Bütçe

Bütçe

Son dakika bütçe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe haber sayfamızda...

Bütçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.376 bütçe haberi bulunmuştur.
Adanur: İstifa etmemizi istiyorlarsa yarın imzayı atacağım
Adanur: İstifa etmemizi istiyorlarsa yarın imzayı atacağımBursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur, kulübün gelmiş olduğu noktayla ilgili açıklamalarda bulundu. Kötü gidişatın ardından taraftardan istifa sinyallerinin geldiğini belirten Adanur, "Gerçekten istifa etmemizi istiyorlarsa yarın imzayı atacağım" dedi.
26.01.20221.Lig
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2022
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2022Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni telefon modelleri piyasaya sürülüyor. Ancak piyasaya sürülen bazı telefonların fiyatları 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyatlar arttıkça ihtiyaç duyulan cep telefonlarına sahip olmak da bir o kadar zor oluyor. Genellikle bütçe dostu ve hem de kişinin beklentilerini karşılayacak telefonlar tercih ediliyor. Model ve özelliklerine göre piyasada 1500 – 2000 TL arasından bütçe dostu ve beklentileri karşılayabilecek akıllı cep telefonları bulunuyor. 1500 TL - 2000 TL Arası Akıllı Telefonlar 2022 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Teknoloji
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Gidilen değil gelinen yer
Gidilen değil gelinen yerBelediye Başkanı Acar 2014 yılından bu yana 800 milyonluk yatırım gerçekleştirdiklerini, 2022 yılı bütçesinden de 200 milyon lira ayırdıklarını açıkladı. Sanayinin merkezi ilçenin, yerleşmek için de ilk tercihlerden biri olduğunu dile getirdi.
24.01.2022Ege
‘Tüm emekliler güç birliği yapmalı’
‘Tüm emekliler güç birliği yapmalı’Emeklilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Emeklilerin güç birliği yapması lazım. Sendika emeklilerin de hakkını savunmak zorunda. Bunun altyapısı oluşturulabilir" dedi.
22.01.2022Siyaset
CHP'den 'Anayasa Mahkemesi' teklifi
CHP'den 'Anayasa Mahkemesi' teklifiCHP, bütçe kanunları ile ilgili verilen iptal kararlarının 'hükümsüz kalmaması' amacıyla, bu kapsamda yapılan başvuruların Anayasa Mahkemesi tarafından 60 gün içerisinde sonuçlandırılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.
21.01.2022Siyaset
Avusturya alt parlamentosu zorunlu Kovid aşı yasasını onayladı
Avusturya alt parlamentosu zorunlu Kovid aşı yasasını onayladıAvusturya parlamentosunun alt meclisi dün 137 lehte oyla Kovid-19 aşısının zorunlu tutulmasında bir adım daha attı. Karar federal parlamentodan geçerse 1 Şubat’tan itibaren aşı zorunlu olacak ve aşı olmayanlar 3 bin 600 euro’ya varan cezalarla karşı karşıya kalacak. Aşı olanlar arasında her 10 kişiden bir kişi 500 euro’luk çek kazanma şansı elde edecek.
21.01.2022Dünya
İran Cumhurbaşkanı Reisi: 'Rusya pazarındaki payımız artabilir'
İran Cumhurbaşkanı Reisi: 'Rusya pazarındaki payımız artabilir'İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, “Rusya pazarındaki payımız artabilir. Bu konuda her iki ülke de güçlü iradeye sahip" dedi.
20.01.2022Dünya
Okullara hibrit eğitimle mi geri dönüyoruz?
Okullara hibrit eğitimle mi geri dönüyoruz?Covid-19 pandemisiyle birlikte başlayan süreçte eğitim sistemi, Türkiye'de ve dünyada neredeyse bir stres testinden geçti. Bugünlerdeyse bir iyimserlik havası hâkim. Yakında yarı yıl tatiline girecek olan öğrenciler içinse okula dönüş zamanı gelecek. Peki, yeni dönemde bizi neler bekliyor? Dell Technologies Marka ve Kategori Yöneticisi Dilek Özer konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.
20.01.2022Vitrin
KDV'de 'sadeleştirme' çalışması
KDV'de 'sadeleştirme' çalışmasıHazine ve Maliye Bakanlığı, tüm sektörleri ilgilendiren kapsamlı Katma Değer Vergisi (KDV) düzenlemesine gidecek. Ürünlerdeki KDV uygulaması farklılıklarını gidermeyi amaçlayan düzenlemenin birkaç hafta içinde TBMM'ye sunulması bekleniyor.
20.01.2022Ekonomi
'Bütçe olmazsa karavan çekilmez
'Bütçe olmazsa karavan çekilmezİrem Sak, televizyonda dizi yapmanın bütçeye bağlı olduğunu belirtti. Oyuncu, “Başka türlü haftanın altı günü o karavanlar çekilmez” diye konuştu
20.01.2022Cadde
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
‘Adaletsiz uygulamanın peşini bırakmayacağız’
‘Adaletsiz uygulamanın peşini bırakmayacağız’İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik başlattığı özel teftişin ardından karşı atağa geçen CHP, belediyelerden kesilen paylardan oluşan bütçesini kullanmada Cumhur İttifakı belediyelerine yönelik ayrımcılık yaptığı iddiasıyla Türkiye Belediyeler Birliği’nin denetlenmesini istiyor.
19.01.2022Siyaset
‘Zamlı maaş teklifi’ Meclis’ten geçti
‘Zamlı maaş teklifi’ Meclis’ten geçtiMilyonlarca vatandaşın beklediği; en düşük emekli aylığının 2 bin 500 TL olması, memur maaşlarına yüzde 2.5 ilave zam, doğal gazda kademeli fiyatlandırma, ihracatçı firmalara kurumlar vergisi indirimi ve BES Sistemi'nde bazı değişiklikler içeren torba teklifin maddeleri TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Ancak teklifin tümünün oylaması bugüne bırakıldı.
19.01.2022Siyaset
'Proje dosyasında  eksiklikler var'
'Proje dosyasında eksiklikler var'Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 'Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor' iddiasına yanıt verdi.
19.01.2022Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıtUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor” iddialarına ilişkin, “Bütün işlerinde olduğu gibi maalesef sözlerini yerine getirmeyenler, işten çok algı peşinde koşmaktadır” ifadelerine yer verdi.
18.01.2022Haberler
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor” iddialarına ilişkin, “Bütün işlerinde olduğu gibi maalesef sözlerini yerine getirmeyenler, işten çok algı peşinde koşmaktadır” ifadelerine yer verdi.
18.01.2022Ekonomi
'Seçimin eli kulağında'
'Seçimin eli kulağında'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak dün MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Öztrak özetle şunları söyledi:
18.01.2022Siyaset
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildi
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildiMerkezi yönetim bütçesi, geçen yıl 192.2 milyar lira açık verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, aralık ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerini yayımladı.
18.01.2022Ekonomi
Dev projeler yükseliyor!
Dev projeler yükseliyor!Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, tüm olumsuzluklara rağmen yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
17.01.2022Ege
Son dakika! Ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifi komisyonda kabul edildi
Son dakika! Ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifi komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren 4 maddelik yasa teklifi kabul edildi.
17.01.2022Ekonomi
Bütçe açığı belli oldu
Bütçe açığı belli oldu2021 yılı Ocak-Aralık döneminde merkezi yönetim bütçe giderleri 1.599,6 milyar TL, bütçe gelirleri 1.407,4 milyar TL ve bütçe açığı 192,2 milyar TL olarak gerçekleşti.
18.01.2022Uzmanpara
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtıSon günlerde sosyal medya paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Tarkan'dan sevindiren haber geldi. Sır gibi sakladığı yeni şarkısı için kesenin ağzını açan Tarkan'ın ayırdığı bütçe dudak uçuklattı.
17.01.2022Cadde
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecek
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecekTBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Adalet-Anayasa Karma Komisyonu ise öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin iki ayrı fezlekeyi görüşecek.
16.01.2022Siyaset
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kala
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kalaFormula 2’de yarışan ilk Espor sürücüsü olmayı başaran Cem Bölükbaşı’nın hikayesi, arabalara ve hıza olan ilgisini fark eden ailesinin yönlendirmesiyle, 5 yaşında motokros yarışları ile başladı. 2004’te 6 yaşındayken ilk şampiyonluğuna ulaştı.
16.01.2022Motor Sporları

Benzer Haber Etiketleri

Bütçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.