Bendevi Palandöken

Bendevi Palandöken

Son dakika Bendevi Palandöken haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bendevi Palandöken gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bendevi Palandöken haber sayfamızda...

Bendevi Palandöken

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.111 bendevi palandöken haberi bulunmuştur.
‘Bağ-Kur primlerine 2022'de zam yapılmasın’
‘Bağ-Kur primlerine 2022'de zam yapılmasın’ANKARA Milliyet - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücrete gelecek zam oranıyla birlikte yeni yılda Bağ-Kur primlerine de aynı oranda zam yapılacağını belirterek, esnafın mevcut primleri bile ödemekte zorlandığını söyledi...
5.12.2021Ekonomi
Palandöken: Bağ-Kur primleri 2022’de artırılmamalı
Palandöken: Bağ-Kur primleri 2022’de artırılmamalıEsnafın Bağ-Kur primlerinin yüksek olduğu ve hem ücretlerde hem ödeme şekillerinde değişiklik yapılması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız gerek pandemi şartları gerek kur yükselmesi gibi durumlar nedeniyle ekonomik olarak zorlanıyor. Bu da en önemli ödeme kalemlerinden biri olan Bağ-Kur primlerini ödemesini zorlaştırıyor. Bu nedenle en düşüğü 1055 Lira olan primlerin düşürülmesi esnafımıza çok büyük rahatlama getirir. Fakat asgari ücrete gelecek zam oranıyla birlikte yeni yılda Bağ-Kur primleri de aynı oranda zamlanacak. Esnafımızın indirime ihtiyacı varken gelecek sene Bağ-Kur primlerine zam yapılmamalı” dedi.
4.12.2021Ekonomi
TESK’ten taksit önerisi
TESK’ten taksit önerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kur dengesizliğine karşı alım kolaylığı sağlamak adına taksit sayısı sınırlamasının artırılması gerektiğini belirtti.
28.11.2021Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalı
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
27.11.2021Ekonomi
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalı
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
29.11.2021Uzmanpara
‘İzinde yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz’
‘İzinde yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz’Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde, siyasiler ve iş dünyası anma mesajları yayımladı...
10.11.2021Gündem
TESK ve TŞOF'tan "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası" mesajı
TESK ve TŞOF'tan "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası" mesajıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla birer mesaj yayımladı.
9.11.2021Ekonomi
Enerji faturasında KDV indirimi talebi
Enerji faturasında KDV indirimi talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gaz fatura bedellerinde KDV oranının düşürülmesini istedi.
8.11.2021Ekonomi
TESK faturalarda KDV indirimi talep etti
TESK faturalarda KDV indirimi talep ettiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gaz fatura bedellerinde KDV oranının düşürülmesini istedi.
7.11.2021Ekonomi
Emeklilik için borçlanma talebi
Emeklilik için borçlanma talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 4 Ekim 2000’den önce oda ve vergi kaydı olan binlerce esnafın emeklilik beklediğini belirterek, “Sosyal güvenliğin anayasal bir hak olduğu unutulmadan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma imkanı tanınmalı” ifadesini kullandı.
7.11.2021Ekonomi
TESK'ten emeklilik yaşı gelen esnaf için 'geriye dönük borçlanma' talebi
TESK'ten emeklilik yaşı gelen esnaf için 'geriye dönük borçlanma' talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 4 Ekim 2000'den önce oda ve vergi kaydı olan binlerce esnafın olduğunu belirterek, "Sosyal güvenliğin anayasal bir hak olduğu unutulmadan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma imkanı tanınmalı." ifadesini kullandı.
6.11.2021Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken tasarruf çağrısında bulundu
TESK Başkanı Palandöken tasarruf çağrısında bulunduTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Dünya Tasarruf Günü'nün alışkanlıkları değiştirmek için bir bahane olması gerektiğini belirterek, "Sürdürülebilir, kaliteli bir yaşam için tasarruf etmenin bilincine varalım." ifadesini kullandı.
31.10.2021Ekonomi
TESK ve TŞOF'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
TESK ve TŞOF'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
28.10.2021Ekonomi
TESK marketlerin şube sayıları ve açılış konumlarına kural getirilmesini istedi
TESK marketlerin şube sayıları ve açılış konumlarına kural getirilmesini istediTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Perakende Yasası'na ilişkin çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, "Marketlerin şube sayıları ve açılış konumlarına kural getirilmesi esnafımız açısından haksız rekabet ortamının son bulmasını sağlarken, fiyatlardaki artışlar yerine istikrarlı bir döneme girileceği için vatandaşın cebi de rahatlayacaktır." ifadesini kullandı.
9.10.2021Ekonomi
Zincir marketlere kötü haber! Tarım Kredi Kooperatifleri'nden yeni adım
Zincir marketlere kötü haber! Tarım Kredi Kooperatifleri'nden yeni adımZincir marketlerdeki bazı ürünlerde ortaya çıkan fahiş fiyatlara karşı Tarım Kredi Kooperatifleri yeni bir format hazırladı. Buna göre farklı bir isimle mahalle bakkalları ve küçük marketlere bayilik verilecek. Konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Güzel fikir, piyasada fiyat dengeleyici olarak işlevini yükseltmiş ve artırmış olacaktır. Böylelikle fahiş fiyatların önüne geçilmiş olacak." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Ekonomi
‘KDV indirimleri yıl sonuna uzasın’
‘KDV indirimleri yıl sonuna uzasın’Salgından etkilenen sektörleri desteklemek için yapılan KDV indirimi 30 Eylül itibarıyla sona erdi. İlgili sektörler, KDV indiriminin yıl sonuna kadar devam etmesini talep ediyor
2.10.2021Ekonomi
‘Gramajda hile var’
‘Gramajda hile var’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerindeki gramaj hilesi konusunda vatandaşları uyararak, “Piyasaları ve ceplerimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı durumlara karşı uyanık olunmalı” ifadesini kullandı.
27.09.2021Ekonomi
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı
Esnaftan fahiş fiyat çıkışıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gramajı düşürülen bazı gıda ürünlerinin aynı fiyat üzerinden satıldığını belirterek, "Birçok kalemde vatandaşa gizli zam yansıtılıyor. Ambalajlı ürünlerde gramajlara standart getirilmeli" dedi.
26.09.2021Haberler
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı!
Esnaftan fahiş fiyat çıkışı!Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gramajı düşürülen bazı gıda ürünlerinin aynı fiyat üzerinden satıldığını belirterek, "Birçok kalemde vatandaşa gizli zam yansıtılıyor. Ambalajlı ürünlerde gramajlara standart getirilmeli" dedi.
26.09.2021Ekonomi
‘Perakende Yasası acil güncellenmeli’
‘Perakende Yasası acil güncellenmeli’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin bir an önce Meclis’ten geçmesini beklediklerini bildirdi. Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkarın normalleşme sürecinde kendini toparlamaya çalıştığını fakat en önemli sorunun halen “Perakende Yasası”nın güncellenmesi olduğunu belirtti.
26.09.2021Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Perakende Yasası acil olarak güncellenmeli
TESK Başkanı Palandöken: Perakende Yasası acil olarak güncellenmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin bir an önce Meclis'ten geçmesini beklediklerini bildirdi.
25.09.2021Ekonomi
TESK yeni ekonomi paketinden umutlu
TESK yeni ekonomi paketinden umutluTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çalışmaları sürdürülen "yeni ekonomi paketi"nde esnafı ilgilendiren önemli düzenlemeler olduğunu belirterek, vergi muafiyeti, staj ücretleri ve 4. dönem geçici vergi beyannamesi konularında adımlar atılacağını bildirdi.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
TESK Genel Başkanı Palandöken'den aşı çağrısı
TESK Genel Başkanı Palandöken'den aşı çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kovid-19 salgını sürecinin devlet ile ortaklaşa iyi yönetildiğini belirterek, "Aşısız arkadaşımız kalmasın, şehir efsanelerine inanılmasın, biz çok güzel afişler yaptırdık, 'Biz aşımızı olduk ya siz?' diyoruz. Aşı karşıtı bazı kesimler kızıyorlar ama başka yapacağımız bir şey yok, aşı çok önemli." dedi.
9.09.2021Ekonomi
TESK'ten borç yapılandırmasında erteleme talebi
TESK'ten borç yapılandırmasında erteleme talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kalkmasının ve yapılandırma süresinin eylül sonuna uzatılmasının esnafa nefes aldırdığını belirterek, "Yapılandırma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri de 2022 başında başlamalı" ifadesini kullandı.
5.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Bendevi Palandöken ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.