Baz İstasyonları

Baz İstasyonları

Son dakika baz istasyonları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan baz istasyonları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan baz istasyonları haber sayfamızda...

Baz İstasyonları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 556 baz istasyonları haberi bulunmuştur.
“Doğanın mesajını aldık’’
“Doğanın mesajını aldık’’TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç, günlerdir süren orman yangınlarıyla ilgili “Artık ormanla, suyla, havayla olan ilişkimizi yeniden düşünmek zorundayız” diyor.
8.08.2021Pazar
Yerli ve milli teknoloji atağı
Yerli ve milli teknoloji atağıTurkcell, yerli ve milli teknoloji yatırımlarına hız verdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell veri güvenliğini üst seviyeye çıkaran ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan dijital servisler geliştirdi.
15.07.2021Ekonomi
Nitelikli yatırımlar Türkiye'ye kazandırılacak
Nitelikli yatırımlar Türkiye'ye kazandırılacakNitelikli uluslararası doğrudan yatırımların (UDY) Türkiye'ye kazandırılması amacıyla, ihtiyaç duyulan tedarikçi, ulaştırma, lojistik, dijital, bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısı geliştirilecek.
26.06.2021Uzmanpara
Baz İstasyonu Nedir, Ne İşe Yarar? Baz İstasyonları Nasıl Çalışır?
Baz İstasyonu Nedir, Ne İşe Yarar? Baz İstasyonları Nasıl Çalışır?Baz istasyonu ülkemizde pek çok nokta bulunmaktadır. Baz istasyonlarının iletişim için büyük önemi olduğu bilinmektedir. Baz istasyonu ismini ilk defa duyanlar bu istasyonların ne işe yaradığını araştırmaktadırlar. Baz istasyonları şehrin üst noktalarında yer almaktadır. Son günlerde baz istasyonu ile ilgili pek çok araştırma yapılmıştır. Peki baz istasyonu nedir? Baz istasyonu ne işe yaramaktadır? Baz istasyonları nasıl çalışır? İşte baz istasyonları ile ilgili tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Park girişine baz istasyonu! ‘Sigara kadar zararlı’
Park girişine baz istasyonu! ‘Sigara kadar zararlı’İstanbul’da neredeyse adım başı baz istasyonuna rastlamak mümkün. Bebek, Maçka İnönü Parkı, Beşiktaş-Üsküdar vapur iskelesi ve Bakırköy Aytekin Kotil Parkı’na bitişik baz istasyonları bunlardan sadece birkaçı. Uzmanlar, bu istasyonların insan sağlığına ciddi zarar verdiğini yineliyor.
26.02.2021Gündem
Divanın altından çıkan azılı hırsız olayında 2’inci tutuklama!
Divanın altından çıkan azılı hırsız olayında 2’inci tutuklama!Denizli ve üç ildeki baz istasyonlarından 14 ayrı hırsızlık olayına karışan şüpheli, JASAT ekiplerine “Buraya hiç gelmez, evde yok” dediği annesinin evindeki divanın altından çıkmıştı. Olayın ardından 1 şahıs tutuklanırken, JASAT ekipleri olayın peşini bırakmayarak olayla ilgili bağlantılı olan hırsızlık suçundan 47 suç kaydı bulunan Adnan A. (42) tutuklanarak cezaevine sevk edildi.
8.12.2020Gündem
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyorBakan Karaismailoğlu, "Yatırımlarımız hiçbir zaman hız kesmeden devam ediyor. Pandemi döneminde 5,7 milyar dolar yatırım yaptık. 5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. 5B ile internet hızı 56 gigabayta çıkacak. " dedi.
12.11.2020Ekonomi
5G baz istasyonları güvenli mi?
5G baz istasyonları güvenli mi?5G baz istasyonlarının ne kadar güvenli olduğu konusu, özellikle Korona virüs salgının ilk günlerinde çok tartışılmıştı. Hastalığın aslında 5G istasyonlarından yayıldığına dair komplo teorisine inananlar çok olmuş, bu konuda protesto yürüyüşleri dahi düzenlenmişti. Tabii o yürüyüşler sırasında Korona virüsün protestocuların arasında yayılması gibi durumlar da yaşanmıştı. Bu tip hurafelerden dolayı İngiltere’de 80’e yakın 5G baz istasyonu yerle bir edilmişti.
28.10.2020Teknoloji
"Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri" toplantısı
"Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri" toplantısıTürkiye'nin önde gelen GSM operatörü şirketleri önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Firma yetkilileri bu toplantıda salgın sürecini ve sonrasını değerlendirdi.
11.06.2020Ekonomi
Türkiye 5G'yi 2021'de kullanacak
Türkiye 5G'yi 2021'de kullanacakULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, şirket olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde, herhangi bir kesinti olmadan 5G radyo ile birlikte 5G teknolojisinin farklı birimlerini geliştirmek için çalıştıklarını belirterek, "MİLAT Ağ Yönetim ve Analiz Sistemimiz (MAYA) 5G'ye hazır bir ürün olarak sahada, diğer taraftan 5G radyo ve çekirdek şebekemizi de 2021 ortasında hazır edeceğiz." dedi.
4.05.2020Ekonomi
Son dakika... Akılalmaz corona virüs iddiasıyla ilgili flaş açıklama!
Son dakika... Akılalmaz corona virüs iddiasıyla ilgili flaş açıklama!Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile 5G teknolojisi arasında ilişki bulunduğuna yönelik iddiaların bilimsel gerçekliğinin bulunmadığını, Türkiye'de de test amaçlı sadece bir adet 5G istasyonu bulunmasının bunun kanıtı olduğunu kaydetti.
8.04.2020Gündem
‘Mühürlenmiş baz istasyonları açılsın’
‘Mühürlenmiş baz istasyonları açılsın’Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, koronavirüsle mücadelede herkese önemli görevler düştüğünü belirterek, 3 operatörün belediyeler tarafından mühürlenmiş 2 bin civarında baz istasyonu bulunduğunu söyledi.
28.03.2020Ekonomi
Türk Telekom'dan uzaktan eğitime destek
Türk Telekom'dan uzaktan eğitime destekTürk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, fiber altyapıları ve teknolojileriyle Bakanlar Kurulu'nun online eğitim kararına her türlü desteği vermek için hazır olduklarını belirterek, "Türk Telekom mobil abonelerine; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu kullanımlarında 3GB internet hediye edilecek." ifadelerini kullandı.
13.03.2020Ekonomi
Vodafone, çevresel etkisini yarıya indirecek
Vodafone, çevresel etkisini yarıya indirecekVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, "Kapsayıcı bir dijital toplum yaratarak dünya çapında 1 milyar insanın hayatına dokunmayı ve operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkimizi yarıya indirmeyi hedefliyoruz." dedi.
16.01.2020Ekonomi
Vodafone 250 ULAK baz istasyonu kullanıyor
Vodafone 250 ULAK baz istasyonu kullanıyorVodafone, yerli ve milli teknolojilerin gelişime öncülük etmeyi sürdürüyor.
24.12.2019Ekonomi
'Türkiye dünyada sahaya ürün koymuş beş altı ülkeden biri'
 'Türkiye dünyada sahaya ürün koymuş beş altı ülkeden biri'Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Ülkelerin tıpkı sınırları gibi verilerini ve dijital altyapılarını da koruması zorunlu hale gelmiştir. Bu noktada, veri güvenliğini yabancı çözümlerle sağlamaya çalışmanın, sınır güvenliğini yabancı askerlere emanet etmeye eşdeğer olduğu unutulmamalı." dedi. Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ise, "Vodafone ve ULAK ekipleri, 40 uzmanla 2 bin 500 adam/gün boyunca yakın çalışarak projenin hayata geçirilmesini sağladı. Dileğimiz, dijital geleceği yerli ürün ve hizmetlerle karşılayabilmek. Türkiye’nin dijitalleşme çıtasını yükseltmekte ULAK’ın önemli payı olacak. Biz de Vodafone olarak, yerli ve milli üretimi desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.
24.12.2019Ekonomi
Turkcell  45 ili ULAK ile kapsıyor
Turkcell 45 ili ULAK ile kapsıyorTürk mühendisler tarafından geliştirilen yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Turkcell’in desteğiyle büyümeye devam ediyor.
22.12.2019Ekonomi
ABD, askeri operasyonları bu şekilde izleniyor
ABD, askeri operasyonları bu şekilde izleniyorABD Başkanı Donald Trump, dün DEAŞ lideri ve kurucusu Ebubekir el-Bağdadinin, ABD ordusu tarafından yapılan operasyonda öldürüldüğünü duyurdu. Öte yandan Trump, bu operasyonu canlı olarak izlediğini de aktardı. Başkan Trump'ın, bu operasyonu yüksek teknoloji ürünü kameralar ve aktarım sistemi ile kurmayları ile birlikte canlı olarak izlerken fotoğrafı da yayınlandı.
28.10.2019Haberler
O fotoğraflar yayınlandı!
O fotoğraflar yayınlandı!ABD Başkanı Donald Trump, dün DEAŞ lideri ve kurucusu Ebubekir el-Bağdadinin, ABD ordusu tarafından yapılan operasyonda öldürüldüğünü duyurdu. Öte yandan Trump, bu operasyonu canlı olarak izlediğini de aktardı. Başkan Trump'ın, bu operasyonu yüksek teknoloji ürünü kameralar ve aktarım sistemi ile kurmayları ile birlikte canlı olarak izlerken fotoğrafı da yayınlandı.
28.10.2019Dünya
Dijital Türkiye için 5G reçetesi!
Dijital Türkiye için 5G reçetesi!Çok sayıda cihaza yüksek hızlı ve gecikmesiz internet sağlayan 5G teknolojisi dünyada yayılıyor. 5G hemen hemen tüm sektörlerde dijitalleşmenin önünü açacak...
12.10.2019Ekonomi
Bakan Turhan'dan GSM operatörlerine "kapasite artırma" talimatı
Bakan Turhan'dan GSM operatörlerine "kapasite artırma" talimatıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 26 Eylül'deki İstanbul depreminin, bir GSM operatörünün teknoloji altyapısını yenileme çalışmaları devam ederken yaşanması sebebiyle kısa süreliğine erişim sıkıntısı yaşandığını anımsatarak, "Tüm GSM operatörleriyle görüşülerek iletişim altyapısının her türlü duruma hazırlıklı olunması noktasında, kapasitenin artırılması dahil ne gerekiyorsa yapılması talimatı verildi. 3 operatörün toplam 118 milyon kişinin aynı anda haberleşme kapasitesi, kısa süre içinde 175 milyona çıkarılacak." dedi.
1.10.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 320 daire hasarlı gözüküyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 320 daire hasarlı gözüküyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Silivri'de meydana gelen 5.8'lik depremin ardından bugün yaptığı açıklamada, "320 daire hasarlı gözüküyor, bin 895 dairede de az hasar var." ifadelerini kullandı
29.09.2019Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 320 daire hasarlı gözüküyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 320 daire hasarlı gözüküyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Silivri'de meydana gelen 5.8'lik depremin ardından bugün yaptığı açıklamada, "320 daire hasarlı gözüküyor, bin 895 dairede de az hasar var." ifadelerini kullandı
29.09.2019Gündem
Mobil görüşmeye 2G sınırı
Mobil görüşmeye 2G sınırıBir GSM şirketi yetkilisinin verdiği bilgiye göre, mobil internette önemli ölçüde 4.5G teknolojisine geçilmesine rağmen şebeke üzerinden aramalarda cihazlar 2G teknolojisi kullanıyor. Bu durum da şebekelerin telefon trafiği kapasitesini etkiliyor. Baz istasyonlarının arama ve internet kapasitesi de hesaba alındığında bu durum aramalarda bir sınır yaratıyor.
28.09.2019Ekonomi
Selim Kotil kimdir? Selim Kotil deprem konuşması...
Selim Kotil kimdir? Selim Kotil deprem konuşması...31 Mart seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Adayı olan Selim Kotil seçim döneminde deprem ile ilgili yaptığı konuşma ile yeniden gündeme geldi. Selim Kotil'in GSM operatörleri ile ilgili söylediklerinin aylar sonra yaşanması dikkatleri üzerine çekti. Peki Selim Kotil kimdir?
27.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Baz İstasyonları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.