Cenevre

Cenevre

Son dakika cenevre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cenevre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cenevre haber sayfamızda...

Cenevre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.487 cenevre haberi bulunmuştur.
Uçarken aman dikkat! Türbülansıyla ünlü hava sahaları uçakları sallıyor
Uçarken aman dikkat! Türbülansıyla ünlü hava sahaları uçakları sallıyor Singapur uçağındaki gibi şiddetli türbülansların gerçekleştiği hava sahaları arasında Avrupa’da Viyana, Zürih, Marsilya ve Cenevre başı çekiyor.
23.05.2024 Dünya
Reisi'nin öldüğü Bell 212 helikopterine dair her şey: Soru işaretleri ve ölüm yüzdesi
Reisi'nin öldüğü Bell 212 helikopterine dair her şey: Soru işaretleri ve ölüm yüzdesi 50 yıldır İran semalarında uçan Amerikan yapımı helikopterler cumhurbaşkanının öldüğü kazayla dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti. Henüz kazanın üstündeki gizem aydınlatılabilmiş değil, bir yıl önce Birleşik Arap Emirlikleri'nde kayıtlara geçen vaka ise dikkat çekici.
21.05.2024 Dünya
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu Dünya'nın en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024 Ekonomi
Burak Akçapar BM Daimi Temsilcisi oldu
Burak Akçapar BM Daimi Temsilcisi oldu Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
28.04.2024 Gündem
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor
Bakan Tunç: İsrail devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor Filistin’de yaşanan insanlık suçlarının ele alındığı 5. Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Konferansı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Uluslararası hukukun ve uluslararası sistemin hiçbir kararını uygulamayan İsrail, adeta bir devlet değil bir örgüt gibi hareket ediyor” dedi.
27.04.2024 Gündem
Heykel başı yurda dönüyor
Heykel başı yurda dönüyor Yasa dışı yıllarla yurt dışına kaçırılan bir eser daha Türkiye’ye geri geliyor.
27.04.2024 Kültür Sanat
Gazze’de insani felaket: En az 34 bin 356 ölü
Gazze’de insani felaket: En az 34 bin 356 ölü İsrail’in 203 gündür bombalamayı sürdürdüğü Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı en az 34 bin 356’ya, yaralıların sayısı ise 77 bin 368’e yükseldi.
26.04.2024 Dünya
Gazze’de insani dram: En az 34 bin 305 ölü
Gazze’de insani dram: En az 34 bin 305 ölü İsrail’in 202 gündür bombardımanı sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısı en az 34 bin 305’e, yaralıların sayısı ise 77 bin 293’e yükseldi.
25.04.2024 Dünya
Avrupa’nın 42 büyükşehri arasında.. En pahalı Zürih En ucuz İstanbul
Avrupa’nın 42 büyükşehri arasında.. En pahalı Zürih En ucuz İstanbul İsviçre Zürih, Avrupa’daki 42 büyükşehir arasında en pahalı kent oldu. Yaşam Maliyet Endeksi’ne göre İstanbul 44 puan ile Avrupa’nın en ucuz şehirleri arasında yer aldı.
25.04.2024 Ekonomi
Zehra Güneş'ten Melissa Vargas taktiği! İtalya'ya gitti
Zehra Güneş'ten Melissa Vargas taktiği! İtalya'ya gitti VakıfBank'ta sezonu tamamlayan milli voleybolcu Zehra Güneş sezonun kapanmasının ardından İtalya'ya gitti. Zehra'nın İtalya seyahatinin nedeni belli oldu.
23.04.2024 Voleybol
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'tan UEFA ziyareti!
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'tan UEFA ziyareti! Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’i ziyaret etti, siyah-beyazlı forma hediye etti.
10.04.2024 Beşiktaş
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, İsviçre'de UEFA Başkanı Ceferin ile görüştü
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, İsviçre'de UEFA Başkanı Ceferin ile görüştü Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Cenevre'de UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ile bir araya geldi ve görüşme gerçekleştirdi.
9.04.2024 Beşiktaş
Nikaragua'nın Almanya'ya 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' gerekçesiyle açtığı dava başladı
Nikaragua'nın Almanya'ya 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' gerekçesiyle açtığı dava başladı Nikaragua'nın Almanya aleyhine 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' sebebiyle açtığı dava  Uluslararası Adalet Divanı’nda başladı.
8.04.2024 Dünya
‘Sıfır Atık’ küresel harekete dönüştü
‘Sıfır Atık’ küresel harekete dönüştü Sıfır Atık Günü dolayısıyla BM ve UNESCO gibi kuruluşlarda etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın video mesajı da gösterildi.
30.03.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Sıfır atık ile ekonomiye 185 milyar TL kazandırdık
Bakan Özhaseki: Sıfır atık ile ekonomiye 185 milyar TL kazandırdık Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde 2017 yılında başlatılan ve Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde bir dünya markası hâline gelen “Sıfır Atık Hareketi,” Birleşmiş Milletler tarafından (BM) “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü” ilan edilmesiyle bu yıl da dünyanın dört bir tarafında önemli isimlerin katıldığı kutlama etkinlikleri düzenlendi.
29.03.2024 Ekonomi
BM’deki sıfır atık etkinliğine Türkiye damgası
BM’deki sıfır atık etkinliğine Türkiye damgası New York’taki BM Genel Merkezi’nde düzenlenen “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü” etkinliğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın sıfır atık alanında oynadığı öncü rol ve çabaları damgasını vurdu. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Türkiye ve Emine Erdoğan’a vizyonu ve liderliği için teşekkürlerini iletti.
29.03.2024 Gündem
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti'
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti' New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğindeki 'sıfır atık' projesinin önemine vurgu yapıldı.
27.03.2024 Gündem
2014’den bu yana 63 binden fazla düzensiz göçmen öldü veya kayboldu
2014’den bu yana 63 binden fazla düzensiz göçmen öldü veya kayboldu 2014-2023 arasında öldüğü veya kaybolduğu düşünülen 28 bin 854 düzensiz göçmenin Afrika veya Asya’dan geldiği tahmin ediliyor.
27.03.2024 Dünya
İsviçreli seçmenler emeklilere yılda bir maaş ikramiye verilmesine 'evet' dedi
İsviçreli seçmenler emeklilere yılda bir maaş ikramiye verilmesine 'evet' dedi İsviçre’de seçmenler, emeklilere her yıl bir maaş ikramiye verilmesinin oylandığı referandumda, büyük çoğunlukla ‘evet’ oyu verdi.
4.03.2024 Dünya
Dünyada 1 milyar insan obez
Dünyada 1 milyar insan obez Dünya genelinde 1 milyardan fazla insanın obezite ile yaşadığı açıklandı. Yetişkinlerde obezite 1 kattan fazla arttı, 5-19 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerde de 4’e katlandı.
2.03.2024 Gündem
Scenic Yılın Otomobili
Scenic Yılın Otomobili Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Renault’un yeni Scenic, Yılın Otomobili ödülünü kazandı.
27.02.2024 Otomobil
Antonio Guterres: BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesi ciddi şekilde sarsıldı
Antonio Guterres: BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesi ciddi şekilde sarsıldı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesinin ciddi şekilde sarsıldığını belirterek, "Konsey'in yapısında ve çalışma yöntemlerinde ciddi bir reforma ihtiyaç var” dedi.
26.02.2024 Dünya
Öfke büyük...
Öfke büyük... Rus muhalif Aleksey Navalni’nin tutuklu olduğu hapishanede 47 yaşında ölümü hem Rusya içinde hem de dünyada büyük öfke ve tepkiyle karşılandı. Navalni’nin naaşı ailesine teslim edilmedi, Rus kentlerinde eylemlere sert müdahale gerçekleşti.
18.02.2024 Dünya
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdü
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdü İşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024 Haberler
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü:  'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım'
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü: 'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım' İşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cenevre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.