Btk

Btk

Son dakika BTK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BTK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BTK haber sayfamızda...

Btk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.187 btk haberi bulunmuştur.
THY uçağına kalkışta kuş çarptı
THY uçağına kalkışta kuş çarptıTÜRK Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı Bodrum seferini yapan yolcu uçağına kalkışı sırasında kuş çarptı.
6.07.2021Haberler
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyor
Son dakika:'Tosuncuk' böyle görüntülendi! Türkiye'ye geliyorSon dakika haberine göre, binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi. Mehmet Aydın'a 4 gün gözaltı süresi verildi. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
3.07.2021Gündem
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...
'Tosuncuk' bugün Türkiye'ye getiriliyor! İşte ilk görüntü...Binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lirayla yurtdışına kaçan ve gıyabında yargılama yürütülen 'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın, Brezilya’da teslim olmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Brezilya makamları Mehmet Aydın'ı Türkiye'ye iade etme kararı aldı. Türkiye'den 3 polisten oluşan özel ekip Brezilya'ya gitti. İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili "Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak" dedi. Bu arada 'Tosuncuk'un ilk fotoğrafları da geldi.
3.07.2021Haberler
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacak
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacakBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, merkezi kayıtlı elektronik posta (KEP) rehberi kurulacak ve gizliliği, bütünlüğü, erişilebilirliği sağlanarak işletilecek.
3.07.2021Ekonomi
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporlarını BTK'ye sundu
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporlarını BTK'ye sunduSosyal ağ sağlayıcıları, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesine yönelik yapılan başvurulara ilişkin ilk raporlarını, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) sundu.
1.07.2021Teknoloji
Son dakika - Voleybolda temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri belli oldu
Son dakika - Voleybolda temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri belli olduTürkiye'yi kadınlar ve erkekler kategorisinde 2022 CEV Kupası ve Challenge Kupası'nda temsil edecek takımların rakipleri, Lüksemburg'da gerçekleşen kura çekiminde belli oldu.
25.06.2021Voleybol
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyor
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyorAsya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu (BTK) hattının önemli merkezlerinden olan Kars Lojistik Merkezi, önümüzdeki hafta içinde gümrükleme işlemlerine başlayacak.
13.06.2021Ekonomi
Türkiye'de dijital oyun sektörü geçen yıl yüzde 29 büyüdü
Türkiye'de dijital oyun sektörü geçen yıl yüzde 29 büyüdüTürkiye'de oyun sektörü oldukça gelişti. Yurt dışına açılan oyun şirketlerinin de yer aldığı büyüme raporu açıklandı.
11.06.2021Teknoloji
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi
Eski ‘cep’lere IMEI önlemi7 yıl boyunca kullanılmamış olan cep telefonları yeniden aktif hale getirilmek istendiğinde, kullanıcısı ya da ithalatçı tarafından IMEI numarası ilgili kuruma bildirilecek
9.06.2021Ekonomi
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştı
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı’ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Türkiye’de 197 bin baz istasyonu var
Türkiye’de 197 bin baz istasyonu varBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) TBMM Dilekçe Komisyonu’na sunduğu rapora göre, Türkiye’de baz istasyonu sayısı son 10 yılda yüzde 334 artarak 1 Ocak 2020 itibariyle 196 bin 976’a ulaştı. BTK’nın istatistiklerine bakıldığında baz istasyonu sayısında 48 bin 684 ile İstanbul ilk sırada yer alırken onu 15 bin 129 ile Ankara, 11 bin 751 ile İzmir takip etti.
8.06.2021Gündem
Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?
Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi'ye Nasıl Ulaşılır?Bilginin toplumla paylaşılması ve halkın bilinçlenmesi konusunda faaliyetini sürdürmekte olan BTK Akademi, eğitime yenilikçi bakışı, teknolojik olanaklar dahilinde gelişime ve geliştirmeye açık vizyonu ile hizmetleri sürdürmektedir. 2017 yılından bugüne hizmetlerini sürdüren kurumun amacı düzenlemiş olduğu eğitimler sayesinde her yaştan katılımcının eğitim ve öğrenim sürecine katkı sağlamaktır. Peki BTK Akademi nedir, ne iş yapar? BTK Akademi'ye nasıl ulaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.06.2021Eğitim
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporu bu ay BTK'ye sunacak
Sosyal ağ sağlayıcıları, ilk raporu bu ay BTK'ye sunacakSosyal ağ sağlayıcıları, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesine yönelik yapılan başvurulara ilişkin ilk raporlarını, bu ay Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) sunacak.
1.06.2021Ekonomi
Sosyal medya platformları ilk raporunu bu ay sunacak
Sosyal medya platformları ilk raporunu bu ay sunacakSosyal ağ sağlayıcıları, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesine yönelik yapılan başvurulara ilişkin ilk raporlarını, bu ay Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna sunacak.
1.06.2021Teknoloji
Anne ve babalara yol gösteren oyun rehberi!
Anne ve babalara yol gösteren oyun rehberi!Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca (BTK) yayımlanan, ‘Dijital Oyunlarda Mahremiyet Rehberi’nin, ebeveynler açısından yol gösterici olacağını belirterek, “İnternetin uçsuz bucaksız dünyasında, milletimizi ve çocuklarımızı dijital tehlikelere karşı korumak için elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız” dedi. Sayan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, dünyada ve Türkiye’de çocukların, dijital oyun platformlarında mahremiyet kavramını göz ardı ettiklerini bildirdi.
1.06.2021Ekonomi
İstanbul'da TIR kazası: 1 yaralı
İstanbul'da TIR kazası: 1 yaralıBayrampaşa'da gece saatlerinde hasarlı bir kazayı gördüğü için yavaşlayan TIR'a aynı yönde arkadan gelen başka bir TIR çarptı. Çarpmanın etkisiyle Tır sürücüsü araçta sıkıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri TIR'da sıkışan sürücüyü kurtardı.
1.06.2021Gündem
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle elektronik haberleşme işletmecilerine yönelik düzenleme yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Bundan sonra yetkilendirilecek her işletmecinin; asgari 50 metrekare ofisinin bulunması, en az 2 üniversite mezunu personel çalıştırması, yabancı menşeli şirketlerinin müdür veya sorumlu müdürlerinin ülkemizde ikamet etmesi istenecek" dedi.
1.05.2021Ekonomi
Son dakika... İnternet adresleriyle ilgili önemli gelişme! Değişiyor...
Son dakika... İnternet adresleriyle ilgili önemli gelişme! Değişiyor...Gelen son dakika haberine göre, İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yeniden tahsise açılan alan adları için üç aylık başvuru alınmama süresi, iki aya düşürüldü.
21.04.2021Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı! Süre 2 aya indirildi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Süre 2 aya indirildiGelen son dakika haberine göre; İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yeniden tahsise açılan alan adları için üç aylık başvuru alınmama süresi, iki aya düşürüldü.
20.04.2021Ekonomi
Sırp modelin davasında şok! 112’yi aramadığı ortaya çıktı
Sırp modelin davasında şok! 112’yi aramadığı ortaya çıktıİstanbul Ortaköy'de birlikte yaşadığı sevgilisi Sırp model Tanja Dukic’i eve kilitleyerek darp ettiği iddia edilen 44 yaşındaki Çağrı Tortop’un yargılandığı davada mahkemeye ulaşan rapor sanığın savunmasını çürüttü. İlk savunmasında, “Tanja kendine zarar verdi. Saldırgan tavırları devam edince hastaneye götürmek için 112’yi aradım” demişti. Ancak, telefon kayıtları incelenen sanığın 112’i hiç aramadığı ortaya çıktı.
14.04.2021Gündem
Güvenlik ihlalini 9 gün sonra duyurdu
Güvenlik ihlalini 9 gün sonra duyurduYemeksepeti’ne ait sunucuya ilk olarak 18 Mart’ta erişildiği, ihlalin ise 27 Mart’ta kamuoyuna duyurulduğu belirlendi. Ele geçirilen veriler arasında ödeme sistemleri ve kredi kartlarının da olup olmadığı incelenirken uygulamaya toplam 3 milyon lira ceza kesilmesi planlanıyor.
11.04.2021Gündem
Demir yolu taşımaları ilk çeyrekte %30 arttı
Demir yolu taşımaları ilk çeyrekte %30 arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demir yolu taşımacılığının giderek önem kazandığını belirterek, “2020’nin ilk çeyreğinde yaklaşık 78 bin ton olan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı yük taşıması, bu yılın ilk çeyreğinde 2 bin 468 vagonla 154 bin 836 tona ulaştı” dedi.
11.04.2021Ekonomi
Türk müzisyen Uygar Çağlı caz fusion albümü Ting ile Avrupa sahnesinde!
Türk müzisyen Uygar Çağlı caz fusion albümü Ting ile Avrupa sahnesinde!Birçok uluslararası festival ve projede hem Türkiye hem de Avusturya’yı temsil eden, uzun yıllardır Avusturya’da yaşayan Türk müzisyen Uygar Çağlı yeni solo albümü “Ting”i Mayıs ayında müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Tüm prodüksiyon, beste ve aranjmanların Uygar Çağlı’ya ait olduğu albüm, dünya müziği ve fusion tarzındaki 8 parçadan oluşuyor.
BTK, Türk kullanıcılar için Facebook'tan bilgi talep etti
BTK, Türk kullanıcılar için Facebook'tan bilgi talep ettiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), telefon numaralarından e-posta adreslerine, doğum tarihinden konumuna kadar özel bilgileri çalındığı iddia edilen yaklaşık 20 milyon Türk kullanıcıya ilişkin Facebook'tan açıklama istedi.
6.04.2021Ekonomi
BTK'nin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildi
BTK'nin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) sözleşmelerden kaynaklanan alacakları, idari para cezaları da dahil olmak üzere ödenmediği veya eksik ödendiği tespit edilen bütün alacaklarına veya borçlarına ilişkin başvurulabilecek olan uzlaşmanın usul ve esasları belirlendi.
26.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BTKçiftlik banktosuncukMehmet Aydınson dakika haberler

Btk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.