Çalışma Saati

Çalışma Saati

Son dakika çalışma saati haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çalışma saati gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çalışma saati haber sayfamızda...

Çalışma Saati

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.253 calisma saati haberi bulunmuştur.
İstihdama ciddi korona darbesi
İstihdama ciddi korona darbesiSalgının istihdam üzerinde etkilerini inceleyen ILO’dan çarpıcı Türkiye tespitleri geldi. İstihdamda en çok İstanbul ve Antalya’nın etkilendiği kaydedilen araştırmada, “Gençler üzerinde kalıcı etki bırakabilir” denildi.
11.09.2021Ekonomi
ABD'de istihdam artışı ağustosta yavaşladı
ABD'de istihdam artışı ağustosta yavaşladıABD'de tarım dışı istihdam, ağustosta 235 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin oldukça altında gerçekleşirken, işsizlik oranı yüzde 5,2'ye düştü.
3.09.2021Uzmanpara
Tablo değişti! Sektörde 'iyileşme' başladı
Tablo değişti! Sektörde 'iyileşme' başladıUluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nın son çalışması, 15 ay boyunca COVID-19 önlemleri nedeniyle zorlu süreçler yaşayan başta konaklama ve yiyecek-içecek sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde istihdam açısından ‘iyileşmenin’ başladığını gösterdi.
29.08.2021Ekonomi
İşsizlik oranı ikinci çeyrekte de geriledi
İşsizlik oranı ikinci çeyrekte de gerilediTürkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 184 bin kişi azalarak 3 milyon 989 bin kişi oldu.
16.08.2021Ekonomi
ABD'de tarım dışı verimlilik beklentilerin altında
ABD'de tarım dışı verimlilik beklentilerin altındaABD'de tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,3 artarak beklentilerin altında artış gösterirken, birim emek maliyeti yüzde 1 arttı.
10.08.2021Uzmanpara
ABD'de işsizlik oranı geriledi
ABD'de işsizlik oranı gerilediABD'de tarım dışı istihdam, temmuzda 943 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşirken, işsizlik oranı yüzde 5,4'e düştü.
7.08.2021Uzmanpara
Vardiya Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vardiyalı Çalışmak Ne Demektir?
Vardiya Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vardiyalı Çalışmak Ne Demektir?İş hayatında kişilerin tercih ettiği birçok farklı sözcük bulunuyor. Vardiya sözcüğü de, iş hayatında sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Vardiya sözcüğünü kullanan kişiler, TDK sözlük anlamlarını merak ederek araştırma yapabiliyor. Vardiya sözcüğünün ne demek olduğu ve doğru anlamları araştırılan bilgilerden biridir. Vardiya ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Vardiyalı çalışmak ne demektir? Vardiya kelimesinin detaylarını sizler için derledik.
19.06.2021Eğitim
Gençler gelecekten umudunu kesiyor
Gençler gelecekten umudunu kesiyorTÜİK verilerine göre yaklaşık 12,8 milyon gencin 3,2 milyonu işsiz, 3,6 milyonu ise ne eğitimde ne de işte. Kendini mutlu olarak beyan edenlerin oranı bir yılda yüzde 9,5 azaldı. Bu yaklaşık 1,2 milyon genç demek. Bugün onların günü, biz de “Gelecekten beklentiniz nedir, geleceğe dair umudunuz var mı?” diye sorduk ve sözü onlara bıraktık.
19.05.2021Eğitim
Birinci çeyrek işsizlik rakamları belli oldu
Birinci çeyrek işsizlik rakamları belli olduTürkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu. Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı ise 0,1 puanlık artış ile %12,9 seviyesinde gerçekleşti.
18.05.2021Uzmanpara
Son dakika: Birinci çeyrek işsizlik rakamları açıklandı!
Son dakika: Birinci çeyrek işsizlik rakamları açıklandı!Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu. Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı ise 0,1 puanlık artış ile %12,9 seviyesinde gerçekleşti.
18.05.2021Ekonomi
ABD'de işsizlik yükseldi
ABD'de işsizlik yükseldiABD'de tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6,1'e tırmandı.
7.05.2021Uzmanpara
ABD'de tarım dışı istihdam arttı
ABD'de tarım dışı istihdam arttıABD'de tarım dışı istihdam, martta 916 bin kişi artarak Ağustos 2020'den bu yana en yüksek artışı gösterirken, işsizlik oranı yüzde 6'ya geriledi.
2.04.2021Uzmanpara
Gökçe Bahadır: Set harici vaktim yok
Gökçe Bahadır: Set harici vaktim yokOyuncu Gökçe Bahadır, önceki gün Levent’te görüntülendi. Barış Arduç’la rol aldığı diziyle alakalı konuşan Bahadır, "Dizimiz gayet iyi gidiyor. Hatta şu anda sete gideceğim. Yoğum bir tempoda çalışıyoruz" dedi.
27.03.2021Cadde
Dünyanın yükü omuzlarında
Dünyanın yükü omuzlarındaTüm dünyayı sarsan pandemi günlerinde verdikleri emek daha da görünür olan ve hayatlarımızı kolaylaştırmak için çırpınan kadınlar yaşadıklarını anlatıyor
7.03.2021Pazar
ABD'de tarım dışı verimlilik 2020'nin son çeyreğinde azaldı
ABD'de tarım dışı verimlilik 2020'nin son çeyreğinde azaldıABD'de tarım dışı iş gücü verimliliğinde geçen yılın dördüncü çeyreğinde yaşanan azalış yüzde 4,2 olarak güncellendi.
4.03.2021Ekonomi
Son dakika: Eczanelerden flaş normalleşme adımı!
Son dakika: Eczanelerden flaş normalleşme adımı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste 'kademeli normalleşme' kararlarını açıklamıştı. Hal Böyle olunca İstanbul Eczacılar Odası'ndan da yeni bir normalleşme adımı geldi.
2.03.2021Ekonomi
ABD'de işsizlik rakamları açıklandı
ABD'de işsizlik rakamları açıklandıABD'de tarım dışı istihdam, ocakta 49 bin kişi artarak beklentilerin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6,3'e geriledi.
5.02.2021Uzmanpara
Hastanelerde ‘aşı odaları’ oluşturulacak
Hastanelerde ‘aşı odaları’ oluşturulacakSağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 81 il sağlık müdürlüğüne gönderdiği resmi yazıyla, Kovid-19 aşı uygulamalarına yönelik tedbirler ve esaslarına ilişkin kuralları duyurdu. Kamu, özel ve üniversitelere ait tüm hastanelerde ‘Aşı Uygulama Odası’ oluşturulması istenen yazıya göre, hastanelerde yatak sayısına göre 5 ile 25 arasında aşı uygulama odası bulunacak, odalar saat 24.00’e kadar faal tutulacak.
8.01.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile resmi yazı! Flaş aşı gelişmesi...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile resmi yazı! Flaş aşı gelişmesi...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından koronavirüs aşıları hakkında 81 ile resmi yazı gönderildi. Gönderilen yazıda, Covid-19 aşılamalarının yapılacağı hastanelerde alınması gereken tedbirler ve aşılamanın nasıl yapılacağına dair esaslar yer aldı.
7.01.2021Gündem
Et Balık Kurumu çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2021 Et Balık Kurumu Mağazaları kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Et Balık Kurumu çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2021 Et Balık Kurumu Mağazaları kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Et Balık Kurumu Mağazaları hafta sonu açık mı? Et Balık Kurumu Mağazaları'ndan alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar haftasonu, cumartes-pazar günleri, Et Balık Kurumu Mağazaları'nın çalışıp çalışmadıklarını merak ediyor. İşte Et Balık Kurumu Mağazaları çalışma saatleri...
26.12.2020Gündem
Bekçi Çalışma Saatleri 2021: Bekçiler Kaç Saat Çalışır? Bekçilerin Çalışma Sistemi
Bekçi Çalışma Saatleri 2021: Bekçiler Kaç Saat Çalışır? Bekçilerin Çalışma Sistemi2021 yılında 8 bin bekçi daha göreve başlayacak. Her yıl belirlenen sayılarda bekçi alımı yapılırken bu mesleği icra etmek isteyen vatandaşlar 2021 Bekçi çalışma saatlerini merak ediyor.
26.12.2020Gündem
ABD'de tarım dışı verimlilik üçüncü çeyrekte aşağı yönlü revize edildi
ABD'de tarım dışı verimlilik üçüncü çeyrekte aşağı yönlü revize edildiABD'de tarım dışı iş gücü verimliliği, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 4,6 artarak beklentileri karşılayamadı.
8.12.2020Ekonomi
ABD'de işsizlik oranı düştü
ABD'de işsizlik oranı düştüABD'de tarım dışı istihdam, kasımda 245 bin kişi artarak beklentilerin gerisinde kalırken, işsizlik oranı yüzde 6,7'ye düştü.
4.12.2020Uzmanpara
Asgari ücret 2020 ne kadardı? Asgari Ücret 2021 ne kadar olacak? İlk toplantı tarihi belirlendi
Asgari ücret 2020 ne kadardı? Asgari Ücret 2021 ne kadar olacak? İlk toplantı tarihi belirlendiAsgari ücret gündeme gelmeye başladı. Yıl sonuna adım adım yaklaşırken, asgari ücretin ne kadar olacağı merak konusu oldu. Peki asgari ücret 2020 ne kadardı? Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı için tarih verdi. Peki 2021 yılı için asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak?
26.11.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladı
İçişleri Bakanlığı yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladıİçişleri Bakanlığı, 20 Kasım'dan itibaren başlayacak olan korona virüs salgını yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladı.
20.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ABDişsizliktarımistihdamtarım dışı

Çalışma Saati ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.