Beyaz Et

Beyaz Et

Son dakika beyaz et haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan beyaz et gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan beyaz et haber sayfamızda...

Beyaz Et

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.921 beyaz et haberi bulunmuştur.
Uykuya dalmayı kolaylaştıran besinler
Uykuya dalmayı kolaylaştıran besinler Bir buçuk yılı aşkın süredir günlük yaşam alışkanlıklarımızı kökünden değiştiren Covid-19 pandemisi; sağlıksız beslenme, gece geç saatlere kadar oturma dolayısıyla gece yemelerini artırması, hareketsizlik ve aşırı kaygı derken pek çok kişide uyku sorunlarını artırdı. Yapılan araştırmalar, besin seçimleri ve beslenme alışkanlığının da uyku süresini ve uyku kalitesini etkilediğini ortaya koyuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, uykuya dalmayı kolaylaştıran besinler hakkında bilgi verdi.
17.09.2021Genel Sağlık
Türkiye, su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatında yeni rekora koşuyor
Türkiye, su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatında yeni rekora koşuyorTürkiye'nin, yılın 8 ayında gerçekleştirdiği su ürünleri ve hayvansal mamul ihracatı, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 37 artarak 2 milyar 82 milyon dolara yükseldi.
14.09.2021Ekonomi
Soğuk duş almak yüksek tansiyonu düşürür mü?
Soğuk duş almak yüksek tansiyonu düşürür mü?Hipertansiyon, damarlarımızdaki kan basıncının istirahatte, fiziksel ve psikolojik stresin olmadığı koşullarda 130/80 mmHg değerinin üzerinde olması olarak tanımlanıyor. Ülkemizde yapılan Türk Hipertansiyon Prevalans çalışmasında; 18 yaş üstü kişilerin yüzde 31’inde ‘hipertansiyon’ tespit edilmiş. Yani, ülkemizde her 3 kişiden biri, hipertansiyon hastası! Uzun yıllar hiçbir belirti vermediği için ‘sinsi hastalık’ olarak nitelendirilen hipertansiyon; kalp krizi, kalp yetmezliği, felç, böbrek yetmezliği ve periferik damar hastalığı için majör risk faktörünü oluşturuyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bekir Sıtkı Cebeci, konu hakkında bilgi verdi.
Kuluçkalık yumurta ve civcivler 48 ülkeye ihraç ediliyor
Kuluçkalık yumurta ve civcivler 48 ülkeye ihraç ediliyorBalıkesir'de bir firma tarafından 8 bin metrekare kapalı alanda kurulan tesiste üretilen kuluçkalık yumurta ve civcivler, 48 ülkeye satılıyor.
28.08.2021Ekonomi
Hindi Budu Tavada Nasıl Pişirilir? Hindi Haşlama Ve Pişirme Yöntemleri
Hindi Budu Tavada Nasıl Pişirilir? Hindi Haşlama Ve Pişirme YöntemleriHindi eti günümüzde en çok sevilen beyaz et çeşitlerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Hindi eti tüketimi tüm dünyada oldukça yaygındır. Sizin için hindi budunun tavada nasıl pişirildiğini ve hindi budunun nasıl haşlandığını derledik.
17.08.2021Yemek
Bütük Tavuk Düdüklü Tencerede Nasıl Pişirilir?
Bütük Tavuk Düdüklü Tencerede Nasıl Pişirilir?En lezzetli ve en sağlıklı besinler arasında tavuk gelir. En çok tüketilen beyaz et olarak da bilinen tavuk ile çeşitli ve çok lezzetli yemekler pişirilebilir. Tavuğun pişirme yöntemi bakımından pişirme süresi de büyük bir öneme sahiptir. Bütün tavuk düdüklü tencerede nasıl pişirilir sizler için derledik.
17.08.2021Yemek
Üreticiler resti çekti: Üretimi durduracağız!
Üreticiler resti çekti: Üretimi durduracağız!Son aylarda kanatlı eti üreticileri ile sanayicileri arasında fiyat tartışması yaşanıyor. Üreticilerden bazıları para kazanamadıklarını iddia ederken, sanayiciler bunun doğru olmadığını belirtiyor. Ancak yaşanan süreçte para kazanamadığını belirten kimi üreticiler, bugünden itibaren üretimini durduracağını, pazartesi günü de eylem yapılacağını açıkladı. Sanayiciler ise üretimi durdurma çağrısının etkili olmayacağı görüşünde.
15.08.2021Ekonomi
Kaz Eti Nasıl Pişirilir? Kaz Eti Yemenin Faydaları Nelerdir?
Kaz Eti Nasıl Pişirilir? Kaz Eti Yemenin Faydaları Nelerdir?Günümüzde protein tüketimi bir hayli önemli olmaktadır. Özellikle de diyet beslenmelerinde ve daha sağlıklı beslenmek için beyaz et ile kırmızı et tüketmek gerekmektedir. Damak zevkine hitap edebilen kaz eti de bir hayli lezzetli olan besinler arasında yer almaktadır. Sizin için kaz etinin ne demek olduğunu, nasıl pişirildiğini ve faydalarının neler olduğunu derledik.
12.08.2021Yemek
Hindi Eti Nasıl Kızartılır? Tavada Ve Fırında Nasıl Pişirilir?
Hindi Eti Nasıl Kızartılır? Tavada Ve Fırında Nasıl Pişirilir?Hindi eti içerdiği birçok vitamin dolayısı ile hem daha sağlıklı, hem de doyurucu olmaktadır. Aynı zamanda vücudumuz için birçok yararı da bulunmaktadır. Sizin için hindi etinin fırında ve tavada nasıl pişirildiğini derledik.
12.08.2021Yemek
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, enflasyondaki yükseliş gıda ve temel mal gruplarından kaynaklanırken, enerji ve hizmet gruplarında yıllık bazda gerileme kaydedildi.
6.07.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Haziran Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Haziran Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, enflasyondaki yükseliş gıda ve temel mal gruplarından kaynaklanırken, enerji ve hizmet gruplarında yıllık bazda gerileme kaydedildi.
6.07.2021Ekonomi
Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!
Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!Mangal sezonunun açılmasıyla birlikte Tavuk ve kanat fiyatları tırmanışa geçti. CNN Türk Sunucusu Uğur Önver fiyatları araştırdı. Tavuk kanadının kilogram fiyatı bazı yerlerde 50 TL'ye çıktı.
24.06.2021Ekonomi
Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!
Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!Mangal sezonunun açılmasıyla birlikte Tavuk ve kanat fiyatları tırmanışa geçti. CNN Türk Sunucusu Uğur Önver fiyatları araştırdı. Tavuk kanadının kilogram fiyatı bazı yerlerde 50 TL'ye çıktı.
24.06.2021Haberler
Her yer aşı merkezi
Her yer aşı merkeziTürkiye aşılama programında vites yükseltti. Dün 1 milyon 416 bin doz aşı uygulanarak yeni bir rekora imza atılırken, aşılamada yeni bir döneme de girildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasının başladığını duyurdu. Aşı olmak isteyen 10 binlerce kişi, sağlık merkezlerinde yoğunluğa neden oldu. Ayrıca yerinde aşılamanın yapıldığı organize sanayi bölgelerinde (OSB) ise uzun kuyruklar oluştu. Uygulanan toplam doz sayısı 37 milyonu aştı
17.06.2021Gündem
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir?
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir? Toplumda boğaz ağrısı olarak da bilinen faranjit boğaz iltihaplanmasıdır. Solunum yolu hastalıkları arasında yer alan faranjit ikiye ayrılmaktadır. Akut ve kronik şekilde kendini gösteren faranjit genellikle kış aylarında görülür. Akut farenjit, neredeyse tüm bulaşıcı kökenlidir, özellikle viraldir; kronik formların daha çeşitli nedenleri vardır. Faranjit belirtileri arasında genellikle boğaz ağrısı, öksürük, baş ağrısı gibi semptomlar yer alır. Evde yapılabilecek bazı bitkisel yöntemlerin faranjitin geçmesine yardımcı olur. Ancak geçmeyen faranjit için sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Faranjit nedir, nasıl geçer? diyorsanız “Faranjite ne iyi gelir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
7.06.2021Sağlık
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndü
Kovid-19 sürecinde uygulanan 106 tedbirle tarım ve gıdada çarklar döndüTarım ve Orman Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde aldığı 106 önlemle tarım ve gıda ürünleri üretiminin aksamadan devam etmesini sağladı.
5.06.2021Ekonomi
'Salgın 2 yıldır ramazan ayı satışlarını düşürdü'
'Salgın 2 yıldır ramazan ayı satışlarını düşürdü'Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, salgın nedeniyle son 2 yıldır ramazan ayı satışlarının sepet ortalamasındaki azalışın sürdüğünü belirterek, “Salgın öncesinde ramazan ayı satışları bir önceki aya kıyasla yüzde 20’lere kadar artış gösteriyordu. Geçen yıla kıyasla bu ramazan ayında temel gıda ürünlerine olan talep nedeniyle yüzde 8'lik bir satış artışı yaşandı. 17 günlük tam kapanma döneminde ise alınan kararlar nedeniyle sadece temel gıda ürünlerine satış izni verildiği için sepet ortalamasında yüzde 10’luk bir azalma oldu.” ifadelerini kullandı.
27.05.2021Ekonomi
Kuş gribi yaşanan Kuveyt pazarı yumurta üreticileri için fırsat oldu
Kuş gribi yaşanan Kuveyt pazarı yumurta üreticileri için fırsat olduYumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı İbrahim Afyon, kuş gribi nedeniyle üretimi azalan Kuveyt'e yumurta ihraç etmeye başladıklarını belirterek, "Bu ülkeye yumurta ihracatının başlaması bizim için iyi bir fırsat ancak yetmez. Bizim yeni pazar arayışlarımız devam ediyor." dedi.
21.05.2021Ekonomi
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandı
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Para politikası duruşu, enflasyon görünümüne yönelik yukarı yönlü riskler dikkate alınarak, temkinli bir yaklaşımla enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi ve fiyat istikrarı hedefine ulaşılması odağında belirlenecektir" ifadeleri kullanıldı.
11.05.2021Ekonomi
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandı
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Para politikası duruşu, enflasyon görünümüne yönelik yukarı yönlü riskler dikkate alınarak, temkinli bir yaklaşımla enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi ve fiyat istikrarı hedefine ulaşılması odağında belirlenecektir" ifadeleri kullanıldı.
11.05.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, gıda dışındaki ana kalemlerde yıllık enflasyon yükselirken, tüketici enflasyonundaki artışa en belirgin katkı enerji grubundan geldi.
4.05.2021Ekonomi
Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, gıda dışındaki ana kalemlerde yıllık enflasyon yükselirken, tüketici enflasyonundaki artışa en belirgin katkı enerji grubundan geldi.
4.05.2021Uzmanpara
Oruç tutarken tavuk ve hindi eti yerseniz bakın ne oluyor
Oruç tutarken tavuk ve hindi eti yerseniz bakın ne oluyorRamazan sofralarının vazgeçilmezleri arasında proteinden zengin besinler yer alıyor. Bunların başında da tavuk ve hindi eti de var. İçerdiği yüksek protein sayesinde tavuk ve hindi eti sadece kaslarımızı kuvvetlendirmekle kalmıyor, pek çok vitamini de vücudumuza almamızı sağlıyor. "Beyaz et kırmızı ete göre neden daha sağlıklı?", "Tavuk ve hindi etinde hangi vitaminler var?", "Tavuk ve hindi eti satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?", "Ramazanda tavuk yemekleri tüketmek ne kadar sağlıklı?" diye soruyorsanız işte cevabı...
Glutensiz Gıdalar Nelerdir? Gluten Bulunmayan Yiyecekler Listesi
Glutensiz Gıdalar Nelerdir? Gluten Bulunmayan Yiyecekler ListesiPek çok kişi sağlığına dikkat etmek için, tükettiği gıdalara dikkat ediyor. Bu gıdaların içeriğinde olan bazı maddeler kişileri rahatsız edebiliyor. Gluten içeren pek çok gıda bulunuyor. Kişiler bazı nedenlerden dolayı gluten içermeyen gıdalar tüketmek isteyebiliyor. Glutensiz gıdalar nelerdir? Gluten bulunmayan yiyecekler listesi hakkında detayları derledik.
3.04.2021Eğitim
Protein Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Protein Diyeti Tarifi Listesi
Protein Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Protein Diyeti Tarifi ListesiKilo veya sağlık problemi yaşayan kişiler, diyet programları uygulayabilmektedir. Diyet programlarının kişinin bünyesine uygun olması önemlidir. Dikkat edilmezse, sağlıklı olmak için yapılan diyetler sağlık sorunlarına yol açabilir. Diyet aşamasında, aç kalmadan yapılan diyetler önem kazanır. Protein diyeti bu diyetlerden bir tanesidir. Bu yazımızda, protein diyeti ile ilgili bilgileri derledik.
16.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

tavukmerkezbankasınasılpişirilir

Beyaz Et ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.