Sinovac

Sinovac

Son dakika Sinovac haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sinovac gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sinovac haber sayfamızda...

Sinovac

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 220 sinovac haberi bulunmuştur.
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç var
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç varTürkiye’nin kutuplaşmadan çıkması gerektiğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Anayasa değişikliği için her şeyden önce doğru siyasi iklime, yürürlükte olan anayasaya uyan bir siyasi anlayışa ihtiyaç var” dedi
28.02.2021Siyaset
Ve Çin'de onay verildi! Aşıda bir ilk
Ve Çin'de onay verildi! Aşıda bir ilkÇin tek dozluk kullanıma sahip “Rekombinant” yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını yaygın kullanım için şartlı olarak onayladı.
27.02.2021Dünya
Bedelsiz aşı tartışması
Bedelsiz aşı tartışmasıCHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Türkiye Cumhuriyeti bir aracı firma üzerinden aşıları almıştır ve bu aracı firmaya da devasa boyutta komisyon ödemeye başlamıştır” görüşünü yineleyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı koronavirüs aşısı için Sinovac ile yapılan sözleşmeyi açıklamaya davet etti.
27.02.2021Siyaset
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktı
Karadeniz’i İngiliz mutasyonu yaktıSağlık Bakanı Koca, İngiltere’de tespit edilen mutasyonun Doğu Karadeniz’de Samsun ve Ordu gibi illerde artış gösterdiğini açıkladı. Mayıs sonuna kadar 52.5 milyon kişiyi aşılamak istediklerini belirten Koca, Bilim Kurulu’nun normalleşmeyle ilgili önerilerini Kabine’ye sunacağını söyledi.
26.02.2021Gündem
Son dakika: Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca son noktayı koydu...
Son dakika: Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca son noktayı koydu...Gelen son dakika haberine göre; kritik Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca, "Şu an tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz ama her geçen gün vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Mutasyonun bazı bölgelerde etkisini göstermeye başladığını gözlemliyoruz, özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde" açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye'de Kovid-19'un 1 Brezilya, 49 Güney Afrika mutasyonunun görüldüğünü bildirdi.
25.02.2021Gündem
Bakan Koca'dan 'Bedava aşı' iddialarına belgeli yanıt
Bakan Koca'dan 'Bedava aşı' iddialarına belgeli yanıtSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçdaroğlu'nun aşı ile ilgili iddialarına belgelerle yanıt verdi. Koca, "Aşı savaşının olduğu bir dünyada, üretici firma aşıyı bedava bağışlar mı, bunun akılla izahı var mı?" dedi.
25.02.2021Haberler
Son dakika: 'Bedava aşı' iddialarına belgeli yanıt: Bunun akılla izahı var mı?
Son dakika: 'Bedava aşı' iddialarına belgeli yanıt: Bunun akılla izahı var mı?Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçdaroğlu'nun aşı ile ilgili iddialarına belgelerle yanıt verdi. Koca, "Aşı savaşının olduğu bir dünyada, üretici firma aşıyı bedava bağışlar mı, bunun akılla izahı var mı?" dedi.
25.02.2021Gündem
Çin, geniş kapsamlı kullanım için iki Kovid-19 aşısına daha onay verdi
Çin, geniş kapsamlı kullanım için iki Kovid-19 aşısına daha onay verdiÇin, geniş kapsamlı kullanım için CanSino Biologics ve Sinopharm aşılarına şartlı onay vererek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesindeki aşı tedarikçilerini artırdı.
25.02.2021Dünya
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladı
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladıKolombiya, AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil kullanımına onay verdi.
24.02.2021Dünya
Millet 5 sorunun cevabını bekliyor
Millet 5 sorunun cevabını bekliyorErdoğan’a ‘Gara’ operasyonuna ilişkin yönelttiği 5 soruya yanıt alamadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “5 soruma cevap almış değilim. Bana hakaret edeceğine millet bu sorulara cevabını bekliyor beyefendi. Çık cevap ver. Niye başarısız oldun? Açıkla bunu” dedi...
24.02.2021Siyaset
Brezilya, BioNTech/Pfizer'ın Kovid-19 aşısının yaygın kullanımını onayladı
Brezilya, BioNTech/Pfizer'ın Kovid-19 aşısının yaygın kullanımını onayladıBrezilya Sağlık Düzenleme Kurumu (ANVISA), BioNTech/Pfizer'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının ülkede yaygın kullanımına onay verdi.
23.02.2021Dünya
Orhan Gencebay aşı oldu
Orhan Gencebay aşı olduSevim Emre, 76 yaşındaki hayat arkadaşı Orhan Gencebay'ın koronavirüs aşısı olduğunu açıkladı. Emre, "Orhan Baba aşı oldu.. Herkes şifa bulsun" ifadelerini kullandı.
20.02.2021Cadde
Koronavirüs aşısı olan Nilüfer'i kızdıran yorum!
Koronavirüs aşısı olan Nilüfer'i kızdıran yorum!Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri kişilerin aşılanmasına devam ediliyor. Aşı olanlardan biri de Nilüfer'di. Aşı olduğu anı sosyal medyada paylaşan ünlü şarkıcıya, takipçisinden şaşırtan bir mesaj geldi.
19.02.2021Magazin
65 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? MHRS- e-Nabız koronavirüs aşı randevusu oluşturma ekranı...
65 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? MHRS- e-Nabız koronavirüs aşı randevusu oluşturma ekranı...Koronavirüs aşı randevuları MHRS ve e-Nabız üzerinden oluşturulmaya devam ediyor. 12 Şubat tarihinde alınmaya başlanan 65-69 yaş arası koronavirüs aşı randevularını tamamlayan vatandaşlar hafta başından itibaren aşılanmaya başladı. Henüz koronavirüs aşı randevusu oluşturmayan vatandaşlar ise MHRS ve e-Nabız üzerinden veya ALO 182 hattını arayarak aşı randevusunu oluşturabiliyor.
18.02.2021Gündem
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...Son dakika gelen habere göre DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir, BioNTech-Pfizer aşısı için geçen yılın sonunda bir anlaşma sağlandığını belirterek, "Anlaşma sonunda 4.5 milyon doz teslimatı mart sonuna kadar yapılacak" bilgisini paylaştı.
18.02.2021 Gündem
65 yaş üstü MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu alma ekranı! Kimler koronavirüs aşı randevusu alabilir?
65 yaş üstü MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusu alma ekranı! Kimler koronavirüs aşı randevusu alabilir?Koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. 12 Şubat tarihinden itibaren MHRS ve e-Nabız üzerinden alınan koronavirüs aşı randevularının ardından hafta başında aile hekimliklerinde koronavirüs aşı çalışmaları resmen başlatıldı. Henüz randevusunu alamayan vatandaşlar MHRS ve e-Nabız üzerinden koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır sorusuna yanıt arıyor. İşte 65 yaş üstü koronavirüs aşı randevusu oluşturma ekranı
17.02.2021Gündem
Kovid-19 aşısı olacakların en merak ettiği sorular ve cevapları
Kovid-19 aşısı olacakların en merak ettiği sorular ve cevaplarıAşı sıklığı ve dozu, karantina süreci gerekliliği, aşının yan etkileri ve ilk doz ile ikinci doz aşının aynı olma zorunluluğu Kovid-19 aşısı olacakların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, Kovid-19 aşısı ile ilgili merak edilen konularla ilgili önemli bilgiler paylaştı
16.02.2021Genel Sağlık
Amazon'da görülen koronavirüs mutasyonu üç kat daha bulaşıcı
Amazon'da görülen koronavirüs mutasyonu üç kat daha bulaşıcıBrezilya, yüksek bulaşma oranına rağmen Covid-19 aşılarının yeni koronavirüs türüne karşı etkili olduğunu açıkladı. Can kaybının çeyrek milyona yaklaştığı Güney Amerika ülkesinde vaka sayısı da 10 milyon olmak üzere.
12.02.2021Dünya
Meksika Sinovac'ın acil kullanımına onay verdi
Meksika Sinovac'ın acil kullanımına onay verdiGelen son dakika haberine göre; Meksika, Çinli Sinovac şirketinin geliştirdiği "CoronaVac" isimli yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının ülkede acil kullanımını onayladı.
12.02.2021Dünya
Türkiye'den KKTC'ye aşı desteği
Türkiye'den KKTC'ye aşı desteğiTürkiye, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) Çin'in Sinovac aşısından 40 bin doz daha gönderdi.
11.02.2021Gündem
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklaması
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklamasıSon dakika haberine göre Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Yeni dönemin adı 'yerinde karar dönemi'dir." dedi. Mutasyonlu virüsle ilgili son bilgileri veren Koca 'yeni kısıtlama gelecek mi?' sorusuna yanıt verdi. Öte yandan bugünden itibaren ilk aşılanan grubun ikinci doz aşılamasına başlanıyor.
11.02.2021Gündem
130 milyon doz aşı için sözleşme tamam
130 milyon doz aşı için sözleşme tamamBakan Koca, aşılama çalışmalarına ilişkin “Bu ay Biontech aşısı gelmiş olacak. İlave olarak 50+50 milyon Sinovac’tan talebimiz vardı. 130 milyona yakın aşının sözleşmesinin yapıldığını söyleyebilirim” dedi. Koca, bugünden itibaren 70 yaş üzeri, cumadan itibaren ise 65 yaş üzeri vatandaşların aşı için sisteme tanımlanacağını söyledi.
11.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldum
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldumSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı yaptığı açıklamada, aşılara dair son bilgileri paylaştı. Koca, "Dün ve bu sabah aşı geldi Türkiye'ye, ilk kez benden duyuyorsunuz bunu ilk kez buradan açıklıyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Koca, CoronaVac aşısının 2. dozunu Ankara Şehir Hastanesi'nde yaptırdı.
10.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda yasaklar...
Son dakika haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda yasaklar...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs mücadelesinde vaka sayısının düşmemesi ve mutant virüsle ilgili gelişmeler, yeni planlama ve çalışmaları gündeme getirdi. Vaka sayısındaki artışı önlemek için bölgesel yasakların getirilmesi planlanıyor. Mutant virüsün vaka sayısındaki etkisinin görülmesi için de 4 hafta gerektiği belirtiliyor.
10.02.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda...
Son Dakika Haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs mücadelesinde vaka sayısının düşmemesi ve mutant virüsle ilgili gelişmeler, yeni planlama ve çalışmaları gündeme getirdi. Vaka sayısındaki artışı önlemek için bölgesel yasakların getirilmesi planlanıyor. Mutant virüsün vaka sayısındaki etkisinin görülmesi için de 4 hafta gerektiği belirtiliyor.
10.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıson dakika haberSinovacGazetehaberi

Sinovac ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.