Brexit

Brexit

Son dakika Brexit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Brexit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Brexit haber sayfamızda...

Brexit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.170 brexit haberi bulunmuştur.
Günlerdir devam ediyor! Ortalık yangın yeri
Günlerdir devam ediyor! Ortalık yangın yeriKuzey İrlanda'da devam eden şiddet olaylarında birlik yanlıları polise molotofkokteyli ve taşlarla saldırıp bir aracı ateşe verdi. Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit anlaşması gereği Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık'ın geri kalanı arasında ticarete sınırlama getiren düzenlemeye karşı 29 Mart'ta başlayan olaylar sürüyor.
9.04.2021Dünya
Son dakika: Kuzey İrlanda savaş alanına döndü! 6 yıl sonra bir ilk yaşandı
Son dakika: Kuzey İrlanda savaş alanına döndü! 6 yıl sonra bir ilk yaşandıGelen son dakika haberine göre; Kuzey İrlanda'da bir haftadır devam eden şiddet olaylarında molotofkokteyli, havai fişek ve taşlarla saldıran göstericilere polis müdahale etti. Ülkede 6 yıl sonra bir ilk de yaşandı. İşte tüm detaylar...
9.04.2021Dünya
Kuzey İrlanda karıştı! Otobüsü ateşe verdiler...
Kuzey İrlanda karıştı! Otobüsü ateşe verdiler...İngiltere ile birleşmeyi savunanların gösterisinde olaylar çıktı, İngiltere Başbakan Johnson "Kuzey İrlanda'daki şiddet olayları, özellikle halkı ve işletmeleri koruyan polise yönelik saldırılar, bir otobüs şoförüne ve bir gazeteciye saldırı, beni derinden endişelendirdi" dedi.
8.04.2021Dünya
Avrupalı ölmek için İrlandalı olmuş!
Avrupalı ölmek için İrlandalı olmuş!İngiltere’nin kültür ikonlarından olan casusluk romanlarıyla ünlü yazar John le Carre’in geçtiğimiz Aralık ayında ölmeden önce İrlanda vatandaşlığına geçtiği ortaya çıktı.
3.04.2021Dünya
Bakan Pekcan: AB ile iş birliği büyük fayda sağlayacaktır
Bakan Pekcan: AB ile iş birliği büyük fayda sağlayacaktırTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Avrupa Birliği (AB) üyeliği, Türkiye için stratejik bir hedef olmaya devam ediyor. 25-26 Mart tarihindeki AB Zirvesinden somut çalışmaların önünü açacak bir netice bekliyoruz. Türkiye ile AB arasında daha fazla ekonomik iş birliği her iki tarafa da büyük fayda sağlayacaktır" dedi.
23.03.2021Ekonomi
‘Sığınmacıları Türkiye’ye gönderelim!’
‘Sığınmacıları Türkiye’ye gönderelim!’İngiltere’de hükümetin Brexit sonrası, ülkeye gelen sığınmacıları anakara sınırları dışına gönderme ve “para ödeyerek üçüncü ülkelere yerleştirme” planı için düşünülen ülkeler arasında Türkiye’nin de olduğu belirtildi.
19.03.2021Dünya
Beyaz Saray, Kuzey Kore yönetimi ile iletişime geçmeye çalıştıklarını doğruladı
Beyaz Saray, Kuzey Kore yönetimi ile iletişime geçmeye çalıştıklarını doğruladıBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Kuzey Kore yönetimi ile iletişime geçmeye çalıştıklarına dair basına yansıyan iddiaları doğruladı, karşı taraftan henüz bir yanıt alamadıklarını belirtti.
15.03.2021Dünya
AB Brexit anlaşmasını ihlal gerekçesiyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı
AB Brexit anlaşmasını ihlal gerekçesiyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattıAvrupa Birliği, Brexit anlaşmasının Kuzey İrlanda protokolünü ihlal ettiği gerekçesiyle İngiltere'ye resmi bildirim mektubu gönderdi. Gelecek yanıtın tatmin edici olmaması halinde konu Avrupa Adalet Divanı'na taşınacak.
15.03.2021 Dünya
CEO’ların gelecek umudu rekora çıktı
CEO’ların gelecek umudu rekora çıktıPwC, 24.’sünü gerçekleştirdiği geleneksel yıllık Küresel CEO Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Araştırma, Kovid-19 aşı geliştirme süreci, ABD başkanlık seçimleri ve İngiltere ile AB arasındaki Brexit pazarlıkları da dikkate alınarak, ilk defa önceki yılın sonunda değil, 2021’in ocak ve şubat aylarında gerçekleştirildi ve 55 ülke ile bölgeden 5 bin 50 CEO’nun katılımıyla tamamlandı.
13.03.2021Ekonomi
Mobilyada ihracat artışı tam gaz
Mobilyada ihracat artışı tam gazAkdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), ihracatta 2021 yılında da hız kesmedi. Ocak ayında ihracatını yüzde 4.4 artıran AKAMİB, şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9.4 artışla 64.5 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.
12.03.2021Ekonomi
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlandı
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlandıDışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Bütün zorluklara, ön yargılara ve çifte standartlara rağmen Türk sivil toplumu Türkiye'nin AB üyelik sürecini kararlı bir şekilde destekliyor." dedi.
9.03.2021Dünya
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam etti
Almanya'da ihracat artışı ocakta da devam ettiAlmanya'da ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgaya rağmen ocakta, Çin'e yapılan ihracatın etkisiyle yüzde 1,4 artarak yükseliş serisini 9'uncu aya taşıdı.
9.03.2021Uzmanpara
AB'den İngiltere'ye 'Brexit anlaşmasını ihlal' suçlaması
AB'den İngiltere'ye 'Brexit anlaşmasını ihlal' suçlamasıAvrupa Birliği (AB), Kuzey İrlanda'ya giden ürünlere bir süre daha gümrük kontrolü yapmayacağını açıklayan İngiltere'yi, Brexit anlaşmasını ve uluslararası hukuku ihlal etmekle suçladı.
3.03.2021Ekonomi
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı düştü
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı düştüAlmanya'nın İngiltere’ye ihracatı Brexit ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesinden sonra ocakta bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 30 düştü.
2.03.2021Uzmanpara
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı ocakta sert düştü
Almanya'nın İngiltere’ye ihracatı ocakta sert düştüAlmanya'nın İngiltere’ye ihracatı Brexit ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesinden sonra ocakta bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 30 düştü.
2.03.2021Ekonomi
İngiltere’den Mayıs sonrası için rezervasyonlarda yoğun ilgi
İngiltere’den Mayıs sonrası için rezervasyonlarda yoğun ilgiİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs önlemlerini aşamalı olarak kaldırma planını açıklamasının ardından İngiltere’den Türkiye’ye gelen tatil rezervasyonlarda da bir artış yaşanmaya başlandı. Türk turizminin önde gelen seyahat acenteleri arasında yer alan Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yaptığı açıklamalardan sonra bu pazarın özelinde bir nebze olsun belirsizlik ortadan kalktığını ve İngiltere’den gelen rezervasyonlarda bir artış yaşadığını söylüyor.
24.02.2021Tatil
İhracatçılar 433 ürüne odaklanacak
İhracatçılar 433 ürüne odaklanacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin Birleşik Krallık'ta rekabet üstünlüğüne sahip olduğu 433 ürünü tespit ettiklerini belirterek, "Söz konusu 433 ürünün sektörlerini incelediğimizde, kimyevi maddeler, otomotiv ve hububat sektörlerinin öne çıktığını görüyoruz. Halihazırda uzmanlaşmış olduğumuz, rekabet gücünü elimizde bulundurduğumuz bu ürünleri Birleşik Krallık'a ihraç etmemek için hiçbir sebep bulunmuyor." dedi.
22.02.2021Uzmanpara
Tarihi anlaşma sonrası ihracatçılar 433 ürüne odaklanacak
Tarihi anlaşma sonrası ihracatçılar 433 ürüne odaklanacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin Birleşik Krallık'ta rekabet üstünlüğüne sahip olduğu 433 ürünü tespit ettiklerini belirterek, "Söz konusu 433 ürünün sektörlerini incelediğimizde, kimyevi maddeler, otomotiv ve hububat sektörlerinin öne çıktığını görüyoruz. Halihazırda uzmanlaşmış olduğumuz, rekabet gücünü elimizde bulundurduğumuz bu ürünleri Birleşik Krallık'a ihraç etmemek için hiçbir sebep bulunmuyor." dedi.
22.02.2021Ekonomi
İngiltere’yle teknoloji ve uzayda işbirliği
İngiltere’yle teknoloji ve uzayda işbirliğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘Birleşik Krallık Teknoloji Haftası’ etkinliğinde konuşarak, “Uzay ve havacılık sanayimizi güçlendirecek, uzaya bağımsız erişim imkânı sağlayacak tesis ve teknolojileri birlikte geliştirebilir, insan kaynağımızı artırabiliriz” dedi.
17.02.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklaması
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ile Birleşik Krallık'ın, ekonomi, bilim, teknoloji alanlarındaki iş birliği, AB pazarlarındaki rekabetçi konumumuzu korumada önemli." dedi.
16.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık'a ocakta en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi yaptı
Birleşik Krallık'a ocakta en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi yaptıTürkiye ile Birleşik Krallık arasında 2020 sonunda imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile ihracatın bu yıl hızla ivme kazanması beklenirken, geçen ay Birleşik Krallık'a en fazla ihracatı 200 milyon 677 bin dolarla otomotiv endüstrisi yaptı.
15.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık'a en fazla ihracat otomotivden
Birleşik Krallık'a en fazla ihracat otomotivdenTürkiye ile Birleşik Krallık arasında 2020 sonunda imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile ihracatın bu yıl hızla ivme kazanması beklenirken, geçen ay Birleşik Krallık'a en fazla ihracatı 200 milyon 677 bin dolarla otomotiv endüstrisi yaptı.
15.02.2021Uzmanpara
UBS'ten sterlin tahmini
UBS'ten sterlin tahminiUBS tarafından hazırlanan rapora göre sterlin yılın kalan bölümünde değer kazanır.
12.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! 2.5 milyar doları aştı
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! 2.5 milyar doları aştıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Serbest bölgelerde yabancı sermayeli firmalar tarafından bugüne kadar toplam 2,5 milyar doları aşkın yatırım yapılmıştır." dedi.
12.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık ile yapılan STA, halı ve yaş meyve-sebze ihracatına yaradı
Birleşik Krallık ile yapılan STA, halı ve yaş meyve-sebze ihracatına yaradıTürkiye ile Birleşik Krallık'ın 2020 sonunda imzaladığı Serbest Ticaret Anlaşması (STA), halı, demir ve demir dışı metaller, yaş meyve-sebze ile su ürünleri ve hayvansal mamuller gibi sektörlerin bu ülkeye olan ihracatında hareketlenmeye sebep oldu.
12.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İngiltereBirleşik Krallıkihracatbrexitkuzey irlanda

Brexit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.