Cenevre

Cenevre

Son dakika cenevre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cenevre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cenevre haber sayfamızda...

Cenevre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.300 cenevre haberi bulunmuştur.
Zirve Viyana'nın
Zirve Viyana'nınViyana, ‘Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri’ raporunda, geçtiğimiz yıl ilk sırada yer alan Auckland’ı geride bırakıp, zirveye yerleşti
24.06.2022Vitrin
Kültürel mirasa evrensel koruma
Kültürel mirasa evrensel korumaStratonikeia Antik Kenti, UNESCO tarafından 1972 yılında kabul edilen Dünya Kültürel ve Doğal Mirasın Korunmasına Dair Sözleşme’ye bağlı olarak oluşturulmuş Dünya Mirası Listesi’ne aday mirasın yer aldığı “Geçici Liste”de bulunuyor
20.06.2022Arkeoloji
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesi
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Göç sadece Türkiye'nin meselesi değil tüm dünyanın meselesi. Göçün en temel sebebi; insanların kendi doğdukları topraklardan mahrum olmalarıdır. Neden böyledir? Bunun en aktüel sebebi; onların yaşadıkları ülkelerin, Batılı ülkeler tarafından yaşanmaz hale getirilmesidir" dedi.
16.06.2022Siyaset
Cenevre'de net mesaj: Kadının insan haklarını bir siyasi araç olarak değil acilen ulaşılması gereken hedef olarak görüyoruz
Cenevre'de net mesaj: Kadının insan haklarını bir siyasi araç olarak değil acilen ulaşılması gereken hedef olarak görüyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye olarak kadının insan haklarını, müzakere konusu bir siyasi araç değil, acilen ulaşılması gereken temel hedef olarak gördüklerini ifade ederek, “Kadınların ve kız çocuklarının hakları her zaman önemli gündemlerdeki kararların merkezinde olmalıdır” dedi.
15.06.2022Siyaset
İsviçre’de kapatılan hava sahası yeniden açıldı
İsviçre’de kapatılan hava sahası yeniden açıldıİsviçre’de hava trafik kontrol sisteminde meydana gelen sistemsel arıza nedeniyle kapatılan hava sahasının yeniden açıldığı belirtildi.
15.06.2022Dünya
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu!
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu!İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Kadınlara Yönelik Ayrımcılığın Önlenmesi (CEDAW) Komitesinin 82’nci oturumuna katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının, sadece kullanılan yöntem ve araçların değişimi olduğunu belirterek, “Türkiye’de mağdurun korunması ve şiddetin önlenmesi mekanizması olan 6284 sayılı Kanun halen yürürlüktedir” dedi.
14.06.2022Siyaset
Bu görüntüler KKTC'den! Nefes kesen tatbikat
Bu görüntüler KKTC'den! Nefes kesen tatbikatKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' nefes kesti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da izlediği tatbikatta senaryo gereği dağlık alana düşen helikopterdeki yaralılar kurtarıldı.
14.06.2022Gündem
KKTC'de nefes kesen tatbikat
KKTC'de nefes kesen tatbikatKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' nefes kesti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da izlediği tatbikatta senaryo gereği dağlık alana düşen helikopterdeki yaralılar kurtarıldı.
14.06.2022Gündem
Çavuşoğlu: Müzakere eşitler arasında olur
Çavuşoğlu: Müzakere eşitler arasında olurKKTC’de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önce Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüştü ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.
14.06.2022Siyaset
'Boğazları vuracağız' diyen Yunan Amiral'e Çavuşoğlu'ndan yanıt: Cesareti varsa o zaman yapardı!
'Boğazları vuracağız' diyen Yunan Amiral'e Çavuşoğlu'ndan yanıt: Cesareti varsa o zaman yapardı!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi. Maraş'ın KKTC toprağı olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu Rum tarafı ve Yunanistan'a net mesajlar verdi. Yunan emekli Amiral'in Türkiye ile ilgili skandal sözlerine de yanıt veren Çavuşoğlu, 'Eğer geçmişte üst düzey subaysa cesareti varsa o zaman yapardı. Yani boş laflarla kendilerini avutmalarına gerek yok' dedi.
13.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Herkes Türkiye’yi dünyadaki gelişmeleri yönlendirebilen ülkeler arasında görüyor
Bakan Çavuşoğlu: Herkes Türkiye’yi dünyadaki gelişmeleri yönlendirebilen ülkeler arasında görüyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Herkes Türkiye’yi dünyadaki gelişmeleri yönlendirebilen ülkeler arasında görüyor” ifadelerini kullanarak, “Kıbrıs Türk’ünün haklarını kimseye yedirmeyiz yedirmeyeceğiz” dedi.
12.06.2022Gündem
İdama mahkum edildiler! 'Gösteri mahkemesi'nin perde arkası ortaya çıktı...
İdama mahkum edildiler! 'Gösteri mahkemesi'nin perde arkası ortaya çıktı...Dün Ukrayna'da Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki, uluslararası toplumun tanımadığı "Donetsk Halk Cumhuriyeti"nde çıkarıldıkları mahkemede idam cezasına çarptırılan İngiliz vatandaşı Aiden Aslin ve Shaun Pinner'ın aileleri acil tıbbi ve hukuki yardım çağrısı yaptı. İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss bugün Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba'yla yapacağı görüşmede konuyu ele alacak.
10.06.2022Dünya
Dünya Sağlık Örgütü’nden Prof. Dr. Mehmet Haberal’a ödül
Dünya Sağlık Örgütü’nden Prof. Dr. Mehmet Haberal’a ödülCenevre’de düzenlenen, Dünya Sağlık Örgütü’nün en üst düzey karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi Toplantısında, halk sağlığı alanındaki başarılı hizmetler ödüllendirildi.
8.06.2022Vitrin
İş dünyasında transfer hızlı
İş dünyasında transfer hızlıİş dünyasında C-Level yönetici atamaları sürüyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri stratejik hedefleri doğrultusunda mayıs ayında yönetim düzeyinde atamalara devam etti. Mayıs ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde gerçekleşti.
Kalvenizm Nedir, Nerede Ortaya Çıkmıştır? Kalvenizm Özellikleri Nelerdir?
Kalvenizm Nedir, Nerede Ortaya Çıkmıştır? Kalvenizm Özellikleri Nelerdir?Eski zamanlarda ortaya atılan düşünce akımlarından biri kalvenizmdir. John Calvin tarafından ortaya çıkmıştır. 16.yy başlarından günümüze kadar uzanan bu fikir akımı ortaya atılan görüşlere uygun şekilde örgütlenmeyi ifade etmektedir. Bir çeşit örgüt olarak bilinen kalvenizm, ilk olarak Cenevre'de daha sonra Hollanda, Fransa, Almanya ve İskoçya'da görülmektedir. Kilise topluluklarından biri olarak adlandırılmaktadır. Kalvenizm nedir, nerede ortaya çıkmıştır ve özellikleri nelerdir ayrıntıları ile derledik.
1.06.2022Eğitim
Son darbeyi kocası vurdu! Rusya'nın en nefret edilen kadını oldu
Son darbeyi kocası vurdu! Rusya'nın en nefret edilen kadını olduMarina Ovsyannikova, iki ay önce Rusya’nın en çok izlenen haber programına çıktığında başına neler geleceğini bilmiyordu. Ovsyannikova, uzun bir süre sonra ilk kez konuştu ve başına gelenleri anlattı. Bütün tepkiler bir yana, eşinin yaptığı isyan etmesine yetti.
31.05.2022Dünya
Amir Pasic: Mostar ve Ötesi
Amir Pasic: Mostar ve ÖtesiSuha Özkan - Hon...
30.05.2022Vitrin
Ukrayna savaşında ilk: Belaruslu Wagner askerlerine savaş suçu soruşturması
Ukrayna savaşında ilk: Belaruslu Wagner askerlerine savaş suçu soruşturmasıRusya merkezli paralı asker grubu Wagner'e bağlı olduğu iddia edilen üç savaşçının Ukrayna'da sivilleri öldürdüğü öne sürüldü.
26.05.2022Dünya
Senegal'de hastane yangını: 11 bebek hayatını kaybetti
Senegal'de hastane yangını: 11 bebek hayatını kaybettiSenegal'in batısında bulunan Tivaouane kentindeki bir hastanede çıkan yangında yenidoğan 11 bebek yaşamını yitirdi.
26.05.2022Dünya
Donbas’ta çok şiddetli mücadele
Donbas’ta çok şiddetli mücadeleRusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı devam ederken, çatışmalar son dönemde Donbas bölgesindeki Severodonetsk kasabası çevresinde şiddetleniyor. Rus güçlerinin Donetsk’te bazı kazanımlar elde ettiği ifade ediliyor. Sert bir mücadelenin yalandığı bölgede iki taraftan da çok sayıda kayıp olduğu belirtiliyor. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Donbas’taki mücadelenin ‘Avrupa topraklarında İkinci Dünya Savaşı’ndan beri görülen en büyük savaş olduğu’ ifadelerini kullandı.
25.05.2022Dünya
Bakan Koca, Dünya Sağlık Asamblesi’nde konuştu
Bakan Koca, Dünya Sağlık Asamblesi’nde konuştuSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) en üst karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi (DSA) Genel Kurulu’na katıldı.
24.05.2022Gündem
Bakan Koca DSA'ya hitap etti! 'Önümüzdeki en büyük küresel tehdit, beslenme ve gıda güvenliğidir'
Bakan Koca DSA'ya hitap etti! 'Önümüzdeki en büyük küresel tehdit, beslenme ve gıda güvenliğidir'Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) en üst karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi'nde (DSA) genel kuruluna hitap eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Enerji ve ticaret gibi sağlığın da sorunların çözümünde etkili bir araç olduğunu kabul etmek zorundayız” ifadelerini kullanarak, “Rusya-Ukrayna çatışmasında Türkiye, ilaç ve tıbbi malzeme başta olmak üzere insani yardım gücünü bölgeye yönlendirmiştir” dedi.
23.05.2022Gündem
Rus müsteşar 'Ülkemden hiç bu kadar utanmadım' diyerek istifa etti
Rus müsteşar 'Ülkemden hiç bu kadar utanmadım' diyerek istifa ettiRusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliğinde görevli Müsteşar Boris Bondarev, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarından duyduğu rahatsızlığı “Ülkemden hiç bu kadar utanmadım” sözleri ile anlatarak istifa ettiğini duyurdu.
23.05.2022Dünya
Son dakika haberi: 22 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...
Son dakika haberi: 22 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Güncel vakalar...Son dakika haberine göre; Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Vaka sayısı 905. Uzun süredir beklediğimiz gün geldi." dedi. Öte yandan toplu taşımada maske kullanımıyla ilgili bilgi veren Koca, "Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." ifadelerini kullandı.
22.05.2022Gündem
İstanbul'dan çağrı yapan Ukraynalı kadınlar: Erdoğan Putin'le konuşabilecek tek güç
İstanbul'dan çağrı yapan Ukraynalı kadınlar: Erdoğan Putin'le konuşabilecek tek güçRusya'nın saldırıları altında bulunan Ukrayna'nın Mariupol şehrinde mahsur kalan bazı askerlerin eşleri ve anneleri, ikinci kez destek çağrısında bulundu. Eşi için yardım bekleyen Natalia Zarytska, neden sadece Türkiye'den yardım çağrısı yaptıkları sorulduğunda "Türkiye Cumhurbaşkanı uluslararası çapta önemli bir lider. Putin'le konuşabilecek tek güç olarak nitelendiriyoruz" dedi.
20.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cenevre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.