Btk

Btk

Son dakika BTK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BTK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BTK haber sayfamızda...

Btk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.199 btk haberi bulunmuştur.
Mobil ve elektronik imza sayısı 5,7 milyonu aştı
Mobil ve elektronik imza sayısı 5,7 milyonu aştıElektronik yazışmalarda ıslak imza yerine geçen elektronik ve mobil imza sertifika sayısı, bu yılın ikinci çeyreği itibarıyla 5 milyon 737 bin 987 oldu.
27.09.2021Ekonomi
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecek
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecekYabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.
15.09.2021Ekonomi
Sosyal medyaya 'Yalan mı, değil mi? komisyonu!
Sosyal medyaya 'Yalan mı, değil mi? komisyonu!AK Parti’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesine göre; yapılan paylaşımların ‘dezenformasyon’ olup olmadığını, suç teşkil edip etmediğini Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) çatısı altında kurulacak yeni bir başkanlık belirleyecek.
3.09.2021Siyaset
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Haberler
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Gündem
19 yıllık görev bitti
19 yıllık görev bittiMilli Savunma Bakanlığı’nın Afganistan’daki Türk askerlerinin tahliyesine karar verildiğini açıklamasının ardından, askerleri taşıyan ilk uçak dün Ankara’ya geldi. Uçaktan inişlerinde çiçekle karşılanan kafilede 120 Azerbaycan askeri de yer aldı.
27.08.2021Gündem
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'da
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'daTürk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Haberler
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağında
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağında Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Siyaset
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem
THY'nin tahliye uçağı Kabil'den İstanbul'a gelmek üzere havalandı
THY'nin tahliye uçağı Kabil'den İstanbul'a gelmek üzere havalandıTürk Hava Yolları'nın (THY), Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının tahliyesi için başkent Kabil'e yolladığı uçak, Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbul'a hareket etti.
16.08.2021Ekonomi
Posta sektöründeki 'yetkilendirme şartları' güncelleniyor
Posta sektöründeki 'yetkilendirme şartları' güncelleniyorBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan yönetmelik taslağına göre, ulusal düzeyde posta hizmeti sunmak isteyen şirketlerin asgari 1 milyon lira, il ve iller bazında bu işi yapacakların en az 200 bin lira ödenmiş sermayeye sahip olması gerekecek.
8.08.2021Ekonomi
THY uçağına kalkışta kuş çarptı
THY uçağına kalkışta kuş çarptıTÜRK Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı Bodrum seferini yapan yolcu uçağına kalkışı sırasında kuş çarptı.
6.07.2021Haberler
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyor
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyorSon dakika haberine göre, binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi. Mehmet Aydın'a 4 gün gözaltı süresi verildi. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
3.07.2021Gündem
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...Binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi.
3.07.2021Haberler
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacak
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacakBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, merkezi kayıtlı elektronik posta (KEP) rehberi kurulacak ve gizliliği, bütünlüğü, erişilebilirliği sağlanarak işletilecek.
3.07.2021Ekonomi
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporlarını BTK'ye sundu
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporlarını BTK'ye sunduSosyal ağ sağlayıcıları, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesine yönelik yapılan başvurulara ilişkin ilk raporlarını, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) sundu.
1.07.2021Teknoloji
Son dakika - Voleybolda temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri belli oldu
Son dakika - Voleybolda temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri belli olduTürkiye'yi kadınlar ve erkekler kategorisinde 2022 CEV Kupası ve Challenge Kupası'nda temsil edecek takımların rakipleri, Lüksemburg'da gerçekleşen kura çekiminde belli oldu.
25.06.2021Voleybol
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyor
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyorAsya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu (BTK) hattının önemli merkezlerinden olan Kars Lojistik Merkezi, önümüzdeki hafta içinde gümrükleme işlemlerine başlayacak.
13.06.2021Ekonomi
Türkiye'de dijital oyun sektörü geçen yıl yüzde 29 büyüdü
Türkiye'de dijital oyun sektörü geçen yıl yüzde 29 büyüdüTürkiye'de oyun sektörü oldukça gelişti. Yurt dışına açılan oyun şirketlerinin de yer aldığı büyüme raporu açıklandı.
11.06.2021Teknoloji
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi7 yıl boyunca kullanılmamış olan cep telefonları yeniden aktif hale getirilmek istendiğinde, kullanıcısı ya da ithalatçı tarafından IMEI numarası ilgili kuruma bildirilecek
9.06.2021Ekonomi
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştı
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı’ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Türkiye’de 197 bin baz istasyonu var
Türkiye’de 197 bin baz istasyonu varBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) TBMM Dilekçe Komisyonu’na sunduğu rapora göre, Türkiye’de baz istasyonu sayısı son 10 yılda yüzde 334 artarak 1 Ocak 2020 itibariyle 196 bin 976’a ulaştı. BTK’nın istatistiklerine bakıldığında baz istasyonu sayısında 48 bin 684 ile İstanbul ilk sırada yer alırken onu 15 bin 129 ile Ankara, 11 bin 751 ile İzmir takip etti.
8.06.2021Gündem
Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?
Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?Bilginin toplumla paylaşılması ve halkın bilinçlenmesi konusunda faaliyetini sürdürmekte olan BTK Akademi, eğitime yenilikçi bakışı, teknolojik olanaklar dahilinde gelişime ve geliştirmeye açık vizyonu ile hizmetleri sürdürmektedir. 2017 yılından bugüne hizmetlerini sürdüren kurumun amacı düzenlemiş olduğu eğitimler sayesinde her yaştan katılımcının eğitim ve öğrenim sürecine katkı sağlamaktır. Peki BTK Akademi nedir, ne iş yapar? BTK Akademi'ye nasıl ulaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.06.2021Eğitim
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporu bu ay BTK'ye sunacak
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporu bu ay BTK'ye sunacakSosyal ağ sağlayıcıları, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesine yönelik yapılan başvurulara ilişkin ilk raporlarını, bu ay Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) sunacak.
1.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

afganistanBTKuçaktürkiyemobil

Btk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.