Çinko

Çinko

Son dakika çinko haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çinko gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çinko haber sayfamızda...

Çinko

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.262 çinko haberi bulunmuştur.
Citi nikel fiyat beklentisini düşürdü
Citi nikel fiyat beklentisini düşürdü Citi, 2024 için ortalama nikel fiyat beklentisini 15.625 dolar/tona düşürdü.
27.02.2024 Uzmanpara
Haftada bir ye riski %26 düşür
Haftada bir ye riski %26 düşür Haftada 1 porsiyon bakliyat tüketmek kalın bağırsak ve rektum kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Uzmanlar, anti kanserojen etkiye sahip bakliyatların içerdiği vitaminler nedeniyle tüketimini öneriyor.
24.02.2024 Gündem
Bir damlası saç derisinde mucizeler yaratıyor! Egzama, kepek ve kaşıntıyı geçiriyor
Bir damlası saç derisinde mucizeler yaratıyor! Egzama, kepek ve kaşıntıyı geçiriyor Saç derisinde kepek, kaşıntı ve egzama gibi rahatsız edici problemler hemen hemen birçok insanın yaşadığı saç sağlığı problemleri arasında yer alıyor. Son derece rahatsızlık veren bu problemlerin önlemini ise doğal yöntemlerle almak mümkün. Egzama, kepek ve kaşıntıyı tek damlada bitiriyor.
23.02.2024 Püf Noktası
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar Protein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024 Sağlık
Erzincan'daki facianın şifreleri! 'Birdenbire olmaz, milim milim kayar'
Erzincan'daki facianın şifreleri! 'Birdenbire olmaz, milim milim kayar' Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeninde 9 işçi, kayan istiflenmiş toprağın altında kaldı. Yaklaşık 10 milyon metreküp toprağın yaratacağı çevresel risklere karşı önlemler alındığı ve şu an tehlikeli bir durum olmadığı açıklansa da akıllara takılan bazı sorular var. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit "Fırat Nehri'ne çok yakın bir noktada bu olayın yaşanması tolere edilebilir değil" derken, Maden Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ali Kahriman maden sahasında faciaya sürükleyen ihtimalleri sıraladı.
16.02.2024 Gündem
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı Ara tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024 Sağlık
Fazla vitamin hasta edebilir
Fazla vitamin hasta edebilir Yüksek dozda C vitamini böbrek taşına, sık alınan E vitamini de inmeye neden oluyor. Çok kullanılan A vitamini ise karaciğere hasar veriyor. Tabağınızda protein, tahıl, sebze-meyve ve süt ürünleri varsa bu vitaminlerin takviye olarak alınması önerilmiyor.
12.02.2024 Gündem
Erkek kısırlığı nedir?
Erkek kısırlığı nedir? Çiftler arası yaşanan doğurganlık problemlerinin yaklaşık yüzde 40’ı erkeklerden kaynaklı sorunlardan kaynaklanır. Ancak erkeklerin bunu kabullenip doktora gitmesi kadınlardan daha zor olduğundan tedavi süreci gecikebilir.
20.01.2024 Pazar
Öğrencilere Ata ekmeği ikramı
Öğrencilere Ata ekmeği ikramı Seferihisar’ın atalık buğdayı topan karakılçıktan yapılan Ata ekmeği, Tübitak 4006 projesi arasına girdi.
6.01.2024 Ege
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Sudan, Afrika kıtasının kuzeydoğusunda yer alır. 1.886.000 kilometre kare yüz ölçümüne sahip olan ülke, Afrika'nın en büyük 3. ülkesidir. Ülke, 2011 yılında ''Güney Sudan'' ve ''Kuzey Sudan'' olarak ikiye bölündü. Sudan'ın nüfusu ne kadar, başkenti neresi? Sizler için derledik.
3.01.2024 Dünya
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünyada yaşayan canlı türlerinin 'sına ev sahibi olan Vietnam, biyoçeşitlilik açısından en önemli ülkelerden birisidir. Çeşitliliğin günden güne tahrip edildiği ülke, dünyadaki en kalabalık şehirlerden biridir. Vietnam, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, Türkiye ile arasında saat farkı nedir konularının cevaplarını derledik.
3.01.2024 Gündem
Tacikistan Hakkında Bilgiler; Tacikistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tacikistan Hakkında Bilgiler; Tacikistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Tacikistan, Orta Asya'da yer alan bağımsız Türk devletlerinden biridir. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. 1992 yılında Birleşmiş Milletlere üye oldu. Türkiye, Tacikistan'ı resmi olarak tanıyan ilk ülkedir. Tacikistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Ülke hakkında bilgileri sizler için derledik.
2.01.2024 Dünya
Keşfedilmemiş İsimler 2024: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Değişik, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları
Keşfedilmemiş İsimler 2024: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Değişik, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.01.2024 Bebek
2023 yılında neler oldu?
2023 yılında neler oldu? Her geçen yıl teknolojinin ve tıbbın gelişimi ile birlikte anne-baba olmanın önündeki engeller azalıyor. Sağlıklı bebeklerin dünyaya gelme oranı artıyor. İşte bilimsel çalışmalar ve yenilikler...
30.12.2023 Pazar
Daha önce kimse fark etmemişti! Haşlanmış yumurtanın gri-yeşil renge dönmesinin nedeni buymuş
Daha önce kimse fark etmemişti! Haşlanmış yumurtanın gri-yeşil renge dönmesinin nedeni buymuş Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen haşlanmış yumurta sarısının gri-yeşil renk aldığına pek çok insan dikkat etmemiştir. Ancak bu renge dönmesinin bir nedeni varmış ve bu şekilde tüketildiğinde faydasını almamaya neden oluyormuş.
26.12.2023 Püf Noktası
Vitamin ve mineral deposu! Pek çok besinden 3 kat daha fazla antioksidan içeriyor
Vitamin ve mineral deposu! Pek çok besinden 3 kat daha fazla antioksidan içeriyor Kışın gözde meyvesi nar en faydalı meyveler arasında yer alıyor. Narda; lif, B6, B1, B2, B3, B5, C, E, K vitaminiyle birlikte kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum, çinko bulunuyor. Nara bu anlamda vitamin ve mineral deposu denilebilir. Pek çok besinden üç kat daha fazla antioksidan içeriyor. Antioksidanlar, vücut hücrelerini serbest radikallerin verdiği hasardan koruyor. “Zengin antioksidan içeriği bulunan nar, diyetlerde de rahatlıkla tüketilebilir” diyen Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. N. Sinem Türkmen, narın faydalarını açıkladı.
11.12.2023 Genel Sağlık
Sivilce ve yara izini yok ediyor! Üzerine sürünce etkisini göreceksiniz
Sivilce ve yara izini yok ediyor! Üzerine sürünce etkisini göreceksiniz Sivilce ve yara izini geçirmek için her türlü yöntemi deneseniz de geçmesiyse bu önerimize kulak verin. En pahalı kremleri ve ilaçları geçen bu besin sivilce ve yara izini yok ediyor. Üzerine sürünce etkisini göreceksiniz.
11.12.2023 Cilt Bakımı
Samsun’a 3 bin 600 metrekarelik Ar-Ge merkezi
Samsun’a 3 bin 600 metrekarelik Ar-Ge merkezi 2018’den beri faaliyet gösteren Eti Bakır Ar-Ge Merkezi 3 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip yeni yerine taşındı.
11.12.2023 Milliyet Enerji
Yumurta böyleyse hemen çöpe atın! Kırdığınız yumurta zehirli olabilir
Yumurta böyleyse hemen çöpe atın! Kırdığınız yumurta zehirli olabilir Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen yumurtayı kırdığınızda eğer böyle gözüküyorsa derhal çöpe atın. Çünkü yumurta zehirli olabilir. Faydalı olsun derken zehirlemesin.
7.12.2023 Püf Noktası
Zeytinyağına alternatif yağ! Saçları halat gibi uzatıyor ve besliyor
Zeytinyağına alternatif yağ! Saçları halat gibi uzatıyor ve besliyor Saç bakımı denince akla gelen yağlardan birisi de zeytinyağı. Ancak ‘Zeytinyağı saçıma iyi gelmedi’ diyorsanız alternatif olarak saçlarınıza uygulayabileceğiniz yağlar var. Hem saçı besliyor hem de halat gibi uzatıyor.
29.11.2023 Saç Bakımı
Hamileliğe Akdeniz usulü hazırlanın
Hamileliğe Akdeniz usulü hazırlanın Doğal gebelik elde etmek için çiftlerin beslenmelerine dikkat etmeleri önemli. Öyleyse hamilelik öncesi ve sonrasında anne ve baba adayları nasıl beslenmeli konuşalım…
25.11.2023 Pazar
Bakır 2 ayın zirvesinden döndü
Bakır 2 ayın zirvesinden döndü Londra bakırın fiyatı, güçlenen ABD doları ve yenilenen ekonomik riskler nedeniyle 2 ayın en yüksek seviyesinden geriledi.
22.11.2023 Uzmanpara
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesinde
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesinde Bakır fiyatları bu sabah Peru ve Panama'daki arz endişeleri nedeniyle son iki ayın en yüksek seviyesine çıktı. Zayıflayan ABD doları da yukarı harekete destek verdi.
21.11.2023 Uzmanpara
Citi, çinko fiyat tahminini yükseltti
Citi, çinko fiyat tahminini yükseltti Citi Research, 0-3 aylık çinko fiyatı tahminini 2.300 dolar/tondan 2.500 dolar/tona yükseltti.
21.11.2023 Uzmanpara
Çin'in bakır üretimi yükseldi
Çin'in bakır üretimi yükseldi Çin'in rafine bakır üretimi ekim ayında yüzde 13,3 artış gösterdi.
17.11.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Çinko ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.