Bayramda

Bayramda

Son dakika Bayramda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bayramda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bayramda haber sayfamızda...

Bayramda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.295 bayramda haberi bulunmuştur.
Gadir-i Hum nedir, ne demek? Gadir-i Hum Bayramı ne zaman kutlanıyor?
Gadir-i Hum nedir, ne demek? Gadir-i Hum Bayramı ne zaman kutlanıyor? Gadir-i Hum Bayramı, her yıl Kurban Bayramı ardından kutlanıyor. Dini bir bayram olarak bilinen Gadir-i Hum nedir, ne demek sorularının yanı sıra idrak edilecek tarih de araştırılıyor. İşte, Zilhicce ayına denk gelen Gadir-i Hum hakkında...
26.07.2021Gündem
Pınarbaşı bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladı
Pınarbaşı bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladıKanyonları ve doğal güzellikleriyle ünlü Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesi, Kurban Bayramı tatilinde nüfusunun 20 katı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.
26.07.2021Tatil
'Beyaz cennet' Pamukkale'yi bayramda 121 bin kişi ziyaret etti
'Beyaz cennet' Pamukkale'yi bayramda 121 bin kişi ziyaret ettiTürkiye'nin en fazla turist çeken ören yerlerinden Pamukkale, bu bayram tatilinde günde 13 binin üzerinde yerli ve yabancı misafiri ağırladı - DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen: "Biz herhalde ilk 6 ayda konuk ettiğimiz misafir kadar temmuz ayında ziyaretçiyi Pamukkale'de ağırlamış olacağız" dedi.
26.07.2021Tatil
Çamlıca Kulesi'ne bayramda yoğun ilgi
Çamlıca Kulesi'ne bayramda yoğun ilgiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çamlıca Kulesi’ni 9 günlük Kurban Bayramı süresince yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. Kule ziyarete açıldığı 1 Haziran 2021 tarihinden bugüne kadar ise 98 bin 418 kişi tarafından ziyaret edildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla İstanbul’un Fethi’nin 568’inci yıl dönümünde açılan Çamlıca Kulesi, bayram tatilini şehirde geçirmeyi planlayan İstanbulluların yanı sıra İstanbul’u ziyarete gelen yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Çamlıca Kulesi’ni Bayramın ilk günü 3 bin, 2. günü 4 bin 200, 3. günü ise 5 bin 245 kişinin ziyaret etti.
26.07.2021Ekonomi
Kamu görevlileri için 600 lira zam talep edildi
Kamu görevlileri için 600 lira zam talep edildiMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 artış talep etti.
26.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Memurlar zam talebini açıkladı
Son dakika: Memurlar zam talebini açıkladıMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 artış talep etti.
26.07.2021Ekonomi
Son dakika... Memur-Sen'in zam talebi belli oldu
Son dakika... Memur-Sen'in zam talebi belli olduMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.
26.07.2021Ekonomi
Bayram tatilcisi rafları boşalttı
Bayram tatilcisi rafları boşalttıBayramda tatil yörelerine akın eden vatandaşlar market raflarına hücum etti. Meyve, sebze, süt ve et yok sattı...
26.07.2021Ekonomi
BiP’li bayramlaşma giderek artıyor
BiP’li bayramlaşma giderek artıyorTurkcell, arifeyi de kapsayan 5 günlük Kurban Bayramı’nda BiP’le yapılan sesli ve görüntülü görüşme süresinin, geçen Ramazan Bayramı’na oranla yüzde 25 arttığını açıkladı.
26.07.2021Ekonomi
Kamu işçisi zam için teklif bekliyor
Kamu işçisi zam için teklif bekliyorKamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren zam görüşmelerinde hükümetin işçi heyetine yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor.
26.07.2021Ekonomi
Aydın’da içiniz rahat olsun
Aydın’da içiniz rahat olsunBüyükşehir Belediyesi, bayram tatilinde 7/24 görev başındaydı. Ekipler nüfusun 4-5 katına çıktığı kentte temizlik ve dezenfeksiyona ara vermedi
26.07.2021Ege
‘Kuşadası’yla gurur duyun’
‘Kuşadası’yla gurur duyun’Başkan Ömer Günel, katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda muhtarlarla görüş alışverişini sürdürüyor. Türkiye’nin en renkli turizm kentlerinden biri olmak istediklerini belirten Günel, “Kuşadası’yla gurur duyabilirsiniz” dedi
26.07.2021Ege
Kedilerini balkonda güneş altında, 3 gün aç ve susuz bıraktılar iddiası
Kedilerini balkonda güneş altında, 3 gün aç ve susuz bıraktılar iddiasıİzmir'in Çiğli ilçesinde, bir kedinin sahipleri tarafından Kurban Bayramı'nda, 3 gün süreyle aç ve susuz halde güneş altında balkonda bırakıldığı ileri sürüldü. Üst kat komşusunun hortum sarkıtıp, kediye su verdiği anların görüntüsünü paylaşıp, sosyal medyada tepkilerini dile getiren hayvanseverler destek istedi. Fulya- Ömür C. çifti ise 'Paşa' isimli kedileri aç ve susuz bıraktıkları iddialarının asılsız olduğunu söyledi.
25.07.2021Haberler
Sosyal medyadan paylaştılar! 3 gün aç ve susuz bıraktılar iddiası
Sosyal medyadan paylaştılar! 3 gün aç ve susuz bıraktılar iddiasıİzmir'in Çiğli ilçesinde, bir kedinin sahipleri tarafından Kurban Bayramı'nda, 3 gün süreyle aç ve susuz halde güneş altında balkonda bırakıldığı ileri sürüldü. Üst kat komşusunun hortum sarkıtıp, kediye su verdiği anların görüntüsünü paylaşıp, sosyal medyada tepkilerini dile getiren hayvanseverler destek istedi. Fulya- Ömür C. çifti ise 'Paşa' isimli kedileri aç ve susuz bıraktıkları iddialarının asılsız olduğunu söyledi.
25.07.2021Gündem
Bayramda 3 milyon 700 bin kurbanlık satıldı
Bayramda 3 milyon 700 bin kurbanlık satıldıTürkiye Damızlık Koyun Yetiştiricileri Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, bu yıl satılan kurbanlık sayısının geçen yıla göre düşük kaldığını tahmin ettiklerini belirterek, "Bu yıl Kurban Bayramı'nda 2 milyon 750 bin küçükbaş, 950 bin büyükbaş olmak üzere toplam 3 milyon 700 bin baş civarında kurbanlık hayvan satıldı." dedi.
25.07.2021Ekonomi
Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!
Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!Kurban Bayramı tatilinin gidişi de dönüşü de çileli oldu. Dönüş yolculuğunda karayollarında uzun kuyruklar oluştu. Muğla yolunda araç kuyruğu 15 kilometreyi buldu .
25.07.2021Gündem
İçi içine sığmıyor
İçi içine sığmıyorPandeminin de etkisiyle tüm zamanların en kalabalık günlerini yaşadı. Bayramda ilgi daha da arttı. Tatilcilerinden dünyaca ünlü starlara kimlerin yolu düşmüyor ki? Eski sakinlerine Bodrum’un sırrını, dünü ve bugününü sorduk
25.07.2021Pazar
Tuz Gölü'ne yoğun turist ilgisi
Tuz Gölü'ne yoğun turist ilgisiAksaray, Ankara ve Konya sınırının kesiştiği bölgede kalan Tuz Gölü'ne, bayramda Kapadokya bölgesine ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler akın etti. Ziyaretçiler fotoğraflar çekip, çıplak ayakla suda yürüdü.
24.07.2021Tatil
Bayramda marketler açık mı, 4.gün saat kaçta açılıyor 2021? BİM, A101, ŞOK marketlerin çalışma saatleri neler?
Bayramda marketler açık mı, 4.gün saat kaçta açılıyor 2021? BİM, A101, ŞOK marketlerin çalışma saatleri neler?Marketlerin bayramda açık olup olmadığı ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Kurban Bayramı 20 Temmuz tarihinde başladı ve 23 Temmuz tarihinde sona erecek. A101, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri merak konusu. Peki Bayramın 3.günü marketler açık mı 2021, çalışma saatleri nedir?
23.07.2021Gündem
Taksimetre krizi! İstanbul'da 400 taksi bağlandı
Taksimetre krizi! İstanbul'da 400 taksi bağlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Havalimanı’nda çalışan 700 takside yaptığı denetimde taksimetreleri standartlara uygun olmayan 400 taksinin çalışma iznini kaldırdı.
23.07.2021Ekonomi
Son dakika! Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...
Son dakika! Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun ilgi gördü. Halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaptı. Görüntülere ilişkin Burdur Valisi Ali Arslantaş sosyal medyadan açıklama yaptı.
22.07.2021Gündem
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyor
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyorHatay'da demirci ustaları, demir dövdükleri ocaklarda Kurban Bayramı dolayısıyla kelle ve paça ütülüyor.
22.07.2021Haberler
Barışmak için geldi dehşet saçtı! 2 ölü
Barışmak için geldi dehşet saçtı! 2 ölüAnkara'da Özkan Güçlü , kendisini terk eden eşi ile barışmak için gittiği evde kayınpederi Ahmet Meral le yeğeni Burhan Koyuncu'yu tüfekle vurarak öldürdü. Jandarmaya teslim olan Güçlü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
22.07.2021Haberler
Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...
Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun ilgi gördü. Halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaptı.
22.07.2021Haberler
Barışmak için geldi dehşet saçtı! 2 ölü
Barışmak için geldi dehşet saçtı! 2 ölüAnkara'da Özkan Güçlü , kendisini terk eden eşi ile barışmak için gittiği evde kayınpederi Ahmet Meral le yeğeni Burhan Koyuncu'yu tüfekle vurarak öldürdü. Jandarmaya teslim olan Güçlü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
22.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bayramizmirzamziyaretturist

Bayramda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.