Bm Genel Kurulu

Bm Genel Kurulu

Son dakika bm genel kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bm genel kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bm genel kurulu haber sayfamızda...

Bm Genel Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 968 bm genel kurulu haberi bulunmuştur.
Son dakika: BM'den dünyaya Gazze mesajı! Yüzlerine bakıp açık açık söyledi
Son dakika: BM'den dünyaya Gazze mesajı! Yüzlerine bakıp açık açık söylediBM İnsan Hakları Konseyi, işgal altında tutulan Filistin topraklarındaki "ciddi insan hakları durumunu" görüşüyor. BM Genel Sekreteri, "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatlarıdır." dedi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise, "İsrail suçlardan sorumlu tutulmalı" ifadelerini kullandı. Suudi Arabistan, İsrail'i uluslararası hukuku çiğnemekle suçladı. Gelen son dakika haberine göre, Gazze'de ateşkes onaylandı.
20.05.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun BM trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun BM trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere gittiği New York'ta 6 devlet başkanı ve 10 başbakan ile bir araya geldi.
26.09.2019Siyaset
Myanmar kararı BM Genel Kurulunda kabul edildi
Myanmar kararı BM Genel Kurulunda kabul edildiMyanmar  hükümetine, Arakanlı Müslümanlara yönelik "sistematik insan hakları ihlallerine  ve askeri operasyonlara son vermesi" çağrısı yapan karar 10'a karşı 122 "evet"  oyuyla kabul edildi. Çin, Rusya ve Suriye'nin de aralarında olduğu 10 ülke  karara "ret" oyu verdi
25.12.2017Dünya
Bm Genel Kurulu Kudüs Tasarısını Görüşüyor
Bm Genel Kurulu Kudüs Tasarısını GörüşüyorBM Genel Kurulu, ABD’nin Kudüs kararını görüşüyor. Mısır tarafından BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan ve ABD'nin vetosu nedeniyle reddedilen “Kudüs tasarısı”, olağanüstü toplanan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun oyuna sunuluyor. BM Genel Kurulunda görüşülen Kudüs tasarısı, abd Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını geri çekmesi talebini içeriyor. Pazartesi günü BM Güvenlik Konseyine sunulan tasarı, 15 üyeli konseyde sadece ABD'nin vetosu ile reddedilmiş, tasarının BM Genel Kuruluna taşınması kararı alınmıştı. BM Genel Kurulunda alınacak kararın bir bağlayıcılığı bulunmazken, karar ABD ve İsrail’i uluslararası alanda baskı altına almak için büyük bir önem taşıyor.Dün akşam kabine toplantısında konuşan ABD Başkanı Trump, “Oylamayı yakından takip edeceğiz. Bize karşı oy verenlere para yardımını keseceğiz” diyerek karşı oy kullanacak üyeleri tehdit etmişti.
11.09.2019Haberler
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM'deki Kudüs oylaması için ABD'ye gidiyor
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM'deki Kudüs oylaması için ABD'ye gidiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM'deki Kudüs oyalamasına katılmak için bugün ABD'ye gidiyor. Çavuşoğlu'nun uçağında Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'in de olacak.
20.12.2017Siyaset
Binali Bey  yol arkadaşım
Binali Bey yol arkadaşımCumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile arkadaşlığını “Fikirlerin çarpışmasından hakikat güneşi doğar. Mesele o istişareyi yapmaktır. Binali Bey belediye başkanı olduğumdan beri yol arkadaşımdır. Öncesinde de gönül arkadaşlığım var” sözleriyle anlattı
29.08.2017Siyaset
Babacan'dan Rehn'e  AB haritası sitemi
Babacan'dan Rehn'e AB haritası sitemiBabacan, Rehn'e "Siz de, biz de Türkiye'nin AB üyeliği için büyük uğraş veriyoruz...
28.09.2007Siyaset
Şehit veriyoruz, bir şeyler yapmalı
Şehit veriyoruz, bir şeyler yapmalıBABACAN'DAN ZEBARİ'YE: Zebari, "Türkiye ile terörle mücadele anlaşması yapılmasına karşı olduğu" yönünde çıkan haberleri "Sözlerim yanlış yorumlandı" diyerek yalanladı...
26.09.2007Siyaset
Özür dilemedi
Özür dilemediPapa: 'Konuşmamın birkaç pasajına bazı ülkelerde gösterilen tepkilerden ötürü derin üzüntü içindeyim. Alıntılar kişisel görüşümü yansıtmıyor'
17.09.2006Dünya
Annan: Ankara bana asker hediyesi verdi
Annan: Ankara bana asker hediyesi verdiBM Genel Sekreteri: "Ankara'ya vardığım gün parlamento asker göndermeyi onayladı. Türk yetkililere şaka yollu takılarak bunun bana ve Lübnan'a verilen çok iyi bir hediye olduğunu söyledim"
9.09.2006Siyaset
Acılarla nasıl helalleşecek?
Acılarla nasıl helalleşecek?AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çağrısına tepki göstererek, “CHP Yassıada şehitlerinin aileleriyle nasıl helalleşecek? Darbelere destek veren açık beyanlarla, bu ülkeye yaşatılmış acılarla nasıl helalleşecektir?” diye sordu
16.11.2021Siyaset
Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım olarak belirlendi
Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım olarak belirlendiResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım 2021 olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Eylül'de BM Genel Kurulunda yaptığı açıklamada Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylayacağını ve 2053 için net sıfır emisyon hedefinin benimseneceğini bildirmişti.
4.11.2021Gündem
'Biden’ın olumsuz yaklaşımı olmadı'
'Biden’ın olumsuz yaklaşımı olmadı'ABD Başkanı ile F-16 tedarikini de konuştuğunu belirten Erdoğan, “Kendilerinden olumsuz yaklaşım görmedim. Bu hassas konuyu neticelendirmeyi umuyoruz” dedi. Biden ile ilişkiler konusunda da “Şartlar atmosfere göre değişiyor” yorumunu yaptı.
2.11.2021Siyaset
‘Türkiye’nin yol alacağı patika değişti’
‘Türkiye’nin yol alacağı patika değişti’Uluslararası İklim Değişikliği Politikaları Uzmanı Doç. Dr. İzzet Arı, COP26’da hem Türkiye adına hem de küresel taraf ülkelerinin somut sonuca ulaşması konusunda büyük belirsizliklerin olduğunu vurgularken Türkiye’nin yol alacağı patikanın da değiştiğini söyledi
31.10.2021Gündem
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecek
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecekDünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20'nin Roma’da gerçekleştirilecek liderler zirvesinde, iklim değişikliğiyle mücadele, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, dijital ekonominin vergilendirilmesi ve ticaret ve jeopolitik gerilimler gündeme gelecek.
28.10.2021Ekonomi
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'de
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'deTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.10.2021Siyaset
‘Teknolojide önleri açılmalı’
‘Teknolojide önleri açılmalı’Dünya Kız Çocukları Günü’nün bu yılki teması kız çocuklarının teknolojiye erişimi. BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, 32 milyon kız çocuğunun hâlâ okula gidemediğini belirterek, onların geride bırakılmaması, teknolojide de önlerinin açılmasını istedi
11.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan Pelosi'ye davet
TBMM Başkanı Şentop'tan Pelosi'ye davetTBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi Türkiye'ye davet ettiğini söyledi.
9.10.2021Siyaset
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyor
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyorTürkiye'nin, 191 ülkenin taraf olduğu Paris Anlaşması'nı TBMM Genel Kurulu'nda onaylamasının ardından emisyon azaltımına yönelik yeni hedefler belirlemesi ve eylem planları hazırlaması bekleniyor.
7.10.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan BM'de dünyaya ilan etmişti! Paris Anlaşması Meclis'ten geçti
Son dakika: Erdoğan BM'de dünyaya ilan etmişti! Paris Anlaşması Meclis'ten geçtiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin 76'ncı Genel Kurulu'nda, "Paris İklim Anlaşması'nı, atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz." sözleri ile dünyaya seslenmişti. Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda tüm partilerin oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye'nin Paris İklim Anlaşması'nı onaylamasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Paris Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.10.2021Gündem
Biden: Çin, Tayvan için verdiği sözlere uyacak
Biden: Çin, Tayvan için verdiği sözlere uyacakABD Başkanı Joe Biden, Çin'in Tayvan konusundaki barışçıl çözüm taahhüdüne uyacağını açıkladı.
6.10.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu cesur adımı atmak zorundayız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu cesur adımı atmak zorundayızCumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı'nın üstün olduğu şeklindeki sorun üreten anlayışın sonuna geldik. Bunu artık herkes sorguluyor ve kabul ediyor." dedi. Erdoğan, "Biz diyoruz ki kurallar varsa kurallara herkes uysun; kurallar eskidiyse ve işlevsiz kaldıysa da o zaman oturalım kuralları değiştirelim, kurallar ve uluslararası normlar üzerinde yeniden tartışalım. Gelin BM üzerinden yeniden düşünelim ve küresel yönetişimin sorunlarını kademeli bir şekilde tartışarak ortadan kaldıralım. Bu cesur adımı atmak zorundayız." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptı
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptıÇin Halk Kurtuluş Ordusu'na (PLA) ait 52 savaş uçağının dün Tayvan’ın Hava Savunma Tanımlama Sahası (ADIZ) ilan ettiği bölgeye girmesinin ardından gece 4 uçağın daha bölgede seyrettiği bildirildi.
5.10.2021Dünya
Bakan Kurum'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması
Bakan Kurum'dan Paris İklim Anlaşması açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Paris Anlaşması, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin gündemine girmiştir ve başlattığımız süreci en kısa sürede Meclisimizden geçirerek, ulusal katkı beyanımız çerçevesinde anlaşmaya taraf olacağız." dedi.
1.10.2021Ekonomi
Yemen'den finansal destek çağrısı
Yemen'den finansal destek çağrısıYemen hükümeti, uluslararası topluma ülkedeki ekonomik çöküşü engellemek için acil finansal destek çağrısında bulundu.
28.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Bm Genel Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.