Palamut

Palamut

Son dakika palamut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan palamut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan palamut haber sayfamızda...

Palamut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.262 palamut haberi bulunmuştur.
'Bir Balık Türü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bir Balık Türü' Yanıtları
'Bir Balık Türü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bir Balık Türü' YanıtlarıBulmaca çözmeyi sevenlerin sıklıkla karşılaştığı soruların başında ''Bir balık türü'' geliyor. Kare ve çengel bulmacalarda genellikle aynı balıkların adı sorulsa da bu sorulara verilebilecek 20'den fazla yanıt var. Bir balık türü bulmaca cevabı nedir? Sizin için bulmacalarda sorulan balık türlerinin isimlerini harf sayısına göre listeledik.
3.05.2021Eğitim
Yasak başladı, Karadeniz'de balıkçılar ağ ve teknelerini bakıma aldı
Yasak başladı, Karadeniz'de balıkçılar ağ ve teknelerini bakıma aldıKaradeniz'de 15 Nisan’da başlayan av yasağıyla balıkçılar, teknelerini ve zarar gören ağlarını bakıma aldı. İyi bir palamut avı sezonu geçirdiklerini, ancak hamside umduklarını bulamadıklarını belirten balıkçılar, yeni sezonu umutla bekliyor.
16.04.2021Ekonomi
İstanbul'da balık avı yasağı başladı
İstanbul'da balık avı yasağı başladıİstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Su Ürünleri Kanunu’nun değişmesiyle balık avı sezonu boyunca etkin denetimler yapıldığını belirterek, "Yaklaşık olarak 24 bin 775 denetim yaptık. Yasadışı avcılık yapan, trol çeken teknelere ve iç sularda avcılık yapan teknelere el koyma yetkisi geldi" açıklamasında bulundu.
14.04.2021Gündem
Balıkçılar et verimliliği açısından hamsiden umduğunu bulamadı
Balıkçılar et verimliliği açısından hamsiden umduğunu bulamadıSu Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, denizlerde av yasağının yarın başlayacağını belirterek, "Hamsi başta olmak üzere palamut gibi bir çok balık türünün yasal avlanabilir boyda olsa da yeterli et verimliliğine ulaşamadığı belirlendi. Balıkçılar bu sezon özellikle hamsiden umduğunu bulamadı." dedi.
14.04.2021Ekonomi
Müsilaj endişesi sezonu kapattı!
Müsilaj endişesi sezonu kapattı!Balık avı sezonu boyunca ağlarını denizlere bırakan yaklaşık 16 bin teknenin çoğu, 15 Nisan’ı beklemeden sezonu kapattı. Balıkçıların en büyük sorunu ise dört aydır Marmara’yı saran müsilajdan kaynaklanan kirlilik...
14.04.2021Gündem
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?Her mevsim tüketilen besleyici besinler arasında bulunan balık oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak hangi mevsimde hangi balığı seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer, öncesinde bunu öğrenmeniz çok daha önemlidir. Hangi mevsimde hangi balık yenir? Hangi balık türü hangi mevsimde tüketilmelidir? Hangi mevsimde hangi balığın tüketileceğine dair tüm detayları derledik.
1.04.2021Sağlık
Balık tezgahlarında kofana bolluğu
Balık tezgahlarında kofana bolluğuBalık Satıcıları Odası 2. Başkanı Kenan Balcı, denizlerde uzun aranın ardından palamut ve hamsiden sonra, bu yıl üçüncü kez kofana bolluğu yaşandığını söyledi.
24.03.2021Ekonomi
Karadeniz'de mart ayında ağlara takılan palamut balıkçıları şaşırttı
Karadeniz'de mart ayında ağlara takılan palamut balıkçıları şaşırttıGiresun Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, uzun yıllardır ilk kez mart ayında çok az miktar da olsa palamut avlandığını söyledi.
16.03.2021Ekonomi
Demir Eksikliği İçin Ne Yenmeli? Demir Eksikliği Olanlar Nasıl Beslenmelidir?
Demir Eksikliği İçin Ne Yenmeli? Demir Eksikliği Olanlar Nasıl Beslenmelidir?Demir eksikliği özellikle çocuklarda çok görülen bir durumdur. Sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de demir eksikliği görülebilir. Demir vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli maddelerden bir tanesidir. Dolayısıyla demir eksikliği mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Demir eksikliği ile ilgili araştırmalar günümüzde de devam etmektedir. Peki demir eksikliği için ne yenmeli? Demir eksikliği olanlar nasıl beslenmelidir? İşte demir eksikliği ile ilgili her şey.
9.03.2021Sağlık
Trabzon'da balıkçı tezgahlarında hamsinin yerini diğer çeşitler aldı
Trabzon'da balıkçı tezgahlarında hamsinin yerini diğer çeşitler aldıDoğu Karadeniz'de hamsi avının yetersiz olması nedeniyle Trabzon'daki balıkçı tezgahlarını istavrit, mezgit, somon ve çupra süslüyor.
6.03.2021Ekonomi
Lakerda Nedir? Lakerda Hangi Balıktan Yapılır?
Lakerda Nedir? Lakerda Hangi Balıktan Yapılır?Lakerda, balıkçılığın geliştiği bölgelerde ve Akdeniz ülkelerinde sıklıkla tüketilen bir meze çeşididir. Ülkemizde ise en çok Trakya, Ege ve Karadeniz Bölgesinde tüketiliyor. Palamut ve torik balığından yapılan bu meze en az 2 hafta bekletildikten sonra servis edilmelidir. Genellikle limonla yenilen lakerda, bazı yerlerde soğan ve yeşillikle bir arada tüketilir. Lakerda nedir ve hangi balıktan yapılır? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
4.03.2021Yemek
Kavanozu 350 lira olan lakerda yok satıyor
Kavanozu 350 lira olan lakerda yok satıyorKaradeniz'de, bu sene palamut bolluğu olunca balıkçılar lakerda yapıp satmaya başladı. Tuzlanan palamuttan yapılan lakerda, 2 kilogramlık kavanozlarda 350 liradan satılırken, balıkçılar ise yoğun talebi karşılamaya çalışıyor.
1.03.2021Haberler
Yok satıyor! Kilosu 350 lira...
Yok satıyor! Kilosu 350 lira...Karadeniz'de, bu sene palamut bolluğu olunca balıkçılar lakerda yapıp satmaya başladı. Tuzlanan palamuttan yapılan lakerda, 2 kilogramlık kavanozlarda 350 liradan satılırken, balıkçılar ise yoğun talebi karşılamaya çalışıyor.
1.03.2021Ekonomi
Son palamutların tanesi 50 liradan satılıyor
Son palamutların tanesi 50 liradan satılıyorÇanakkale Balık Hali tezgahlarında, akım zamanı biten palamudun tanesi 50 liradan satılıyor. Balıkçılar, şubat ayının sonunda palamudun hala avlanabiliyor olmasını ise göçü etkileyen deniz suyu sıcaklığına bağladı.
26.02.2021Ekonomi
Yasak su ürünleri avcılığına yönelik denetimler yoğunlaştırılacak
Yasak su ürünleri avcılığına yönelik denetimler yoğunlaştırılacakTarım ve Orman Bakanlığı, su ürünlerini ve kaynaklarını korumak amacıyla bu ürünlere yönelik stok takibi yaparak denetimlerin etkinliğini artıracak.
25.02.2021 Ekonomi
Soğuk, balıkçıya yaradı
Soğuk, balıkçıya yaradıHava ve deniz suyunun iyice soğuması balığın bollaşmasına, fiyatlarda düşüş beklentisine yol açtı...
22.02.2021Ege
Balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldı
Balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldıZonguldak açıklarında avlanan bir balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldı. Balıkçı Serkan Akın, 2 ton balık tuttukları için mutlu olduklarını söyledi.
1.02.2021Haberler
Balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldı
Balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldıZonguldak açıklarında avlanan bir balıkçının ağlarına 2 ton sarı kanat takıldı. Balıkçı Serkan Akın, 2 ton balık tuttukları için mutlu olduklarını söyledi.
1.02.2021Ekonomi
Ağız sulandıran veganlık
Ağız sulandıran veganlıkModa’da kapılarını açan vegan kasap ve restoranıyla Limonita, veganlığın da ağız sulandırabileceğini kanıtlıyor.
23.01.2021Cumartesi
Akdeniz’in umudu Marmara
Akdeniz’in umudu MarmaraAkdeniz’de yaşayan bazı canlıların iklim değişikliğiyle kuzeye yönelmesi ve pina gibi önemli deniz süzücülerin hayatta kalması Marmara Denizi’ni doğal bir laboratuvara çevirdi. Uzmanlara göre Marmara, Akdeniz’deki canlıların son sığınağı olacak.
16.01.2021Gündem
Boğaz lüferine hasret kalmayalım
Boğaz lüferine hasret kalmayalımYıllardır ihmal edilmesinin yanı sıra endüstriyel balıkçılık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşıya kalan lüfer, şu anda balık tezgâhlarında ateş pahası
16.01.2021Cumartesi
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttı
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttıSamsun'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşların balığa olan talebi arttı. Tezgahlarda en fazla barbun, mezgit ve çinakop rağbet görüyor.
15.01.2021Ekonomi
Hamsinin geleceği tehlikede
Hamsinin geleceği tehlikedeGiresun'un Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, hamsinin denizde kum gibi olsa da bu şekildeki avlanmayla biteceğini ifade ederek sadece ülkemizdeki hamsi avı yasağının yeterli olmadığını söyledi.
10.01.2021Ekonomi
Hamsinin fiyatı 25 TL’den 15 TL’ye düştü
Hamsinin fiyatı 25 TL’den 15 TL’ye düştüSamsun’da 1 hafta önce 25 TL’den satılan hamsinin kilosu, yaşanan bolluğun ardından 15 TL’ye düştü.Palamut bolluğu ile başlayan balık av sezonu, hamside ise aynı oranda balıkçının yüzünü güldürmedi. Havaların sıcaklığına göre değişen bolluk nedeniyle hamsi fiyatları bir artarken bir düştü. Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen hamsi geçen hafta 25 TL’den satılırken, bugün ise 15 TL’ye kadar düştü.
5.01.2021Ekonomi
'Denizlerin prensi' lüferin kilosu 100 liraya düştü
'Denizlerin prensi' lüferin kilosu 100 liraya düştüÇanakkale’de koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların kapalı olması nedeniyle balık tezgahlarında çeşit bolluğu yaşanıyor. Normal günlerde kilosu 160 lira olan ‘Denizlerin prensi’ olarak adlandırılan lüferin kilosu 100 liraya kadar indi.
26.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

balıkhamsipalamutkaradenizav

Palamut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.