Brexit

Brexit

Son dakika Brexit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Brexit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Brexit haber sayfamızda...

Brexit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.238 brexit haberi bulunmuştur.
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecek
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecekİngiliz hükümeti, Noel öncesinde domuz kesimi sebebiyle 800 yabancı kasap için çalışma vizesi verileceğini bildirildi.
15.10.2021Ekonomi
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz buldu
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz bulduİngiltere Brexit Bakanı David Frost, Avrupa Birliği'nin (AB) Kuzey İrlanda Protokolü'ne yönelik teklifinin yeterli olmadığını, Avrupa  Adalet Divanı'nın denetleyici rolünün de değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.
15.10.2021Dünya
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifi
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifiAvrupa Birliği (AB), İngiltere ve Kuzey İrlanda arasındaki ticarette Brexit nedeniyle uygulanan gümrük kontrollerini azaltmayı teklif etti.
14.10.2021Uzmanpara
İngiltere’de bazı bölgelerde benzin istasyonlarının yüzde 10’unda yakıt yok
İngiltere’de bazı bölgelerde benzin istasyonlarının yüzde 10’unda yakıt yokİngiltere’nin başkenti Londra ve ülkenin güneydoğu bölgesindeki petrol istasyonlarının halen yüzde 10’unda akaryakıtın olmadığı bildirildi.
13.10.2021Ekonomi
İngiliz limanında konteynerler birikiyor
İngiliz limanında konteynerler birikiyorDünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi Maersk, İngiltere’deki nakliye krizi nedeniyle ülkenin önemli limanlarından Felixstowe’un konteynerlerle dolu olduğunu, bu yüzden büyük yük gemilerinin alternatif limanlara gönderildiğini bildirdi.
13.10.2021Uzmanpara
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyor
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyorAvrupa Birliği (AB) ile üyelikten ayrılan Birleşik Krallık arasında Kuzey İrlanda, Cebelitarık ve balıkçılık gibi Brexit kaynaklı önemli konularda ihtilaflar devam ederken, tarafların yakın zamanda uzlaşı sağlaması beklenmiyor.
12.10.2021Uzmanpara
AB'nin Brexit fonu yürürlüğe girdi
AB'nin Brexit fonu yürürlüğe girdi Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerini Brexit'in olumsuz etkilerinden korumak üzere hazırlanan 5 milyar euroluk fon bugünden itibaren yürürlüğe girdi.
8.10.2021Uzmanpara
İngiltere'de kriz büyüyor! 'Yalan söylüyorlar'
İngiltere'de kriz büyüyor! 'Yalan söylüyorlar'İngiltere'de nakliye aracı sürücüsü eksikliği nedeniyle benzin istasyonlarındaki yakıt tedarik sorunu devam ediyor.
7.10.2021Dünya
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklaması
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklamasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD ve Avustralya’yla kurdukları AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliğinin, AB dışında neler başarabileceklerinin önemli bir örneği olduğunu belirtti.
6.10.2021Dünya
İngiliz inşaat sektörü hız kesti
İngiliz inşaat sektörü hız kestiİngiltere’de inşaat sektörünün büyümesi, tedarik zincirindeki kriz ve iş gücündeki yetersizlik nedeniyle 2021 yılının eylül ayında hız kesti.
6.10.2021Uzmanpara
İngiltere'nin TIR şoförü açığının Almanya'ya sıçramasından endişe ediliyor
İngiltere'nin TIR şoförü açığının Almanya'ya sıçramasından endişe ediliyorİngiltere'de tedarik darboğazlarına neden olan TIR ve kamyon şoförü eksikliği krize dönüşürken, Almanya’da da benzer koşulların oluşmasından endişe ediliyor.
6.10.2021Ekonomi
Asker devreye girmişti... İngiltere'de kriz devam ediyor
Asker devreye girmişti... İngiltere'de kriz devam ediyorİngiltere'de ağır araç sürücüsü eksikliği nedeniyle silahlı kuvvetler personelinin akaryakıt sevkiyatına başlamasına rağmen benzin istasyonlarında akaryakıt sorunu devam ediyor.
5.10.2021Dünya
İngiltere, geçici vizelerle kalifiye işçi krizini aşmaya çalışıyor
İngiltere, geçici vizelerle kalifiye işçi krizini aşmaya çalışıyorİngiltere'de hükümet, 300 yabancı ağır akaryakıt aracı sürücüsüne acilen geçici vize verileceğini duyurdu.
4.10.2021Ekonomi
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmedi
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmediİngiltere'de Petrol Perakendecileri Derneği (PRA), benzin istasyonlarında akaryakıt tedarikine ilişkin sorunların ülkenin güneydoğusu ve başkent Londra'da devam ettiğini ancak ülkenin geri kalanında neredeyse sona erdiğini duyurdu.
4.10.2021Dünya
Sadece 'birkaç haftaları kaldı' Binlercesi itlaf edilecek!
Sadece 'birkaç haftaları kaldı' Binlercesi itlaf edilecek!İngiltere'de mezbaha işçisi eksikliği nedeniyle 120 bin domuzun itlaf edilebileceği belirtildi. Ülkede, tanker sürücüsü eksikliği nedeniyle de benzin istasyonlarına akaryakıt ulaştırılmada halen güçlük yaşanıyor.
1.10.2021Dünya
İngiltere’de kaos büyüyor
İngiltere’de kaos büyüyorİngiltere’de Brexit sonrası ortaya çıkan TIR şoförü eksikliği ve oluşan tedarik zinciri krizi, her geçen gün daha kötü bir hal alıyor. Ordunun birkaç gün içinde devreye gireceği açıklandı.
30.09.2021Dünya
İngiltere, ABD ile STA beklentisini düşürdü
İngiltere, ABD ile STA beklentisini düşürdüİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Joe Biden'ın iki ülke arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakeresine yanaşmamasının ardından ticarette "kademeli adımlar" atacaklarını söyledi.
22.09.2021Ekonomi
AB'den flaş Kabil ve 'AUKUS' mesajı
AB'den flaş Kabil ve 'AUKUS' mesajıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Afganistan'daki gelişmeler ve "AUKUS" anlaşmasıyla ilgili gelişmelerin AB'nin stratejik özerklik konusuna ağırlık verilmesi gerektiğini gösterdiğini söyledi.
21.09.2021Dünya
5 milyar euroluk Brexit fonu onaylandı
5 milyar euroluk Brexit fonu onaylandıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar euroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
16.09.2021Uzmanpara
AP'den 5 milyar euroluk Brexit fonuna onay
AP'den 5 milyar euroluk Brexit fonuna onayAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar euroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
15.09.2021Ekonomi
Son dakika... İskoçya'dan referandum planı
Son dakika... İskoçya'dan referandum planıİskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.
13.09.2021Dünya
'Demir ve demir dışı metaller'den 7 ayda 6,6 milyar dolarlık ihracat
'Demir ve demir dışı metaller'den 7 ayda 6,6 milyar dolarlık ihracatDemir ve demir dışı metaller sektörü, 2021 Ocak-Temmuz döneminde 6,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
6.08.2021Ekonomi
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''
Kuzey Kore'den Birleşik Krallık'a tepki! ''Siz Brexit'e odaklanın''Kuzey Kore, Asya-Pasifik bölgesinde kalıcı olarak iki savaş gemisini konuşlandıracağını açıklayan Birleşik Krallık'a (BK) tepki gösterdi.
4.08.2021Dünya
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesinde
Ekonomiye güven 3 yılın zirvesindeEkonomik güven endeksi temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,1 artışla 38 ayın zirvesi olan 100,1 değerini gördü.
30.07.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

İngiltereABbrexitkrizİngiliz

Brexit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.