Çed

Çed

Son dakika ÇED haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÇED gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÇED haber sayfamızda...

Çed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 137 çed haberi bulunmuştur.
Edirne'de fuel oil havuzu patlayan tesis ÇED'siz çıktı
Edirne'de fuel oil havuzu patlayan tesis ÇED'siz çıktıEdirne'de asfalt şantiyesinin fuel oil havuzunun patlaması sonucu tonlarca 'bitüm' adı verilen zift, sızarak yayıldığı ekili tarlalar ve yakınlarındaki dereyi siyaha bürüdü. Çevre kirliliğine neden olan tesisin yapılan incelemesinde Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporu bulunmadığı belirlendi. Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Engin Öztürk, tesisin ÇED olmaksızın faaliyete başladığını belirterek, idari süreç başlattıklarını söyledi.
7.04.2022Gündem
Demir madeni atıkları baraja aktı
Demir madeni atıkları baraja aktıBalıkesir Ayvalık'ın su kaynağı Madra Barajı'na  3 km mesafedeki demir madenindeki atık döküm sahası ikinci kez çöktü. Kimyasal atıklar, bölgenin su kaynağı Madra Barajı'na karıştı. Çevre felaketine neden olan olayla ilgili Ayvalık Tabiat Platformu Sözcüsü Nebahat Dinler, ‘Bilfer madencilik Karaayıt köyünü terk etmediği sürece bölgede yaşam tehdit altında’ dedi.
13.12.2021Gündem
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması: 200 bilim insanımızla hazırlandı
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması: 200 bilim insanımızla hazırlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul'daki Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun, 200 bilim insanının desteğiyle hazırlandığını belirterek, "Kanal İstanbul için adımlar ÇED raporu doğrultusunda atılacaktır. Ne su kaynaklarına zarar verecek ne ekolojik yaşama zarar verecek adımlara biz de müsaade etmeyiz." dedi.
4.11.2021Siyaset
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’Kovid-19 aşısını geliştiren BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, kanserin aşıyla tedavi edilebileceğine inandığını, geliştirdikleri aşının deneme çalışmalarına başladıklarını belirterek, ‘İlk kanser aşılarının onayını 2-4 yılda alabiliriz’ dedi.
19.10.2021Gündem
‘Dolum iskelesi Saros’u bitirir’
‘Dolum iskelesi Saros’u bitirir’Saros Körfezi’ne yapılan doğal gaz dolum iskelesi projesinin ÇED olumlu raporu ikinci kez iptal edildi. Devam eden projeye ilişkin uzmanlar, “Saros Körfezi’nindeki ekosistemi öldürür” uyarısı yapıyor
2.07.2021Gündem
Son dakika! Kanal İstanbul için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 13 kat daha güvenli
Son dakika! Kanal İstanbul için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 13 kat daha güvenliGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de açıklanan ve kamuoyunda "çılgın proje" olarak bilinen Kanal İstanbul, bugün ilk köprünün temelinin atılmasıyla fiilen hayata geçirilmeye başlandı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bugün Türkiye'nin kalkınma tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Bugün ülkemizin gelişmesi milletimizin güçlenmesi yolunda attığımız adımlara bir yenisini ekliyoruz.' dedi. 'Kanal İstanbul'u yaklaşık 15 milyar dolarlık maliyetle 6 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz' diyen Erdoğan, Kanal İstanbul'un seyir güvenliği açısından Boğaz'dan 13 kat daha güvenli olacağını söyledi.
26.06.2021Siyaset
Yılın ilk 3 ayında 62 milyon lira çevre cezası kesildi
Yılın ilk 3 ayında 62 milyon lira çevre cezası kesildiÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca yılın ilk 3 ayında yapılan 7 bin 981 çevre denetiminde, Çevre Kanunu'na muhalefet edenlere 62 milyon 603 bin lira ceza kesildi.
22.04.2021Ekonomi
Çevresel Etki Değerlendirmesi (Çed) Nedir? Çed Raporu Hangi Durumlarda Gerekir?
Çevresel Etki Değerlendirmesi (Çed) Nedir? Çed Raporu Hangi Durumlarda Gerekir?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevreye oluşacak olumsuz etkilerin önüne geçmek amacıyla bir takım denetimler yapılmakta ve bunlara ilişkin raporlar tutulmaktadır. Hazırlanan bu raporlardan bir tanesi de ÇED raporudur. Peki, bu ÇED raporu ne anlama gelmektedir? Hangi durumlarda aranmaktadır? Çevre ile ilgili faydaları nelerdir? İşte, ÇED raporunun ne anlama geldiği ve hangi durumlar için kullanıldığı hakkında detayları derledik.
22.03.2021Eğitim
‘Trafo sorununu çözeceğiz’
‘Trafo sorununu çözeceğiz’Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi’nde Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından yapımına başlanan ve vatandaşın tepkisine neden olan 24 metre yüksekliğindeki trafo merkezinin yerine acil çözüm bulmak için meslek odası yöneticileri ile bir araya geldi.
17.03.2021Ege
Son dakika... Yerli otoda önemli gelişme! Yatırım Teşvik Belgesi'ni aldı
Son dakika... Yerli otoda önemli gelişme! Yatırım Teşvik Belgesi'ni aldıGeçtiğimiz günlerde fabrika için ÇED'den olumlu rapor alan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu bugün de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu.
4.06.2020Ekonomi
Yerli otomobilde yeni gelişme! ÇED Raporu görüşe açıldı
Yerli otomobilde yeni gelişme! ÇED Raporu görüşe açıldıTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi  projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu görüşe açıldı.
14.05.2020Ekonomi
Son dakika: Yerli otomobilden yeni haber var! Büyük katkı sağlayacak...
Son dakika: Yerli otomobilden yeni haber var! Büyük katkı sağlayacak...Son dakika habere göre yerli otomobil için heyecan dorukta. Bursa'da açılacak yerli otomobil farbikası için ÇED raporu açıklandı. Rapora göre proje ile 2032 yılına kadar, gayrisıhhi yurt içi hasılaya 50 milyar euro katkı sağlanması, cari açığın 7 milyar euro azaltılması, yan sanayi ile birlikte 20 bin ek istihdam oluşturulması bekleniyor.
5.05.2020Ekonomi
Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ÇED raporu - Kanal İstanbul güzergahı - Kanal İstanbul maliyeti
Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ÇED raporu - Kanal İstanbul güzergahı - Kanal İstanbul maliyetiSon zamanlarda son dakika gündem haberleri arasında yer alan Kanal İstanbul Projesi, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bugün gelen son dakika açıklamasına göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul ÇED raporunun bugün itibarıyla onaylandığını bildirdi. Peki Kanal İstanbul Projesinin amacı nedir? Kanal İstanbul güzergahı neresi? Kanal İstanbul maliyeti ne kadar?
17.01.2020Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti
Milliyet'te Haftanın Özetiİşte Milliyet'te haftanın öne çıkan haberleri...
17.01.2020Haberler
Son dakika: Kanal İstanbul ÇED raporu onaylandı
Son dakika: Kanal İstanbul ÇED raporu onaylandıGelen son dakika açıklamasına göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul ÇED raporunun bugün itibarıyla onaylandığını bildirdi. Kurum, "100 Bin Sosyal Konut Projesi"ne 1 milyon 209 bin başvuru yapıldığını da açıkladı.
17.01.2020Ekonomi
Özetle Kanal İstanbul Projesi - Kanal İstanbul ihalesi / Kanal İstanbul maliyeti ve Kanal İstanbul ÇED raporu hakkında bilinmesi gerekenler
Özetle Kanal İstanbul Projesi - Kanal İstanbul ihalesi / Kanal İstanbul maliyeti ve Kanal İstanbul ÇED raporu hakkında bilinmesi gerekenlerSon zamanlarda gündemden düşmeyen Kanal İstanbul Projesi hakkında vatandaşlar, bilgi arayışına devam ediyor. Kanal İstanbul hakkında bilgilenmek isteyenler, Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ne oluyor? Kanal İstanbul maliyeti ne kadar? Kanal İstanbul güzergahı neresi? Kanal İstanbul ihalesi ve Kanal İstanbul ÇED raporu merakla araştırılıyor. Kanal İstanbul projesi hakkında yapılan açıklamaları ve Kanal İstanbul haberlerini yakından takip etmek isteyenler için özetle Kanal İstanbul Projesi hakkında bilgileri ve yapılan açıklamaları derledik. İşte Kanal İstanbul Projesi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey...
2.01.2020Gündem
Kanal İstanbul'un 'Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldı
Kanal İstanbul'un 'Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul Rezerv Yapı Alanı'nın 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldı. Değişiklikle Kanal İstanbul'un her iki yakasında 500 bin nüfusa hitap edecek mahalle konseptinde yatay mimarinin hakim olduğu düşük yoğunluklu konut alanlarının yer alabileceği yeni yerleşim bölgeleri öngörülüyor.
31.12.2019Gündem
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklaması
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklamasıÇevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İstanbul'un su kaybı yaşayacağı iddiası kesinlikle bilimsel değildir, tamamıyla gerçek dışıdır. Projenin İstanbul'un su kaynakları etkisi yüzde 3 civarında olacak. İstanbul'un susuz kalacağı iddiası tamamen asılsızdır" açıklamasında bulundu.
26.12.2019Haberler
Son dakika... Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklaması
Son dakika... Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ÇED raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kanal İstanbul'a ilişkin,"İstanbul'un su kaybı yaşayacağı iddiası kesinlikle bilimsel değildir, tamamıyla gerçek dışıdır." dedi. Hafriyat kamyonlarının İstanbul trafiğine girmeyeceğini belirten Kurum, "TEM ve E-5 sık sık trafiğe kapatılacak" iddialarını da yalanladı.
26.12.2019Gündem
ÇED Raporu’nda Montrö uyarısı: Karadeniz’in hukuki statüsü değişmemeli
ÇED Raporu’nda Montrö uyarısı: Karadeniz’in hukuki statüsü değişmemeliKanal İstanbul için hazırlanan ÇED Raporu’nda, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne yönelik uyarılara yer verildi. Raporda, “Kanal İstanbul geçişleri Karadeniz’in hukuki statüsünde değişiklik meydana getirmemeli. Aksi bir uygulama, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin ihlali olacak” denildi.
25.12.2019Siyaset
Kanal İstanbul'un ÇED raporu için son söz 15 gün sonra söylenecek
Kanal İstanbul'un ÇED raporu için son söz 15 gün sonra söylenecekKanal İstanbul Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu sürecinde son söz 15 gün sonra söylenecek.
24.12.2019Ekonomi
Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu kabul edildi
Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu kabul edildiKanal İstanbul projesinin, son şekli verilen Çevresel Etki Değerlendirme Raporu (ÇED), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunup kabul edildi.
24.12.2019Ekonomi
Kanal İstanbul projesi nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl? Kanal İstanbul neden yapılıyor?
Kanal İstanbul projesi nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl? Kanal İstanbul neden yapılıyor?Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan Kanal İstanbul projesi hakkında vatandaşlar bilgi almak istiyor. Gelen son dakika bilgilere göre; Kanal İstanbul projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun bulunarak kabul edildi. Kanal İstanbul neden yapılıyor? Kanal İstanbul projesi nedir ve Kanal İstanbul güzergahı nasıl soruları oldukça ilgi görüyor. Bir suyolu projesi olan Kanal İstanbul hakkında merak edilenler haberimizde...
23.12.2019Gündem
Kanal İstanbul projesiyle ilgili son dakika gelişmesi
Kanal İstanbul projesiyle ilgili son dakika gelişmesiGelen son dakika bilgilere göre; Kanal İstanbul projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun bulunarak kabul edildi. Öte yandan, Kanal İstanbul Çed Raporu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve bakanlıkta, 10 gün süreyle halkın görüşüne açıldı.
23.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.