Büyüklük

Büyüklük

Son dakika büyüklük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büyüklük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büyüklük haber sayfamızda...

Büyüklük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.770 buyukluk haberi bulunmuştur.
Vakıf Katılım 5. yılını kutluyor
Vakıf Katılım 5. yılını kutluyorKatılım finans sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla 2016 senesinde faaliyetlerine başlayan Vakıf Katılım, sektördeki 5. yılını kutluyor. Şu anda katılım finans sektörünün en güçlü ödenmiş sermayeli kuruluşu olan Vakıf Katılım, yıl sonuna kadar yaklaşık yüzde 50 büyümeyi hedefleri arasına koydu. Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, ecdat yadigarı vakıf kültürünü geleceğe taşıyan bir yaklaşımla geçen bu süre zarfında, sektöre dinamizm kazandırmak ve katılım finans sektörünün hak ettiği seviyelere gelmesi amacıyla önemli adımlar attıklarını dile getirdi. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş ise, “Sektörün genç bir üyesi olmamıza rağmen vakıf kültürünün yüzlerce yıllık birikiminin yanı sıra büyük ve güçlü Türkiye vizyonundan aldığımız kuvvetle, çok kısa sürede önemli başarılara imza attık ve bugün katılım finans sektörünün en güçlü ödenmiş sermayesine sahip kuruluşu olduk” dedi.
26.02.2021Ekonomi
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştı
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştıFaktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin işlem hacmi, pandeminin tüm sektörleri etkilediği 2020’de, 210 milyar TL’ye ulaştı. Aktif toplam 154 milyar, özkaynaklar 27.8 milyar, müşteri sayısı 2.6 milyon oldu
24.02.2021Ekonomi
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştı
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştıZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım'ın 2020 yılında doğru yapılandırılmış stratejisi, esnek iş modeli ve güçlü mali yapısı ile hedeflerine ulaştığını belirterek, "Bankamız 2020 yıl sonu itibarıyla toplam aktiflerini bir önceki yıl sonuna göre yüzde 65 artırarak 60,2 milyar TL bilanço büyüklüğüne ulaşmıştır. Ziraat Katılım, müşteri memnuniyetine öncelik veren hizmet anlayışı ve verimlilik odağında yapılandırılmış iş döngüsünün icrası sonucunda, 2020 yılını başarılı bir şekilde tamamlamıştır." ifadelerini kullandı.
23.02.2021Ekonomi
Pandemi verimiyle kârı yüzde 30 arttı
Pandemi verimiyle kârı yüzde 30 arttıTurkcell 2020’de gelirlerini yüzde 15.8, net kârını ise yüzde 30 artırdı. Turkcell Genel Müdürü Erkan, yüzde 30’luk kâr artışını, “Pandemiyle gelen verimlilik” şeklinde açıkladı.
23.02.2021Ekonomi
Pandemide ikinci ele nur yağdı
Pandemide ikinci ele nur yağdıLetgo Türkiye Genel Müdürü Onur Kavak, “Pandemide ikinci ele talep var. Kullanıcı ve ürün sayısı yüzde 50 arttı. İkinci el ekonomisi 36 milyar TL’ye ulaştı. Her evde kullanılmayan 3 bin TL’lik ürün var” dedi
23.02.2021Ekonomi
Kuveyt Türk’ün kârı 1.4 milyar TL’ye çıktı
Kuveyt Türk’ün kârı 1.4 milyar TL’ye çıktıKatılım finans esasları doğrultusunda 32 yıldır hizmet veren Kuveyt Türk, 2020 yılında net kârını bir önceki yıla göre yüzde 26.2 artırarak 1.4 milyar TL seviyesine yükseltti. Toplanan fon büyüklüğü ise 2019’a kıyasla yüzde 42.9 artışla 122.2 milyar TL’ye ulaşan Kuveyt Türk’ün kullandırdığı fon büyüklüğü ise yüzde 36.5 artışla 79 milyar TL’ye yükseldi.
22.02.2021Ekonomi
İş’te aktif büyüklük  593.9 milyar TL oldu
İş’te aktif büyüklük 593.9 milyar TL olduTürkiye İş Bankası, 2020 yıl sonu itibarıyla, aktif büyüklüğünü 2019 yıl sonuna göre yüzde 26.9 artırarak 593.9 milyar TL’ye yükseltti ve “Türkiye’nin en büyük özel bankası” unvanını sürdürdü.
22.02.2021Ekonomi
Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir? Kulak Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?
Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir? Kulak Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?Kulak estetiği ülkemizde en fazla yapılan estetik türlerinden bir tanesidir. Bundan dolayı kulak estetiği yaptırmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Kulak estetiği yaptırmak isteyenler kulak estetiğini hangi durumlarda yapılacağını merak etmektedirler. Peki, kulak estetiği (otoplasti) nedir? Kulak estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılması gerekir? İşte kulak estetiği ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler...
19.02.2021Sağlık
D-8 ülkeleri iç ticarette vites yükseltmeyi planlıyor
D-8 ülkeleri iç ticarette vites yükseltmeyi planlıyorGelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, "2030 yılı sonuna kadar, üye devletler, D-8 tercihli ticaret anlaşmalar aracılığıyla iç ticaretini toplam ticaretin en az yüzde 30'una çıkarmayı öngörüyor." dedi.
19.02.2021Uzmanpara
Menisküs Yırtığı Nedir? Menisküs Yırtılması Ve Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Menisküs Yırtığı Nedir? Menisküs Yırtılması Ve Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir?İnsan vücudunda bulunan uyluk kemiği ve kaval kemiği arasında yer alan alana menisküs adı verilir. Bu bölgede en çok karşılaşılan rahatsızlık ise menisküs yırtılması olarak bilinir. Bu yırtık, diz bükülmesi gibi olaylar ile meydana çıkabilir. Bazı durumlarda ise uyluk ve kaval kemiğinin arasındaki kıkırdak aşınır ve parçası kopar, bu durum diz kilitlenmesine ve hareket yaşamada güçlük çektiren bir hal alabilir.
18.02.2021Sağlık
Kıl Dönmesi Neden Olur? Kıl Dönmesi Ameliyatı Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?
Kıl Dönmesi Neden Olur? Kıl Dönmesi Ameliyatı Ve Tedavisi Nasıl Yapılır?Kıl dönmesi, hareketsizlik durumlarında ya da fazla oturma sonucunda oluşabilen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın oluşumu vücudun her bölgesinde oluşabilmektedir. Ancak genellikle bu durum anüs etrafında oluşmaktadır. Kıl dönmesinin tedavi yöntemleri arasında ilaç ve ameliyat bulunmaktadır. Kıl dönmesi ameliyatı ya da tedavisi nasıl gerçekleşmektedir? İşte, tüm detaylar...
17.02.2021Sağlık
Son dakika: Yunanistan'da korkutan deprem
Son dakika: Yunanistan'da korkutan depremGelen son dakika haberine göre; AFAD, Yunanistan'ın Fokis bölgesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.
17.02.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 ildeki AK Parti Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında, "Uzay çalışmalarından yeni sivil anayasaya kadar her alanda tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruz." ifadelerini kullandı.
12.02.2021Siyaset
Son dakika: Ege Denizi'nde korkutan deprem
Son dakika: Ege Denizi'nde korkutan depremGelen son dakika haberine göre; Ege Denizi'nde saat 22:23'de 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi
11.02.2021Gündem
TSPB araştırma raporları standartlarını belirledi
TSPB araştırma raporları standartlarını belirlediTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirket ve sektörlere yönelik olarak hazırlanan araştırma ve analist raporlarının usul, esas ve içeriklerine yönelik yeni ilkeler yayımladı.
10.02.2021Uzmanpara
Yüzölçümü en büyük ülkeler
Yüzölçümü en büyük ülkelerDünya üzerinde 200'den fazla ülke bulunuyor. Bunlardan kimileri küçük yüzölçümüne sahipken kimileri de dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alıyor. İşte Birleşmiş Milletler'e bağlı çalışan World Bank verilerine göre karasal yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkeleri.
8.02.2021Tatil
Ahkaf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahkaf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAhkaf, Yemen’de yer alan bir bölgenin adı olarak kabul edilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de yer alan Ahkaf Suresi de Ad Kavminin yaşadığı yeri işaret etmektedir.
5.02.2021Sureler
Casiye Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Casiye Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiCasiye suresinin Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Casiye suresi, Kur’an-ı Kerim’in 45.suresidir.
5.02.2021Sureler
Fussilet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fussilet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFussilet suresi, Kur’an-ı Kerim’in 41. suredir. Sure toplam 54 ayetten oluşur. Mekke döneminin sonlarında Miraç olayının ardından indirildiğine inanılır. Fussilet suresi mushaftaki sıralamada kırk birinci, iniş sırasına göre altmış birinci suredir.
5.02.2021Sureler
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMü’min suresi, Kur’an-ı Kerim’in 40. suresidir. Sure toplam 85 ayetten oluşur. Bu surenin diğer bir adı da Gafir suresidir. Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Mü’min suresinin 56. Ve 57. ayetleri islam inancına göre Medine döneminde nazil olmuştur.
5.02.2021Sureler
Sad Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sad Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSad suresi, Kur’an-ı Kerim’in 38. suresidir. Sure toplam 88 ayetten oluşur. Sad suresi Mekke’de inmiştir. Mushaftaki sıralamada otuz sekizinci, iniş sırasına göre de otuz sekizinci olmaktadır. Surede Hz. Davud’un kıssalarına yer verildiğinden dolayı Davud suresi de denilmektedir.
5.02.2021Sureler
Saffat Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Saffat Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSaffat suresi, Kur’an-ı Kerim’in 37. suresidir. Sure toplam 182 ayetten oluşur. Saffat suresi, Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Saffat suresi, Yasin suresinden sonra, Sad suresinden önce yer almaktadır.
5.02.2021Sureler
Fatır Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fatır Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMelaike Suresi olarak da bilinen Fatır Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 35. Suresi olarak bilinmektedir. Sure ismini ilk ayette yer alan “fatır” sözcüğünden almaktadır. Bu kavram, “yoktan var eden” anlamına gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSebe suresi, Mekke döneminde inmiştir. Yalnızca 6. ayetin Medine’ de nazil olduğuna inanılır. Sebe suresi, Kur’an-ı Kerim’in 34. suresidir. Sure toplamda 54 ayetten oluşmaktadır. Surenin mushaftaki sıralamaya göre otuz dördüncü, iniş sırasına göre elli sekizinci olduğu bilinmektedir.
5.02.2021Sureler
Ankebut Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ankebut Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim, içerisinde yer alan 114 sure ile tüm insanlığa hitap eden bir kitaptır. Bu bağlamda her bir surenin kendi bünyesinde bazı sır ve faziletler içerdiğine inanılmaktadır. Ankebut Suresi de faziletleri bakımından oldukça önemli bir suredir.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

ekonomipandemibüyüklükdepremvakıf

Büyüklük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.