Tesk

Tesk

Son dakika TESK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TESK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TESK haber sayfamızda...

Tesk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.640 tesk haberi bulunmuştur.
TESK: “Turizm, döviz girdisinin artmasını destekleyen en önemli noktalardan birisi”
TESK: “Turizm, döviz girdisinin artmasını destekleyen en önemli noktalardan birisi”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm, ülkemize döviz girdisinin artması, kalkınmayı destekleyen en önemli noktalardan biri” dedi.
19.05.2022Ekonomi
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”Sosyal güvenlik düzenlemeleri gündemdeyken esnafın da BAĞ-KUR konusunda yaşadığı sıkıntıların unutulmaması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Son dönemde maliyetlerin artması kazancın düşmesine neden olduğu için esnafımız borçlarını ödemekte zorlandı ve yapılandırmalar bozuldu. Sıkıntıda olan esnafımıza özellikle sosyal güvenlik primlerinde tekrar bir yapılandırma imkânı tanınmalı. Aynı zamanda 4 Ekim 2000 tarihinden önce oda ve vergi kaydı olup BAĞ-KUR kaydı olmayan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma hakkı verilmeli” dedi.
14.05.2022Ekonomi
Esnaf çocukları baba mesleğini seçmiyor
Esnaf çocukları baba mesleğini seçmiyorEsnaf ve sanatkar çocuklarının baba mesleğine rağbet etmediklerini ve birçok mesleğin yok olmaya başladığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ticaretin ve ekonominin temeli esnaf ve sanatkârdır. Ancak günümüzde esnaf ve sanatkâr olmayı seçen, baba mesleğini icra etme eğiliminde olan genç sayısı azalıyor. Daha önce 50, 60 yıl, 100 yıl, devam eden köklü ticaret anlayışı bitiyor” dedi. Esnafların açtıkları iş yerlerinin sadece 2-3 yıl ayakta kalabildiğini belirten Palandöken, şunları kaydetti:
5.05.2022Ekonomi
Palandöken: “Kazanın bedelini ödemek kazayı önlemekten pahalı”
Palandöken: “Kazanın bedelini ödemek kazayı önlemekten pahalı”İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle esnaf ve sanatkârlar kadar her kesimin bilinçli olması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İş yerinde her zaman önce sağlık, güvenlik daha sonra üretim ya da kazanç gelmelidir. İş sağlığı ve güvenliği konusunda esnafımız her türlü tedbirini almalı çünkü iş işten geçtikten sonra karşılaşılan maddi manevi maliyetlerin yükü tüm sermayeye mal oluyor. Maddi hasarın telafisi olur ama kaybedilen canların telafisi olmaz” dedi.
3.05.2022Ekonomi
Palandöken: Trafik sigortası zammı sigortasız araç sayısını artırır
Palandöken: Trafik sigortası zammı sigortasız araç sayısını artırırTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Akaryakıt fiyatlarındaki, araç muayene ücretlerindeki, MTV ve bakım ölçüm ücretlerindeki artışlar nedeniyle zaten birçok vatandaş aracını garaja çekmişken şimdi ise zorunlu trafik sigortasının her ay yüzde 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız araç sayısının artmasına neden olur" dedi.
1.05.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken'den 1 Mayıs mesajı
TESK Genel Başkanı Palandöken'den 1 Mayıs mesajıEmektarın, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ı kutlayan TESK Genel Başkanı Palandöken, “Emek ve alın teri ile yapılan her iş değerlidir” dedi.
30.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: “Bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı alışverişinden esnafın umutlu olduğunu belirterek, “Bu yıl tatlıdan kıyafete bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz” dedi.
27.04.2022Ekonomi
Palandöken: Fiyatlara istikrar gelmesi için perakende yasası çıkarılmalı
Palandöken: Fiyatlara istikrar gelmesi için perakende yasası çıkarılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Fiyatlara istikrar gelmesi ve rekabet ortamının oluşması için mutlaka perakende yasası çıkarılmalıdır. Bu konuda Ticaret Bakanlığı çalışmalarını kısa sürede bitirmelidir" dedi.
23.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken'den 23 Nisan mesajı
TESK Başkanı Palandöken'den 23 Nisan mesajıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bir ulusun özgürlüğünün dayanağı ulusal egemenliğe bağlıdır. Bundan 102 yıl önce halkın iradesinin egemen olmasını sağlayan, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz. Bugünün çocukları yarının yol gösterenleridir” dedi.
22.04.2022Ekonomi
Tekirdağ’ın dev kurumuna haciz şoku! 1,5 milyarlık bütçe batırıldı iddiası
Tekirdağ’ın dev kurumuna haciz şoku! 1,5 milyarlık bütçe batırıldı iddiasıSüleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan TESKİ yönetiminin 1,5 milyar TL’lik bütçeyi batırdığını öne sürerek, kurumun aynı zamanda Süleymanpaşa Belediyesine olan borcunu vermediğinden mahkeme sürecinden sonra haciz işlemi başlatılacağını belirtti.
21.04.2022Gündem
TESK Başkanı Palandöken: “Düğün sektörünün 2022 yılındaki umutları büyük”
TESK Başkanı Palandöken: “Düğün sektörünün 2022 yılındaki umutları büyük”Bu yıl düğün hazırlığında olan çiftlerin sezon yoğunluğuna yakalanmaması için tavsiyelerde bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu sezon, pandemi koşullarında düğün yapmak istemeyen çiftlerle birlikte son 2 yıldan daha fazla düğün organizasyonun olacağını ön görüyoruz. Bu yılki yoğunlukla birlikte fotoğrafçı esnafından kuaförlerimize, gelinlikçi esnafımızdan beyaz eşyacıya, sektördeki tüm esnafımız hazır. Piyasalarda yaşanacak bu canlanmadan esnafımız umutlu. Evlenecek çiftlerimiz de ön hazırlıklarını yaparak eksiklerini tamamlamalı” dedi.
16.04.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafa özel elektrik tarifesi olmalı'
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafa özel elektrik tarifesi olmalı'Elektrikte esnafa özel faturalandırma sistemi çıkarılmasını ve ‘esnaf tarifesi’ olmasını talep eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımızın kazancını büyük oranda düşüren elektrik faturalarında, esnaf ticarethane statüsünden özel statüye geçirilerek faturalarda indirim sağlanmalı. Çünkü kademeli tarifede esnafımızın faturası düşmek yerine her ay daha fazla arttı. Yaz mevsimiyle dolapların, klimaların daha fazla çalışacağı da göz önünde bulundurularak esnafımıza özel bir fiyatlandırma ile ‘esnaf tarifesi’ çıkarılmalı” dedi.
9.04.2022Ekonomi
Esnaf elektriğine 'serbest sözleşme'
Esnaf elektriğine 'serbest sözleşme'Elektrik faturasını düşürmek isteyen esnaf, elektrik şirketleriyle yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkarsa, başka bölgede daha uygun tarifesi olan dağıtım şirketinden hizmet alabilecek.
6.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Bendevi Palandöken'den KDV indirimi açıklaması
TESK Başkanı Bendevi Palandöken'den KDV indirimi açıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, KDV indiriminin market fiyatlarına yansımamasıyla ilgili olarak, "Bunlar tarladan bedavaya da alsa size daha pahalıya satmak için mücadele veren, zincir mağazalarla mutlaka Perakende Yasasını çıkarıp, mücadele etmek lazım. Yoksa fiyatların düşmesini beklemek hayal olur" dedi.
4.04.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Haberler
‘Fiyatlarda hızla düşüş bekliyoruz’
‘Fiyatlarda hızla düşüş bekliyoruz’Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, KDV oranının yüzde 18’den 8’e inmesinin tüketici ve sektör adına önemli bir gelişme olduğunu belirterek şunları söyledi:
30.03.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Ekonomi
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'TESK Başkanı Bendevi Palandöken, dile getirdikleri bez, sabun gibi çeşitli hijyen ürünlerindeki vergi indirimi taleplerinin karşılık bulmasının sevindirici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hijyen ürünlerindeki KDV’yi yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararı için teşekkür ettiğini kaydetti.
29.03.2022Ekonomi
'Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına çözüm yerinde üretim'
'Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına çözüm yerinde üretim'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, nakliye masraflarındaki artışın ürün fiyatlarını doğrudan etkilediğini belirterek, "Artık ülkemizin dört bir yanında neredeyse tüm gıda ürünleri üretilebiliyor. Bu nedenle en önemli girdi maliyeti olan nakliye masraflarını azaltmak için bölgesel tarım üretimine önem verilmeli. Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına en iyi çözüm yerinde üretimdir" dedi.
28.03.2022Ekonomi
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”Temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV’nin sıfırlanıp KDV oranının düşürülmesi gerektiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli” dedi.
26.03.2022Ekonomi
Palandöken: “Esnafın sigortaya olan ilgisi artacak”
Palandöken: “Esnafın sigortaya olan ilgisi artacak”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarı temsil eden kurumumuz ve sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği ile esnaf ve sanatkârımızın sigorta konusunda bilinçlenmesi ve fayda sağlayacak adımlar atılması için DMW Uluslararası Eğitim Danışmanlık A.Ş. öncülüğünde eğitim seferberliği başlattık. Esnafımızın tamamı bu ücretsiz eğitimlerden faydalanmalı. Bu eğitimler ile esnafımızın sigortaya olan ilgisi artırılacak” dedi.
20.03.2022Ekonomi
Palandöken: Esnafımız sigorta eğitimlerini kaçırmamalı
Palandöken: Esnafımız sigorta eğitimlerini kaçırmamalıUluslararası katılım belgeli sigorta ve risk eğitimlerinin devam ettiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yalnızca esnaf ve sanatkarımıza özel online olarak verilen ve uluslararası katılım belgeli sigorta ve risk eğitimleri devam ediyor. Grup grup yapılacak olan eğitimlerde ilk grup belgesini bu hafta alacak. Sigorta bilinci ve var olan risklere karşı daha bilinçli olma konularında esnafımız bu ücretsiz eğitimi kaçırmamalı” dedi.
15.03.2022Ekonomi
TESK: Gıda ve tarım ürünlerinde girdi maliyetleri azaltılmalı
TESK: Gıda ve tarım ürünlerinde girdi maliyetleri azaltılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerinin tarladan veya fabrikadan tezgaha gelene kadar en az 3-5 kat arttığını belirterek, "Özellikle akaryakıtta hem vatandaşı hem esnafı rahatlatacak adımlar atılmalı. Gıda ve tarım ürünlerinde girdi maliyetleri azaltılmalı" dedi.
13.03.2022Ekonomi
Palandöken: Esnafımızın sigortalılık oranı arttırılmalı
Palandöken: Esnafımızın sigortalılık oranı arttırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Riskler karşısında esnafımızın güçlü şekilde hayatlarını sürdürmesi, ekonomik faaliyetleri sekteye uğramadan devam etmesi için sigortalı olmanın ayrıcalıklarının ve öneminin anlatıldığı bu eğitimlere katılım çok önemli” dedi.
11.03.2022Ekonomi
Palandöken: 'Ülkemizde gıda konusunda panik olmaz'
Palandöken: 'Ülkemizde gıda konusunda panik olmaz'Rusya-Ukrayna Savaşı’nın ülkemizde gıda krizine neden olmayacağını vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Gıda ve tarım ürünlerinde kendi kendine yetebilen bir ülke olarak, Rusya-Ukrayna savaşı hiçbir zaman ülkemizde gıda krize neden olmaz; yeter ki kurallar uygulansın” dedi.
7.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tesk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.