Bm Genel Sekreteri Guterres

Bm Genel Sekreteri Guterres

Son dakika BM Genel Sekreteri Guterres haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BM Genel Sekreteri Guterres gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BM Genel Sekreteri Guterres haber sayfamızda...

Bm Genel Sekreteri Guterres

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 262 bm genel sekreteri guterres haberi bulunmuştur.
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.
25.09.2021Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: 2021'i şifa yılı yapalım
BM Genel Sekreteri Guterres: 2021'i şifa yılı yapalımBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, trajedi ve gözyaşı ile geçen bir yılın ardından 2021'de umut ışıkları göründüğünü belirterek, "Hep birlikte doğa ile barışıp iklim kriziyle mücadele edelim, Kovid-19'u yenelim ve 2021'i şifa yılı yapalım." dedi.
29.12.2020Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ sorununun, Ermenistan ordusunun işgal altındaki topraklardan derhal, koşulsuz ve tam olarak çekilmesini talep eden ilgili Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararları temelinde çözülmesi gerektiğini söyledi.
28.09.2020Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres'den o askerlere övgü
BM Genel Sekreteri Guterres'den o askerlere övgüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Pakistan'ın BM Barış Gücü birliklerine verdiği katkıya değinerek, "Kahraman 157 Pakistan askeri, polisi ve sivil personeli, savunmasız insanları korumak için BM bayrağı altında canlarını feda etti. Onların iş arkadaşı olduğum için gurur duyuyorum." dedi.
17.02.2020Dünya
İtalya Başbakanı Conte ile BM Genel Sekreteri Guterres Libya'yı görüştü
İtalya Başbakanı Conte ile BM Genel Sekreteri Guterres Libya'yı görüştüİtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Roma’da Libya’daki kriz ve iklim değişikliği konularını ele aldı.
18.12.2019Dünya
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’
‘Ülkeler dönüşüme ayak uydurmalı’Glasgow’da düzenlenen COP26 sona erdi. Uzmanlar, iklim zirvesindeki taahhütlerin takipçisi olunması gerektiğini belirtirken, ülkelerin dönüşüme ayak uydurmak zorunda olduğunu ifade etti.
26.11.2021Ekonomi
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yok
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yokDışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, "Kıbrıs sorunu, statü sorunudur. Rumların hak etmediği yasal olmayan bir statü ile yola devam etmesidir. Bizim de hak etmediğimiz bir muameleye tabi tutulmamız, bir statüye tabi tutulmamızdır. Kıbrıs sorunu budur" dedi.
30.09.2021Dünya
Pakistan'dan BM'ye Taliban için yol haritası teklifi
Pakistan'dan BM'ye Taliban için yol haritası teklifiPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmesinde Afganistan'da istikrar ve barışı teşvik edecek bir yol haritası uygulanmasını önerdi.
25.09.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'ta Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye-ABD ile ilişkileriyle ilgili, "Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem." dedi.
23.09.2021Siyaset
‘Türkiye’nin başarı hikâyesi’
‘Türkiye’nin başarı hikâyesi’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi’nin açılışında “Binamız, Türkiye’nin başarı hikayesinin sembollerinden biri olarak hizmet verecek” diye konuştu
21.09.2021Siyaset
Son dakika haberi: Erdoğan'dan Yeni Türkevi açıklaması: Türkiye bir başyapıt ortaya çıkardı
Son dakika haberi: Erdoğan'dan Yeni Türkevi açıklaması: Türkiye bir başyapıt ortaya çıkardıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e giden süreçte New York'ta açılan yeni Türkevi binasının, Türkiye'nin uluslararası toplumdaki yerinin bir yansıması olacağını ifade etti. Erdoğan, 'Türkiye bu eserle beraber büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkardı.' dedi.
21.09.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de peş peşe kritik görüşmeler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de peş peşe kritik görüşmelerSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği New York'ta İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ı kabulü sona erdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul etti.
21.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres'i kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul etti.
20.09.2021Siyaset
BM zirvesinde aşı krizi! Geri adım atıldı
BM zirvesinde aşı krizi! Geri adım atıldıSalı günü başlayacak olan BM zirvesi öncesi katılımcı liderlerin aşı olması konusunda bir kriz yaşanıyor. Brezilya lideri Bolsonaro, ‘aşı olmayacağını ve zirvede konuşma yapacağını’ açıkladı
19.09.2021Dünya
BM'den "sera gazı emisyonları acilen azaltılsın" uyarısı
BM'den "sera gazı emisyonları acilen azaltılsın" uyarısıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, sera gazı emisyonlarında "acil, hızlı ve büyük ölçekli" azalmalar olmadığı sürece küresel ısınmanın 1,5 santigrat derecede sınırlanamayacağını belirterek, sonucun dünya için "felaket" olacağı uyarısında bulundu.
16.09.2021Dünya
Son dakika: Guterres açıkladı: 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü alındı
Son dakika: Guterres açıkladı: 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü alındıGelen son dakika haberine göre; BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Cenevre'deki Afganistan konulu uluslararası konferansta 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü aldıklarını bildirdi.
13.09.2021Dünya
BM: Milyonlarca ölümü engellemek için Taliban'la diyalog kurmalıyız
BM: Milyonlarca ölümü engellemek için Taliban'la diyalog kurmalıyızBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban ile diyalog kurulması gerektiğini dile getirdi.
10.09.2021Dünya
Cenevre'de Afganistan konferansı! Tarih belli oldu
Cenevre'de Afganistan konferansı! Tarih belli olduBirleşmiş Milletler (BM), 13 Eylül'de İsviçre'nin Cenevre kentinde Afganistan için bakanlar düzeyinde insani yardım konferansı düzenleyecek.
3.09.2021Dünya
Geri dönüşü olmayan nokta!
Geri dönüşü olmayan nokta!BM Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli raporu korkutucu bir tablo çizdi. ‘Kırmızı kodlu’ rapora göre, öngörülenden on yıl önce, 2030’a kadar Dünya 1,5 derece ısınacak. Rapor, tüm dünyada yangın, sel ve fırtına gibi felaketlerin artacağını gösteriyor
10.08.2021Dünya
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 76. yılı
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 76. yılıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkelerin, nükleer silahsızlanma yolunda gerçekçi teşebbüslerde ısrarcı olması gerektiğini belirterek, "Japonya, nükleer silahsızlanmanın teşvik edilmesine yönelik değişken görüşlere sahip uluslar arasında köprü görevi üstlenecektir." dedi.
6.08.2021Dünya
‘KKTC’nin haklarını savunmak için gerekli adımları atarız’
‘KKTC’nin haklarını savunmak için gerekli adımları atarız’Türkiye’nin KKTC’nin haklarını korumak için üzerine düşeni yaptığını vurgulayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Hiçbir şekilde KKTC ve Türkiye’nin haklarını savunurken tereddütte düşmeyiz, gerekli adımları atarız” diye konuştu
23.07.2021Siyaset
Sisi'den Hedasi Barajı açıklaması
Sisi'den Hedasi Barajı açıklamasıMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşa ettiği Hedasi Barajıyla ilgili bağlayıcı biranlaşmaya varılması gerektiğini söyledi.
16.07.2021Ekonomi
Çavuşoğlu: Yok sayıyoruz
Çavuşoğlu: Yok sayıyoruzDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs’ta hakça paylaşım olmadan Türkiye’nin gerekli adımları atmayacağını belirterek, “Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz” dedi
2.07.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgesel konferans önerisi halen masadadır. KKTC'nin hakça gelir paylaşımı konusundaki önerileri de masadadır. AB ve BM (Kıbrıs'ta) hakça (kaynak) paylaşımı konusunda gerekli adımı atmalıdır. Aksi takdirde biz gerekli adımı attık ve atacağız" dedi.
1.07.2021Siyaset
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdi
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdiGelen son dakika haberine göre; BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
23.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bm Genel Sekreteri Guterres ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.