Btk

Btk

Son dakika BTK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BTK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BTK haber sayfamızda...

Btk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.209 btk haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! BTK işçilerine zam
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! BTK işçilerine zamBakan Karaismailoğlu, "Yapılan skala çalışması ve bu iyileştirmelerle BTK işçilerine bu yılın başından itibaren günün sonunda yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında zamlar yapılacak." dedi.
7.12.2021Ekonomi
Polisin 'dur' ihtarına uymadı! Neden kaçtığı belli oldu
Polisin 'dur' ihtarına uymadı! Neden kaçtığı belli olduKütahya'da, polisin 'dur' ihtarına uymayıp, kaçan ve 2 kilometrelik takip sonucu yakalanan otomobil sürücüsü M.A.nın koronavirüs karantinasını ihlal ettiği belirlendi. Sağlık ekiplerine teslim edilen M.A., karantina için otele yerleştirildi.
4.12.2021Gündem
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildi
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildiMarmara ve Ege’de yaşanan lodos fırtınası hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. İstanbul Havalimanına iniş yapamayan bazı uçaklar farklı hava limanlarına yönlendiriliyor. Diyarbakır İstanbul seferini yapan THY uçağı da Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanına iniş yaptı.
29.11.2021Haberler
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildi
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildiMarmara ve Ege’de yaşanan lodos fırtınası hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. İstanbul Havalimanına iniş yapamayan bazı uçaklar farklı hava limanlarına yönlendiriliyor. Diyarbakır İstanbul seferini yapan THY uçağı da Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanına iniş yaptı.
29.11.2021Gündem
Son dakika! Beylikdüzü'nde TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi: 8 yaralı
Son dakika! Beylikdüzü'nde TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi: 8 yaralıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da Beylikdüzü Ambarlı Limanı yolunda TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi. Kazada 8 kişi yaralanırken, yol trafiğe kapandı.
27.10.2021Gündem
THY meme kanserine dikkati çekmek için sefer düzenledi
THY meme kanserine dikkati çekmek için sefer düzenlediTürk Hava Yolları (THY), meme kanserine ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek için aralarında Onkoloji Hastaları Yardımlaşma Derneği üyesi kadınların da bulunduğu Ankara-İstanbul seferi düzenledi.
23.10.2021Ekonomi
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'
'Vergi geliri artacak lojmanlar satılacak'Meclis’e gelen bütçe teklifine göre gelecek yıl lojman, arsa ve araziler başta olmak üzere taşınmaz satışından 3.3 milyar lira gelir bekleniyor. Vergi gelirlerinde ise bu yıla kıyasla yüzde 19.4’lük artış öngörülüyor.
20.10.2021Ekonomi
Turkcell’in futbolda hedefi: Yayın ihalesi
Turkcell’in futbolda hedefi: Yayın ihalesiSüper Lig yayın ihalesinin kutu ve dijital olarak verilmesi de gündemde. TV+ Genel Müdürü Barış Zavaroğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek ihaleye çıkılması durumunda teklif verebileceklerini söyledi.
10.10.2021Ekonomi
Operatörlerin fiberde ortak altyapı talebine karşılık geldi
Operatörlerin fiberde ortak altyapı talebine karşılık geldiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, "(Operatörlerin fiberde ortak altyapı şirketi talebi) Ortak altyapı şirketi kurulması yönünde somut bir adım için ilerleniyor. Somut bir adım atılması noktasında, bir ortak altyapı şirketi  kurulması noktasında bir çalışma yürüyor." dedi.
7.10.2021Teknoloji
Mobil ve elektronik imza sayısı 5,7 milyonu aştı
Mobil ve elektronik imza sayısı 5,7 milyonu aştıElektronik yazışmalarda ıslak imza yerine geçen elektronik ve mobil imza sertifika sayısı, bu yılın ikinci çeyreği itibarıyla 5 milyon 737 bin 987 oldu.
27.09.2021Ekonomi
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecek
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecekYabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.
15.09.2021Ekonomi
Sosyal medyaya 'Yalan mı, değil mi? komisyonu!
Sosyal medyaya 'Yalan mı, değil mi? komisyonu!AK Parti’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesine göre; yapılan paylaşımların ‘dezenformasyon’ olup olmadığını, suç teşkil edip etmediğini Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) çatısı altında kurulacak yeni bir başkanlık belirleyecek.
3.09.2021Siyaset
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Haberler
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indi
Son dakika! Kabil'den tahliyeler sürüyor! İkinci uçak Ankara'ya indiAfganistan'dan tahliye edilen Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı, saat 13.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.
27.08.2021Gündem
19 yıllık görev bitti
19 yıllık görev bittiMilli Savunma Bakanlığı’nın Afganistan’daki Türk askerlerinin tahliyesine karar verildiğini açıklamasının ardından, askerleri taşıyan ilk uçak dün Ankara’ya geldi. Uçaktan inişlerinde çiçekle karşılanan kafilede 120 Azerbaycan askeri de yer aldı.
27.08.2021Gündem
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'da
Türk askeri Afganistan'dan döndü! İlk uçak Ankara'daTürk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Haberler
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağında
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Kahramanlar vatan toprağındaTürk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi. Bugün İstanbul'dan kalkacak uçaklarla 2 tahliye seferi daha planlandığı, bu uçuşların talebe bağlı olduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" demişti.
26.08.2021Siyaset
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildi
Afganistan'dan tahliye edilen 160 yolcu daha Türkiye'ye getirildiAfganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen 14'ü bebek toplam 160 yolcu, önce Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'a, oradan da Türk Hava Yolları'na (THY) ait tahliye uçuşu ile saat 06.15'de İstanbul'a getirildi.
21.08.2021Gündem
THY'nin tahliye uçağı Kabil'den İstanbul'a gelmek üzere havalandı
THY'nin tahliye uçağı Kabil'den İstanbul'a gelmek üzere havalandıTürk Hava Yolları'nın (THY), Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının tahliyesi için başkent Kabil'e yolladığı uçak, Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbul'a hareket etti.
16.08.2021Ekonomi
Posta sektöründeki 'yetkilendirme şartları' güncelleniyor
Posta sektöründeki 'yetkilendirme şartları' güncelleniyorBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan yönetmelik taslağına göre, ulusal düzeyde posta hizmeti sunmak isteyen şirketlerin asgari 1 milyon lira, il ve iller bazında bu işi yapacakların en az 200 bin lira ödenmiş sermayeye sahip olması gerekecek.
8.08.2021Ekonomi
THY uçağına kalkışta kuş çarptı
THY uçağına kalkışta kuş çarptıTÜRK Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı Bodrum seferini yapan yolcu uçağına kalkışı sırasında kuş çarptı.
6.07.2021Haberler
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyor
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyorSon dakika haberine göre, binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi. Mehmet Aydın'a 4 gün gözaltı süresi verildi. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
3.07.2021Gündem
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...Binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi.
3.07.2021Haberler
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacak
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacakBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, merkezi kayıtlı elektronik posta (KEP) rehberi kurulacak ve gizliliği, bütünlüğü, erişilebilirliği sağlanarak işletilecek.
3.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Btk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.