Barbun

Barbun

Son dakika Barbun haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Barbun gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Barbun haber sayfamızda...

Barbun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 300 barbun haberi bulunmuştur.
Av yasağına rağmen Çanakkale'de balık tezgahları doldu
Av yasağına rağmen Çanakkale'de balık tezgahları dolduTürkiye'de gırgır ve troller için 15 Nisan'da başlayan av yasağının ardından birçok kentte balık çeşitliliği azalırken, olta ve dalyan avcılığı sayesinde Çanakkale'de tezgahlar yine doldu.
20.04.2021Ekonomi
Tezgahlarda en çok 'levrek, somon, çupra' ilgi görüyor
Tezgahlarda en çok 'levrek, somon, çupra' ilgi görüyorKaradeniz’de av yasağı başladı ancak tezgahlardaki balık bereketi sürüyor. Özellikle ramazan ayıyla birlikte iftar sofraları için balık tercih eden vatandaşlar, tezgahların yolunu tutuyor. ‘Ramazan bereketiyle geldi’ diyen balıkçılar ise vatandaşların daha çok levrek, somon ve çupra gibi fırında yapılan balıkları tercih ettiğini söyledi.
17.04.2021Ekonomi
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Haberler
Tezgahlar kültür balıklarına kaldı
Tezgahlar kültür balıklarına kaldıDenizlerde av yasağının başlamasına sayılı gavnler kala tezgahlarda kültür balıkları yerini aldı. Levrek 60 TL, somon ise kilosu 35 ile 60 TL arasında satılıyor.
11.04.2021Ekonomi
Mezgit, barbun ve somona talep
Mezgit, barbun ve somona talepSamsun’da, yaklaşan denizlerde av yasağı öncesi tezgahlarda en fazla yer bulan mezgit, barbun ve somon balıkları yoğun talep görüyor.
3.04.2021Ekonomi
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?Her mevsim tüketilen besleyici besinler arasında bulunan balık oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak hangi mevsimde hangi balığı seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer, öncesinde bunu öğrenmeniz çok daha önemlidir. Hangi mevsimde hangi balık yenir? Hangi balık türü hangi mevsimde tüketilmelidir? Hangi mevsimde hangi balığın tüketileceğine dair tüm detayları derledik.
1.04.2021Sağlık
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladı
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladıSamsun'da hamsiden ümidini kesen balıkçılar çaça balığı avına yöneldi. Balıkçılar, balık unu, yağı ve yemi olarak fabrikalarda işlenen çaça avını bu yıl bir ay erken başlattı.
18.03.2021Haberler
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladı
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladıSamsun'da hamsiden ümidini kesen balıkçılar çaça balığı avına yöneldi. Balıkçılar, balık unu, yağı ve yemi olarak fabrikalarda işlenen çaça avını bu yıl bir ay erken başlattı.
18.03.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi geri döndü
Karadeniz'de hamsi geri döndüSamsun'da, 1 aydır buzhanelerdeki stok hamsileri satan balıkçıların ağlarına hamsi sürüleri takıldı. Bir süredir yeterince avlanamayan hamsi yeniden yerini aldığı tezgahlarda 25 liradan satılmaya başlandı.
14.03.2021Ekonomi
Hamsinin yerini mezgit ve barbun aldı
Hamsinin yerini mezgit ve barbun aldıSamsun'da avlanan hamsinin azlığı nedeniyle balıkçı tezgahlarında mezgit ile barbun ilgi görüyor.
6.03.2021Ekonomi
Kar yağışının ardından vatandaşların hamsiye talebi arttı
Kar yağışının ardından vatandaşların hamsiye talebi arttıSamsun'da, kar yağışının ardından hamsi tezgahlarında yoğunluk yaşanıyor.
17.02.2021Haberler
Kar yağdı, balığa talep arttı
Kar yağdı, balığa talep arttıSamsun'da havaların soğuması ve kar yağışıyla birlikte vatandaşların balığa olan talebi de arttı. Tezgahlarda en çok mezgit ve somon talep görüyor.
17.02.2021Ekonomi
Karadeniz'de havalar soğudu, balık avı arttı
Karadeniz'de havalar soğudu, balık avı arttıKaradeniz'de havaların yeniden soğumaya başlamasıyla birlikte avlanan balık miktarında artış yaşandı. Karadeniz Bölgesi'nde 20 dereceyi bulan hava sıcaklarının son iki gündür düşüşe geçmesi en çok balıkçıları sevindirdi.
14.02.2021Ekonomi
Balıkçı esnafına malzeme desteği
Balıkçı esnafına malzeme desteğiKuşadası Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan esnafa desteğini sürdürüyor.
12.02.2021Ege
Trafik sorununu çözecek projeler
Trafik sorununu çözecek projelerKuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.
6.02.2021Ege
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film oldu
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film olduÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, küresel iklim değişikliği ve gemilerin balast suları ile Karadeniz ve Akdeniz'e taşınan istilacı yabancı türlerle ilgili film hazırladı. İstilacı türler arasında en tehlikelisi, siyanürden 1200 kat daha zehirli olan balon balığı gösteriliyor. Tehlikeli istilacılar arasında aslan balığı, kedi balığı, denizanası Rhopilema nomadica, taraklı denizanası gibi türler bulunuyor.
2.02.2021Haberler
Kısıtlamada tezgahları farklı balıklar süsledi
Kısıtlamada tezgahları farklı balıklar süslediSamsun'da, avına 3’üncü kez 10 günlük yasak getirilen hamsinin tezgahlardaki yerini mezgit, barbun, çupra, levrek, somon gibi balıklar aldı. Kentte az da olsa kısıtlamada sokağa çıkanlar, açık olan tezgahlardan balık satın aldı.
31.01.2021Ekonomi
Yasak uzatıldı! Talep yağıyor...
Yasak uzatıldı! Talep yağıyor...Türkiye'nin hamsi ihtiyacı, Karadeniz'de devam eden kısmi yasağın da etkisiyle Egeli balıkçılar tarafından karşılanıyor.
29.01.2021Ekonomi
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttı
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttıSamsun'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşların balığa olan talebi arttı. Tezgahlarda en fazla barbun, mezgit ve çinakop rağbet görüyor.
15.01.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsinin yerini istavrit ve barbun aldı
Karadeniz'de hamsinin yerini istavrit ve barbun aldıKaradeniz'de hamsi avına 10 gün yasak getirilmesiyle birlikte vatandaşlar balıkçı tezgahlarında hamsinin yerine istavrit ve barbun balığını tercih etmeye başladı. Samsun'da istavrit kilogramı 20, barbun ise 15-30 liradan satışa sunuluyor.
9.01.2021Ekonomi
Hamsinin yerini barbun aldı
Hamsinin yerini barbun aldıBalıkçı tezgahlarında azalan hamsinin yerini barbun (barbunya) aldı.
8.01.2021Ekonomi
Hamsinin fiyatı 25 TL’den 15 TL’ye düştü
Hamsinin fiyatı 25 TL’den 15 TL’ye düştüSamsun’da 1 hafta önce 25 TL’den satılan hamsinin kilosu, yaşanan bolluğun ardından 15 TL’ye düştü.Palamut bolluğu ile başlayan balık av sezonu, hamside ise aynı oranda balıkçının yüzünü güldürmedi. Havaların sıcaklığına göre değişen bolluk nedeniyle hamsi fiyatları bir artarken bir düştü. Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen hamsi geçen hafta 25 TL’den satılırken, bugün ise 15 TL’ye kadar düştü.
5.01.2021Ekonomi
Kısıtlamanın son gününde de tezgahlarda balık eksik olmadı
Kısıtlamanın son gününde de tezgahlarda balık eksik olmadıİzmir'de, salgın nedeniyle hafta sonu uygulanan 56 saatlik kısıtlamadan muaf olan balıkçı esnafı, müşterileri için tezgahlarında taze balık bulundurdu. Balıkçılar mevsimi gereği en fazla sarıkanat ile çinekopu kilosu 40-50 lira arasında sattıklarını söyledi.
20.12.2020Ekonomi
Balık tezgahlarında hafta içi bereketi
Balık tezgahlarında hafta içi bereketiBalıkesir’in Bandırma ilçesinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Balık Hali’nde hafta sonu kısıtlamasından dolayı hafta içi yoğunluk yaşanıyor.
15.12.2020Ekonomi
Hamsi fiyatları tekrar yükseldi
Hamsi fiyatları tekrar yükseldiSinop’ta dün kilogram fiyatı 8 TL’ye kadar düşen hamsinin fiyatı bugün 12 TL’ye yükseldi.
9.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balıkhamsisamsunbarbunkaradeniz

Barbun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.