Bendevi Palandöken

Bendevi Palandöken

Son dakika Bendevi Palandöken haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bendevi Palandöken gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bendevi Palandöken haber sayfamızda...

Bendevi Palandöken

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.017 bendevi palandoken haberi bulunmuştur.
TESK Genel Başkanı olası kapanma kararına karşı esnafın taleplerini açıkladı
TESK Genel Başkanı olası kapanma kararına karşı esnafın taleplerini açıkladıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında zor zamanlar geçiren esnaf ve sanatkarların olası bir kapanma kararına karşı taleplerini açıkladı.
13.04.2021Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken'den ramazanda israftan kaçınma çağrısı
TESK Genel Başkanı Palandöken'den ramazanda israftan kaçınma çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgın koşullarına dikkati çekerek, gıda alışverişinin arttığı ramazanda israftan kaçınılması çağrısında bulundu.
11.04.2021Ekonomi
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sardor Umurzakov başkanlığında, başkent Taşkent’te, Özbekistan - Türkiye Yuvarlak Masa Toplantısı gerçekleştirildi.
9.04.2021Ekonomi
TESK'ten nakdi yardım açıklaması
TESK'ten nakdi yardım açıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yiyecek ve içecek sektöründeki esnafın yanında çalışanlara yapılacak 2 aylık desteği olumlu bulduğunu belirterek, "Nakdi yardımlar esnafı da çalışanlarını da rahatlatıyor. Destekler zaman kaybedilmeden yatırılmalı ve artarak devam etmeli." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Esnafımız ramazan ayı için hazır ve umutlu
TESK Başkanı Palandöken: Esnafımız ramazan ayı için hazır ve umutluTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlarımız alışveriş listelerini hazırlamaya başladı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kazancı düşen esnafımız ramazan ayı için hazır ve umutlu." ifadelerini kullandı.
3.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
2.04.2021Uzmanpara
TESK Başkanı Palandöken, haksız fiyat artışı uygulayan firmaları şikayet ettiklerini belirtti
TESK Başkanı Palandöken, haksız fiyat artışı uygulayan firmaları şikayet ettiklerini belirttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haksız fiyat artışı yapan firmaları yakın takibe aldıklarını ve aynı ürünlere farklı fiyat uygulayan firmaları Rekabet Kurumu ile Ticaret Bakanlığına şikayet ettiklerini bildirdi.
30.03.2021Ekonomi
‘Yeni evleneceklere kredi verilsin’ çağrısı
‘Yeni evleneceklere kredi verilsin’ çağrısıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgın sürecinde evlenme oranının düştüğünü belirterek, düğün sektörünün canlanması ve ekonominin hareketlenmesi için yeni evlenecek çiftlere, sıfır faizli ve 6 ay geri ödemesiz evlilik kredisi verilmesi talebinde bulundu.
29.03.2021Ekonomi
Palandöken'den 'evlilik kredisi' önerisi
Palandöken'den 'evlilik kredisi' önerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgın sürecinde evlenme oranının düştüğünü belirterek, düğün sektörünün canlanması ve ekonominin hareketlenmesi için yeni evlenecek çiftlere, sıfır faizli ve 6 ay geri ödemesiz evlilik kredisi verilmesi talebinde bulundu.
28.03.2021Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Herkes elini taşın altına koymalı
TESK Genel Başkanı Palandöken: Herkes elini taşın altına koymalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "Kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi ve piyasada çarkların dönebilmesi için herkes elini taşın altına koymalı." ifadesini kullandı.
25.03.2021Ekonomi
‘Bankalar bu yıl POS komisyonu almasın’
‘Bankalar bu yıl POS komisyonu almasın’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların Kovid-19 salgınını da dikkate alarak bu yıl POS cihazı komisyonlarından feragat etmesi gerektiğini bildirdi. Palandöken, yazılı açıklamasında, POS komisyon oranları, cihazın bakım ücretleri gibi kalemlerin esnafa önemli maliyet oluşturduğunu bildirdi.
19.03.2021Ekonomi
Bankalara 'pos cihazı' çağrısı
Bankalara 'pos cihazı' çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını da dikkate alarak bu yıl POS cihazı komisyonlarından feragat etmesi gerektiğini bildirdi.
18.03.2021Uzmanpara
TESK'ten 'pos cihazı' açıklaması! Bankalar...
TESK'ten 'pos cihazı' açıklaması! Bankalar...Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankaların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını da dikkate alarak bu yıl POS cihazı komisyonlarından feragat etmesi gerektiğini bildirdi.
18.03.2021Ekonomi
TESK Başkanı akaryakıt fiyatlarında tavan fiyat uygulamasını olumlu bulduklarını bildirdi
TESK Başkanı akaryakıt fiyatlarında tavan fiyat uygulamasını olumlu bulduklarını bildirdiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarında tavan fiyat uygulamasını olumlu bulduklarını belirterek, "Tavan fiyat uygulaması ile esnafımızın ve tüm araç sahiplerinin litrede yaklaşık 15 ile 20 kuruş arasında bir karı olacaktır." ifadesini kullandı.
17.03.2021Ekonomi
Palandöken'den 'kısa çalışma ödeneği' açıklaması
Palandöken'den 'kısa çalışma ödeneği' açıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mart sonu itibarıyla bitecek kısa çalışma ödeneği desteğinin yıl sonuna kadar uzatılması gerektiğini bildirdi.
14.03.2021Ekonomi
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecek
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecekCumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat olmak üzere 4 temelde büyütme amacı taşıyan reformları açıkladı. Reformlar özel sektörü teşvik ederken, kamu tarafını da disipline edecek.
13.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Soylu görüntüleri paylaştı! Jandarma ve Atak yakaladı
Son dakika... Bakan Soylu görüntüleri paylaştı! Jandarma ve Atak yakaladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından jandarmanın bonzai operasyonuna ilişkin görüntüleri paylaştı.
11.03.2021Gündem
Bakan Soylu: AFAD'la ilgili mobil uygulama yapıyoruz
Bakan Soylu: AFAD'la ilgili mobil uygulama yapıyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığıyla (AFAD) ilgili bir uygulama üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Allah korusun deprem oldu, sizi navigasyonla toplanma alanına götürecek. Allah korusun enkaz altında kalındı, enkaz altında nerede olduğunuzu, hangi noktada olduğunuzu belirleyecek" dedi.
11.03.2021Siyaset
TESK'ten 'nakdi ücret desteğinin' yıl sonuna kadar uzatılması talebi
TESK'ten 'nakdi ücret desteğinin' yıl sonuna kadar uzatılması talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, nakdi ücret desteğinin ve işten çıkarma yasağının yıl sonuna kadar uzatılması talebinde bulundu.
9.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, TESK'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuştu
Bakan Pekcan, TESK'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuştuTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kadın esnafın geçmişten bugüne Türk kadınının sosyo-ekonomik yaşantıda elde ettiği kazanımların ve sağladığı başarıların birer temsilcileri olduğunu belirterek, "Umuyorum gelecekte çok daha fazla kadın, yetenekleri, eğitim ve donanımları, cesaretleriyle ticari hayatta etkin şekilde yer alacak ve örnek başarılara imza atacaklardır." dedi.
8.03.2021Ekonomi
TESK'in kadın esnaf üyesi 1 yılda 49 bin arttı
TESK'in kadın esnaf üyesi 1 yılda 49 bin arttıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) verilerine göre, son 1 yılda kadın esnaf üye sayısı yaklaşık 49 bin arttı.
7.03.2021Ekonomi
Son dakika: Yasaklar kalktı ama esnafın gözü orada! 4 flaş istek...
Son dakika: Yasaklar kalktı ama esnafın gözü orada! 4 flaş istek... Yeme - içme sektöründe kapılar açılırken yüzler gülmeye başladı. Esnaf, “Kurallara uyduğumuz takdirde her şey iyiye gider” derken temkini de elden bırakmıyor. ‘Ayağa kalkış’ kredisi ve ‘can suyu’ adıyla destek bekleyen esnaf temsilcileri, öncelikle yeme - içme sektörünün mücbir sebep kapsamına alınmasını istiyor
3.03.2021Ekonomi
‘Zincir markette balık, sigara, simit satılmasın’
‘Zincir markette balık, sigara, simit satılmasın’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerde tütün mamulleri, alkollü içki, elektronik eşya, kırtasiye, züccaciye, oyuncak, deniz ürünleri ve unlu mamul satışının yasaklanmasını istediklerini söyledi.
1.03.2021Ekonomi
Tartışmalar yeniden alevlendi! Pandemiden sonra pazar günleri...
Tartışmalar yeniden alevlendi! Pandemiden sonra pazar günleri...Küçük işletmeler, AVM’ler ve zincir mağazaların pandemiden sonra da pazar günü kapalı kalması için harekete geçti. Perakende yasa taslağına bu maddenin girmesini isteyen işletmeler, Avrupa’yı örnek gösteriyor. AVM yönetimleri ise, “İstihdam zarar görür” diyor
27.02.2021Ekonomi
‘Tüm esnaf borçları 2022’ye ertelenmeli’
‘Tüm esnaf borçları 2022’ye ertelenmeli’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bankalardan aldığı ticari ve ihtiyaç kredilerinin ödemekte zorlandığını belirterek, “Esnafın ticari ve ihtiyaç kredileriyle diğer tüm borçları 2022’ye ertelenmeli” ifadesini kullandı.
27.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

teskpalandökenramazanesnafruhsar pekcan

Bendevi Palandöken ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.