Bm Genel Sekreteri

Bm Genel Sekreteri

Son dakika BM Genel Sekreteri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BM Genel Sekreteri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BM Genel Sekreteri haber sayfamızda...

Bm Genel Sekreteri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.279 bm genel sekreteri haberi bulunmuştur.
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var?
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var? İsrail Refah’a operasyona hazırlanırken, Hamas militanlarının kuzey bölgelere gittiği öne sürülüyor. Bunun, İsrail’in operasyon planını sekteye uğratabileceği belirtiliyor
14.05.2024 Dünya
İsrail askerleri Refah’ta BM aracına ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı
İsrail askerleri Refah’ta BM aracına ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin Refah kentinde Birleşmiş Milletler’e (BM) ait bir araca ateş açması sonucu 1 BM personeli hayatını kaybetti, 1 BM personeli de yaralandı.
13.05.2024 Haberler
Son dakika: Filistin tasarısı BM'de onaylandı! BMGK'da oylanacak
Son dakika: Filistin tasarısı BM'de onaylandı! BMGK'da oylanacak BM Genel Kurulu, Filistin'in BM üyeliğinin BMGK'da tekrar görüşülmesi ve gözlemci statüsünde olan Filistin'e bazı ilave haklar tanınması talep edilen karar tasarısını kabul etti. Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya dair açıklama geldi. İşte detaylar...
10.05.2024 Dünya
Guterres Refah için çağrı yaptı! 'Gidecek güvenli hiçbir yerleri kalmadı'
Guterres Refah için çağrı yaptı! 'Gidecek güvenli hiçbir yerleri kalmadı' Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze Şeridi’nde devam eden insani krizle ilgili açıklamalarda bulundu. Guterres, “7 Ekim'den yaklaşık yedi ay sonra Gazze'deki insanların durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Sürekli olarak insani ateşkes, tüm rehinelerin derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılması ve insani yardımın büyük ölçüde arttırılması çağrısında bulundum. Ne yazık ki bu henüz gerçekleşmedi. Ancak müzakereler bir kez daha devam ediyor” dedi. Guterres, “Hastanelerin ve sağlık merkezlerinin üçte ikisi kullanılamaz durumda, kalanların çoğu da ciddi hasar görmüş durumda. Bazı hastaneler artık mezarlıklara benziyor" ifadelerini kullandı.
30.04.2024 Dünya
BM: Sudan'ın El Faşir şehrinde 800 bin sivil 'acil tehlike' altında
BM: Sudan'ın El Faşir şehrinde 800 bin sivil 'acil tehlike' altında Sudan'da bir yıl önce Sudan ordusu (SAF) ile paramiliter Hızlı Destek Güçleri (RSF) arasında patlak veren savaş dünyanın en büyük iç ve dış göç krizlerinden birine yol açtı.
20.04.2024 Dünya
ABD, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e tam üyeliği karar tasarısını veto etti
ABD, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e tam üyeliği karar tasarısını veto etti ABD, Cezayir tarafından Filistin'in BM'ye tam üyeliğini talep eden karar tasarısını veto etti.
19.04.2024 Dünya
İran'ın gönderdiği füze ve SİHA'ları İsrail nasıl durdurdu? Detaylar ortaya çıktı...
İran'ın gönderdiği füze ve SİHA'ları İsrail nasıl durdurdu? Detaylar ortaya çıktı... İran’dan gönderilen füze ve SİHA’ları durduran İsrail’in, bunda nasıl başarılı olduğuna dair detaylar ortaya çıktı. İran’dan fırlatılan füzelerin büyük çoğunluğu İsrail hava sahasına dahi giremedi.
16.04.2024 Dünya
Son dakika... Bakan Fidan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Son dakika... Bakan Fidan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
15.04.2024 Dünya
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir!
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir! İran, İsrail'e insansız hava araçları ve füzeler ile dün gece saldırı başlattı. İsrail'de savaş kabinesi acil toplanırken ülkelerden peş peşe açıklamalar yapıldı. Peki İran'ın bu saldırısı ne anlama geliyor? İsrail'in karşı hamlesi ne olur? Türkiye ve bölgedeki diğer ülkeler nasıl etkilenir? Yaşanan son gelişmeleri milliyet.com.tr'ye değerlendiren TEPAV Dış Politika Programı Direktörü ve eski diplomat Gülru Gezer, Refah ve Lübnan'a dikkat çekerek bu iki bölgeye bir anda saldırı emrinin gelebileceğini söyledi.
14.04.2024 Dünya
İsrail, Gazze’de 6 ayda hedeflerine ulaşamadı
İsrail, Gazze’de 6 ayda hedeflerine ulaşamadı İsrail’in Hamas’ı yok etme ve rehineleri kurtarma amacıyla 6 ay önce başladığı savaşta bu iki hedefi de gerçekleştirememesi dikkat çekerken, savaşın sonuna dair açık bir planın olmayışı tepkiye yol açıyor.
7.04.2024 Dünya
Guterres: Sorun bu hataların artarak devam etmesine izin veren askeri sistem
Guterres: Sorun bu hataların artarak devam etmesine izin veren askeri sistem Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail’in World Central Kitchen’a (WCK) bağlı 7 çalışana yönelik saldırısına değinerek, “Asıl sorun hataları kimin yaptığı değil, bu hataların artarak devam etmesine izin veren askeri sistemdir” dedi.
5.04.2024 Dünya
Kıtlık ihtimali belirdi
Kıtlık ihtimali belirdi Gazze’de İsrail’in, uluslararası yardım kuruluşu World Central Kitchen (WCK) araçlarına düzenlediği skandal saldırının ardından bölgede bir kez daha kıtlık olasılığı belirdi. Saldırı sonrası WCK ve diğer bir yardım kuruluşu Anera çalışmalarına ara verdiğini duyurmuştu. 
5.04.2024 Gündem
BM gece yardımlarına ara verdi
BM gece yardımlarına ara verdi İsrail'in Gazze'de saldırıları sürüyor. BM, Gazze’de gece yardım dağıtımlarına en az 48 saat süreyle askıya aldı.
3.04.2024 Dünya
Filistin, Birleşmiş Milletler'e tam üyelik için tekrar başvuruda bulundu
Filistin, Birleşmiş Milletler'e tam üyelik için tekrar başvuruda bulundu Filistin, 1947'de planlanan iki devletli çözümün hala gerçekleşmemesinden kaynaklı uluslararası tanınmayı bekliyor ve 1967 sınırlarına dayalı bir tanınma istiyor. Filistin'in BM'ye tam üyeliği için BM Güvenlik Konseyi ve Genel Kurul onayı gerekiyor ancak ABD'nin veto yetkisi nedeniyle zor görünüyor.
3.04.2024 Dünya
Gazze'de insani felaket: Can kaybı 33 bin sınırında
Gazze'de insani felaket: Can kaybı 33 bin sınırında İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda toplam can kaybı sayısı en az 32 bin 975’e yükseldi. Birleşmiş Milletler, Gazze’de iki yaşın altındaki her üç çocuktan birinin akut yetersiz beslenme ile karşı karşıya olduğunu açıkladı.
3.04.2024 Dünya
Orta Doğu'da yüksek gerilim! ‘Ceza’ ve ‘intikam’ sözleri
Orta Doğu'da yüksek gerilim! ‘Ceza’ ve ‘intikam’ sözleri İsrail’in Suriye’de de olsa doğrudan İran’a ait bir hedefi vurması büyük ses getirirken, bu saldırının Ortadoğu’da İsrail ve İran arasındaki gerilimi daha da yükseltmesi bekleniyor.
3.04.2024 Dünya
Az atıklı ve refah dolu dünya dileği
Az atıklı ve refah dolu dünya dileği Emine Erdoğan mesajında, “Kaynakların en üst düzeyde kullanıldığı, atıkların en aza indirildiği ve sürdürülebilirliğin üstün geldiği refah dolu bir dünya diliyorum” ifadelerini kullandı...
31.03.2024 Gündem
BM’deki sıfır atık etkinliğine Türkiye damgası
BM’deki sıfır atık etkinliğine Türkiye damgası New York’taki BM Genel Merkezi’nde düzenlenen “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü” etkinliğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın sıfır atık alanında oynadığı öncü rol ve çabaları damgasını vurdu. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Türkiye ve Emine Erdoğan’a vizyonu ve liderliği için teşekkürlerini iletti.
29.03.2024 Gündem
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eş değer plastiği okyanuslara, nehirlere ve göllere atıyoruz. Okyanusta yüzen kıta büyüklüğünde bir plastik adasının, bu yüzyıl insanının eseri olması vicdanlarımıza sığıyor mu? Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz bağlamında sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız" dedi.
28.03.2024 Gündem
Dünya 2 milyar ton atığı sırtında taşıyor
Dünya 2 milyar ton atığı sırtında taşıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu yıl ikincisi kutlanacak 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla BM, OECD, UNESCO, Türkiye’nin daimi temsilcilikleri, UNEP ve dış misyonlarda düzenlenecek etkinliklere video mesaj gönderdi.
28.03.2024 Gündem
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti'
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti' New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğindeki 'sıfır atık' projesinin önemine vurgu yapıldı.
27.03.2024 Gündem
Emine Erdoğan'dan 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
27.03.2024 Haberler
Emine Erdoğan'dan 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.
27.03.2024 Gündem
BM'nin Gazze kararına Türkiye'den ilk açıklama! 'Olumlu adım'
BM'nin Gazze kararına Türkiye'den ilk açıklama! 'Olumlu adım' Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ramazan ayı boyunca Gazze’de acil ateşkes ilan edilmesini ve ayrıca Gazze’ye insani erişim sağlanmasını talep eden kararını olumlu bir adım olarak görüyoruz. " denildi.
25.03.2024 Gündem
Guterres Refah Sınır Kapısı’na gitti! 'Silahları susturmanın zamanı geldi'
Guterres Refah Sınır Kapısı’na gitti! 'Silahları susturmanın zamanı geldi' Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Mısır ziyareti çerçevesinde ziyaret ettiği Refah Sınır Kapısı’nda konuştu. Guterres, "Şimdi her zamankinden daha acil bir insani ateşkes zamanıdır” açıklamasında bulundu.
23.03.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bm Genel Sekreteri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.