Bütçe Açığı

Bütçe Açığı

Son dakika bütçe açığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe açığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe açığı haber sayfamızda...

Bütçe Açığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.359 bütçe açığı haberi bulunmuştur.
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısı
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısıOECD, Japonya'yı pandeminin etkilerinden toparlanma rayına girene kadar genişlemeci mali politikasını devam ettirmeye çağırdı. Ultra gevşek para politikasından yakın zamanda geri adım atmamasını istedi.
3.12.2021Uzmanpara
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dünyanın hiçbir yerinde para politikası araçları tek yönlü kullanılmaz. Şu an sadece Türkiye değil; gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülke negatif reel faiz uygulamaktadır. Burada amaç ihracatın canlı tutulması ve istihdamın sağlanmasıdır” dedi.
27.11.2021Ekonomi
Biden federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacak
Biden federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacakABD'de Kongre Bütçe Ofisi (CBO), Başkan Joe Biden'ın 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketinin 2022-2031 döneminde federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacağı tahmininde bulundu.
19.11.2021Ekonomi
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, ABD'de ekim ayı yıllık enflasyonunun 1990'dan bu yana en yüksek artışı göstermesi sonrası günü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 200 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,66 azalarak 36.079,94 puana geriledi.
10.11.2021Ekonomi
ABD 2022 mali yılına 165 milyar dolarlık bütçe açığıyla başladı
ABD 2022 mali yılına 165 milyar dolarlık bütçe açığıyla başladıABD federal hükûmetinin bütçe açığı, 2022 mali yılının ilk ayı olan ekimde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 42 azalarak 165 milyar dolar oldu.
10.11.2021Ekonomi
Fitch, Türkiye ekonomisine yönelik beklentisini açıkladı
Fitch, Türkiye ekonomisine yönelik beklentisini açıkladıFitch Ratings Kıdemli Direkörü Erich Arispe Morales, Türkiye’nin farklı türden şoklara uyum sağlayarak büyüme kaydetmeyi başardığını söyledi.
5.11.2021Ekonomi
Fitch'ten Türkiye için büyüme açıklaması
Fitch'ten Türkiye için büyüme açıklamasıFitch Ratings Kıdemli Direkörü Erich Arispe Morales, Türkiye’nin farklı türden şoklara uyum sağlayarak büyüme kaydetmeyi başardığını söyledi.
5.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruz
Bakan Elvan'dan ısınma amaçlı doğalgaz açıklaması: 4'te 1'i fiyata vatandaşlarımıza satıyoruzSon dakika haberine göre: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Türkiye 2023 Zirvesi'ne katılarak konuşma yaptı. Elvan, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" dedi. Bakan Elvan, "Şu anda ısınma amaçlı olarak yurt dışından aldığımız doğal gazı 4'te 1'i fiyatına vatandaşlarımıza sunuyoruz. Doğal gazda maliyetin büyük bir kısmını biz üstleniyoruz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdiPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tezkere kararına tepki gösterdi. "Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır." diyen Erdoğan, "Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi." ifadelerini kullandı.
27.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Faiz lobileriyle geçmişte nasıl mücadele ettiysek, kangren haline gelen IMF borçlarını nasıl sıfırladıysak, küresel dünyada yaşanan emtia-enerji kaynaklı yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı en yüksek en etkin mücadeleyi vererek yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde biz başaracağız." dedi.
26.10.2021Ekonomi
ABD'nin bütçe açığı belli oldu
ABD'nin bütçe açığı belli olduABD federal hükümetinin bütçe açığı, 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olarak kaydedildi.
23.10.2021Uzmanpara
ABD'nin bütçe açığı 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar oldu
ABD'nin bütçe açığı 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olduABD federal hükümetinin bütçe açığı, 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olarak kaydedildi.
22.10.2021 Ekonomi
AB'de kamu borcu geriledi
AB'de kamu borcu gerilediAvrupa Birliği'nde (AB) kamu borcunun gayrisafi yurt içi hasılaya (GSYH) oranı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmaya devam ettiği bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 90,9 olarak belirlendi.
22.10.2021Uzmanpara
AB mali kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor
AB mali kurallarını değiştirmeye hazırlanıyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerin uygulamakla yükümlü oldukları mali kuralların değiştirilmesine yönelik istişare süreci başlattı.
19.10.2021Uzmanpara
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitimin
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitiminCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İnsanımızı merkeze alan bir icraat bütçesi olan 2022 yılı bütçesi, yeşil kalkınma devrimi ve milli teknoloji hamlesi gibi milli hedeflerimizde bir kilometre taşı olacaktır” dedi.
16.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazır
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi'nde bütçe giderlerinin 1 trilyon 750 milyar 957 milyon lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 472 milyar 583 milyon lira ve bütçe açığının 278 milyar 374 milyon lira olarak öngörüldüğünü bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesiHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Türkiye’nin Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi olduğunu belirterek, “İngiltere ikinci çeyrekte bizden bir puan yüksek büyüdü ama İngiltere geçen sene ikinci çeyrekte yüzde 20 küçülmüştü, net büyümesi yüzde 2 bile değil. Bizim net büyümemiz yüzde 10’unun üzerinde. Türkiye, Avrupa’nın net olarak en iyi büyüyen ülkesi hiç tartışmasız, açık ara.” dedi.
28.09.2021Ekonomi
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteği
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteğiHazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla 5'inci ve 6'ncı bölgelerde imalata dayalı, ithal ikamesi ve ihracatı önceleyen yatırımlara sağlanacak uzun vadeli kredi desteği kapsamında işletmelere asgari 6 ay, azami 24 ay ödemesiz dönem olmak üzere azami 120 ay vadeli yatırım kredisi kullandırılacak.
28.09.2021Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Ekonomi
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandı
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Uzmanpara
Umman, Türk yatırımcılara cazip imkanlar sunuyor
Umman, Türk yatırımcılara cazip imkanlar sunuyorYatırımcılara imkanlar sunarak ülkeyi yatırıma cazip hale getiren Körfez ülkesi Umman, Türk yatırımcıları bekliyor.
25.09.2021Ekonomi
İtalya'nın bütçe açığı yükseldi
İtalya'nın bütçe açığı yükseldiİtalya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (ISTAT) açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle kamu harcamalarının artmasıyla yüzde 9,6 yükseldi. Bu oran, ülkede 1990'dan beri kaydedilen en yüksek oran oldu.
22.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Bütçe Açığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.