Beyrut

Beyrut

Son dakika beyrut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan beyrut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan beyrut haber sayfamızda...

Beyrut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.400 beyrut haberi bulunmuştur.
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyor
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyorEkonomik krizle boğuşan Lübnan ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında teknik görüşmelerin başladığı bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
Büyükelçi Ulusoy: 'Türkiye, Lübnan'ın ekonomik krizi aşması için olumlu rolünü sürdürüyor'
Büyükelçi Ulusoy: 'Türkiye, Lübnan'ın ekonomik krizi aşması için olumlu rolünü sürdürüyor'Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Lübnan'ın içinde bulunduğu ekonomik krizi aşması için Türkiye'nin olumlu rolünü sürdürdüğünü söyledi.
19.10.2021Siyaset
Suudi Arabistan, vatandaşlarına Lübnan'a gitmeme çağrısı
Suudi Arabistan, vatandaşlarına Lübnan'a gitmeme çağrısıSuudi Arabistan, ülkede yaşanan güvenlik sıkıntısından dolayı vatandaşlarına Lübnan'a gitmemeleri çağrısı yaparken, bu ülkede yaşayan Suudilere de dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
17.10.2021Dünya
Lübnanlılar ülkelerini terk ediyor!
Lübnanlılar ülkelerini terk ediyor!Lübnan'daki ekonomik ve siyasi krizin giderek derinleşmesi nedeniyle ülkede birçok kişi çareyi yasal olmayan yollardan Avrupa'ya göç etmekte buluyor.
16.10.2021Dünya
Zariyat Suresi Oku: Zariyat Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Zariyat Suresi Oku: Zariyat Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiMekke döneminde inen Zariyat suresi 60 ayetten oluşmaktadır. Sıralaması ise Mushafta elli birinci ve iniş sırası baz alındığında altmış yedinci suredir.
16.10.2021Sureler
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecek
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecekBirleşik Krallık merkezli bir bahis ve şans oyunu sitesi, Simpsonlar'ın her bölümünü izleyene 7 bin dolar (yaklaşık 65 bin TL) teklif etti.
16.10.2021Dünya
Lübnan’da neler oluyor?
Lübnan’da neler oluyor?Lübnan’da 15 yıl boyunca devam eden ve 150 binden fazla kişinin ölümüne yol açan iç savaşın etkileri günümüzde hala devam ediyor. İç savaş döneminde yaşananlar ve düşmanlıklar, günümüz siyasetinde rol oynamaya devam ederken, Şii, Sünni, Hrıstiyan ve Dürziler arasında ayrışan ülke, bir türlü huzur ve istikrarı yakalayamıyor.
16.10.2021Dünya
Lübnan’da yine  aynı korku!
Lübnan’da yine aynı korku!Beyrut’ta Şii protestocuların üzerine bina tepelerinden ateş açılırken, çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Ordunun müdahalesine rağmen çatışmalar kentin diğer noktalarına sıçrarken, ülkede yeniden “iç savaş” korkusu var
15.10.2021Dünya
Türkiye'den Beyrut'taki olaylara ilişkin taraflara itidal çağrısı
Türkiye'den Beyrut'taki olaylara ilişkin taraflara itidal çağrısıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı'na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, "Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
14.10.2021Dünya
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptı
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptıLübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor.
14.10.2021Haberler
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı!
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı!Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor.
14.10.2021Dünya
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptı
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptıLübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor. Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı'na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, "Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
14.10.2021Dünya
Lübnan'da eğitim uçağı düştü
Lübnan'da eğitim uçağı düştüLübnan'da bir sivil eğitim uçağının denize düştüğü ve kayıpların olduğu bildirildi.
13.10.2021Dünya
MSB'nin gönderdiği yardımlar Lübnan ordusuna teslim edildi
MSB'nin gönderdiği yardımlar Lübnan ordusuna teslim edildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından hibe olarak gönderilen temel tüketim malzemeleri, Lübnan Silahlı Kuvvetlerine ulaştırıldı.
7.10.2021Gündem
Lübnan'daki yakıt krizi nedeniyle halk bisikleti tercih eder oldu
Lübnan'daki yakıt krizi nedeniyle halk bisikleti tercih eder oldu Lübnan'da yaşanan ekonomik kriz, yakıt sıkıntısı ve fiyatlardaki fahiş artış nedeniyle önceleri eğlence, hobi olarak görülen bisiklet artık ulaşım için bir gereksinim haline geldi.
6.10.2021Ekonomi
Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu
Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali'nde yarışacak filmler belli olduBu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali'ne Türkiye, İran, İspanya, Gürcistan, Avusturya, Rusya ve Fransa'dan 273 film için başvuruda bulunuldu. Yapılan değerlendirme sonucu finalde yarışacak 24 film belirlendi.
30.09.2021Kültür Sanat
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lübnan'ın yeni Dışişleri Bakanı Bouhabib  ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lübnan'ın yeni Dışişleri Bakanı Bouhabib ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Bouhabib ile telefonda görüşerek yeni görevi için tebrik etti.
28.09.2021Gündem
Sanatın acı kaybı
Sanatın acı kaybıGenç sanatçı Nihat Karataşlı hayatını kaybetti. Karataşlı, 15 Eylül’de geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.
28.09.2021Kültür Sanat
Niğde'ye getirildi! Bu koltuk diğerlerinden çok başka
Niğde'ye getirildi! Bu koltuk diğerlerinden çok başkaOsmanlı döneminde İçişleri Bakanlığı, Cumhuriyet döneminde ise 3 dönem Niğde milletvekilliği yapan, Türk edebiyatının ikinci gerçek köy romanı Küçük Paşa'nın yazarı Ebubekir Hazım Tepeyran'ın 150 yıllık koltuğu, kent müzesinde sergilenmek üzere Niğde İl Kültür ve Turizm  Müdürü Alper Göncü'ye teslim edildi.
27.09.2021Gündem
Beyrut patlaması dizisi Emmy ödülüne aday
Beyrut patlaması dizisi Emmy ödülüne adayLübnan’ın başkenti Beyrut’taki limanda geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta meydana gelen korkunç patlamayı konu alan televizyon dizisi “kısa dizi kategorisinde” Uluslararası Emmy Ödülü adayları arasında yer aldı.
27.09.2021Kültür Sanat
Fransa Lübnan'da reformlara acilen başlanmasını istiyor
Fransa Lübnan'da reformlara acilen başlanmasını istiyorFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan Başbakanı Necib Mikati'den reformlara ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmelere acilen başlamalarını istedi.
24.09.2021Dünya
Eski Lübnan Başbakanı yeniden ifadeye çağrıldı!
Eski Lübnan Başbakanı yeniden ifadeye çağrıldı!Lübnan yargısı, eski Lübnan Başbakanı Hassan Diyab'ı Beyrut'taki liman patlaması kapsamında yeniden ifade vermeye çağırdı.
20.09.2021Dünya
Lübnan'da eski Bakan Finyanus hakkında gözaltı kararı
Lübnan'da eski Bakan Finyanus hakkında gözaltı kararıLübnan yargısı, Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturma kapsamında ifadeye gelmeyen eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Yusuf Finyanus hakkında gözaltı kararı çıkardı.
16.09.2021Dünya
‘Ulaşılabilen’ en iyi hükümet!
‘Ulaşılabilen’ en iyi hükümet!Lübnan’da 13 aylık “hükümetsizlik krizi”, çözülmüş gibi görünüyor. Milyarder iş adamı Mikati’nin kabinesine onay veren Cumhurbaşkanı Mişel Avn, yeni hükümetin “ulaşabildiklerinin en iyisi olduğunu” söyledi
12.09.2021Dünya
Lübnan'da yeni hükümet kuruldu
Lübnan'da yeni hükümet kurulduLübnan'da yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Necib Mikati ile Cumhurbaşkanı Mişel Avn yeni hükümetin kuruluşuyla ilgili kararnameyi imzaladı.
10.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

lübnanBeyruttürkiyekrizpatlama

Beyrut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.