Çin Aşısı

Çin Aşısı

Son dakika çin aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çin aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çin aşısı haber sayfamızda...

Çin Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 713 cin asisi haberi bulunmuştur.
Yerli aşı ne zaman çıkacak, gönüllü olmak için nereye başvurulur? Yerli aşı ismi nedir, çalışmaları ne durumda?
Yerli aşı ne zaman çıkacak, gönüllü olmak için nereye başvurulur? Yerli aşı ismi nedir, çalışmaları ne durumda? Koronavirüs aşılamalarının hızlandığı bugünlerde yerli aşı çalışmalarının ne durumda olduğu da gündeme geldi. Geçtiğimiz tarihlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından 'yerli aşıya gönüllü olun' çağrısında bulundu. Vatandaşlar ise yerli aşı ne zaman çıkacak, gönüllü olmak için nereye başvurulur aramasını yapıyor. Peki yerli aşı ismi nedir? İşte Türkiye'nin koronavirüse karşı geliştirdiği aşı hakkında bilinmesi gerekenler...
17.06.2021Gündem
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdi
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdiAvusturya’da bugün yürürlüğe giren yeni seyahat düzenlemesine göre, Türkiye’de de kullanılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Çin Sinovac aşısından iki doz yaptıranlar, ülkeye girişte karantinadan muaf tutulacak.
16.06.2021Dünya
ABD'deki araştırma: Çin aşısı yüzde 72 etkili
ABD'deki araştırma: Çin aşısı yüzde 72 etkiliAmerikan Tabipler Birliği Dergisinde (JAMA) yer alan çalışma, Çin’in Sinopharm aşısının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yüzde 72,8 etkinlik gösterdiğini ortaya koydu.
27.05.2021Dünya
Hülya Avşar: Sinovac yaptırdım, çekik oldum!
Hülya Avşar: Sinovac yaptırdım, çekik oldum!Sanatçı Hülya Avşar, önceki gün Nişantaşı trafiğinde aracının içinde görüntülendi. 57 yaşındaki oyuncu, Çin aşısı Sinovac yaptırdığını açıkladı.
21.05.2021Cadde
‘Aşıyla sağlıkçı ölümleri kesildi’
‘Aşıyla sağlıkçı ölümleri kesildi’DSÖ’nün Sinovac’ın geliştirdiği 2 doz uygulanan aşısının bulaşıyı yüzde 67, ölümleri yüzde 80 engellediğini belirttiği raporuyla ilgili olarak uzmanlar, ‘Aşılama başlamadan önce neredeyse her gün birkaç sağlık çalışanı yaşamını yitiriyordu. Bu ölümler kesildi’ dedi.
7.05.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecine başlandı!
Son dakika: Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecine başlandı!Son dakika haberien göre Avrupa İlaç Ajansı, Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecini başlattı.
4.05.2021Dünya
Aşıya karşı ön yargıları aştılar
Aşıya karşı ön yargıları aştılarAdıyaman’da aşı olmayı reddeden yaklaşık bin kişiden 700’e yakınını aşılamayı başaran aşı ikna timlerini dinledik
25.04.2021Pazar
Daha öldürücü mutasyon olmaz
Daha öldürücü mutasyon olmazAntikor testi moda haline geldi. Bu test rakamsal değer vermeli. Virüsün bundan daha öldürücü bir mutasyona uğramasını beklemiyoruz. Aşı olanlar bile yüzde 70 bağışıklık kazanana kadar maskesini çıkarmayacak.
20.04.2021 Gündem
Biontech aşısı kimin, nerenin? Hangi aşıyı yaptırmalı: Biontech mi Sinovac mı?
Biontech aşısı kimin, nerenin? Hangi aşıyı yaptırmalı: Biontech mi Sinovac mı?Koronavirüste hangi aşı daha etkili? Biontech ve Sinovac aşısı ve yan etkileri hakkında sorgular sürüyor. Koronavirüsle mücadelede Türkiye'de uygulanan Sinovac aşısına alternatif Biontech aşısı getirildi. Vatandaşlara tercih hakkı sunuluyor. Peki, Biontech mi, Sinovac mı yaptırmalı? Hangi aşı daha etkili? Aşı yaptıracak olanlar iki aşı arasındaki farkları araştırıyor? Biontech aşısı kimin aşısı? İşte Biontech aşısı ile ilgili merak edilenler.
19.04.2021Gündem
Çekya'da Dışişleri Bakanı Tomas Petricek görevden alındı
Çekya'da Dışişleri Bakanı Tomas Petricek görevden alındıÇekya'da Rus ve Çin aşısının ülkeye getirilmesine destek vermeyen Dışişleri Bakanı Tomas Petricek, görevden alındığını açıkladı.
12.04.2021Dünya
'Aşı tercihinde kriter yok'
'Aşı tercihinde kriter yok'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Covid-19 aşısı tercihinde önemli kriter olmadığını söyledi. İlhan, "Tamamen vatandaşların isteğine bağlı. Her iki aşı için de en çok görülen yan etkiler; aşı yapılan yerde kızarma, ağrı, sistemik yan etkiler açısından baktığımızda ise en çok alerjik reaksiyon her iki aşı sonrasında görülebiliyor" dedi.
7.04.2021Gündem
Sinovac aşısının bağışıklığı yüzde 99 kuvvetlendirdiği kanıtlandı
Sinovac aşısının bağışıklığı yüzde 99 kuvvetlendirdiği kanıtlandıManisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarının yürüttüğü 'SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı' araştırması sonuçlandı. Araştırmaya göre aşının ikinci dozundan sonra kadınlarda yüzde 99.2, erkeklerde ise yüzde 95.7 oranında etkili antikor yanıtı tespit edildi. Manisa CBÜ Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğrt. Üyesi Şebnem Şenol Akar, "Burada vurgulamamız gereken şey bir doz aşının asla yeterli olmayacağı, muhakkak ikinci dozun olunması gerektiğidir. Koruyuculuğun bu şekilde oluşabileceğini söylememiz çok önemli" dedi.
5.04.2021Haberler
Türkiye'nin en çok kullandığı korona aşısı! Bağışıklığı açıklandı
Türkiye'nin en çok kullandığı korona aşısı! Bağışıklığı açıklandıManisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarının yürüttüğü 'SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı' araştırması sonuçlandı. Araştırmaya göre aşının ikinci dozundan sonra kadınlarda yüzde 99.2, erkeklerde ise yüzde 95.7 oranında etkili antikor yanıtı tespit edildi. Manisa CBÜ Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğrt. Üyesi Şebnem Şenol Akar, "Burada vurgulamamız gereken şey bir doz aşının asla yeterli olmayacağı, muhakkak ikinci dozun olunması gerektiğidir. Koruyuculuğun bu şekilde oluşabileceğini söylememiz çok önemli" dedi.
5.04.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75
Son dakika! Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mutasyonun her geçen gün arttığını açıklayan Bakan Koca, 'Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı' dedi.
30.03.2021Gündem
'Temennimiz yaza huzurlu girmek'
'Temennimiz yaza huzurlu girmek'Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama çalışmalarına ilişkin, “Temenni ederiz ki mayıs, haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin ve yaz mevsimine de çok daha huzurlu bir şekilde girmiş olalım” dedi
27.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması: Temennimiz mayıs, haziran gibi bitsin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması: Temennimiz mayıs, haziran gibi bitsinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. "Aşılama ne zaman tamamlanır?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, 'Bakanımızın bu açıklamasını bizzat kendisinden dinlemiş değilim. Mayıs, haziran gibi bu iş tamamlanması, bitsin yaz mevsimine huzurlu olarak girelim' dedi.
26.03.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması: Temennimiz mayıs, haziran gibi bitsin
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı açıklaması: Temennimiz mayıs, haziran gibi bitsinGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. "Aşılama ne zaman tamamlanır?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, 'Bakanımızın bu açıklamasını bizzat kendisinden dinlemiş değilim. Mayıs, haziran gibi bu iş tamamlanması, bitsin yaz mevsimine huzurlu olarak girelim' dedi.
26.03.2021Siyaset
Sinovac: CoronaVac aşısı çocuklarda etkili
Sinovac: CoronaVac aşısı çocuklarda etkiliÇin, Türkiye'de de uygulanan koronavirüs aşısının 3 ila 17 yaş arasındaki çocuklarda test edildiğini ve güvenli olduğunu açıkladı.
23.03.2021Dünya
AB'nin aşı sertifikasında AB'de onaylı aşılar kabul edilecek
AB'nin aşı sertifikasında AB'de onaylı aşılar kabul edilecekAvrupa Birliği (AB) Komisyonu üyesi Ylva Johansson, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan seyahat tedbirlerinin gevşetilmesinde kullanılacak aşı sertifikasında AB'nin onay verdiği aşıların geçerli olacağını söyledi.
12.03.2021Dünya
DSÖ, Çin aşısına Mart sonuna kadar acil kullanım onayı verecek
DSÖ, Çin aşısına Mart sonuna kadar acil kullanım onayı verecekSözcü Harris, Çin'in ürettiği Sinovac aşısının değerlendirmesinde sona gelindiğini söyledi. DSÖ'ye göre, Oxford Üniversitesi'nin ürettiği AstraZeneca aşısı da mükemmel.
12.03.2021Dünya
Çin aşısının 3. faz sonuçları açıklandı
Çin aşısının 3. faz sonuçları açıklandıSinovac aşısının Türkiye'deki Faz-3 sonuçları açıklandı. Aşı, hastaneye yatışı yüzde 100 önlüyor.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Çin aşısının 3. faz sonuçları açıklandı
Son dakika! Çin aşısının 3. faz sonuçları açıklandıGelen bir son dakika haberine göre; Sinovac aşısının Türkiye'deki Faz-3 sonuçları açıklandı. Aşı, hastaneye yatışı yüzde 100 önlüyor.
3.03.2021Gündem
Irak'ta ilk Kovid-19 aşısı yapıldı
Irak'ta ilk Kovid-19 aşısı yapıldıIrak Sağlık Bakanlığı, Çinli ilaç firması Sinopharm'ın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ülkede uygulanmaya başladığını duyurdu.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98Türkiye’de uygulanan CoronaVac aşısının etkinliğine ilişkin Lancet’te yayınlanan çalışmaya göre, aşı 60 yaş üzeri kişilerde yüzde 98 oranında koruyucu etki gösteriyor.
12.02.2021Gündem
Avusturya Başbakanı Kurz'dan Rus ve Çin aşısı açıklaması
Avusturya Başbakanı Kurz'dan Rus ve Çin aşısı açıklamasıAvusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Rusya’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı Sputnik V ve Çin aşısının Avrupa Birliği'nden (AB) gerekli onayı alması durumunda, ülkesinde üretilmesi için çalışılacağını bildirdi.
7.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

aşıÇin aşısısinovackoronavirüskorona

Çin Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.