Bütçe Açığı

Bütçe Açığı

Son dakika bütçe açığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe açığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe açığı haber sayfamızda...

Bütçe Açığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.396 bütçe açığı haberi bulunmuştur.
AB ve ABD peş peşe açıkladı! Ukrayna'ya dev yardım paketi
AB ve ABD peş peşe açıkladı! Ukrayna'ya dev yardım paketiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB’nin Ukrayna'ya 1 milyar euroluk makro-finansal yardım paketine onay verdiğini açıkladı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Ukrayna’da "temel hizmetlerin" finanse edilmesi için 1,7 milyar dolarlık ek ekonomik yardım yapılacağını duyurdu.
12.07.2022Dünya
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı Mayıs ayında ihracatın yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini söyledi.
23.06.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildi
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildiBeşiktaş Başkanı Çebi, görevleri döneminde yaşadıkları sıkıntıları anlattı, “Kendi tarzımla Beşiktaş’ın haklarını savundum. Eğer seneye o hakemlerden birileri yine burada olursa sizin istediğiniz yöntemleri sabahtan akşama kadar her gün uygulayacağım” dedi.
29.05.2022Beşiktaş
Zelenskiy: 'Donbass cehenneme döndü ve bu abartı değil'
Zelenskiy: 'Donbass cehenneme döndü ve bu abartı değil'Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'yı Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesini cehenneme çevirmekle suçlayarak, "Donbass'ta işgalciler baskıyı artırmaya çalışıyor. Orası cehenneme döndü ve bu abartı değil" dedi.
20.05.2022Dünya
Altın fiyatları yönünü değiştirdi... Gram altın 1000 lira olur mu?
Altın fiyatları yönünü değiştirdi... Gram altın 1000 lira olur mu?Dünya çapında artan enflasyonun küresel çapta ekonomik durgunluğa yol açacağı yönündeki endişelerin artması, ABD'den başlayarak dünya borsalarında sert düşüşlere neden oldu. Hal böyle olunca dolardaki küresel güçlenmenin yavaşlamasıyla altının ons fiyatı 1.830 dolara kadar çıktı. Peki gram altında 1000 lira seviyesi görülür mü?
19.05.2022Ekonomi
TFF Başkanı Servet Yardımcı'dan kura çekimi vurgusu! 'Avrupa futboluna katacağımız değerler de var'
TFF Başkanı Servet Yardımcı'dan kura çekimi vurgusu! 'Avrupa futboluna katacağımız değerler de var'Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Servet Yardımcı, TFF Başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili "Amacımız TFF’yi sağ salim limana yanaştırmak” dedi. Başkan Yardımcı, yayın ihalesi ile ilgili görüşmelerin ise sürdüğünü belirtti.
28.04.2022Süper Lig
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu enflasyonla mücadele konusunda etkin çalışmalar yürüttüklerini ancak döviz kurlarındaki oynaklığın giderilmesi ve enflasyonun düşmesi için Merkez Bankası'nın mücadelesine tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğini söyledi.
1.04.2022Uzmanpara
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru ve enflasyon açıklamasıKonya Sanayi Odası (KSO), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile Konya Sanayi Odası (KSO) üyesi sanayicileri buluşturdu.
1.04.2022Ekonomi
ABD'de federal bütçe açığı daraldı
ABD'de federal bütçe açığı daraldıABD'de federal bütçe açığı şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre daraldı.
11.03.2022Uzmanpara
12 hakem kararına tepki! Ahmet Ağaoğlu: MHK Başkanı teminat verdi
12 hakem kararına tepki! Ahmet Ağaoğlu: MHK Başkanı teminat verdiKulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Merkez Hakem Kurulu’nun hakemlerle ilgili almış olduğu kararın zamanlamasını doğru bulmadığını ifade etti.
10.03.2022Süper Lig
SGK'dan ‘sahte boşanma’ takibi
SGK'dan ‘sahte boşanma’ takibiSosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) verilerine göre, 2021 yılında 5 bin 759 kişi maaş almaya devam etmek için sahte boşanma yaptığı iddiasıyla mercek altına alınırken, bunlardan 4 bin 640 kişinin aylığının kesilmesi istendi.
2.03.2022Ekonomi
İtalya'da tüketici ve şirketlere enerji desteği
İtalya'da tüketici ve şirketlere enerji desteğiİtalya'da hükümet enerji fiyatlarındaki artışın ülkenin ekonomik görünümünü zayıflatması karşısında tüketicilere ve şirketlere 8 milyar euro büyüklüğünde bir destek vermeye hazırlanıyor.
18.02.2022Uzmanpara
Son dakika: Bakan Nebati'den flaş enflasyon mesajı!
Son dakika: Bakan Nebati'den flaş enflasyon mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "Enflasyon bir süre mevcut seviyelerde devam edecek, yaz aylarında gevşeme bekliyoruz. Yarın açıklayacağımız paket ile üzerimizdeki yüklerle ilgili atacağımız adımlarla herkesin işbirliği ile bu psikolojiyi tersine çevirmek gayretindeyiz. Yıl sonu enflasyon beklentimiz %24 civarında. 2023'te seçime enflasyonda tek rakamlı olarak girmiş olacağız. Mayıs 2023'te tek haneli enflasyona ineceğiz." dedi.
11.02.2022Ekonomi
Almanya borç/GSYH oranını indirecek
Almanya borç/GSYH oranını indirecekAlmanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Almanya'nın cari 10 yılın ikinci yarısında borç/GSYH oranını yüzde 60'ın altına getireceğini söyledi.
9.02.2022Uzmanpara
Gurur veren bütçe
Gurur veren bütçeİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı bütçe gerçekleşme raporunun ayrıntıları belli oldu.
31.01.2022Ege
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildi
2021’de 192 milyar lira bütçe açığı verildiMerkezi yönetim bütçesi, geçen yıl 192.2 milyar lira açık verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, aralık ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerini yayımladı.
18.01.2022Ekonomi
Bütçe açığı belli oldu
Bütçe açığı belli oldu2021 yılı Ocak-Aralık döneminde merkezi yönetim bütçe giderleri 1.599,6 milyar TL, bütçe gelirleri 1.407,4 milyar TL ve bütçe açığı 192,2 milyar TL olarak gerçekleşti.
18.01.2022Uzmanpara
ABD'nin bütçe açığı arttı
ABD'nin bütçe açığı arttıABD'nin bütçe açığı kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 arttı. Kasım ayında bütçe açığı 145 milyar dolardan 191 milyar dolara yükseldi.
13.12.2021Uzmanpara
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’Genel Kurul’da, 2022 yılı bütçe görüşmeleri başladı. TBMM Başkanı Şentop’un yönettiği görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, hükümet adına 2022 bütçesini sundu. “2022 bütçesi, yatırım, üretim, istihdam ve büyüme odaklı bir yapıda” diyen Oktay, son günlerdeki kur hareketlerinin ekonominin gerçeklerine uygun olmadığını söyledi.
7.12.2021Siyaset
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Haberler
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Ekonomi
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısı
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısıOECD, Japonya'yı pandeminin etkilerinden toparlanma rayına girene kadar genişlemeci mali politikasını devam ettirmeye çağırdı. Ultra gevşek para politikasından yakın zamanda geri adım atmamasını istedi.
3.12.2021Uzmanpara
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'
'Enflasyon-kur-faiz üçlemesini içine alan topyekün mücadele veriyoruz'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dünyanın hiçbir yerinde para politikası araçları tek yönlü kullanılmaz. Şu an sadece Türkiye değil; gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülke negatif reel faiz uygulamaktadır. Burada amaç ihracatın canlı tutulması ve istihdamın sağlanmasıdır” dedi.
27.11.2021Ekonomi
Biden federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacak
Biden federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacakABD'de Kongre Bütçe Ofisi (CBO), Başkan Joe Biden'ın 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketinin 2022-2031 döneminde federal bütçe açığında 367 milyar dolarlık artışa neden olacağı tahmininde bulundu.
19.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bütçe Açığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.