Bütçe Açığı

Bütçe Açığı

Son dakika bütçe açığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bütçe açığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bütçe açığı haber sayfamızda...

Bütçe Açığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.343 butce acigi haberi bulunmuştur.
ABD'nin bütçe açığı belli oldu
ABD'nin bütçe açığı belli olduABD federal hükümetinin bütçe açığı, 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olarak kaydedildi.
23.10.2021Uzmanpara
ABD'nin bütçe açığı 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar oldu
ABD'nin bütçe açığı 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olduABD federal hükümetinin bütçe açığı, 2021 mali yılında 2,8 trilyon dolar olarak kaydedildi.
22.10.2021Ekonomi
AB'de kamu borcu geriledi
AB'de kamu borcu gerilediAvrupa Birliği'nde (AB) kamu borcunun gayrisafi yurt içi hasılaya (GSYH) oranı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmaya devam ettiği bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 90,9 olarak belirlendi.
22.10.2021Uzmanpara
AB mali kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor
AB mali kurallarını değiştirmeye hazırlanıyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerin uygulamakla yükümlü oldukları mali kuralların değiştirilmesine yönelik istişare süreci başlattı.
19.10.2021Uzmanpara
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitimin
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitiminCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İnsanımızı merkeze alan bir icraat bütçesi olan 2022 yılı bütçesi, yeşil kalkınma devrimi ve milli teknoloji hamlesi gibi milli hedeflerimizde bir kilometre taşı olacaktır” dedi.
16.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazır
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi'nde bütçe giderlerinin 1 trilyon 750 milyar 957 milyon lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 472 milyar 583 milyon lira ve bütçe açığının 278 milyar 374 milyon lira olarak öngörüldüğünü bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye, Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesiHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Türkiye’nin Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi olduğunu belirterek, “İngiltere ikinci çeyrekte bizden bir puan yüksek büyüdü ama İngiltere geçen sene ikinci çeyrekte yüzde 20 küçülmüştü, net büyümesi yüzde 2 bile değil. Bizim net büyümemiz yüzde 10’unun üzerinde. Türkiye, Avrupa’nın net olarak en iyi büyüyen ülkesi hiç tartışmasız, açık ara.” dedi.
28.09.2021Ekonomi
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteği
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteğiHazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla 5'inci ve 6'ncı bölgelerde imalata dayalı, ithal ikamesi ve ihracatı önceleyen yatırımlara sağlanacak uzun vadeli kredi desteği kapsamında işletmelere asgari 6 ay, azami 24 ay ödemesiz dönem olmak üzere azami 120 ay vadeli yatırım kredisi kullandırılacak.
28.09.2021Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Ekonomi
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandı
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Uzmanpara
Umman, Türk yatırımcılara cazip imkanlar sunuyor
Umman, Türk yatırımcılara cazip imkanlar sunuyorYatırımcılara imkanlar sunarak ülkeyi yatırıma cazip hale getiren Körfez ülkesi Umman, Türk yatırımcıları bekliyor.
25.09.2021Ekonomi
İtalya'nın bütçe açığı yükseldi
İtalya'nın bütçe açığı yükseldiİtalya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (ISTAT) açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle kamu harcamalarının artmasıyla yüzde 9,6 yükseldi. Bu oran, ülkede 1990'dan beri kaydedilen en yüksek oran oldu.
22.09.2021Uzmanpara
Yunanistan bütçesinden iyi performans
Yunanistan bütçesinden iyi performansYunanistan ilk 8 ayda hedeflenenden daha iyi bütçe performansı gösterdi.
16.09.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandıKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarına ilişkin yol haritasını etkileyebileceği gerekçesiyle ABD'de bugün açıklanacak enflasyon verilerine odaklandı.
14.09.2021Uzmanpara
ABD bütçesi 171 milyar dolar açık verdi
ABD bütçesi 171 milyar dolar açık verdiABD federal hükümetinin bütçe açığı, ağustosta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 15 azalarak 171 milyar dolar oldu.
14.09.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 260 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,76 artarak 34.869,63 puana çıktı.
13.09.2021Ekonomi
ABD bütçesi ağustosta 171 milyar dolar açık verdi
ABD bütçesi ağustosta 171 milyar dolar açık verdiABD federal hükümetinin bütçe açığı, ağustosta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 15 azalarak 171 milyar dolar oldu. Ülkede 2021 mali yılının 11'inci ayı olan ağustos itibarıyla toplam bütçe açığı 2,7 trilyon dolara ulaştı.
13.09.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve rezerv açıklaması
Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve rezerv açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Türkiye'nin destekleyici para, maliye ve finansal politikaların yanı sıra aşılama programlarında ilerleme kaydeden ve salgını kontrol altına almakta daha başarılı olan ekonomiler arasında yer aldığını belirterek, "Bu durum, üretim, yatırım ve istihdama olumlu yansıdı." dedi.
8.09.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi
Analistlerden OVP yorumu
Analistlerden OVP yorumuOrta Vadeli Program'da (OVP) birçok alanla birlikte bütçe ve cari denge hedeflerinde de önemli revizyonlara gidilirken, analistler, bütçe dengesinde OVP hedeflerinden daha iyi bir performans sergileneceğini, cari denge tarafında ise tahminlerin bir miktar aşılmasının olası olduğunu düşünüyor.
7.09.2021Ekonomi
Ekonomistler OVP'yi değerlendirdi
Ekonomistler OVP'yi değerlendirdiOrta Vadeli Program'da (OVP) birçok alanla birlikte bütçe ve cari denge hedeflerinde de önemli revizyonlara gidilirken, analistler, bütçe dengesinde OVP hedeflerinden daha iyi bir performans sergileneceğini, cari denge tarafında ise tahminlerin bir miktar aşılmasının olası olduğunu düşünüyor.
7.09.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek üç senenin ekonomideki yol haritasını içeren Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
7.09.2021Siyaset
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'Erdoğan, döviz rezervinin 27 Ağustos itibariyle 118 milyar doları aştığını söyledi. Türkiye’nin pandemiye ve bölgesindeki bütün krizlere rağmen kesintisiz büyüdüğünü belirterek “Bu yılı yüzde 9 civarında büyümeyle kapatmayı ümit ediyoruz” dedi.
7.09.2021Siyaset
Salgının Alman kamu bütçesine etkisi ağır oldu
Salgının Alman kamu bütçesine etkisi ağır olduAlmanya'da federal devlet, eyaletler ve belediyeleri kapsayan bütçe açığı, yılın ilk yarısında Kovid-19 kriziyle mücadele kapsamında yapılan harcamaların etkisiyle 80,9 milyar euroya çıktı.
24.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

bütçeabdaçıktürkiyebütçe açığı

Bütçe Açığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.