Barolar

Barolar

Son dakika barolar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan barolar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan barolar haber sayfamızda...

Barolar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.027 barolar haberi bulunmuştur.
KOBİ Kredileri Araştırma Raporu yayımlandı
KOBİ Kredileri Araştırma Raporu yayımlandıTürkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) "Bankaların KOBİ Kredileri Araştırma Raporu"na göre, KOBİ kredileri Mart 2021 itibarıyla, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 29 arttı.
12.05.2021Uzmanpara
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin yapılan çalışmaya göre, mart sonu itibarıyla sektörünün kullandırdığı 3 trilyon 925 milyar TL nakdi kredilerin yüzde 76'sı ticari, yüzde 24'ü ise bireysel kredilerden oluştu.
11.05.2021Ekonomi
Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Burak Elmas'tan teknik direktör açıklaması
Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Burak Elmas'tan teknik direktör açıklamasıGalatasaray Kulübünde yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkan adayı olarak yarışacak Burak Elmas, ekibiyle uzun süredir çalıştıklarını ve tespit ettikleri sorunlar için çözüm ürettiklerini söyledi.
10.05.2021Galatasaray
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncelledi
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncellediTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından gerçek kişilere e-Devlet kapısı üzerinden ücretsiz olarak sunulan Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nun güncellendiğini bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Bankaların çalışma saatleri değişti mi emekli ikramiyesi almaya gitmek serbest mi?
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Bankaların çalışma saatleri değişti mi emekli ikramiyesi almaya gitmek serbest mi?Bankalar saat kaçta açılıyor kapanıyor sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 6 Mayıs'ta SSK emeklileri 7 Mayıs'ta Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emekliklerinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatırılacak. Bayram ikramiyelerini almak isteyen vatandaşlar en yakın bankaya gidip gelebilecek. Peki Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte yarından itibaren bankaların açılış ve kapanış saatleri...
6.05.2021Ekonomi
Bankacılık sektöründe 185 bin 981 kişi istihdam ediliyor
Bankacılık sektöründe 185 bin 981 kişi istihdam ediliyorMevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarında çalışan sayısı, mart sonu itibarıyla 185 bin 981 kişi oldu.
5.05.2021Ekonomi
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde tam kapanma denetimi
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde tam kapanma denetimiAnkara'da koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde devam eden aşı uygulamasında 40 yaş ve üzeri avukatların aşılanması başladı.
5.05.2021Gündem
Ankara'da 40 yaş üzeri avukatların aşılanması başladı
Ankara'da 40 yaş üzeri avukatların aşılanması başladıAnkara'da koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde devam eden aşı uygulamasında 40 yaş ve üzeri avukatların aşılanması başladı.
5.05.2021Gündem
Son dakika: Bankalardan flaş 'emekli maaşı ve ikramiye' kararı! 81 ilde değişiyor
Son dakika: Bankalardan flaş 'emekli maaşı ve ikramiye' kararı! 81 ilde değişiyorSon dakika haberlere göre Türkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma döneminde emekli maaşı ve ikramiye ödemeleri için 81 ilde banka şubelerinin çalışma saatlerini değiştirdi. Milyonlarca emekli bu kapsamda bugün ikramiyelerini çekecek. İşte bankaların son dakika yeni saatleri...
6.05.2021Ekonomi
Avukatlar aşı olacak mı? Avukatlara Covid aşı takviminde öncelik var mı?
Avukatlar aşı olacak mı? Avukatlara Covid aşı takviminde öncelik var mı?Aşılama devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadelede aşı takvimine göre aşılama devam ediyor. 55 yaş üzeri vatandaşların aşılama işlemleri devam ediyor. Bakan Koca son olarak muhtarların da aşı randevusu oluşturma için ekranların açılacağını duyurmuştu. Avukatlar için de son dakika açıklaması geldi. Peki, avukatlar ne zaman aşı olacak? Avukatlara aşı takviminde öncelik var mı?
5.05.2021Gündem
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!Türkiye Barolar Birliği (TBB), 40 yaş ve üzeri avukatların öncelikli Kovid-19 aşı programına tanımlandığını duyurdu.
4.05.2021Gündem
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenleme
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenlemeTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma döneminde emekli maaş, ikramiye ödemeleri için banka şubelerinin daha uzun süre açık tutulabilecek şekilde düzenleme yapabileceklerini duyurdu.
3.05.2021Ekonomi
Sendikalar 1 Mayıs'ta Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı
Sendikalar 1 Mayıs'ta Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sendikalar Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.
1.05.2021Gündem
Hareketli kapanış!
Hareketli kapanış!Türkiye 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanmaya girdi. Memleketine ve yazlık yörelere akın eden vatandaşlar kuyruklar oluşturuken alışveriş merkezleri ve pazarlar doldu taştı.
30.04.2021Ekonomi
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacak
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacakTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma tedbirleri çerçevesinde bankacılık işlemlerine ilişkin duyuru yaptı. Yapılan açıklamada 'Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında, sayıları banka yönetimlerince belirlenecek şekilde ve makul sayıda personel ile hizmet verecektir. Banka müşterileri bölgelerindeki açık şubelere ilişkin bilgiye ilgili bankaların internet sitesi ve diğer iletişim kanallarından ulaşabilirler' denildi.
28.04.2021 Ekonomi
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değişti
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değiştiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceğini duyurdu.
27.04.2021Ekonomi
Bankalara ilk çeyrekte 3,5 milyon çek ibraz edildi
Bankalara ilk çeyrekte 3,5 milyon çek ibraz edildiBankalara ibraz edilen çek sayısı, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 azalarak 3,5 milyon adet oldu.
26.04.2021Ekonomi
Karşılıksız işlemi yapılan çek tutarı geriledi
Karşılıksız işlemi yapılan çek tutarı gerilediBankalara ibraz edilen çek sayısı, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 azalarak 3,5 milyon adet oldu.
26.04.2021Uzmanpara
‘Budayıcıoğlu’nu davet edelim’
‘Budayıcıoğlu’nu davet edelim’TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu ilk toplantısında kimleri dinleyeceğini değerlendirdi. Toplantıda kitaplarının diziye uyarlanmasıyla son dönemde adından söz edilen Psikiyatr Dr. Budayıcıoğlu’nun ismi de gündeme geldi
24.04.2021Gündem
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildiTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi.
21.04.2021Ekonomi
Toplam kredi stoku şubat sonunda arttı
Toplam kredi stoku şubat sonunda arttıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler şubatta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artarak 3 trilyon 775 milyar liraya çıktı.
19.04.2021Uzmanpara
Baro seçimlerine yine salgın molası
Baro seçimlerine yine salgın molasıTürkiye Barolar Birliği’nin yönetimini de belirleyecek baro seçimleri, yine salgın tedbirlerine takıldı.
16.04.2021Gündem
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi Türkiye Bankalar Birliği (TBB), gerçek kişi ticari işletmeleri ile tüzel kişi müşterilerin ticari kredi bilgilerini içeren Ticari Nitelikli Kredi (KRM) hizmetine ilişkin bildirimlerinde, bugün itibarıyla "aylık"tan, "günlüğe" geçildiğini açıkladı.
12.04.2021Ekonomi
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden 75 yaşındaki annesi Saliha Gül, Gaziantep'te toprağa verildi.
10.04.2021Siyaset
Aile İçi Şiddet Nedir? Aile İçi Şiddette Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Aile İçi Şiddet Nedir? Aile İçi Şiddette Yapılması Gerekenler Nelerdir?Aile içi şiddet, her tür ilişkide milyonlarca insanı olumsuz yönde etkileyen bir küresel bir sorundur. Geleneksel evlilikler, akrabalar arasın şiddet eylemleri ve cinsel yakınlığın bulunduğu kişiler arasında yaşanan şiddet olayları aile içi şiddet kapsamında değerlendirilir. Bir kişinin güç kazanmak ya da aile bireyleri üzerinde baskı kurmak için şiddet uygulamasına aile içi şiddet ismi verilir. Aile içi şiddet nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.04.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Bankalar Birliğibankakreditbbçek

Barolar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.