Biyolojik Silah

Biyolojik Silah

Son dakika biyolojik silah haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan biyolojik silah gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan biyolojik silah haber sayfamızda...

Biyolojik Silah

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 679 biyolojik silah haberi bulunmuştur.
'Rusya, Kiev'i alamayacak fakat savaş sürecek'
'Rusya, Kiev'i alamayacak fakat savaş sürecek'ABD'nin eski Avrupa Kara Kuvvetleri Komutanı Ben Hodges, Rus ordusunun Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ele geçiremeyeceğini söyledi.
1.04.2022Dünya
'Putin kazanamaz ama bırakamaz!'
'Putin kazanamaz ama bırakamaz!'Rusya, Ukrayna ve Doğu Avrupa konusundaki uzmanlığının yanı sıra geçmişte Moskova ve Kiev yönetimlerine danışmanlık da yapmış olan ünlü ekonomist Anders Aslund, Rus ordusunun yapılabilecek her hatayı yaptığına dikkat çekerek, Ukrayna lideri Volodimir Zelenskiy’nin taviz vermeyeceğini savundu.
24.03.2022Dünya
Putin: Ukrayna ile görüşmeye hazırız
Putin: Ukrayna ile görüşmeye hazırızRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın tehdit oluşturduğunu savunurken askeri operasyonlarının sadece Donetsk ve Luhansk ile sınırlı kalması durumunda Kiev’in kendilerine yönelik tehditlerinin son bulmayacağını söyledi. Putin, Ukrayna ile kendi şartlarının kabul edilmesi durumunda görüşebileceklerini de belirtti.
18.03.2022Dünya
DSÖ'den dikkat çeken Ukrayna açıklaması: Yok etmelerini tavsiye ediyoruz
DSÖ'den dikkat çeken Ukrayna açıklaması: Yok etmelerini tavsiye ediyoruzDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Ukrayna'ya laboratuvarlarda bulunan yüksek risk altındaki patojenleri yok etmesi çağrısında bulundu.
11.03.2022Dünya
Rus işgalinin 16'ıncı gününde yaşananlar
Rus işgalinin 16'ıncı gününde yaşananlarRusya'nın Ukrayna'ya saldırısının üçüncü haftasında da kritik gelişmeler meydana geliyor. Yaşananları anbean aktarıyoruz.
11.03.2022Dünya
Uzlaşmasalar da iyi bir başlangıç
Uzlaşmasalar da iyi bir başlangıçAntalya'da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya-Ukrayna üçlü dışişleri bakanları zirvesinden somut bir sonuç çıkmasa da, Putin ve Zelenskiy'nin buluşması olasılığı gündeme geldi. Lavrov ve Kuleba’nın zirvenin ardından birbirlerini beklemeden aynı anda basın toplantısını düzenlemesi de, yakın vadede uzlaşının zor olduğunu ortaya koydu
11.03.2022Gündem
Yardım seferberliği
Yardım seferberliğiRusya’nın saldırıları nedeniyle zor zamanlar yaşayan Ukrayna’ya yönelik adeta bir yardım seferberliği yaşandı. Nitekim ABD ve IMF, arka arkaya önemli miktarda yardımlar açıkladı.
11.03.2022Dünya
Lavrov'dan Antalya'da ilk açıklama: Zelenskiy bizi anlamaya başladı
Lavrov'dan Antalya'da ilk açıklama: Zelenskiy bizi anlamaya başladıUkrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme bugün Antalya'da gerçekleşti. Rus ve Ukraynalı Bakanların görüşmesi sonrası Rus tarafından Sergey Lavrov, kameralar önünde önce "Ukrayna'nın askersizleştirilmesini istemiyoruz" cümlesini kurdu ancak kısa süre sonra 'Dostane ve askeri varlığı olmayan bir Ukrayna istediklerini' söyledi. Lavrov ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin kendilerini anladıklarını belirtti.
10.03.2022Haberler
Lavrov'dan Antalya'da ilk açıklama: Zelenskiy bizi anlamaya başladı
Lavrov'dan Antalya'da ilk açıklama: Zelenskiy bizi anlamaya başladıUkrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme bugün Antalya'da gerçekleşti. Rus ve Ukraynalı Bakanların görüşmesi sonrası Rus tarafından Sergey Lavrov, kameralar önünde önce "Ukrayna'nın askersizleştirilmesini istemiyoruz" cümlesini kurdu ancak kısa süre sonra 'Dostane ve askeri varlığı olmayan bir Ukrayna istediklerini' söyledi. Lavrov ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin kendilerini anladıklarını belirtti. Öte yandan Lavrov konuşmaya başlamadan önce dikkat çeken bir an yaşandı.
11.03.2022Dünya
Almanya'dan Rusya'ya yaptırımlarla ilgili açıklama! 'Bilinçli olarak muaf tuttuk'
Almanya'dan Rusya'ya yaptırımlarla ilgili açıklama! 'Bilinçli olarak muaf tuttuk'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yaptırımlara rağmen Rusya’dan doğal gaz ve petrol alımıyla alakalı eleştirilere cevap vererek, “Rusya'dan gelen doğal gaz ve petrol ürünlerini bilinçli olarak yaptırımlardan muaf tuttuk” dedi.
7.03.2022Dünya
Rusya'dan yeni biyolojik silah açıklaması! 'Talimat verildi'
Rusya'dan yeni biyolojik silah açıklaması! 'Talimat verildi'Rusya, ABD fonlarıyla Ukrayna’nın bazı kentlerinde yasaklı biyolojik ve kimyasal laboratuvarlar kurulduğunu, Ukrayna ve ABD'nin Biyolojik Silahlar Sözleşmesi’ni ihlal ettiğini iddia etti.
7.03.2022Dünya
Zelenskiy'den yeni açıklama! 'Hiçbir şeyi affetmeyeceğiz'
Zelenskiy'den yeni açıklama! 'Hiçbir şeyi affetmeyeceğiz'Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Batı tarafından Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlara rağmen Rusya’nın bundan ders çıkarmadığını savunurken, Hıristiyanlar için kutsal bir gün olan Pazar gününde Ukraynalıların kendilerine yapılan saldırıları affetmeyeceğini belirtti.
7.03.2022Dünya
Kiev Belediye Başkanı Kliçko, kenti savunmak için hazırlıklara katıldı
Kiev Belediye Başkanı Kliçko, kenti savunmak için hazırlıklara katıldıRus ordusunun Kiev’e girmeye hazırlanmasına karşı Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, askerlerle birlikte savunma hatları oluşturma çalışmalarına katıldı.
6.03.2022Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy telefonda görüştü
İngiltere Başbakanı Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy telefonda görüştüİngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy telefonda görüştü.
6.03.2022Dünya
Rusya - Ukrayna krizinde yeni perde! Biyolojik silah iddiası
Rusya - Ukrayna krizinde yeni perde! Biyolojik silah iddiasıRusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusu tarafından Ukrayna’ya ait hava unsurlarının neredeyse tamamının imha edildiğini açıklarken, Ukrayna'da ABD fonlarıyla biyolojik silah geliştirildiğini iddia etti.
6.03.2022Dünya
Nükleer kumar!
Nükleer kumar!Rusya, Ukrayna’ya yönelik saldırılarında Avrupa’nın en büyük nükleer santralini de hedef aldı. Santralde yangın nedeniyle önceki gece tüm Avrupa’da büyük endişe yaşanırken, Ruslar santrali ele geçirdi. Putin’in 2000 yılında kazandığı Çeçen savaşındaki aynı taktiği Ukrayna’da da uyguladığı öne sürülüyor.
5.03.2022Dünya
ABD'den biyolojik silah açıklaması! Tehdit sürüyor
ABD'den biyolojik silah açıklaması! Tehdit sürüyorABD'nin Silahların Kontrolü ve Uluslararası Güvenlik Müsteşarı Büyükelçi Bonnie Denise Jenkins, 1972'de imzalanan Biyolojik Silahlar Sözleşmesi'nin son 20 yıldır yok sayıldığını ve biyolojik silah tehdidinin sürdüğünü söyledi.
22.11.2021Dünya
Meclis Başkanı Şentop gençlerle buluştu: Derslerden uzak kalmak hepimizi özlem içerisine sokmuş
Meclis Başkanı Şentop gençlerle buluştu: Derslerden uzak kalmak hepimizi özlem içerisine sokmuşTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyarbakır'da gençlere, "Geçen yıl özellikle biraz kapalı kalmak, okuldan, üniversiteden, derslerden, hocalardan, kitaplardan biraz uzak kalmak hepimizi bir hasret içerisine, özlem içerisine sokmuş." dedi.
11.11.2021Siyaset
ABD istihbaratına göre koronavirüs biyolojik silah olarak geliştirilmedi
ABD istihbaratına göre koronavirüs biyolojik silah olarak geliştirilmediABD istihbarat teşkilatları, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini asla tespit edemeyeceklerini ancak virüsün biyolojik bir silah olarak kullanılmak için üretilmediğini bildirdi.
30.10.2021Dünya
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!Hayatımızı tamamen değiştiren koronavirüse dair henüz cevaplanmamış birçok soru var. Bugüne kadar en az 5 koronavirüs pandemisi yaşandığını söyleyen Virolog Semih Tareen, "Varyantların çoğalması zamanla virüsün yok olacağına mı işaret ediyor yoksa daha da şiddetleneceğini mi gösteriyor" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. Pandeminin seyrine ilişkin önemli ipuçları veren açıklamanın son dakika detayları haberimizde...
23.09.2021Gündem
O virüs döndü! Ülkede yüzlerce kişi karantinaya alındı
O virüs döndü! Ülkede yüzlerce kişi karantinaya alındıHindistan'ın Kerala eyaletinde meyve yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs Nipah nedeniyle bir çocuğun hayatına kaybetmesi üzerine temaslılara karantina uygulanmasına karar verildi.
7.09.2021Dünya
Rize Valisi: Kaybettiklerimizin yüzde 90’ı ikinci doz aşısını olmayanlar
Rize Valisi: Kaybettiklerimizin yüzde 90’ı ikinci doz aşısını olmayanlarRize Valisi Kemal Çeber, nüfusa oranla koronavirüs vaka yoğunluğu en fazla olan il olduklarını belirterek, “Kaybettiklerimizin yüzde 90’ı ikinci doz aşısını olmayan vatandaşlarımız” dedi. Vali Çeber, aşı yaptırmayan ve Covid-19’a yakalanarak yoğun bakım ünitesi bulunması için kendisinden yardım isteyen bir hasta yakınının WhatsApp üzerinden kendisine yazdığı, “Utanıyorum söylerken bile yüzüm kızarıyor, biz annemin aşısını ihmal ettik. İşte neticesi” yazılı mesajı paylaştı, vatandaşlara 'aşı' çağrısında bulundu.
30.08.2021Gündem
ABD istihbarat örgütlerinin raporu, virüsün kaynağı konusunda kesin sonuca varamadı
ABD istihbarat örgütlerinin raporu, virüsün kaynağı konusunda kesin sonuca varamadıABD'de istihbarat örgütlerinin merkezi kurumu tarafından yayımlanan bir rapor, Covid-19'un çıkış kaynağı konusunda ülke istihbaratının ikiye bölündüğünü gösteriyor.
28.08.2021Dünya
Son dakika haberleri: 90 gün sonra beklenen koronavirüs raporu ortaya çıktı! Biyolojik silah...
Son dakika haberleri: 90 gün sonra beklenen koronavirüs raporu ortaya çıktı! Biyolojik silah...ABD istihbaratı, Başkan Joe Biden'ın talimatı üzerine 90 günlük araştırmaları sonucu hazırladıkları raporda Kovid-19'un kökenine karşı ortak bir sonuca ulaşamadıklarını ancak virüsün biyolojik silah olarak geliştirildiğine inanılmadığını vurguladı.
28.08.2021Dünya
500 liraya tükürük alıp patronunu öldürmek isteyen işçi tutuklandı
500 liraya tükürük alıp patronunu öldürmek isteyen işçi tutuklandıAdana'da oto galerici İbrahim Ünverdi'nin verdiği 215 bin TL ile ortadan kaybolan ve koronavirüs hastasından 500 liraya aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı iddia edilen Ramazan Çimen yağma suçundan tutuklandı.
29.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Biyolojik Silah ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.