Cenevre

Cenevre

Son dakika cenevre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cenevre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cenevre haber sayfamızda...

Cenevre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.051 cenevre haberi bulunmuştur.
AB Temsilcisi Borrell'den Türkiye açıklaması!
AB Temsilcisi Borrell'den Türkiye açıklaması!Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, bu hafta düzenlenecek AB Liderler Zirvesi'nde Türkiye-AB ilişkilerinin derinlemesine konuşulmasını beklemediğini söyledi.
21.06.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Artık sempati yeterli değil hareket bekliyoruz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Artık sempati yeterli değil hareket bekliyoruzKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs gerçeklerini ve gelinen aşamadaki pozisyonu anlattığınızda karşı tarafların buna sempati duyması muhakkaktır. Toplantıda (Antalya Diplomasi Forumu) yaptığım konuşmada da söylediğim gibi, artık sempati yeterli değil, hareket bekliyoruz." dedi.
20.06.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Mülteciler Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Mülteciler Günü mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yaşanan mülteci krizinin çözümü, hayata tutunma mücadelesini veren bu onurlu insanlara, sadece insani yardım göndermek değildir. Mültecileri ve sığınmacıları göçe zorlayan sebeplerin ortadan kaldırılması, çatışmaların ve istikrarsızlıkların sonlandırılması ve bu kişilerin evlerine dönmeleri için çaba gösterilmesi şarttır." ifadesini kullandı.
20.06.2021Siyaset
Rusya, istişareler için çağırdığı Washington Büyükelçisi Antonov'u görevinin başına gönderdi
Rusya, istişareler için çağırdığı Washington Büyükelçisi Antonov'u görevinin başına gönderdiRusya, istişareler için geri çağırdığı Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov'u, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden zirvesinde alınan karar gereği görevine geri gönderdi.
20.06.2021Dünya
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamaz
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamazBM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere küresel sistemin üzerine inşa edildiği ana yapıların çözümün değil, sorunun parçası olduğunu belirten Cumhurbaşkan Erdoğan “Yaklaşık 8 milyar insanın kaderi BMGK daimi üyesi 5 ülkenin insafına bırakılamaz” dedi
19.06.2021Siyaset
Biden’ın ‘hediye’ diplomasisi
Biden’ın ‘hediye’ diplomasisiABD Başkanı Joe Biden’ın “vazgeçilmezleri” arasında bulunan, resmi davetlerde bile kullandığı havacı tarzı güneş gözlüğünü, İsviçre’nin Cenevre kentinde bir araya geldiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e hediye ettiği ortaya çıktı.
19.06.2021Dünya
Rusya'dan ABD'ye: Tek taraflı oyun olmayacak
Rusya'dan ABD'ye: Tek taraflı oyun olmayacakRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin-ABD Başkanı Joe Biden zirvesine yönelik ABD yetkililerinin yaptıkları yorumlarda, yalnızca kendi isteklerinden bahsettiğini belirterek "Bu, başkanların görüştüğü yaklaşım değil. Zirveyi bu şekilde yorumlayanların bizi duymasını istiyorum; tek taraflı oyun olmayacak." dedi.
18.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Dosyalar masada kaldı
Dosyalar masada kaldıABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin görüşmeden memnun ayrılsa da çözüm bekleyen birçok sorunun masada kaldığı belirtiliyor.
18.06.2021Dünya
BM Genel Sekreteri , Biden-Putin görüşmesinden memnun
BM Genel Sekreteri , Biden-Putin görüşmesinden memnunBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonia Guterres, Cenevre’de dün ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yapılan zirvede alınan kararlardan memnuniyetini dile getirdi.
17.06.2021Dünya
Rusya Dışişleri: Washington Büyükelçimiz gelecek hafta ABD’ye dönecek
Rusya Dışişleri: Washington Büyükelçimiz gelecek hafta ABD’ye dönecekRusya Dışişleri, martta istişareler için çağrıldığı Moskova’dan o günden beri ayrılmayan Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov’un gelecek hafta asıl görev yeri olan ABD’ye geri döneceğini açıkladı.
17.06.2021Dünya
Son dakika: Putin'den flaş Joe Biden açıklaması!
Son dakika: Putin'den flaş Joe Biden açıklaması!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cenevre’de dün ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdiği ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili olarak, "Medyada sunuluş biçimi ile gerçekte olduğu kişi birbirinden tamamen farklı" değerlendirmesini yaptı.
17.06.2021Dünya
Son dakika haber: Biden-Putin görüşmesi sona erdi! Peş peşe açıklamalar
Son dakika haber: Biden-Putin görüşmesi sona erdi! Peş peşe açıklamalarSon dakika haberlere göre, tüm dünyanın kilitlendiği ABD ve Rusya liderlerinin ilk yüz yüze randevusu alışılmadık görüntülerle başladı, CNN muhabiri salonda kaotik anların yaşandığını bildirdi. Biden ile Putin arasındaki zirve görüşmeleri yaklaşık dört saat sonra sona erdi. Rusya Devlet Başkanı Putin ardından da ABD başkanı Biden kameraların karşısına çıkıp açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
17.06.2021Dünya
Beklenen buluşma!
Beklenen buluşma!ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında uzun zamandır beklenen zirve dün gerçekleşti. Cenevre’deki zirvede liderler iki ülke arasında “Soğuk Savaş’tan beri en kötü durumda” olan ilişkileri masaya yatırdı.
17.06.2021Dünya
Son dakika! Tarihi zirve sonrası Biden'dan flaş açıklama
Son dakika! Tarihi zirve sonrası Biden'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’e insan hakları konusundaki endişelerini dile getirdiğini ve dile getirmeye devam edeceğini söylediğini belirtti.
16.06.2021Dünya
Son dakika: Tarihi Putin-Biden zirvesi sonrası flaş bildiri!
Son dakika: Tarihi Putin-Biden zirvesi sonrası flaş bildiri!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından yayımlanan ortak bildiride, nükleer savaşta kazananın olmayacağı belirtilerek, böyle bir savaşın asla başlatılmamasına yönelik bağlılık teyit edildi.
16.06.2021Dünya
Putin: Biden ile görüşme 'oldukça yapıcı' geçti
Putin: Biden ile görüşme 'oldukça yapıcı' geçtiDünyanın gözü Rusya Devlet Başkanı Putin ve ABD Başkanı Biden'ın yapacağı tarihi görüşmedeydi. Görüşme sonrası açıklama yapan ilk Lider Putin oldu. Rus lider görüşmelerinin "oldukça yapıcı" geçtiğini söyledi. Vladimir Putin, Biden ile görüşmesi sonrası ikili ilişkiler konusundaki beklentilerle ilgili Rus yazar Lev Tolstoy'un sözlerinden örnek vererek, Biden'a mesaj yolladı. İşte detaylar...
16.06.2021Dünya
İlo Nedir, Ne İş Yapar? İlo'nun Görevleri Ve Hedefleri Nelerdir?
İlo Nedir, Ne İş Yapar? İlo'nun Görevleri Ve Hedefleri Nelerdir?Birçok farklı sektörü ilgilendiren en önemli kurumlar içerisinde İLO gelmektedir. Yabancı bir kurum olması ile beraber, dünya çapında global bir görev üstlenmiş durumdadır. Pekiyi İLO nedir, ne iş yapar? İLO'nun görevleri ve hedefleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
16.06.2021Eğitim
Son dakika: Biden - Putin görüşmesi başladı!
Son dakika: Biden - Putin görüşmesi başladı!Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki zirve İsviçre'nin Cenevre kentinde başladı.
16.06.2021Dünya
Tarihi buluşma bekleniyor! Gözler Biden ve Putin'de
Tarihi buluşma bekleniyor! Gözler Biden ve Putin'deABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün İsviçre'nin Cenevre kentinde bir araya geleceği zirve, 1985'ten sonra kentte düzenlenen ikinci ABD-Rusya zirvesi olacak.
16.06.2021Dünya
Dünyanın gözü Cenevre’de
Dünyanın gözü Cenevre’deABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün ilk kez yüz yüze görüşecek. Cenevre’deki tarihi görüşme tüm dünyada merakla bekleniyor
16.06.2021Dünya
Beyaz Saray'dan S-400 açıklaması! Erdoğan ve Biden konuştu
Beyaz Saray'dan S-400 açıklaması! Erdoğan ve Biden konuştuBeyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın dünkü görüşmesinde, S-400 konusunun gündeme geldiğini ancak S-400'ler ile Türkiye'nin Kabil Havalimanı'ndaki mevcudiyeti konusu arasında herhangi bir bağ olmadığını bildirdi.
15.06.2021Dünya
Son dakika... Dünya bu salona kilitlendi! Artık saatler kaldı
Son dakika... Dünya bu salona kilitlendi! Artık saatler kaldıKuş uçurtulmayan şehirde radarlar kuruldu, tarihi buluşma öncesinde nefesler tutuldu. Soğuk Savaş'tan bu yana yaşanan en kötü dönemde bir araya gelecek ABD ve Rusya liderleri, dört veya beş saat görüşecek. Randevunun gerçekleşeceği yerin yakın plan fotoğrafları, dünyada ses getirdi.
15.06.2021Dünya
Son dakika: Kremlin: Putin-Biden zirvesi 4-5 saat sürecek
Son dakika: Kremlin: Putin-Biden zirvesi 4-5 saat sürecekSon dakika haberine göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında yarın Cenevre’de gerçekleştirilecek görüşmenin 4-5 saat süreceğini söyledi.
15.06.2021Dünya
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyor
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile 16 Haziran'da görüşerek “soğuk savaş döneminde bile olmadığı kadar” gerilmiş ikili ilişkilerin yoluna girmesi için ne yapılması gerektiğini müzakere edecek.
15.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

PutinRusyabidenABDJoe Biden

Cenevre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.