Tesk

Tesk

Son dakika TESK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TESK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TESK haber sayfamızda...

Tesk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.507 tesk haberi bulunmuştur.
Teknik servis ve çilingire kapanma muafiyeti gelsin
Teknik servis ve çilingire kapanma muafiyeti gelsinTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı durumlarda acil hizmet vermesi gereken çilingirler ile beyaz eşya ürünleri için teknik servis hizmeti veren esnafın tam kapanma sürecinden muaf tutulmasını istedi.
12.05.2021Ekonomi
Teknik servis ve çilingirler için tam kapanma döneminde muafiyet istendi
Teknik servis ve çilingirler için tam kapanma döneminde muafiyet istendiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı durumlarda acil hizmet vermesi gereken çilingirler ile beyaz eşya ürünleri için teknik servis hizmeti veren esnafın tam kapanma sürecinden muaf tutulmasını istedi.
11.05.2021Ekonomi
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! İndirim ve taksit istendi...
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! İndirim ve taksit istendi...Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu olmasına rağmen trafik sigortası yaptırılmayan 5 milyonu aşkın araç bulunduğunu belirterek, sigorta fiyatlarında indirime gidilmesini ve taksit sayısının artırılmasını istedi.
11.05.2021Ekonomi
5 milyon adet araç sigortasız
5 milyon adet araç sigortasızTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu olmasına rağmen trafik sigortası  yaptırılmayan 5 milyonu aşkın araç bulunduğunu belirterek, sigorta fiyatlarında indirime gidilmesini ve taksit sayısının artırılmasını istedi.
11.05.2021Ekonomi
Palandöken, trafik sigortası fiyatlarında indirim talep etti
Palandöken, trafik sigortası fiyatlarında indirim talep ettiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu olmasına rağmen trafik sigortası yaptırılmayan 5 milyonu aşkın araç bulunduğunu belirterek, sigorta fiyatlarında indirime gidilmesini ve taksit sayısının artırılmasını istedi.
10.05.2021Ekonomi
Palandöken, esnaf ve sanatkarların iş yerlerinin bayramdan önce açılmasını istedi!
Palandöken, esnaf ve sanatkarların iş yerlerinin bayramdan önce açılmasını istedi!Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bir yılı aşkın süredir yeni tip koronavirüsünün (Kovid-19) getirdiği zorluklara göğüs geren esnaf ve sanatkarların iş yerlerinin Ramazan Bayramı'na iki gün kala açılmasını talep etti.
9.05.2021Ekonomi
Palandöken, "internetteki sahte kampanyalara" karşı uyardı
Palandöken, "internetteki sahte kampanyalara" karşı uyardıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden "Anneler Günü" özelinde yapılan sahte kampanyalara karşı vatandaşları uyardı.
6.05.2021Ekonomi
Son Dakika Haberleri: Marketlere pandemi ayarı! Sigara, online alışveriş, pazar yeri...
Son Dakika Haberleri: Marketlere pandemi ayarı! Sigara, online alışveriş, pazar yeri...Gelen bir son dakika haberine göre; ‘Tam kapanma’ döneminde marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışında ürün satılamayacak. Yani 17 Mayıs’a kadar süpermarketten alkollü ürün, elektronik eşya, oyuncak, züccaciye ürünü alınamayacak. TESK Başkanı Bendevi Palandöken kararı desteklediklerini ancak zincir marketlerin online satışlarına da önlem istediklerini belirterek, “Pil, kalem gibi ürünleri mahalle esnafından alın” çağrısında bulundu
5.05.2021Gündem
Markete pandemi ayarı
Markete pandemi ayarı‘Tam kapanma’ döneminde marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışında ürün satılamayacak. Yani 17 Mayıs’a kadar süpermarketten alkollü ürün, elektronik eşya, oyuncak, züccaciye ürünü alınamayacak. TESK Başkanı Bendevi Palandöken kararı desteklediklerini ancak zincir marketlerin online satışlarına da önlem istediklerini belirterek, “Pil, kalem gibi ürünleri mahalle esnafından alın” çağrısında bulundu.
5.05.2021Ekonomi
Palandöken: Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildi
Palandöken: Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İçişleri Bakanlığının "market tedbirleri"ne ilişkin genelgesini olumlu bulduklarını belirterek, "Market genelgesi ile fırsatçılığa son verildi." ifadesini kullandı.
4.05.2021Ekonomi
İnternetten satışa tepki
İnternetten satışa tepkiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla  mücadele tedbirleri kapsamında pazar günleri kapalı olan zincir marketlerin, satışlarına internetten devam etmesini eleştirdi.
4.05.2021Ekonomi
Palandöken'den zincir marketlerin internetten satış yapmasına tepki
Palandöken'den zincir marketlerin internetten satış yapmasına tepkiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında pazar günleri kapalı olan zincir marketlerin, satışlarına internetten devam etmesini eleştirdi.
3.05.2021Ekonomi
Palandöken esnafa sağlanacak yeni destekleri değerlendirdi
Palandöken esnafa sağlanacak yeni destekleri değerlendirdiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı esnafa yönelik yeni desteklerin olumlu karşılandığını bildirdi.
30.04.2021Ekonomi
Hareketli kapanış!
Hareketli kapanış!Türkiye 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanmaya girdi. Memleketine ve yazlık yörelere akın eden vatandaşlar kuyruklar oluşturuken alışveriş merkezleri ve pazarlar doldu taştı.
30.04.2021Ekonomi
Esnaf internetten satış için düzenleme istedi
Esnaf internetten satış için düzenleme istediKovid-19 salgını sürecinde kapanma tedbirleri nedeniyle zor günler yaşayan esnaf, internetten satış yapan alışveriş siteleri nedeniyle de mağdur olduğunu belirtiyor.
29.04.2021Ekonomi
Palandöken'den 'maske ve dezenfektan gibi ürünlerden KDV alınmasın' talebi
Palandöken'den 'maske ve dezenfektan gibi ürünlerden KDV alınmasın' talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çok sık kullanılan maske, kolonya, sabun ve dezenfektan gibi hijyen ve temizlik ürünleri üzerinden katma değer vergisi (KDV) alınmaması talebinde bulundu.
27.04.2021Ekonomi
Şoförlere pandemi muafiyeti çağrısı
Şoförlere pandemi muafiyeti çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çalışamayan şoför esnafının araçları için zorunlu trafik sigortası ve araç muayene ücreti muafiyeti talep etti.
26.04.2021Ekonomi
TESK şoför esnafı için muafiyet istedi
TESK şoför esnafı için muafiyet istediTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çalışamayan şoför esnafının araçları için zorunlu trafik sigortası ve araç muayene ücreti muafiyeti talep etti.
25.04.2021Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken'den okul servisi açıklaması
TESK Başkanı Palandöken'den okul servisi açıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okul servis araçlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri nedeniyle 1,5 yıldır çalışmadığını belirterek, bu araçlar için 1 Temmuz'da dolacak 12 yaş sınırı kuralının salgın bitinceye kadar kaldırılması gerektiğini bildirdi.
24.04.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesi
Kısa Çalışma Ödeneği MüjdesiCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma  ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi.
22.04.2021Ekonomi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi"Kısa çalışma ödeneği" uygulamasının uzatılması, iş dünyası ile esnaf ve sanatkarların temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı.
21.04.2021Ekonomi
Ramazan kolisinde bozulmuş ürün uyarısı
Ramazan kolisinde bozulmuş ürün uyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan kolilerine tarihi geçmiş ya da bozulmuş ürünleri koyarak piyasanın altında satan yerler olduğunu bildirdi.
19.04.2021Ekonomi
Palandöken ramazan fırsatçılarına karşı vatandaşları uyardı
Palandöken ramazan fırsatçılarına karşı vatandaşları uyardıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan fırsatçılarına karşı vatandaşları uyararak, bu dönemde alışverişlerde güvenilir mahalle esnafının tercih edilmesini istedi.
18.04.2021Ekonomi
‘Nakdi ücret desteği genişletilmeli’
‘Nakdi ücret desteği genişletilmeli’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, nakdi ücret desteği verilecek meslek grupları kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirterek, “Okul servis araçları, kantinciler, kırtasiyeciler, halk otobüsçü ve dolmuşçular ile yanlarında çalışanlar da nakdi ücret desteği kapsamına alınmalı” dedi.
18.04.2021Ekonomi
Palandöken, nakdi ücret desteği kapsamının genişletilmesini istedi
Palandöken, nakdi ücret desteği kapsamının genişletilmesini istediTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, nakdi ücret desteği verilecek meslek grupları kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirterek, "Okul servis araçları, kantinciler, kırtasiyeciler, halk otobüsçü ve dolmuşçular ile yanlarında çalışanlar da nakdi ücret desteği kapsamına alınmalı." ifadesini kullandı.
17.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TESKpalandökenTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuson haberlermarket

Tesk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.