Beyrut

Beyrut

Son dakika beyrut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan beyrut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan beyrut haber sayfamızda...

Beyrut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.436 beyrut haberi bulunmuştur.
Lübnan seçimlerinde ilk sonuçlara göre Hizbullah ve müttefikleri oy kaybetti
Lübnan seçimlerinde ilk sonuçlara göre Hizbullah ve müttefikleri oy kaybettiLübnan'da Pazar günü yapılan seçimlerde ilk sonuçlara göre, İran destekli en güçlü Şii partisi Hizbullah oy kaybetti.
17.05.2022Dünya
Michelle Williams üçüncü kez hamile!
Michelle Williams üçüncü kez hamile!Brokeback Mountain, Zindan Adası ve Manchester By the Sea gibi yapımlarda rol alan ünlü Amerikalı oyuncu Michelle Williams, üçüncü kez anne olmaya hazırlanıyor. Bir dergiye kapak olan oyuncu, hamile olduğunu ilk defa bu çekimle paylaştı.
12.05.2022Cadde
Zariyat Suresi Oku: Zariyat Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Zariyat Suresi Oku: Zariyat Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiMekke döneminde inen Zariyat Suresi Kur'an-ı Kerim'in 51. suresidir. Toplamda 60 ayetten oluşur. Sure adını ilk ayette geçen “ez-zâriyât” kelimesinden alır. Türkçe esip savuran rüzgârlar anlamına gelir. Surede genel hatlarıyla Allah’a inananların durumundan, İbrahim ve Musa Peygamberler'den, Ad ve Semud kavimlerinden, Nuh Peygamber'in kavminden ve zalimlerden bahsedilir. Zariyat Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
‘Sima’ için  bir arada
‘Sima’ için bir aradaBeyrut’lu ressam Elias El Khalil’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi ‘Sima’, hafta sonu Maji Gallery’de açıldı.
25.04.2022Cadde
Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanı Salam'dan Türkiye’ye övgü
Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanı Salam'dan Türkiye’ye övgüAntalya Diplomasi Forumu'na katılan Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakan Amin Salam, “Türkiye artık bölgede teknolojide, ekonomide ve barışın sağlanmasında kilit rol oynuyor. Bu nedenle bizim için bu ilişkiyi sürdürmek, bu ilişkiyi geliştirmek ve Lübnan'ın barış ve refahı olacağı için Türkiye ile yakın çalışmak önemlidir” dedi.
13.03.2022Ekonomi
Kız çocuklarına destek oldu
Kız çocuklarına destek olduÜçüncü kez anne olmaya hazırlanan Adriana Lima, Lübnan’da kız çocuklarının eğitimine destek verdi.
9.03.2022Cadde
Dünyanın her yerinden tepki yağıyor: Rus pasaportlarını yakıyorlar!
Dünyanın her yerinden tepki yağıyor: Rus pasaportlarını yakıyorlar!Rus kuvvetleri, Ukrayna sınırını geçerek askeri harekat başlattı. Putin, sabaha karşı yaptığı açıklamada, "Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeyi planlamadığını" söylese de, dakikalar sonra Ukrayna askeri hedeflerine saldırıldığına dair haberler gelmeye başladı. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına dünyanın dört bir yanından tepki yağdı.
24.02.2022Dünya
Simpsonlar bunu da yaptı! Rusya-Ukrayna krizini 1998'de bildi...
Simpsonlar bunu da yaptı! Rusya-Ukrayna krizini 1998'de bildi...Yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle gündeme damgasını vuran Simpsonlar dizisi, geçmişte Beyrut'taki patlamanın benzerinin yayınlanmasıyla ve koronavirüs salgınının bir benzerini tahmin etmesiyle gündeme bomba gibi düşmüştü. ABD'de seçim sonrasında yemin töreniyle ilgili bir kehanetinin daha doğru çıkmasıyla dünyayı şaşkına çeviren dizinin, neredeyse 30 yıl önce yaptığı tahminin tutması dünyayı hayrete düşürmüştü. Şimdiyse, Simpsonlar yeni bir küresel krizle ilgili yaptığı öngörüyle gündemde...
23.02.2022Dünya
Lübnan'da enflasyon %240'a ulaştı
Lübnan'da enflasyon %240'a ulaştıLübnan'da derinleşen ekonomik krizin etkisiyle enflasyon yukarı tırmanmaya devam ediyor.
22.02.2022Uzmanpara
Tüm tahminleri doğru çıkmıştı! Simpsonlar bu kez...
Tüm tahminleri doğru çıkmıştı! Simpsonlar bu kez...Yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle gündeme damgasını vuran Simpsonlar dizisi, geçmişte Beyrut'taki patlamanın benzerinin yayınlanmasıyla ve koronavirüs salgınının bir benzerini tahmin etmesiyle gündeme bomba gibi düşmüştü. ABD'de seçim sonrasında yemin töreniyle ilgili bir kehanetinin daha doğru çıkmasıyla dünyayı şaşkına çeviren dizinin, neredeyse 30 yıl önce yaptığı tahminin tutması dünyayı hayrete düşürmüştü. Şimdiyse, Simpsonlar yeni bir küresel olayla ilgili yaptığı öngörüyle gündemde...
19.02.2022Dünya
Bu kez Simpsonlar değil! Sosyal medya çalkalanıyor, Putin...
Bu kez Simpsonlar değil! Sosyal medya çalkalanıyor, Putin...Dünya gündeminin bir numaralı maddesini oluşturan Ukrayna krizi, sosyal medyada da kendine geniş yer buluyor. Dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya kullanıcıları, kimi zaman endişelerini, kimi zaman da esprilerini çeşitli platformlarda paylaşıyor. Bunlardan bir tanesi var ki, gündeme bomba gibi düştü. Bu kez Simpsonların bir kehaneti değil ama bir diğer çizgi dizinin tahmini ya da tespiti viral oldu dersek yanlış olmaz.
18.02.2022Dünya
Hadi gel buluşalım o eski günlerde
Hadi gel buluşalım o eski günlerdeBir dönem dünyanın 'eğlence' başkenti olmaya aday İstanbul'un çehresi çok değişti. Özellikle de Beyoğlu'nun. "Değişen ben miyim yoksa Beyoğlu mu?" sorusunun peşine düşüp semtin arka sokaklarında gençliğimizi aradım.
13.02.2022Gündem
Simpsonlar'ın yeni kehaneti sosyal medyayı salladı! Öngörü mü hırsızlık mı?
Simpsonlar'ın yeni kehaneti sosyal medyayı salladı! Öngörü mü hırsızlık mı? Gelecekte yaşanacakları tahmin etmesiyle sık sık gündeme gelen Simpsonlar dizisi, koronavirüs salgınını da tahmin etmesiyle tüm dünyanın ağzını açık bırakmıştı. ABD'de Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasını bile öngören 30 yıllık dizinin yine akıllara durgunluk verecek bir öngörüsü daha olduğu ortaya çıktı
7.02.2022Dünya
Lübnan ile güçlü iş birliği
Lübnan ile güçlü iş birliğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile görüştü.
2.02.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'yüzde 80 arttı' diyerek açıkladı: Lübnan ile ticaret hacmimiz 1,8 milyar dolar düzeyine ulaştı
Son dakika: Erdoğan 'yüzde 80 arttı' diyerek açıkladı: Lübnan ile ticaret hacmimiz 1,8 milyar dolar düzeyine ulaştıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile yaptığı başbaşa ve heyetler arası görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Lübnan ile iş birliğimizi güçlendirmek istiyoruz. Lübnan ile ticaret hacmimiz yüzde 80 artarak 1,8 milyar dolar düzeyine ulaştı. Bu rakamı daha yukarı taşımak için adımları ele aldık." ifadelerini kullandı.
1.02.2022Siyaset
Hatırlanmak teselli veriyor
Hatırlanmak teselli veriyorZaven Biberyan'ın doğumunun 100. yılı anısına düzenlenen “Yazmak teselli oluyor” sergisi “unutulmuş” bir yazarı yaşadıkları ve yazdıklarıyla yeniden hatırlamak için...
23.01.2022Kültür Sanat
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!Yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle gündeme damgasını vuran Simpsonlar dizisi, geçmişte Beyrut'taki patlamanın benzerinin yayınlanmasıyla ve koronavirüs salgınının bir benzerini tahmin etmesiyle gündeme bomba gibi düşmüştü. ABD'de seçim sonrasında yemin töreniyle ilgili bir kehanetinin daha doğru çıkmasıyla dünyayı şaşkına çeviren dizinin, neredeyse 30 yıl önce yaptığı tahminin tutması dünyayı hayrete düşürmüştü. Şimdiyse, Simpsonlar'ın 2022 için kehanetleri konuşuluyor...
18.01.2022Dünya
İzmirli kadınlara güzellik katacaklar
İzmirli kadınlara güzellik katacaklarAlmanya, Amerika, Antalya ve İskenderun’dan gelen dünyanın en ünlü firmalarıyla çalışan İlknur Werner, Fırat Örer, Ali Genç,  Alsancak Meksika Sokağı’nda ‘Fia Coiffeur’u açtı.
17.01.2022Ege
Lübnan'da ulaşım sektörü işçileri ve sendikalar yol kapattı
Lübnan'da ulaşım sektörü işçileri ve sendikalar yol kapattıLübnan'da ulaşım sektörü işçileri ve sendikalar, artan akaryakıt fiyatlarına karşı hükumetin adım atmaması nedeniyle sabah saatlerinden itibaren yol kapatma eylemi başlattı.
13.01.2022Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
2021 krizlerle geçti
2021 krizlerle geçtiBugün 2022'nin ilk günü. Aslında bugünkü sayfanın manşeti, “Sami Abi”den, Sami Kohen’den gelirdi normalde. Ancak bu kez onsuz başlıyoruz 2022’ye… Ama onun başlattığı geleneği sürdürerek elbette… Nurlarda uyusun...
1.01.2022Gündem
Gözaltına alınan ABD'linin diplomatik pasaportunun fotoğrafı ortaya çıktı
Gözaltına alınan ABD'linin diplomatik pasaportunun fotoğrafı ortaya çıktıSuriyeli bir yolcuya hususi pasaportunu 10 bin dolara satarken yakalanan ve ABD'nin Beyrut Konsolosluğu'nda görevli olduğu belirtilen ABD'li D.J.K.'nin diplomatik pasaportunun fotoğrafı ortaya çıktı.
23.12.2021Gündem
Ortadoğu’da görevli Amerikalı diplomat pasaportunu sattı, polise yakalandı
Ortadoğu’da görevli Amerikalı diplomat pasaportunu sattı, polise yakalandıAmerikan pasaportu ile yurt dışına kaçmaya kalkışan yabancı uyruklu bir kişi, İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. Ona pasaportu para karşılığı sattığı iddia edilen Ortadoğu’da görevli Amerikalı bir diplomat ile kaçak yabancı uyruklu yakalanarak gözaltına alındı.
22.12.2021Haberler
Ortadoğu’da görevli Amerikalı diplomat pasaportunu sattı, polise yakalandı
Ortadoğu’da görevli Amerikalı diplomat pasaportunu sattı, polise yakalandı Amerikan pasaportu ile yurt dışına kaçmaya kalkışan yabancı uyruklu bir kişi, İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. Ona pasaportu para karşılığı sattığı iddia edilen Ortadoğu’da görevli Amerikalı bir diplomat ile kaçak yabancı uyruklu yakalanarak gözaltına alındı.
22.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Beyrut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.