Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir Enerji

Son dakika Yenilenebilir Enerji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yenilenebilir Enerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yenilenebilir Enerji haber sayfamızda...

Yenilenebilir Enerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.612 yenilenebilir enerji haberi bulunmuştur.
Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi
Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimiİki tekerlekli kişisel vasıta olarak da bilinen hoverboard, şarj ile çalışan bir araçtır. 2014 yılında Çin’de tasarlanan elektrik gücüyle çalışan kaykay, şarj edilebilen piller ile çalışır.
26.07.2021Advertorial
Sürdürülebilirlikte dünyada ilk 50’ye girdi
Sürdürülebilirlikte dünyada ilk 50’ye girdiAkfen Yenilenebilir Enerji, uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s çatısı altında varlık yöneticilerini ve yatırımcıları bilgilendirmek üzere kurulan Vigeo Eiris’in hazırladığı sürdürülebilirlik raporunda, dünyadaki 4 bin 914 şirket arasında 46’ncı sırada yer aldı.
25.07.2021Ekonomi
İlk çeyrekte geliri yüzde 19.6 büyüdü
İlk çeyrekte geliri yüzde 19.6 büyüdüVodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy, “Mali yılımızın birinci çeyreğinde servis gelirlerimizi yüzde 19.6 artırarak istikrarlı büyümemizi sürdürdük” dedi. Nisan - Haziran 2021 dönemine ait sonuçlarını açıklayan şirket, servis gelirini 3.9 milyar liraya yükseltti.
24.07.2021Ekonomi
Türkiye ile Pakistan arasındaki ticaret hacmi artıyor
Türkiye ile Pakistan arasındaki ticaret hacmi artıyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Pakistan İş Konseyi Başkanı Ahmet Cengiz Özdemir, Pakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu’nda ticaret hacmi için ilk etapta 1 milyar dolar, 2023 yılında ise 5 milyar dolar hedef ortaya konduğunu belirterek, "İmzalanan Stratejik Ekonomik Çerçeve (SEÇ) ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik Eylem Planı ve Maddeleri belirlendi. Bu sayede karşılıklı ticaretin hızla ivme kazanacağını düşünüyorum." dedi.
23.07.2021Uzmanpara
Tesla’nın U dönüşü Bitcoin’e can verdi
Tesla’nın U dönüşü Bitcoin’e can verdiBundan iki ay önce Tesla alım satımında Bitcoin’i askıya aldığını duyuran Elon Musk, ‘büyük ihtimalle’ bu para birimini kullanacağını açıkladı. Tesla’nın bu U dönüşü dünyada kripto para borsalarını bir anda uçurdu.
23.07.2021Ekonomi
Bakan Kurum ile John Kerry bir araya geldi
Bakan Kurum ile John Kerry bir araya geldiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ABD Başkanı Joe Biden'ın İklim Özel Temsilcisi John Kerry ile görüştü. Görüşmede, iklim değişikliğiyle mücadele, Paris Anlaşması Mutabakat Zaptı ile çevre ve iklim konularındaki çalışmalar ele alındı.
22.07.2021Siyaset
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştıABD ve Almanya, Rusya’dan Avrupa’ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin verecek anlaşmaya vardı.
22.07.2021Ekonomi
Son dakika: Piyasaları sallamıştı! Elon Musk'tan flaş Bitcoin hamlesi
Son dakika: Piyasaları sallamıştı! Elon Musk'tan flaş Bitcoin hamlesiGelen son dakika haberine göre; ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin Bitcoin'i ödeme türü olarak kabul etmeye "büyük olasılıkla" yeniden başlayacağını belirtti.
21.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmedi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVİD-19 Türkiye Platformu çatısı altında yürütülen virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı yerli yenilikçi aşı adayına ilişkin, "VLP aşı adayımızın Faz 2 çalışmalarında 1. doz aşılamaları tamamladık, 2. doz aşılar uygulanmaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir yan etki hiçbir gönüllümüzde görülmedi." dedi.
17.07.2021Gündem
‘Rüzgârdan hidrojende Türkiye öncü olur’
‘Rüzgârdan hidrojende Türkiye öncü olur’Siemens Gamesa Türkiye CEO’su Ebru Çiçekliyurt, son dönemde enerji sektöründe hidrojenin yenilenebilir enerji kullanılarak geniş ölçekte üretilebileceğinin farkına varıldığını belirterek, Türkiye’nin büyüyen rüzgâr enerjisi altyapısıyla bu alanda öncü ülkelerden olabileceğini söyledi.
17.07.2021Ekonomi
Türkiye rüzgardan hidrojen üretiminde avantajlı konumda
Türkiye rüzgardan hidrojen üretiminde avantajlı konumdaSiemens Gamesa Türkiye Üst Yöneticisi Ebru Çiçekliyurt, "Türkiye'nin özellikle büyüyen rüzgar enerjisi altyapısıyla, hidrojen teknolojilerinin benimsenip hayata geçirilmesinde öncü ülkelerden olabileceğini düşünüyoruz." dedi.
16.07.2021Vitrin
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptı
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yılın ilk yarısında, kırsalda hayata geçirilen toplam yatırım bütçesi 955,4 milyon liralık 2 bin 41 proje için yatırımcılara 660,7 milyon lira hibe ödediğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
Güneş, 3 milyar dolarlık  ithalatın önüne geçecek
Güneş, 3 milyar dolarlık ithalatın önüne geçecekGüneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, 3 ilde inşa edilmesi planlanan toplam 1000 megavat kapasiteli Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) güneş enerjisi santrallerinin (GES) 30 yıl işletilmesi halinde 3 milyar dolarlık doğal gaz ve kömür ithalatının önüne geçilebileceğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
Karbon emisyonlarının 2022'de rekor seviyeye çıkabileceği öngörülüyor
Karbon emisyonlarının 2022'de rekor seviyeye çıkabileceği öngörülüyorKüresel elektrik talebinde bu yıl ve gelecek yıl için beklenen güçlü büyümenin karşılanmasında yenilenebilir enerji kaynaklarının yetersiz kalması nedeniyle fosil yakıt kullanımının artacağı ve elektrik sektöründen kaynaklanan karbon emisyonlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceği öngörülüyor.
15.07.2021Ekonomi
CHP’den ‘Yeşil Tarife’ karnesi: Normal tarifenin neredeyse iki katı
CHP’den ‘Yeşil Tarife’ karnesi: Normal tarifenin neredeyse iki katıAğustosta birinci yılını dolduracak olan “Yeşil Tarife” uygulaması hakkında bir karne hazırlayan CHP, uygulamanın 1 Temmuz’da yüzde 24 zamlanarak meskenlerde neredeyse iki kat pahalı duruma geldiğine dikkat çekti
15.07.2021Siyaset
İklim endeksi ‘gong’u
İklim endeksi ‘gong’uBorsa İstanbul’da gerçekleşen gong töreniyle Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun yürütücülüğünü üstlendiği CDP Türkiye ve Borsa İstanbul iş birliğiyle Garanti BBVA İklim Endeksi hayata geçti. Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Gösterge niteliğindeki bu endeksin oluşturacağı yatırım fırsatlarından ötürü heyecan duyuyoruz” dedi.
15.07.2021Ekonomi
AB yenilenebilir enerjinin payını artıracak
AB yenilenebilir enerjinin payını artıracakAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, 2030'a kadar toplam elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payını yüzde 40'a çıkarmayı hedeflediğini duyurdu.
14.07.2021Uzmanpara
YEKA GES-4 için başvurular 30 Mart 2022'de alınacak
YEKA GES-4 için başvurular 30 Mart 2022'de alınacakYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-4 (YEKA GES-4) kapsamında toplam kapasitesi bin megavat olan15 yarışma düzenlenecek ve başvurular 30 mart 2022'de alınacak.
14.07.2021Ekonomi
Bodrum Belediyesi’nde biyodizel yakıt dönemi
Bodrum Belediyesi’nde biyodizel yakıt dönemiTarım enerjisi için geçtiğimiz aylarda mülkiyetindeki arazilerde hayata geçirdiği kanola bitkisi üretiminde ilk hasadı yapan Bodrum Belediyesi, elde ettiği ürünü belediye araçlarında kullanmak üzere biyodizel hammaddesi olarak değerlendirecek.
13.07.2021Ege
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.
13.07.2021Ekonomi
Yenilenebilir enerjide anahtar sigorta güvencesi
Yenilenebilir enerjide anahtar sigorta güvencesiVHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, yenilenebilir enerji konusunda Türkiye’nin önemli bir üretim merkezi konumuna doğru hızla yol aldığını belirterek, “Unutulmamalı ki yenilenebilir enerji kaynakları çevresel risklere doğaları gereği açık yatırımlar.
12.07.2021Sigorta
Tekneler için çevre dostu proje
Tekneler için çevre dostu proje Dünyanın gözde mavi tur rotalarından biri olan Göcek Körfezi’nin doğa ve deniz yaşamını korumak amacıyla kurulan Dalaman Kültür, Sanat ve Doğa Derneği (DAKSADER), Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında “Çevre Dostu Tekne ve Yat Kullanımı” projesi için destek almaya hak kazandı.
11.07.2021Pazar
Kocaeli yenilenebilir enerji üretiminde de öne çıkıyor
Kocaeli yenilenebilir enerji üretiminde de öne çıkıyorTürkiye'nin sanayi kentlerinden Kocaeli'de, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yapan tesisler sayesinde yılda ortalama 54,5 milyon lira tasarruf sağlanıyor.
9.07.2021Ekonomi
Turkcell, yenilenebilir enerjide yatırımlarını hızlandırdı
Turkcell, yenilenebilir enerjide yatırımlarını hızlandırdıTurkcell, 2030 yılına kadar elektrik tüketimini yenilenebilir kaynaklardan karşılama ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon olma hedefleri kapsamında attığı adımlara bir yenisini daha ekledi ve İzmir Karadağ Rüzgar Enerjisi Santrali’ni (RES) bünyesinde bulunduran Boyut Grup Enerji’yi satın almak için hisse devir sözleşmesi imzaladı. Devir, ilgili mercilerden gerekli izinlerin ve ön şartların tamamlanması sonrasında gerçekleştirilecek.
7.07.2021Uzmanpara
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyor
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyorASPİLSAN kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği enerji depolama sistemleriyle Türkiye'nin, lityum batarya ihtiyacının yurt dışından karşılanmasının önüne geçip bölgesinde küresel aktör olmasını sağladı.
7.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

enerjiekonomihoverboardhoverboard fiyatelektrikli kaykay

Yenilenebilir Enerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.