Bütçe

Bütçe

Son dakika bütçe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe haber sayfamızda...

Bütçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.367 bütçe haberi bulunmuştur.
'Bütçe olmazsa karavan çekilmez
'Bütçe olmazsa karavan çekilmezİrem Sak, televizyonda dizi yapmanın bütçeye bağlı olduğunu belirtti. Oyuncu, “Başka türlü haftanın altı günü o karavanlar çekilmez” diye konuştu
20.01.2022Cadde
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan açıklamalarında, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
‘Adaletsiz uygulamanın peşini bırakmayacağız’
‘Adaletsiz uygulamanın peşini bırakmayacağız’İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik başlattığı özel teftişin ardından karşı atağa geçen CHP, belediyelerden kesilen paylardan oluşan bütçesini kullanmada Cumhur İttifakı belediyelerine yönelik ayrımcılık yaptığı iddiasıyla Türkiye Belediyeler Birliği’nin denetlenmesini istiyor.
19.01.2022Siyaset
‘Zamlı maaş teklifi’ Meclis’ten geçti
‘Zamlı maaş teklifi’ Meclis’ten geçtiMilyonlarca vatandaşın beklediği; en düşük emekli aylığının 2 bin 500 TL olması, memur maaşlarına yüzde 2.5 ilave zam, doğal gazda kademeli fiyatlandırma, ihracatçı firmalara kurumlar vergisi indirimi ve BES Sistemi'nde bazı değişiklikler içeren torba teklifin maddeleri TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Ancak teklifin tümünün oylaması bugüne bırakıldı.
19.01.2022Siyaset
'Proje dosyasında  eksiklikler var'
'Proje dosyasında eksiklikler var'Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 'Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor' iddiasına yanıt verdi.
19.01.2022Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıtUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor” iddialarına ilişkin, “Bütün işlerinde olduğu gibi maalesef sözlerini yerine getirmeyenler, işten çok algı peşinde koşmaktadır” ifadelerine yer verdi.
18.01.2022Haberler
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor” iddialarına ilişkin, “Bütün işlerinde olduğu gibi maalesef sözlerini yerine getirmeyenler, işten çok algı peşinde koşmaktadır” ifadelerine yer verdi.
18.01.2022Ekonomi
'Seçimin eli kulağında'
'Seçimin eli kulağında'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak dün MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Öztrak özetle şunları söyledi:
18.01.2022Siyaset
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildi
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildiMerkezi yönetim bütçesi, geçen yıl 192.2 milyar lira açık verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, aralık ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerini yayımladı.
18.01.2022Ekonomi
Dev projeler yükseliyor!
Dev projeler yükseliyor!Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, tüm olumsuzluklara rağmen yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
17.01.2022Ege
Son dakika! Ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifi komisyonda kabul edildi
Son dakika! Ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifi komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren 4 maddelik yasa teklifi kabul edildi.
17.01.2022Ekonomi
Bütçe açığı belli oldu
Bütçe açığı belli oldu2021 yılı Ocak-Aralık döneminde merkezi yönetim bütçe giderleri 1.599,6 milyar TL, bütçe gelirleri 1.407,4 milyar TL ve bütçe açığı 192,2 milyar TL olarak gerçekleşti.
18.01.2022Uzmanpara
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtıSon günlerde sosyal medya paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Tarkan'dan sevindiren haber geldi. Sır gibi sakladığı yeni şarkısı için kesenin ağzını açan Tarkan'ın ayırdığı bütçe dudak uçuklattı.
17.01.2022Cadde
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecek
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecekTBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Adalet-Anayasa Karma Komisyonu ise öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin iki ayrı fezlekeyi görüşecek.
16.01.2022Siyaset
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kala
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kalaFormula 2’de yarışan ilk Espor sürücüsü olmayı başaran Cem Bölükbaşı’nın hikayesi, arabalara ve hıza olan ilgisini fark eden ailesinin yönlendirmesiyle, 5 yaşında motokros yarışları ile başladı. 2004’te 6 yaşındayken ilk şampiyonluğuna ulaştı.
16.01.2022Motor Sporları
Yatırım programındaki projelere fiyat farkı
Yatırım programındaki projelere fiyat farkıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile "Cumhurbaşkanlığı 2022 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Karar" Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi...
16.01.2022Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
14.01.2022Gündem
Bakan Pakdemirli’den girişimcilere müjde! 40 milyon euro bütçe ile hibe desteği sağlanacak
Bakan Pakdemirli’den girişimcilere müjde! 40 milyon euro bütçe ile hibe desteği sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Girişimcilerimize müjdemiz var” diyerek, uygun bulunan projelere 40 milyon euro bütçeyle yüzde 55 ile yüzde 65 arasında hibe desteği sağlayacaklarını açıkladı. Pakdemirli bir müjde daha verdi ve "2022 yılında tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yapılacak 2 bin projeye 200 milyon TL hibe desteği vereceğiz" ifadelerini kullandı.
14.01.2022Ekonomi
Son dakika: AK Parti harekete geçti! 4 maddelik 'ekonomi' teklifi Meclis'e sunuldu
Son dakika: AK Parti harekete geçti! 4 maddelik 'ekonomi' teklifi Meclis'e sunulduGelen son dakika haberine göre; AK Parti'nin, Vergi Usulü Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunu'nda değişiklik öngören 4 maddelik yasa teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
13.01.2022Ekonomi
Beşiktaş'ta Önder Karaveli teknik direktör, Ceyhun Kazancı sportif direktör oldu
Beşiktaş'ta Önder Karaveli teknik direktör, Ceyhun Kazancı sportif direktör olduBeşiktaş yönetimi, teknik direktör Önder Karaveli ile sözleşme imzaladı. Başkan Ahmet Nur Çebi, Ceyhun Kazancı'yı sportif direktörlüğe getirdiklerini açıklarken "Teknik direktörümüz Önder Karaveli'dir" dedi. Başkan Çebi ayrıca mayıs ayında seçimde aday olacağını belirterek "Evet yoruldum ama bırakmayacağım. Tek başına aday olursam üzülürüm" açıklamasını yaptı. Siyah-beyazlı kulübün Başkanı, Şenol Güneş iddiaları ile ilgili olarak "Ben, medyayı anlıyorum. Ama bu saate kadar bizim planlamamız içinde böyle bir şey söz konusu olmamıştır. Şenol hoca bu kulübe kupalar kazandırmış, değerli bir hocadır. Bugün benim hocam, Önder Karaveli'dir" diye konuştu.
13.01.2022Beşiktaş
30 yıllık imar sorunu çözüme kavuşturuldu
30 yıllık imar sorunu çözüme kavuşturulduManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1/5000’lik imar plan çalışmalarının tamamlandığını müjdeledi.
12.01.2022Ege
Sitede oturanlar dikkat! Aidatlara fahiş zam yapıldı
Sitede oturanlar dikkat! Aidatlara fahiş zam yapıldıSon günlerde aidatlarda yaşanan fahiş yükselişler gündemden düşmüyor. Türkiye'nin 3 büyük ilindeki sitelerde daireler için ortalama 450 TL ile 650 lira arasından aidat ödeniyordu. 2022 yılında bu oranlar değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir'de bazı sitelerde aidatlara fahiş zamlar yapıldı. Peki bu durumda kiracılar ne yapmalı? Hukukçular yanıtladı.
12.01.2022Ekonomi
Sitede oturanlar dikkat! Aidatlara fahiş zam yapıldı
Sitede oturanlar dikkat! Aidatlara fahiş zam yapıldıTürkiye'nin 3 büyük ilindeki sitelerde daireler için ortalama 450 TL ile 650 lira arasından aidat ödeniyordu. 2022 yılında bu oranlar değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir'de bazı sitelerde aidatlara fahiş zamlar yapıldı. Peki bu durumda kiracılar ne yapmalı? Uzmanlar yanıtladı.
12.01.2022Haberler
‘En ağır kaybı müze çalışanları yaşadı’
‘En ağır kaybı müze çalışanları yaşadı’Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Toy Büke, "Müzelerdeki gelir kaybının en ağır sonucunu müze çalışanları yaşadı" diyor
12.01.2022Kültür Sanat
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...İngiltere'de 4,7 milyar sterlin bütçe ile yaygın kullanımına sunulan hızlı antijen testleri pandeminin akışını değiştirdi. Testlerin pandemiden sonra da kullanılmaya devam edeceği düşünülüyor.
10.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bütçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.