Cdu

Cdu

Son dakika CDU haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CDU gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CDU haber sayfamızda...

Cdu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.152 cdu haberi bulunmuştur.
Yenilikçi kabine...
Yenilikçi kabine...Almanya'da başbakanlık görevine gelecek Olof Scholz muhtemel kabinesini açıklarken, en önemli bakanlıkların kadınlara verildiği görüldü. Almanya'da ilk kez İçişleri ve Dışişleri bakanları kadın olacak.
7.12.2021Dünya
Almanya’da aşırıcılık yanlıları daha da radikalleşiyor
Almanya’da aşırıcılık yanlıları daha da radikalleşiyorAlmanya'nın Grimma kentinde, eyalet sağlık bakanının evinin önünde, Hitler dönemini çağrıştıran meşaleli eylem düzenlendi. Bu arada korona tedbirlerinin sertleşmesiyle radikalleşmenin artabileceği endişesi yaşanıyor.
4.12.2021Dünya
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yana
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yanaAlmanya'da yapılan bir anket, yüzde 44'lük kesimin aşı zorunluluğundan yana olduğunu ortaya koydu. Yüzde 24'lük kesim ise zorunluluğun sağlık çalışanları gibi belirli gruplarla sınırlandırılmasını istiyor.
11.11.2021Dünya
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildi
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildiAlmanya’da Sosyal Demokrat Partili (SPD) Aydan Özoğuz, Federal Meclis (Bundestag) Başkanvekilliği’ne ilk kez seçilen Türk kökenli milletvekili oldu.
27.10.2021Dünya
Eyalet başbakanlığı görevini bıraktı
Eyalet başbakanlığı görevini bıraktıAlmanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerde ağır yenilgiye uğrayan Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet, 2017’den bu yana sürdürdüğü Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyalet başbakanlığı görevinden istifa etti.
26.10.2021Dünya
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
‘Merkel’in ziyareti önemli bir jest’
‘Merkel’in ziyareti önemli bir jest’Türkiye’ye bugün veda ziyareti gerçekleştirecek olan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi ve Türk kamuoyuna vereceği son mesajları büyük önem taşıyor. Afganistan, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği gibi konuların masaya yatırılması beklenen görüşmenin, Merkel’in gelecek hafta katılacağı AB Liderler Zirvesi öncesinde gerçekleşeceğine dikkat çekiliyor.
16.10.2021Siyaset
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Haberler
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Dünya
Laschet istifa etmedi!
Laschet istifa etmedi!Almanya’da seçim hezimetinin ardından özellikle parti içinden yoğun istifa baskısı altında kalan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Armin Laschet’in, Birlik partileri CDU ve CSU’nun parlamento grup toplantısında yönetim değişikliğine hazır olduğunun sinyallerini verdiği belirtildi, ancak Laschet beklendiği gibi istifa etmedi.
7.10.2021Dünya
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesiAlmanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Yeşiller, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ön görüşme gerçekleştirdi.
5.10.2021Dünya
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladı
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladıAlmanya'da 26 Eylül'de yapılan seçimleri ikinci tamamlayan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) içerisinde yoğun tartışmalar başladı.
29.09.2021Dünya
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldı
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldıAlmanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden birinci çıkan Sosyal Demokrat Partinin (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Partiyi bu hafta koalisyon görüşmeleri yapmak için davet ettiği bildirildi.
28.09.2021Dünya
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisinde
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisindeAlmanya'da SPD, yüzde 1,6'lık farkla Hristiyan Birlik'i geride bırakarak seçimi kazandı. İki taraf da hükümeti kurmaya talip, ancak seçenekleri sınırlı: Ya Yeşiller ve FDP ile üçlü koalisyon ya da yine Büyük Koalisyon.
27.09.2021Dünya
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf Scholz
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf ScholzAlmanya Maliye Bakanı Olaf Scholz'a, robotları andıran konuşma tarzı nedeniyle bir zamanlar "Scholzomat" (Scholzomaton) lakabı takılmıştı. Ancak Scholz ülkesinde dün yapılan genel seçimde, teknokratik imajını geride bırakmayı başardı.
27.09.2021Dünya
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyor
Almanya'yı kıran kırana koalisyon pazarlığı bekliyorAlmanya'da yapılan genel seçimlerin ardından yeni hükümeti kurmak için partiler arasında zorlu koalisyon pazarlığı başlayacak.
27.09.2021Dünya
Almanya'da 18 Türk kökenli aday milletvekili seçildi
Almanya'da 18 Türk kökenli aday milletvekili seçildiAlmanya'da dün yapılan genel seçimde, 18 Türk asıllı aday, milletvekili olarak Federal Meclise (Bundestag) girmeye hak kazandı.
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimet
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimetAlmanya'nın tarihi seçiminde sonuçlar netleşiyor. Oyları eriyen Angela Merkel'in partisi gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdi, Sosyal Demokrat Parti (SPD) kılpayı zafere ulaştı.
27.09.2021Dünya
Almanya’da başa baş yarış
Almanya’da başa baş yarışAlmanya’da halk, yeni Federal Meclis’i belirlemek üzere sandıklara giderken, yarış CDU/CSU ile SPD arasında başa baş geçti. Son sandık çıkış anketlerinde SPD, Hristiyan Birlik partilerinin yaklaşık 1.5 puan önünde yer aldı
27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlar
Son dakika... Almanya'da seçim heyecanı! İşte ilk sonuçlarSon dakika haberine göre; Almanya’da seçim heyecanı yaşanıyor. Başbakan Merkel'in aday olmadığı seçimlerde yeni lider belli olacak. Öte yandan ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı. Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Laschet'ten 'koalisyon' açıklaması geldi. İşte detaylar...
26.09.2021Dünya
Almanya’daki genel seçimde SPD az farkla önde görünüyor
Almanya’daki genel seçimde SPD az farkla önde görünüyorAlmanya'da yapılan genel seçimlerde sandık çıkış anketine göre, Sosyal Demokrat Parti (SPD) az farkla Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin önünde görünüyor.
26.09.2021Dünya
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldı
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
26.09.2021Haberler
Almanya’da başbakan adayı Laschet yeni hükümeti kurmak istiyor
Almanya’da başbakan adayı Laschet yeni hükümeti kurmak istiyorAlmanya'da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Armin Laschet, CDU/CSU'nun öncülüğünde bir koalisyon kurmak için elinden geleni yapacağını belirtti.
26.09.2021Dünya
Almanya sandığa gitti! Merkel yerine kim seçilecek?
Almanya sandığa gitti! Merkel yerine kim seçilecek?Türkiye saatiyle 09.00’da başlayan Almanya seçimlerinde dikkat çeken iki önemli nokta bulunuyor. Saat 11’den bu yana değişen pek bir şey olmasa da Almanya seçimlerinde Türklerin de önemli bir etkisi olacak. Ülkede yaşayan milyonlarca Türk seçmen bulunuyor. Öte yandan seçimler hakkında yapılan en önemli yorumsa ‘ilk kez bu kadar belli olmayan bir seçim’ yaşandığı yönünde.
26.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cdu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.