Çeltik

Çeltik

Son dakika çeltik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çeltik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çeltik haber sayfamızda...

Çeltik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 827 çeltik haberi bulunmuştur.
Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi açıklandı
Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi açıklandıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık %157,89, aylık %5,00 arttı.
15.08.2022Ekonomi
Altınordu'nun Avrupa gururu
Altınordu'nun Avrupa gururuSpor Toto 1'inci Lig ekiplerinden Altınordu, kendi bünyesinden çıkardığı bir futbolcunun daha Avrupa'ya transfer olmasıyla gururlandı.
6.08.20221.Lig
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
10 yaşındaki çocuğun orak makinesinde kopan ayağı, yerine dikildi
10 yaşındaki çocuğun orak makinesinde kopan ayağı, yerine dikildiBacağını orak makinesine kaptırması sonucu sol ayağı bilek üst seviyesinden kopan 10 yaşındaki Ercan Coşkun'un ayağı ameliyatla yerine dikildi.
21.07.2022Haberler
10 yaşındaki çocuğun orak makinesinde kopan ayağı yerini dikildi
10 yaşındaki çocuğun orak makinesinde kopan ayağı yerini dikildiBacağını orak makinesine kaptırması sonucu sol ayağı bilek üst seviyesinden kopan 10 yaşındaki Ercan Coşkun'un ayağı ameliyatla yerine dikildi.
21.07.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
20.07.2022Oyun
Otobüs alevler içinde kaldı, yolcular canını son anda kurtardı
Otobüs alevler içinde kaldı, yolcular canını son anda kurtardıSilivri’den Çerkezköy’e yolcu taşıyan otobüs, seyir halindeyken yanmaya başladı. Otobüste bulunan 5 yolcu ve sürücü kendini son anda dışları atarken, araç adeta küle döndü.
1.07.2022Gündem
Ç ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: Ç Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Ç ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: Ç Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duygularından birisi de hiç şüphesiz evlat sahibi olmak. Ancak bebek bekleyen çiftlerin sorumluluk duygusu da artıyor. Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra verecekleri isim konusunda seçici oluyorlar. Kız bebekleri için kulağa hoş gelen, anlamları güzel olan ve modern isimleri tercih ediyorlar. Kız bebek isimleri ve anlamları konusunda detaylı bir incelemeye giren çiftler duyulmamış, nadir bulunan ve keşfedilmemiş isimleri vermek istiyorlar. Ç harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “Ç ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Sağanak sürüyor sel bitmiyor!
Sağanak sürüyor sel bitmiyor!Sel önceki gün de Ordu’yu vurdu. Osmaniye’de selde mahsur kalan çocuklar traktörle kurtarıldı. Çorum’da da tarım arazileri sel nedeniyle zarar gördü. Kayseri’de sel sonrasında tarım arazilerinde dev yarıklar oluştu.
15.06.2022Gündem
Bafra Ovası'nda ZİHA ile çeltik ekimi başladı
Bafra Ovası'nda ZİHA ile çeltik ekimi başladıSamsun’un Bafra Ovası’nda ilk denemesi yapılan zirai insansız hava aracı (ZİHA) teknolojisiyle tarım alanlarını ilaçlama çalışmalarının ardından aynı teknolojiyle çeltik ekimine de başlandı.
10.06.2022Ekonomi
Sülfür öbek öbek Marmara’ya akıyor
Sülfür öbek öbek Marmara’ya akıyorKaz Dağları’ndan doğup geniş tarım alanlarını bulunduğu Gönen Ovası’na can veren Gönen Çayı, fabrika atıkları ve 300’e yakın köyden çıkan evsel atıkları Marmara Denizi’ne taşıyarak müsilaj riskine çanak tutuyor.
3.06.2022Gündem
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladı
'Beyaz altın'ın sofralara uzanan yolculuğu başladıTürkiye’de çeltik üretiminin yüzde 5’inin karşılandığı Çorum’un Osmancık ilçesinde “beyaz altın” olarak adlandırılan pirincin sofralara uzanan yolculuğu başladı.
19.05.2022Ekonomi
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanı
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanıTürkiye’nin çeltik ambarı Edirne’de üreticiler tohumlarını toprakla buluşturuyor. Ekim zamanının başlamasıyla suyu çok seven pirinç tarlaları suyla kaplandı.
15.05.2022Ekonomi
Taşkın sonrası Sinop kıyıları çamura büründü
Taşkın sonrası Sinop kıyıları çamura büründüSinop’ta cumartesi gecesi taşan Karasu Çayı'nın çamuru denize ulaşınca ortaya kirli manzara çıktı. Denizde oluşan çamur rengi ise drone ile havadan görüntülendi.
10.05.2022Gündem
Debisi düşen Tunca Nehri otla kaplandı
Debisi düşen Tunca Nehri otla kaplandıEdirne'de binlerce dönüm ekili arazinin sulandığı Tunca ve Meriç nehirlerinde su seviyeleri, geçen yılın aynı dönemine oranla yarı yarıya düştü. Tunca'da köprünün bulunduğu kesimde büyüyen otlar, nehrin üzerini kapladı.
10.05.2022Gündem
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdi
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdiEdirne'de Meriç, Tunca ve Arda nehirlerindeki taşkınlarla Bulgaristan'dan gelen su maymunları, her geçen gün popülasyonlarının artması ve çeltik tarlalarına zarar verip, Gala Gölü'nde 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı.
18.04.2022Haberler
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdi
Su maymunları 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı, çeltiklere zarar verdiBulgaristan'da kürkleri için özel yetiştirilen dev bir fare görünümündeki su maymunları Edirne'yi istila etti. Meriç, Tunca ve Arda nehirlerindeki taşkınlarla Bulgaristan'dan gelen su maymunları, her geçen gün popülasyonlarının artması ve çeltik tarlalarına zarar verip, Gala Gölü'nde 3 nilüfer türünü ortadan kaldırdı.
18.04.2022Gündem
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 84 arttı
Tarım-ÜFE yıllık yüzde 84 arttıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 84,11, aylık yüzde 12,02 arttı.
15.04.2022Ekonomi
46 yıl önceki uçak fotoğrafı kaybolan mesajı ortaya çıkarttı
46 yıl önceki uçak fotoğrafı kaybolan mesajı ortaya çıkarttıTürkiye’nin ilk demirinin üretildiği Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) yakınında tüyleri diken diken eden bir mesaj, 1976 yılında havadan çekilen fotoğrafla ortaya çıktı. Fotoğrafta “Barışta ter dökmeyen savaşta kan döker” yazısının dağın bir cephesine yazıldığı görülüyor.
3.04.2022Haberler
Binali Yıldırım: Bu adil olmayan orantısız bir savaştır, kabul edilemez
Binali Yıldırım: Bu adil olmayan orantısız bir savaştır, kabul edilemezAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatının kabul edilemez olduğunu belirterek "Bu anlamsız savaştan çok büyük bir bedel ödeniyor. Adil olmayan, orantısız bir savaştır. Hiçbir ülke, bir başka ülkenin toprak bütünlüğüne, bağımsızlığına kastetmemelidir, edemez. Dolayısıyla bu savaşı kabul edilemez buluyoruz ve şiddetle reddediyoruz" dedi.
3.03.2022Siyaset
Son dakika... Meteoroloji'den 63 il için uyarı geldi! Okullar tatil edildi, sıcaklıklar...
Son dakika... Meteoroloji'den 63 il için uyarı geldi! Okullar tatil edildi, sıcaklıklar...Mart ayıyla birlikte geri gelen soğuk havalar tüm yurdu etkisi altına aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 63 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı Öte yandan kar yağışı nedeniyle bugün için Isparta, Muğla, Denizli, Sinop ve Afyonkarahisar, Kütahya, Konya, uşak illerinde okullar tatil edildi. İşte son dakika hava durumu detayları…
3.03.2022Gündem
Son dakika: Ulaşıma kar engeli! Bazı ilçelerde okullar tatil edildi
Son dakika: Ulaşıma kar engeli! Bazı ilçelerde okullar tatil edildiDenizli’de kar yağışının yoğunlaşmasıyla beraber Denizli-Antalya ile Denizli-Muğla karayolu 3 saatin sonunda ulaşıma açıldı. Karayolunda trafik kontrollü şekilde sağlandığı belirtildi. Ancak Afyonkarahisar-Antalya karayolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Birçok ilçeden eğitime kar tatili arası haberleri gelmeye devam ediyor.
2.03.2022Gündem
FİSKOBİRLİK’ten fındık üreticilerine sigorta uyarısı
FİSKOBİRLİK’ten fındık üreticilerine sigorta uyarısıFındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) özellikle Mart ve Nisan aylarında yaşanabilecek zirai don tehlikesine karşı fındık üreticilerini uyararak, tarım sigortası son başvuru tarihinin 28 Şubat olduğunu hatırlattı.
23.02.2022Ekonomi
KDV indirimi hangi ürünlerde var? KDV indirimi nedir, ne zaman başlıyor?
KDV indirimi hangi ürünlerde var? KDV indirimi nedir, ne zaman başlıyor?KDV indirimi uygulanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 1'e indirildiğini açıklamasının ardından hangi ürünlerde KDV indirimi var araştırılıyor. İşte KDV indiriminin geçerli olduğu ürünler ve indirimin uygulanma tarihi.
18.02.2022Gündem
Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi arttı
Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi arttıTarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 52, aylık yüzde 14,83 arttı.
15.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çeltik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.