Çankaya Köşkü

Çankaya Köşkü

Son dakika Çankaya Köşkü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çankaya Köşkü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çankaya Köşkü haber sayfamızda...

Çankaya Köşkü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.733 cankaya kosku haberi bulunmuştur.
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecek
Yiğit Bulut'tan döviz kuru açıklaması: Ters dolarizasyon devam edecekCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, spekülatif atakların ardından pazartesi günü yurt içinde 7,5 milyar doların üzerinde döviz satışı yapıldığını belirterek, "Pazartesi günü dolarizasyonun kabuğu çatladı. Çatlak büyüyor ve ters dolarizasyonla karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde ters dolarizasyonun devam edeceğini ve hızlanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
29.03.2021Ekonomi
‘Tırrrmık geliyor kaçalım Bıcırrrcığım’
‘Tırrrmık geliyor kaçalım Bıcırrrcığım’Usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Altan Karındaş önceki gün 92 yaşında yaşamını yitirdi. Marmaris’te son yolculuğuna uğurlanan Altan Karındaş, canlandırdığı karakterlerin yanı sıra seslendirdiği tiplemelerle de hoş bir sada bıraktı. Çizgi film fareleri ‘Bıcır’ ile ‘Gıcır’ı r’lerin üstüne basarak seslendirmesiyle bu sanatta kendine özgü bir ün kazandı. Sanatçının r’leri titreterek söylediği “Tırrrmık geliyor, kaçalım Bıcırrrcığım” cümlesi, efsane oldu.
Sosyal medya hesabından paylaşıldı! İşte o fotoğrafın hikayesi
Sosyal medya hesabından paylaşıldı! İşte o fotoğrafın hikayesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 67’nci yaşına girerken doğum gününü ilk kutlayan eşi Emine Erdoğan oldu. İşte o fotoğrafın hikeyesi...
27.02.2021Gündem
İFM 2022'de açılıyor
İFM 2022'de açılıyorCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni (İFM) 2022'nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını belirterek, "İFM Projesi'nin, tamamlandığında son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.02.2021Ekonomi
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyor
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyorAfyonkarahisar’ın İhsaniye ilçe sınırları içerisindeki milattan sonra 9. yüzyılda kayaya oyularak yapılan eşsiz güzellikteki tarihi Ayazini Kilisesi restore edilerek inanç turizmine kazandırılacak.
25.01.2021Tatil
‘Geleceğimiz Avrupa’dadır’
‘Geleceğimiz Avrupa’dadır’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB büyükelçilerine Türkiye’nin reform gündeminde kararlı olduğunu belirterek “Geleceğimizi Avrupa’da görüyor ve bunu birlikte inşa etmek istiyoruz” dedi...
13.01.2021Siyaset
Şentop ve Destici’yi kabul etti
Şentop ve Destici’yi kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u kabul etti.
13.01.2021Siyaset
‘Hedeflerimizden hiç vazgeçmedik’
‘Hedeflerimizden hiç vazgeçmedik’AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri ile Çankaya Köşkü’nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Nihai hedefimiz olan tam üyelikten vazgeçmedik’ dedi
13.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Destici’yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Destici’yi kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi kabul etti.
12.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi kabul etti.
12.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Reform gündeminde kararlıyız. AB bize destek olmalı. Geleceğimizi Avrupa’da görüyor ve bunu birlikte inşa etmek istiyoruz” dedi.
12.01.2021Dünya
O çağdaş müziğin ‘kutup yıldızı’ydı
O çağdaş müziğin ‘kutup yıldızı’ydıTürk müziğinin çağdaşlaşması yolunda önemli yapıtlara imza atan Ahmet Adnan Saygun, 30 yıl önce yaşama veda etti. “Yunus Emre Oratoryosu” başta olmak üzere pek çok önemli yapıta imza atan Saygun’u, besteci Muammer Sun “Çağdaş Türk müziğinin kutup yıldızı” olarak nitelemişti
Savarona yatındaki son günleri...
Savarona yatındaki son günleri...Mustafa Kemal Ulusu, Çankaya Köşkü’nün kütüphanecisi olarak 12 yıl Atatürk’ün yanında görev yapan babası Nuri Ulusu’nun çok özel anılarını Milliyet’e yazdı. Dizimizin son bölümünde Nuri Ulusu, Savarona yatının Hamburg’dan İstanbul’a getirilişinde yaşanan coşkuyu ve Atatürk’ün yattaki son günlerini anlatıyor.
13.11.2020Gündem
Çankaya Köşkü Kütüphanesi! Kitap sevgisi ve okuma aşkı
Çankaya Köşkü Kütüphanesi! Kitap sevgisi ve okuma aşkıMustafa Kemal Ulusu’nun Milliyet için kaleme aldığı babası Nuri Ulusu’nun anılarında bugün Atatürk’ün kitaplara verdiği değer yer alıyor. Çankaya Köşkü’nün kütüphanecisi olan Nuri Ulusu, 12 yıl yanında görev yaptığı Atatürk için “Kitap sevgisiyle dolu bir hayat sürdü” diyor.
12.11.2020Gündem
Mustafa Kemal Paşa’yla İstanbul’a ilk gelişimiz
Mustafa Kemal Paşa’yla İstanbul’a ilk gelişimizAtatürk’ün Çankaya Köşkü kütüphanecisi olarak seçtiği Nuri Ulusu, 12 yıl Ata’nın yakın çevresinde bulundu. Mustafa Kemal Ulusu, babası Nuri Ulusu’nun Atatürk ile olan çok özel anılarını Milliyet için kaleme aldı. Dizimizin 2. bölümünde Nuri Ulusu, Atatürk ile İstanbul’a ilk gelişlerinde yaşanan büyük coşkuyu anlatıyor.
11.11.2020Gündem
Atatürk neden öldü? Mustafa Kemal Atatürk'ün hastalığı neydi?
Atatürk neden öldü? Mustafa Kemal Atatürk'ün hastalığı neydi?Mustafa Kemal Atatürk 1881'de doğdu. 10 Kasım 1938'de ise hayatını kaybetti. Türk asker, devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk, bugün 82. ölüm yıl dönümünde büyük özlemle anılıyor. Milyonlarca vatandaş bugünün anlam ve önemine göre yaşamaya çalışırken, bir yandan da Atatürk neden öldü? Mustafa Kemal Atatürk'ün hastalığı neydi? sorularına cevap arıyor. İşte Atatürk'ün ölümü hakkında bilinmesi gerekenler...
10.11.2020Gündem
‘Cumhuriyet çok sevinilecek bir neticedir’
‘Cumhuriyet çok sevinilecek bir neticedir’Mustafa Kemal Ulusu, babası Nuri Ulusu’nun Atatürk ile ilgili çok özel anılarını Milliyet’e yazdı
10.11.2020Gündem
Cumhuriyet 97 yaşında!
Cumhuriyet 97 yaşında!Türk milletinin tarihinde 97 yıl önce yeni bir devrin kapıları açıldı ve Cumhuriyetin ilanıyla "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" sözü devlet yönetiminde en belirgin şekliyle yerini aldı.
29.10.2020Gündem
Bağımsızlığın özeti: Cumhuriyet
Bağımsızlığın özeti: Cumhuriyet1921 Anayasası’nın birinci maddesinde yer alan “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesi “cumhuriyet” rejiminin habercisidir. Ancak Mustafa Kemal doğru zamanın gelmesini bekler... 22 Eylül 1923’te verdiği demeçte ‘cumhuriyet’ ifadesini ilk kez açıkça kullanan Mustafa Kemal, anayasanın ilk maddelerini okuduktan sonra “Bu iki kelimeyi bir kelimede özetlemek mümkündür: Cumhuriyet!” der...
29.10.2020Gündem
Otomobil KGYS direğine çarptı! Yaralılar var...
Otomobil KGYS direğine çarptı! Yaralılar var...Ankara'da kontrolden çıkan otomobilin Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) direğine çarpması sonucu meydana gelen kazada, Irak uyruklu 4 kişi yaralandı.
3.08.2020Gündem
Tarihi halılar Aksaray'daki atölyelerde restore ediliyor
Tarihi halılar Aksaray'daki atölyelerde restore ediliyorAksaray'nın Sultanhanı ilçesindeki irili ufaklı 50 atölyede, dünyanın birçok yerinden gönderilen yüzlerce yıllık paha biçilemez tarihi halılar, ustalar tarafından orijinaline uygun olarak restore ediliyor. Bugüne kadar İngiltere Kraliyet Sarayı, Çankaya Köşkü ve Dolmabahçe Sarayı başta olmak üzere birçok yerden gelen halıların restore edildiği ilçe, dünyanın en önemli halı restorasyon merkezi olarak görülüyor.
23.07.2020Yaşam
Dünyanın paha biçilemeyen tarihi halıları, yeniden hayat buluyor
Dünyanın paha biçilemeyen tarihi halıları, yeniden hayat buluyorAksaray'nın Sultanhanı ilçesindeki irili ufaklı 50 atölyede, dünyanın birçok yerinden gönderilen yüzlerce yıllık paha biçilemez tarihi halılar, ustalar tarafından orijinaline uygun olarak restore ediliyor. Bugüne kadar İngiltere Kraliyet Sarayı, Çankaya Köşkü ve Dolmabahçe Sarayı başta olmak üzere birçok yerden gelen halıların restore edildiği ilçe, dünyanın en önemli halı restorasyon merkezi olarak görülüyor.
23.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğanErdoğanistanbulcumhurbaşkanıAB

Çankaya Köşkü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.