Büyükelçilik

Büyükelçilik

Son dakika büyükelçilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büyükelçilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büyükelçilik haber sayfamızda...

Büyükelçilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.084 buyukelcilik haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı! Seyahat yasağı geri geldi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı! Seyahat yasağı geri geldiSon dakika haberine göre, Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan'da alınacak tedbirleri açıkladı. "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hedeflenen oranda iyileşme gerçekleşmezse daha sert tedbirlerin uygulanacağını ifade etti. İşte alınan yeni tedbir kararları.
13.04.2021Siyaset
Libya: Vizelerin kaldırılması ile ilgili hemen işlemlere başlayacağız
Libya: Vizelerin kaldırılması ile ilgili hemen işlemlere başlayacağızLibya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, "Vizelerin tamamıyla kaldırılması ile ilgili hemen işlemlere başlayacağız. Ve inşallah Ankara'da bir büyükelçiliğimiz ve Bingazi'de bir konsolosluk açılması için gerekli girişimleri başlatacağız" dedi.
13.04.2021Ekonomi
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
‘İstenmeyen adam ilan edilsin’
‘İstenmeyen adam ilan edilsin’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sosyal medya paylaşımı nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na çağırılan Çin Büyükelçisi, TBMM Genel Kurulu’nda siyasi parti temsilcileri tarafından sert bir dille eleştirildi.
8.04.2021Siyaset
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadı
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemeyen Myanmar'ın Londra Büyükelçisi, elçilik binasına alınmadıÜlkesindeki askeri darbeyi desteklemediğini açıklayan Myanmar’ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in, askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi engellendi.
8.04.2021Dünya
Çin geri adım atmıyor! Ankara Büyükelçiliği'nden skandal tweet
Çin geri adım atmıyor! Ankara Büyükelçiliği'nden skandal tweetPekin yönetimi, Çin'in Ankara Büyükelçiliğinin Türkiye'de rahatsızlığa neden olan sosyal medya paylaşımlarının meşru olduğunu ileri sürdü.
7.04.2021Dünya
İtalya Başbakanı Draghi ilk yurt dışı ziyaretini Libya'ya yaptı
İtalya Başbakanı Draghi ilk yurt dışı ziyaretini Libya'ya yaptıLibya'yı ziyaret eden İtalya Başbakanı Draghi, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe ile görüştü. Liderler, iki ülke arasında enerji, altyapı inşası, göç sorunu ve güvenlik konularında anlaştıkları mesajını verdi.
6.04.2021Dünya
Ataşemiliter Ne Demek? Ataşemiliterin Başlıca Görevleri Nelerdir?
Ataşemiliter Ne Demek? Ataşemiliterin Başlıca Görevleri Nelerdir? Ataşemiliterlik, kısaca askeriyede bulunan büyükelçilik makamına verilen bir isimdir. Ataşemiliterlik, bir milletin sahip olduğu diğer ülkelerdeki elçiliklerinde bulunur ve askeri büyükelçilik yapılmasını sağlar. Mustafa Kemal Atatürk, ataşemiliterlik görevini Birinci Dünya Savaşı'nın başlarında Bulgaristan'ın başkenti olan Sofya'da yapmıştır. Ataşemiliter ne demek? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
1.04.2021Eğitim
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldı
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldıFransa'nın Libya'nın başkenti Trablus'taki büyükelçiliği yaklaşık 7 yıl sonra yeniden faaliyete girdi.
29.03.2021Dünya
Macron’un sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu: Türkiye’nin tezlerini sabırla anlatacağız
Macron’un sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu: Türkiye’nin tezlerini sabırla anlatacağızTürkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner göreve geldikten sonra ilk röportajını CNN TÜRK'e verdi. Arzu Çakır Morin'e konuşan Onaner Fransa ile yeni dönemi anlattı.
25.03.2021Haberler
Macron’un sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu: Türkiye’nin tezlerini sabırla anlatacağız
Macron’un sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu: Türkiye’nin tezlerini sabırla anlatacağızGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner göreve geldikten sonra ilk röportajını CNN TÜRK'e verdi. Arzu Çakır Morin'e konuşan Onaner Fransa ile yeni dönemi anlattı.
25.03.2021Dünya
Yeşil Plaka Nedir? Araçlarda Kimler Yeşil Plaka Kullanabilir?
Yeşil Plaka Nedir? Araçlarda Kimler Yeşil Plaka Kullanabilir?Trafikte çeşitli plaka renkleri bulunmaktadır. Yeşil plaka da bunların arasında yer almaktadır. Yeşil plaka kimlere aittir? Yeşil plaka ne anlama gelir? Sizler için yeşil plakayı detayları ile derledik.
22.03.2021Eğitim
Dışişleri Bakanlığı'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajıDışişleri Bakanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı destan yazan kahramanları ve vatan uğruna toprağa düşen tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını bildirdi.
18.03.2021Siyaset
Büyükelçi Kavakcı, Malezya Kraliçesi'ne Emine Erdoğan'ın hediyelerini iletti
Büyükelçi Kavakcı, Malezya Kraliçesi'ne Emine Erdoğan'ın hediyelerini ilettiTürkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Malezya Kraliçesi Tunku Azizah için yolladığı hediyeleri Kraliçe'ye takdim etti.
17.03.2021Haberler
Büyükelçi Kavakcı, Malezya Kraliçesi'ne Emine Erdoğan'ın hediyelerini  iletti
Büyükelçi Kavakcı, Malezya Kraliçesi'ne Emine Erdoğan'ın hediyelerini ilettiTürkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Malezya Kraliçesi Tunku Azizah için yolladığı hediyeleri Kraliçe'ye takdim etti.
17.03.2021Siyaset
Konsolosluk Nedir, Büyükelçilikten Farkı Nedir? Konsolos Ne İş Yapar?
Konsolosluk Nedir, Büyükelçilikten Farkı Nedir? Konsolos Ne İş Yapar?Dünyanın globalleşmesiyle birlikte, bireysel olarak çeşitli ülkelere yayılmaya başladık. Artık yabancı ülkeler bize eskiden olduğu kadar uzak değil. Böyle bir ortamda, konsolosluk ve büyükelçilik gibi kavramların da önemi ön plana çıkıyor. Konsolosluk ve büyükelçilik neden iki farklı kurumdur? Konsolosluk nedir? Yabancı ülkelerle iletişim kurma ile ilgili olan bu kavramları sözleri için derledik.
15.03.2021Eğitim
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan etti
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan ettiSıkı yönetim kararı, Çin'in Nepido Büyükelçiliğinin, ülkenin güvenlik güçlerine kasabalardaki fabrika ve çalışanlarının güvenliğini sağlaması çağrısının ardından geldi.
15.03.2021Dünya
Hamas'tan Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki
Hamas'tan Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepkiHamas, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasını, "uluslararası kararların ihlali" şeklinde değerlendirdi.
14.03.2021Dünya
Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi!
Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi!Dışişleri Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına ilişkin "Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasını, derin endişeyle karşılıyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz." açıklamasında bulundu. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) de Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki gösterdi.
14.03.2021Televizyon
Kosova Demokratik Türk Partisi, Kudüs'te büyükelçilik açılmasına tepki gösterdi
Kosova Demokratik Türk Partisi, Kudüs'te büyükelçilik açılmasına tepki gösterdiKosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki göstererek, "bu yanlış adımın, Kosova Cumhuriyeti'nin uluslararası toplum nezdindeki itibarına, diplomatik süreçlerine ve devletleşme politikalarına doğrudan menfi etkileri olacağını" bildirdi.
14.03.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi!
Son dakika... Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi! Dışişleri Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına ilişkin "Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasını, derin endişeyle karşılıyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz." açıklamasında bulundu. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) de Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki gösterdi. Hamas da Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasını, "uluslararası kararların ihlali" şeklinde değerlendirdi.
14.03.2021Dünya
Abdülhamid’in torunu için Bakanlık devreye girdi
Abdülhamid’in torunu için Bakanlık devreye girdiDışişleri Bakanlığı, Sultan Abdülhamid’in 4. kuşak torunu Emel Adra’nın koronavirüs tedavisi için devreye girdi. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta koronavirüse yakalanan Adra’nın hastanesi değiştirildi, tedavisi dakika dakika takip edildi. Tedavi sürecinde sağ elinde his kaybı yaşayan Adra, iyileşince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak teşekkür etti.
13.03.2021Gündem
Bakan Akar, Romanya'da Bükreş Büyükelçiliği'ni ziyaret etti
Bakan Akar, Romanya'da Bükreş Büyükelçiliği'ni ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyarette bulunduğu Romanya'da, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.
9.03.2021Siyaset
Son dakika: Çavuşoğlu, Özbek mevkidaşı Kamilov ile görüştü
Son dakika: Çavuşoğlu, Özbek mevkidaşı Kamilov ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov’la Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı'na katıldı ve ortak basın toplantısı düzenledi.
9.03.2021Dünya
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, görevine bugün veda ediyor
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, görevine bugün veda ediyorGörev süresi dolan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Büyükelçilik personeli ile vedalaşırken Türk toplumu ve Amerikalı Müslümanlar için de birer veda mesajı yayımladı
2.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyekudüsLibyaçinkosova

Büyükelçilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.