Boris

Boris

Son dakika boris haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boris gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boris haber sayfamızda...

Boris

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.788 boris haberi bulunmuştur.
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek festivalin ilk haftasında, fiziki ve çevrimiçi oyunların yanı sıra ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.
20.10.2021Kültür Sanat
İngiltere'nin 'Net Sıfır' stratejisi kapsamında yol haritası açıklandı!
İngiltere'nin 'Net Sıfır' stratejisi kapsamında yol haritası açıklandı!İngiltere hükümeti, ülkede sera gazı emisyonunun 2050 yılına kadar sıfıra indirilmesi hedefine yönelik uzun zamandır beklenen yol haritasını açıkladı.
20.10.2021Dünya
Son dakika... İngiliz uzmanlardan korona uyarısı! 'Kış gelmeden devreye sokun'
Son dakika... İngiliz uzmanlardan korona uyarısı! 'Kış gelmeden devreye sokun'İngiltere'de sağlık çalışanları hükümete, kış aylarında bir "kriz" yaşanmasından kaçınılması için acilen bazı önlemleri devreye sokma çağrısı yaptı
20.10.2021Dünya
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlinlik yatırım yapılacak
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlinlik yatırım yapılacakİngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen yatırım zirvesi kapsamında, ülkeye toplam 9,7 milyar sterlin yabancı yatırımın yapılmasına karar verildiği bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlin hacminde dış yatırım yapılacak
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlin hacminde dış yatırım yapılacakİngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen yatırım zirvesi kapsamında, ülkeye toplam 9,7 milyar sterlin yabancı yatırımın yapılmasına karar verildiği bildirildi.
19.10.2021Ekonomi
Nâzım’ın hikâyesi beni hiç bırakmadı
Nâzım’ın hikâyesi beni hiç bırakmadıAli Özgentürk, 1995’te çekmeyi planladığı Nâzım Hikmet filmi için arşivinde saklı kalan ses kayıtlarını yayınladı. “Sessizliklerin Dokunuşu” kitabında Nâzım’ın eşi Vera ve arkadaşlarıyla yaptığı görüşmeleri aktaran Özgentürk, “Nâzım’ın hayatını film yapma fikri beni gençliğimde yakaladı. Hâlâ daha yakamı bırakmadı” diyor
17.10.2021Kültür Sanat
Fransız temsilciye bağımsızlık dersi
Fransız temsilciye bağımsızlık dersiMustafa Kemal, Nutuk’ta 13 Haziran 1921’de Fransa Temsilcisi Franklin Bouillion’la yaptığı görüşmeyi de anlatır. Görüşmede yeni bir devletin kurulduğunu ve tam bağımsızlık mücadelesi verdiğini vurgular... Atatürk, tam bağımsızlığı ise “Tam bağımsızlık demek, elbette siyasa, maliye, iktisat, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda tam bağımsızlık ve tam özgürlük demektir” sözleriyle ifade eder...
17.10.2021Gündem
Türk dostuydu...
Türk dostuydu...İngiltere’de bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden milletvekili David Amess, özellikle Türklerin ve Kıbrıslı Türklerin çok sevdiği bir isimdi. Amess, Kuzey Kıbrıs için büyük çaba göstermiş bir siyasetçiydi...
17.10.2021Dünya
Son dakika... İngiltere şokta! Bıçaklanan milletvekili hayatını kaybetti
Son dakika... İngiltere şokta! Bıçaklanan milletvekili hayatını kaybettiSon dakika haberlere göre, İngiltere'de bir milletvekili, seçim bölgesi toplantısına girerken defalarca bıçaklandı. 69 yaşındaki milletvekili hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan David Amess'in hayatını kaybettiği bildirildi.
15.10.2021Dünya
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Uzmanpara
TOFAŞ - Kalev Cramo: 77-81
TOFAŞ - Kalev Cramo: 77-81Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nin 2. haftasında F Grubu'nda TOFAŞ, sahasında Estonya temsilcisi Kalev Cramo'ya 81-77 yenildi.
12.10.2021Basketbol
Fransa’nın geri çağırdığı Avustralya Büyükelçisi geri dönüyor
Fransa’nın geri çağırdığı Avustralya Büyükelçisi geri dönüyorFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşmasının iptali nedeniyle Avustralya'ya tepki olarak geri çağırdıkları Canberra Büyükelçisi Jean-Pierre Thebault’un, Avustralya’ya geri döneceğini açıkladı.
7.10.2021Dünya
Fransa geri çağırmıştı! Büyükelçi yeniden Avustralya’ya dönüyor
Fransa geri çağırmıştı! Büyükelçi yeniden Avustralya’ya dönüyorFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşmasının iptali nedeniyle Avustralya'ya tepki olarak geri çağırdıkları Canberra Büyükelçisi Jean-Pierre Thebault’un, Avustralya’ya geri döneceğini açıkladı.
7.10.2021Dünya
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklaması
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklamasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD ve Avustralya’yla kurdukları AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliğinin, AB dışında neler başarabileceklerinin önemli bir örneği olduğunu belirtti.
6.10.2021Dünya
'Ekonomide yön değişimi' açıklaması
'Ekonomide yön değişimi' açıklamasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere ekonomisinde uzun süredir gecikmiş olan yön değişikliğine şimdi başladıklarını bildirdi.
7.10.2021Uzmanpara
İngiliz inşaat sektörü hız kesti
İngiliz inşaat sektörü hız kestiİngiltere’de inşaat sektörünün büyümesi, tedarik zincirindeki kriz ve iş gücündeki yetersizlik nedeniyle 2021 yılının eylül ayında hız kesti.
6.10.2021Uzmanpara
İngiliz heyet Afganistan'da Taliban'la bir araya geldi
İngiliz heyet Afganistan'da Taliban'la bir araya geldiİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Afgan Geçişinden Sorumlu Yüksek Temsilcisi Simon Gass ve İngiltere'nin Doha'daki Afganistan misyonu maslahatgüzarı Martin Longden, Taliban'la görüşmek üzere Afganistan'a gitti.
5.10.2021Dünya
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.10.2021Yaşam
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmedi
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmediİngiltere'de Petrol Perakendecileri Derneği (PRA), benzin istasyonlarında akaryakıt tedarikine ilişkin sorunların ülkenin güneydoğusu ve başkent Londra'da devam ettiğini ancak ülkenin geri kalanında neredeyse sona erdiğini duyurdu.
4.10.2021Dünya
Dünya bu krizi konuşuyor! İngiltere Başbakanı Johnson itiraf etti
Dünya bu krizi konuşuyor! İngiltere Başbakanı Johnson itiraf ettiİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede nakliye sektörünün içinde bulunduğu durumu aylardır bildiğini itiraf ederek, tedarik zinciri sorunlarının Noel'e kadar devam edebileceğini söyledi.
3.10.2021Ekonomi
‘Geceyarısı Ekspresi’ sorusu sormuş!
‘Geceyarısı Ekspresi’ sorusu sormuş!Eski Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham’ın “Şimdi sorularınızı yanıtlayacağım: Trump’ın Beyaz Saray’ında gördüklerim” adlı kitabından alıntılar yayınlanmaya devam ediyor.
1.10.2021Dünya
İngiltere’de kaos büyüyor
İngiltere’de kaos büyüyorİngiltere’de Brexit sonrası ortaya çıkan TIR şoförü eksikliği ve oluşan tedarik zinciri krizi, her geçen gün daha kötü bir hal alıyor. Ordunun birkaç gün içinde devreye gireceği açıklandı.
30.09.2021Dünya
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulundu
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulunduİngiltere'de bir bakımevi, ülkedeki yakıt tedarik sorunu nedeniyle personelin kullandığı araçların depolarını doldurmakta zorlandıklarını belirterek, "benzin bağışı" için acil talepte bulundu.
29.09.2021Dünya
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını erteletti
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını ertelettiİngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle oluşan akaryakıt tedarik sorununun, kanser hastalarının randevularının ertelemesine neden olduğu bildirildi.
29.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereakaryakıtHaberboris johnsonDavid Amess

Boris ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.