nde eğitim görmüş, eğitimini Londra'da tamamlamıştır. Modacı kişiliğinin yanında LGBT hakları savunuculuğu ve savaş karşıtı kişiliğiyle bilinir. OlaylarPembe Hayat Derneği üyeliği2012 yılında Bülent Ersoy'a yönelik sarfettiği ”Bizim kıyafetlerimiz ona uymaz çünkü kadın terzisiyiz” demiş ve bunun yanı sıra da “Ben hala kendimim, mavi nüfus kâğıdımı değiştirmedim. Ben kamburumu onun gibi zımparalatmadım!” sözleri yüzünden üyesi olduğu Pembe Hayat Bülent Ersoy şahsında bütün translara yönelen bu transfobik ve aşağılayıcı söylemleri sebebi ile Şansal'ı dernek üyeliğinden çıkardığını söylemiştir

Barbaros Şansal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 332 barbaros şansal haberi bulunmuştur.
Barbaros Şansal’ı darbeden 12 sanık beraat etti
Barbaros Şansal’ı darbeden 12 sanık beraat ettiAtatürk Havalimanı’nda hakaret içerikli sözleri nedeniyle gözaltına alınacağı esnada darbedilen modacı Barbaros Şansal’ın davasında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme heyeti Şansal’ı darbettiği öne sürülen 12 sanık hakkında beraat kararı verirken, 1 sanık hakkında adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.
7.01.2022Gündem
Barbaros Şansal 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı
Barbaros Şansal 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı2017 yılındaki bir sosyal medya paylaşımı nedeniyle "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama" suçundan yargılanan ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında karar çıktı. Barbaros Şansal, TCK 301. maddesi uyarınca 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.
7.09.2021Cadde
Ece Erken ve Bircan Bali'ye Barbaros Şansal'a hakaretten para cezası
Ece Erken ve Bircan Bali'ye Barbaros Şansal'a hakaretten para cezasıTelevizyon programında sunuculuk yapan Ece Erken ve Bircan Bali, 2019 yılında programda sarf ettikleri sözlerle Barbaros Şansal'a hakaret ettikleri gerekçesiyle bin 300'er lira adli para cezasına çarptırıldı.
5.04.2021Cadde
Barbaros Sanşal’a 'hakaret' cezası!
Barbaros Sanşal’a 'hakaret' cezası!Modacı Barbaros Sanşal, sosyal medya hesabından paylaştığı “Erzincan leş ve keş yuvası derlerdi inanmamıştım” şeklindeki mesajı nedeniyle ceza aldı.
2.12.2020Cadde
“Hiç tereddütsüz ‘evet’ dedim”
“Hiç tereddütsüz ‘evet’ dedim”Türkan Şoray, Yıldırım Mayruk’un jübile defilesinde 24 yıl sonra podyuma çıktı: “Yıldırım Bey’le tanışıklığımız 35 sene öncesine dayanıyor. Onun veda ediyor oluşu, moda dünyası adına bir kayıp. Beni bu özel gecesine davet ettiği zaman, hiç tereddütsüz ‘evet’ dedim”
27.09.2020Pazar
Modanın kralı veda etti
Modanın kralı veda etti‘Türk Modasının Kralı’ olarak bilinen Yıldırım Mayruk, ‘Jübile’ koleksiyonu ile 60 yıllık meslek hayatına veda etti
25.09.2020Cadde
Yıldırım Mayruk'tan ağlatan veda
Yıldırım Mayruk'tan ağlatan vedaTürk modasının ünlü terzilerinden Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal (1990 -2020), tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.
24.09.2020Magazin
Yıldırım Mayruk'tan ağlatan veda
Yıldırım Mayruk'tan ağlatan vedaTürk modasının ünlü terzilerinden Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal (1990 -2020), tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.
24.09.2020Cadde
Can dostları unutmadılar
Can dostları unutmadılarYemekleri ve kahvaltısı ile ünlü “Ovacık Garden”, Barbaros Şansal’ın sokakta yaşayan can dostlar için gerçekleştirdiği “Bir Küçük Türkiye Hikayesi” müzikal söyleşisine ev sahipliği yaptı.
16.09.2019Ege
Kitapseverler fuara akın etti
Kitapseverler fuara akın ettiBurhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in yerel seçimlerden önce söz verdiği Kitap Fuarı, ilk kez kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, 120 günlük görev süresi içinde öncelikli olarak yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi, İskele Yat Limanı’nda yapılan yeşil alan ve parkın bitirildiğini, adının Demokrasi Parkı olacağını söyledi; hayırsever vatandaşların desteğiyle 2 kreş ile 1 çiftlik açacaklarını müjdeledi.
3.08.2019Ege
Vedat Milor'dan Barbaros Şansal'a: Soğanlı menemene mi kızdı acaba?
Vedat Milor'dan Barbaros Şansal'a: Soğanlı menemene mi kızdı acaba?Yemek eleştirmeni Vedat Milor, Barbaros Şansal'ın kendisini twitter'dan engellediğini belirtirken, ünlü modacıya "Soğanlı menemene mi kızdı acaba?" sorusunu yöneltti.
19.12.2018Cadde
Vedat Milor'dan Barbaros Şansal'a: Soğanlı menemene mi kızdı acaba?
Vedat Milor'dan Barbaros Şansal'a: Soğanlı menemene mi kızdı acaba?Yemek eleştirmeni Vedat Milor, Barbaros Şansal'ın kendisini twitter'dan engellediğini belirtirken, ünlü modacıya "Soğanlı menemene mi kızdı acaba?" sorusunu yöneltti.
19.12.2018Cadde
‘Yavrum daha küçüktü yarası ondan büyüktü’
‘Yavrum daha küçüktü yarası ondan büyüktü’Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan ölümünün dördüncü yılında mezarı başında anıldı.
11.03.2018Gündem
Barbaros Şansal’ın  cezası onandı
Barbaros Şansal’ın cezası onandıİstinaf Mahkemesi, modacı Barbaros Şansal’ın yılbaşı gecesi sosyal medyada paylaştığı videoda sarf ettiği sözleri nedeniyle, “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama” suçundan aldığı 6 ay 20 günlük hapis cezasını onadı.
8.11.2017Gündem
Son dakika: Barbaros Şansal ile ilgili flaş karar!
Son dakika: Barbaros Şansal ile ilgili flaş karar!İstinaf Mahkemesi, yılbaşında sosyal medyada paylaştığı videoda sarf ettiği sözleri nedeniyle "Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama" suçundan 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan modacı Barbaros Şansal'ın cezasını onadı.
8.11.2017Gündem
Büyükada toplantısı davasının görülmesine başlandı
Büyükada toplantısı davasının görülmesine başlandıBüyükada’da 5 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenen toplantıya ilişkin haklarında “Silahlı terör örgütüne üye olmak ve silahlı terör örgütüne yardım” suçundan dava açılan 11 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmayı izleyenler arasında Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen ile Fransa İstanbul Başkonsolosu Bentrand Buchwalter da yer aldı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, 5 Temmuz 2017 tarihinde Büyükada’daki toplantıya ilişkin 8’i tutuklu 11 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşmasının görülmesine başlandı.İstanbul 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 7 tutuklu sanık cezaevinden getirilirken 1 tutuklu sanığa Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi yöntemiyle bağlanıldı. Duruşmayı izleyenler arasında Almanya İstanbul Başkonsolosu Georg Birgelen, Fransa İstanbul Başkonsolosu Bentrand Buchwalter, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ak Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP milletvekili Garo Paylan, Almanya Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu, Birleşmiş Milletler adına Arzu Karasu, Uluslararası Af Örgütü'nün yerli ve yabancı temsilcileri yer aldı.Sanıkların kimlik tespitlerine geçildi.Duruşma öncesi, Uluslararası Af Örgütü Temsilcileri, modacı Barbaros Şansal, HDP milletvekili Garo Paylan'ın da aralarında bulunduğu bir grup İstanbul Adalet Sarayı karşısındaki meydanda davaya ilişkin basın açıklaması yaparak tutuklu sanıkların tahliye edilmesini istediler. Basın açıklamasını çok sayıda yabancı basın mensubunun ilgi göstermesi dikkat çekti.İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 5 Temmuz 2017 tarihinde Büyükada’da düzenlenen gizli toplantıya ilişkin hazırlanan iddianamede, İsveç vatandaşı Ali Ghravi, Günal Kurşun, İdil Eser, İlknur Üstün, Muhammed Şeyhmus Özbekli, Nejat Taştan, Özlem Dalkıran, Taner Kılıç, Veli Acu, Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ve Nalan Erkem’in “Silahlı terör örgütüne üye olm
11.09.2019Haberler
Türkiye, Google'da son 7 ayda en çok neleri aradı?
Türkiye, Google'da son 7 ayda en çok neleri aradı?Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1  Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook",  "Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika",  "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.
7.08.2017Teknoloji
Barbaros Şansal'ı darp edenler hakkında istenen ceza belli oldu
Barbaros Şansal'ı darp edenler hakkında istenen ceza belli olduYılbaşı gecesi paylaştığı videodaki sözlerinden dolayı  hakkında gözaltı kararı verilen modacı Barbaros Şansal'ı Atatürk Havalimanı'nda  darbettikleri iddia edilen 12 kişi hakkında "basit yaralama", "hakaret" ve  "tehdit" suçlarından 1 yıldan 5 yıl dörder aya kadar hapis cezası istemiyle  iddianame hazırlandı.
2.06.2017Gündem
Modacı Şansal’a 6 ay 20 gün hapis cezası
Modacı Şansal’a 6 ay 20 gün hapis cezasıModacı Barbaros Şansal, yılbaşı gecesi paylaştığı videodaki sözleri nedeniyle 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Şansal’ın cezası ertelendi.
1.06.2017Gündem
Barbaros Şansal’a 6 ay 20 gün hapis
Barbaros Şansal’a 6 ay 20 gün hapisHakkına başlatılan soruşturma kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen modacı Barbaros Şansal, “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılama” suçundan 6 ay 20 gün hapse çarptırıldı. Hapis cezası ertelenen Şansal’ın yurt dışına çıkış yasağı da kaldırıldı. Modacı Barbaros Şansal’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve yılbaşı gecesi yayınladığı video nedeniyle yargılandığı davada karar açıklandı. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Barbaros Şansal ve avukatları katıldı.Dava konusu videonun kendisine ait olduğunu kabul eden Şansal savunmasında, “Ancak bu videoda kullandığım sözlerle hiçbir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletini, milletini ve diğer organlarını aşağılama kastım bulunmamaktadır. Yalnızca cinsel taciz, rüşvet, bağnaz kişilerin tebliğleri gibi beni ve kamu vicdanını rahatsız eden olayların bazılarının altını çizmek, durum tespiti yapmak amacındaydım. Bunu yaparken de ağır eleştirerek hicivli bir dil kullanmış olabilirim. Eleştiri hakkımı kullandım. Daha önce belirttiğim gibi, ‘B..kunda boğul Türkiye’ 2015 yılında bir internet sitesine vermiş olduğum röportajın başlığıydı. Sonraki ifademi de bu röportaja dikkat çekmek için kullandım. Bu videoyu yayınladığımda saldırı henüz olmamıştı. Reina saldırısı yapıldıktan sonra da yine farklı inanç gruplarının, yapılan saldırıda zarar gördüğünü göstermek için saat 03.00 sıralarında tweet attım. Diğer tweet bana ait değildir” dedi.Şansal, daha önceki duruşmada mahkumiyeti halinde kamuya yararlı bir işte çalışmak istediğini söylese de, bugünkü duruşmada bunu kabul etmediğini, bu durumun kendi çalışma koşullarını olumsuz etkileyeceğini düşündüğünü kaydetti.“Modacıyım, yurt dışına gidemiyorum” Son savunması sorulan Şansal, suçlamadan ziyade, suçlama sonrası yöneltilen hakaret ve tehditlerin kendisini yıprattığını, ülkenin yurt dışındaki imajının olumsuz etkilendiğini belirtti. “Ben modacı olarak
11.09.2019Magazin
Barbaros Şansal hakkında karar verildi!
Barbaros Şansal hakkında karar verildi!Modacı Barbaros Şansal, yılbaşı gecesi paylaştığı  videodaki sözleri nedeniyle "Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni  alenen aşağılama" suçundan 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Cezayı  erteleyen mahkeme, sanık hakkında verilen adli kontrol kararının kaldırılmasına  hükmetti. Önceki savunmalarını tekrar eden Şansal, söz konusu videonun kendisine  ait olduğunu söyledi.
1.06.2017Gündem
Barbaros Şansal için istenen ceza belli oldu
Barbaros Şansal için istenen ceza belli olduÜNLÜ modacı Barbaros Şansal'a yılbaşı gecesi paylaştığı videodaki sözlerinden dolayı, Adalet Bakanlığı'nın izin vermesi üzerine Türk Ceza Kanunu 301. maddesinde yer alan "Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama" suçundan iddianame hazırlandı. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede Şansal'ın 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.
18.04.2017Gündem
Barbaros Şansal hakim karşısında
Barbaros Şansal hakim karşısındaÜnlü modacı Barbaros Şansal hakkında  “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada hakim karşısına çıktı. 3 yıla kadar hapsi istenen modacı Şansal hakkındaki suçlamaları reddedip beraatini talep etti.
16.03.2017Gündem
Barbaros Şansal’a tahliye
Barbaros Şansal’a tahliyeSosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanarak hakkında dava açılan ünlü modacı Barbaros Şansal’ın tutukluluğuna yapılan itiraz üzerine tahliyesine karar verildi.
2.03.2017Gündem
Modacı Barbaros Şansal’a tahliye
Modacı Barbaros Şansal’a tahliye"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan tutuklanan ünlü modacı Barbaros Şansal’ın tutukluluğa itirazı kabul edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, yaklaşık 2 aydır cezaevinde bulunan Şansal’ın tahliyesine karar verirken, sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu. Ünlü modacı Barbaros Şansal, sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, çıkarıldığı mahkemece 3 Ocak 2017 tarihinde tutuklanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan soruşturma sonucunda Şansal hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenmişti. İddianameyi kabul eden İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi, Şansal’ın tutukluluğunun devamına karar vermişti. Şansal’ın avukatı İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe sunarak, müvekkilinin tutukluğuna itiraz etti. İtirazı değerlendiren İstanbul 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi, Şansal’ın üzerine atılı suçlamadan dolayı ceza alması durumunda cezaevinde kalması gereken süre ile tutuklulukta geçirdiği süre, delillerin büyük oranda toplanmış olması, etki edebileceği bir delil bulunmaması öngörülerek tahliye edilmesine karar verdi. Şansal hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Avukat Efkan Bolaç’tan alınan bilgiye göre, Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Şansal’ın tahliyesi için işlemlerin başlatıldığı ve tahliyenin bu gece gerçekleşeceği öğrenildi.
11.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Barbaros Şansal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.