Cisco

Cisco

Son dakika cisco haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cisco gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cisco haber sayfamızda...

Cisco

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 354 cisco haberi bulunmuştur.
Hedef, 100 milyar $!
Hedef, 100 milyar $!Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) online olarak düzenlediği toplantıyla, Amerikan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATCCI) ile ABD’de iş kurma ve büyütme konusunda yardımcı olmak üzere faaliyette bulunan Global Trade&Communication, ABD’ye dışsatım yapmak isteyen genç iş insanlarına tanıtıldı
9.06.2021Ege
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyorABD'li şirketlerin yöneticileri, Türkiye ile daha derin ve dinamik bir ilişki tesis etmeye ve iş birliklerini geliştirmeye odaklandıklarını belirtti.
31.05.2021Uzmanpara
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çevrim içi toplantı gerçekleştiren ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ekonomisine duydukları güvene işaret ederek, yeni yatırım hazırlıkları içinde olduklarını vurguladı.
31.05.2021Ekonomi
ABD’li CEO’lara yatırım daveti
ABD’li CEO’lara yatırım davetiErdoğan, ABD’li CEO’larla yaptığı toplantıda “Sayın Biden ile NATO zirvesinde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum. Hem ticarette hem yatırımlarda gereken adımları atmakta kararlıyız” dedi
27.05.2021Ekonomi
Ford çip kıtlığı nedeniyle Köln'deki üretimi durdurdu
Ford çip kıtlığı nedeniyle Köln'deki üretimi durdurduABD merkezli otomotiv üreticisi Ford, küresel düzeyde devam eden yarı iletken darlığı nedeniyle Almanya Köln'deki fabrikasında üretimi durdurdu.
3.05.2021Ekonomi
Elon Musk: Yaşanan çip kıtlığı büyük sorun
Elon Musk: Yaşanan çip kıtlığı büyük sorunABD merkezli elektrikli araç üreticilerinden Tesla'nın CEO'su Elon Musk, küresel düzeyde yaşanmakta olan yarı iletken kıtlığının büyük sorun olduğunu vurguladı.
27.04.2021Ekonomi
Musk'tan çip krizi açıklaması
Musk'tan çip krizi açıklamasıABD merkezli elektrikli araç üreticilerinden Tesla'nın CEO'su Elon Musk, küresel düzeyde yaşanmakta olan yarı iletken kıtlığının büyük sorun olduğunu vurguladı.
27.04.2021Uzmanpara
Cisco Nedir, Neden Önemlidir? Cisco Ne İşe Yarar?
Cisco Nedir, Neden Önemlidir? Cisco Ne İşe Yarar?Son dönemlerde merak edilen konulardan biri olarak Cisco ön plana çıkıyor. Özellikle internet ve bilgisayar olduğu vakit, çok fazla karşılaşılan bir yapıdır. Peki Cisco nedir, neden önemlidir? Cisco ne işe yarar? İşte bu konuda merak edilenler.
28.03.2021Teknoloji
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladı
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladıKadın odaklı kariyer zirvesi TurkishWIN, 1-5 Mart’ta çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik, iş dünyasından birçok önemli ismi, iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversiteli genç kadınları, kadın yeteneklere yatırım yapan şirketleri ve iş hayatında kız kardeşlik için “ben de varım” diyen çalışan kadınları buluşturacak.
24.02.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,33 azalışla 31.283,36 puandan işlem gördü.
9.02.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,33 azalışla 31.283,36 puandan işlem gördü.
9.02.2021Ekonomi
Hayalleri kodluyorlar
Hayalleri kodluyorlarDünyada kodlamayı keyifli bir şekilde öğretmek amacıyla kurulan code.org, ABD’den sonra en çok kullanıcıya sahip olması nedeniyle Türkiye hakkında bir makale yayınladı. Makalede, code.org’un Türkiye’deki uluslararası partneri Robincode ve 13 yaşındaki Can Torungil’e de yer verildi.
23.12.2020Eğitim
YÖK’ün dijital eğitimine 30 üniversite daha katılacak
YÖK’ün dijital eğitimine 30 üniversite daha katılacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) ile CISCO arasında yapılan dijital eğitim iş birliği kapsamında ilk 2 fazda eğitim alan akademisyenler için sertifika töreni düzenlendi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "3’üncü fazda Anadolu’dan seçilen 30 üniversiteden 90’a yakın akademisyene CISCO-ODTÜ işbirliğiyle hazırlanan eğitim verilecek" dedi.
18.12.2020Gündem
Bilgisayar Teknolojisi Ve Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Bilgisayar Teknolojisi Ve Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve donanımları ile iş ve İşlemleri yapabilmek için gerekli olan tüm kamu kurumlarında ve özel firmalarda çalışabilecek deneyimli elemanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi aklında bu bölümü tercih etmek isteyen tüm öğrencilerin soruları için gerekli cevapları derledik.
12.11.2020Kariyer
Akredite sertifikalar, okulda kredilendirilebilecek
Akredite sertifikalar, okulda kredilendirilebilecekMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Başöğretmen Salonu’ndaki, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile CISCO Network Akademi iş birliğinde düzenlenen, “Akıllı Teknolojiler ve Yazılım Geliştirme Mesleki Gelişim Programı Sertifika Töreni”ne katıldı.
28.08.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Salgın döneminde öğretmenlerimizin dijital becerileri arttı
Bakan Selçuk: Salgın döneminde öğretmenlerimizin dijital becerileri arttıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını döneminin bazı kazanımlar da sağladığını belirterek, "Çünkü salgın sürecinde öğretmenlerimizin dijital becerilerinde inanılmaz artış oldu ve yüz binlerce saat eğitimler alındı. Sürdürülebilir eğitim yaklaşımının hayata geçmesi söz konusu oldu" dedi.
27.08.2020Siyaset
İş ve müziği bir arada isteyenler için kulaklık devrimi!
İş ve müziği bir arada isteyenler için kulaklık devrimi!Logitech açık ofis ortamında çalışanlar için iş performansına odaklanan ilk taşınabilir kulaklığı Logitech Zone Wireless ve Logitech Zone Wireless Plus’ı tanıttı.
1.06.2020Teknoloji
Intel vPro platformu yüksek performans isteyenlere cevap verecek!
Intel vPro platformu yüksek performans isteyenlere cevap verecek!Intel, her geçen gün daha da yaygınlaşan uzaktan iş gücü ve modern çalışma biçimleri için tasarlanan yeni 10. Nesil Intel Core vPro işlemcilerini tanıttı. Yeni mobil ve masaüstü PC işlemcileri talepkar, çoklu iş yükleri için daha fazla verimlilik ve daha yüksek performans sunuyor; çalışanların birbiriyle bağlantıda kalmasına, verimliliklerini sürdürmelerine, güvenliklerinin sağlanmasına ve minimum sayıda kesintiyle çalışmalarına yardımcı oluyor.
14.05.2020Teknoloji
MEB'den 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı
MEB'den 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), dijital girişimcilik, bilgi işlemsel düşünme becerileri, proje danışmanlığı, İngilizce öğretimi, müze ve afet eğitimleri ile yapay zekadan dijital güvenliğe bilişim alanında hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programları, yaklaşık 500 bin öğretmenin başvurusuna açıldı.
14.05.2020Eğitim
Videokonferansta güvenliğe dikkat!
Videokonferansta güvenliğe dikkat!Koronavirüs salgınında üst düzey kamu kurumlarının da kullandığı videokonferans uygulamaları konusunda uyarı geldi. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), videokonferans yazılımlarında güvenlik güncellemelerine dikkat edilmesi gerektiğini bildirerek, özellikle bazı uygulamalarda kredi kartı, telefon ve kimlik numarası bilgilerinin paylaşılmaması gerektiği uyarısında bulundu.
28.04.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi! 'Lise öğrencilerimiz için...'
Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi! 'Lise öğrencilerimiz için...'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var; bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceksiniz. Başvurular online, eğitim uzaktan, sertifikalar bizden. Derinleşmek, kendine yatırım yapmak sizden" dedi.
14.04.2020Siyaset
Bakan 'iyi bir haberim var' deyip duyurdu! Uluslararası sertifika alabilecekler
Bakan 'iyi bir haberim var' deyip duyurdu! Uluslararası sertifika alabileceklerMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var; bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceksiniz. Başvurular online, eğitim uzaktan, sertifikalar bizden. Derinleşmek, kendine yatırım yapmak sizden"dedi.
14.04.2020Gündem
Video konferans ve sanalda patlama
Video konferans ve sanalda patlamaKoronavirüs salgını tehdidine karşı uzaktan çalışma ve eğitim gündeme gelirken, video konferans sistemleri ve toplu iletişim sağlayan online uygulama ve programların kullanımı arttı.
16.03.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABDNew York borsasıMilli Eğitim Bakanıziya selçukşirket

Cisco ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.