Covid

Covid

Son dakika covid haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan covid gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan covid haber sayfamızda...

Covid

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.408 covid haberi bulunmuştur.
İtalya'da 'dijital göçebeler için çalışma vizesi' yürürlükte: Bu vize için kimler başvurabilir?
İtalya'da 'dijital göçebeler için çalışma vizesi' yürürlükte: Bu vize için kimler başvurabilir? İtalya'da dijital göçebeler için çalışma vizesine başvurmak isteyenlerin yılda en az 28 bin euro kazanması gerekiyor.
12.04.2024 Dünya
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir'
Japonya Başbakanı Kishida ABD Kongresi’nde! 'Bugünün Ukrayna'sı yarının Doğu Asya'sı olabilir' ABD Kongresi’ne hitaben yaptığı konuşmada Çin tehdidine dikkat çeken Kishida, “Çin'in mevcut tutumu ve askeri eylemleri, yalnızca Japonya'nın barış ve güvenliğine değil, aynı zamanda uluslararası toplumun barış ve istikrarına yönelik eşi benzeri görülmemiş ve en büyük stratejik meydan okumayı teşkil etmektedir” dedi.
12.04.2024 Dünya
Silahı görünce kılıç çekti! Akılalmaz görüntüler, polis çapraz ateşe aldı
Silahı görünce kılıç çekti! Akılalmaz görüntüler, polis çapraz ateşe aldı ABD'nin Arizona eyaletinde polise katana kılıcıyla koşan şahsın görüntüleri dünyada infial yarattı.
2.04.2024 Haberler
Silahı görünce kılıç çekti! Akılalmaz görüntüler, polis çapraz ateşe aldı
Silahı görünce kılıç çekti! Akılalmaz görüntüler, polis çapraz ateşe aldı ABD'nin Arizona eyaletinde polise katana kılıcıyla koşan şahsın görüntüleri dünyada infial yarattı.
2.04.2024 Dünya
Avustralya'da iş ilanlarında düşüş sürüyor
Avustralya'da iş ilanlarında düşüş sürüyor Avustralya'da iş ilanları sayısı üst üste ikinci ayında da düşüş gösterdi.
2.04.2024 Uzmanpara
'Maymunlar Cehennemi': Şehri istila etmişlerdi, toplatılıyorlar
'Maymunlar Cehennemi': Şehri istila etmişlerdi, toplatılıyorlar Son yıllarda sayısı hızla artan ve şehri adeta istila eden maymunlar için toplama çalışması başlatıldı.
27.03.2024 Dünya
Bakan Ersoy: 'Türkiye turizm ana planımızı güncelledik'
Bakan Ersoy: 'Türkiye turizm ana planımızı güncelledik' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Van'da yapılan 'Turizm Master Planı' lansman toplantısına katıldı. Bakan Ersoy, "13 Mart'ta Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile ilk master plan lansmanımızı yaptık. Van'ın da Samsun'la birlikte bu alanda öncülük ettiğini görmekten büyük bir memnuniyet duydum. İl Turizm Master Planları yoğun bir sürecin sonunda şekilleniyor. Sonuç vermesi için titizlikle yürütülmesi gereken bir çalışma bu" dedi.
27.03.2024 Ekonomi
Hayatımız çeyrek asırdır çok daha temiz, çok daha hijyenik… İşte değişimin hikayesi!
Hayatımız çeyrek asırdır çok daha temiz, çok daha hijyenik… İşte değişimin hikayesi! Türkiye pazarına ilk yoğun kıvamlı çamaşır suyunu 1999 yılında getiren Domestos, 2024 yılı itibarıyla 25. yılını geride bırakarak hanelerin hijyen ihtiyacına cevap vermeye devam ediyor. Bugün ülkemizde her 10 evden 7’sinde tercih edilen marka, çeşitli tüketici araştırmalarında da kendi kategorisinde öne çıkmayı başarıyor.
26.03.2024 Advertorial
Fed faizi sabit tuttu
Fed faizi sabit tuttu ABD Merkez Bankası (Fed) faiz oranlarını sabit tuttu. 2024 sonuna kadar 3 faiz indirimi sinyali vermeye devam etti.
21.03.2024 Uzmanpara
Çin'de 'gebelik kışı': Hastaneler azalan talep nedeniyle kadın doğum bölümlerini kapatıyor
Çin'de 'gebelik kışı': Hastaneler azalan talep nedeniyle kadın doğum bölümlerini kapatıyor Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan elde edilen en son veriler, 2020'de 807 olan doğum hastanesi sayısının 2021'de 793'e düştüğünü gösterdi.
21.03.2024 Dünya
Avustralya'da iş ilanları sayısında düşüş sürüyor
Avustralya'da iş ilanları sayısında düşüş sürüyor Avustralya'da iş ilanları sayısı son altı ayın beşinde düşerek Covid-19 salgınının ardından rekor büyüme döneminin sona erdiğine işaret etti. Buna rağmen iş gücü piyasasında 2019'un aylık ortalamasıyla karşılaştırıldığında yaklaşık yüzde 50 oranında daha fazla ilan sayısı kaydediliyor.
20.03.2024 Uzmanpara
Kovid aşısı olan 20 milyon incelendi, aşılar temiz çıktı: Hasta eden izolasyon
Kovid aşısı olan 20 milyon incelendi, aşılar temiz çıktı: Hasta eden izolasyon 20 milyon kişi incelendi ve Kovid-19 aşılarının kalp hastalığı ile pıhtılaşmaya yol açmadığı ortaya kondu. Uzmanlara göre, pandemi ve sonrasında doktora gitme sıklığındaki düşüş, izolasyon şartları kalp hastalıkları ve ani ölüm tablosunu olumsuz etkiledi.
16.03.2024 Dünya
Rusya'da başkanlık seçimleri: Putin neden seçime gitme zahmetine katlanıyor?
Rusya'da başkanlık seçimleri: Putin neden seçime gitme zahmetine katlanıyor? Rusya'da 15- 17 Mart'ta üç günlük bir seçim sürecine girilecek. Bir çok kişi Vladimir Putin'in zaferini ilan edip, beşinci kez Rusya lideri olacağına inanıyor. Peki Kremlin neden seçim yapma zahmetine katlanıyor ve oylama Putin'in Rus halkı nezdindeki popülerliği hakkında fikir verecek mi?
15.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alt yapısında Türkiye'nin eline su dökecek ülke yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alt yapısında Türkiye'nin eline su dökecek ülke yok Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı İftar Programı'nda yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar toplamda 36 bin 300 yataklı 24 şehir hastanemizi hizmete açtık" ifadelerini kullandı ve yeni şehir hastaneleri için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Erdoğan, "Sağlık alt yapısında dünyada Türkiye'nin eline su dökecek ülke olmadığını herkes kabul ediyor. " sözlerine yer verdi.
14.03.2024 Gündem
“Turizm gelirimiz yüzde 17 artışla 54,3 milyar TL oldu”
“Turizm gelirimiz yüzde 17 artışla 54,3 milyar TL oldu” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “2023’ü yine rekorlarla kapattık. Ziyaretçi sayımız 56,7 milyon kişi oldu, yüzde 10’luk artış yakaladık. Turizm gelirimiz 54,3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yüzde 17 artış sağlamış olduk. Kişi başı gecelik harcamayı ise 99 dolara yükselttik” dedi.
13.03.2024 Ekonomi
Manguel’den  salgın söyleşileri
Manguel’den salgın söyleşileri Alberto Manguel, Covid-19 pandemisinin ilk döneminde İsviçreli gazeteci Sieglinde Geisel’e verdiği söyleşide hayatında ve okurluğunda rol oynayan her şeyi içtenlikle anlatıyor.
12.03.2024 Kültür Sanat
Yaşayan Nostradamus'tan savaş kehaneti! Konumu ve katılacak ülkeleri söyledi: Ölülerle iletişime geçecekler
Yaşayan Nostradamus'tan savaş kehaneti! Konumu ve katılacak ülkeleri söyledi: Ölülerle iletişime geçecekler Yaşayan Nostradamus lakaplı Brezilyalı kahin Athos Salomé 2024 yılı içinde küresel bir savaş çıkacağını belirterek ilginç açıklamalara imza attı.
8.03.2024 Dünya
Almanya'da bir kişi 217 kez Covid aşısı oldu
Almanya'da bir kişi 217 kez Covid aşısı oldu Almanya’da 62 yaşındaki bir erkeğin, doktorların aksi yöndeki tavsiyelerine karşın 217 kez Covid aşısı olduğu belirtildi.
6.03.2024 Dünya
'Süper Salı'nın kazananları Biden ve Trump oldu
'Süper Salı'nın kazananları Biden ve Trump oldu ABD Başkanı Joe Biden ve bir önceki başkan Donald Trump, Süper Salı olarak isimlendirilen ve ülkede 15 eyalette birden yapılan ön seçimlerle Kasım ayında yeniden başkanlık yarışında karşı karşıya gelmeyi garantilediler.
6.03.2024 Dünya
Erdoğan 'enflasyon sorununu çözeceğiz' dedi ve açıkladı: Milli gelir 1 trilyon doları geçti
Erdoğan 'enflasyon sorununu çözeceğiz' dedi ve açıkladı: Milli gelir 1 trilyon doları geçti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te bir otelde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda konuştu. Enflasyon sorununun çözüleceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Piyasa gerçeklerinden kopuk bir şekilde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir" dedi.
3.03.2024 Gündem
Türkiye’de nüfus artışı neredeyse durdu! Nüfus artışı ve doğurganlık hızında Avrupa’da durum ne?
Türkiye’de nüfus artışı neredeyse durdu! Nüfus artışı ve doğurganlık hızında Avrupa’da durum ne? 2023 sonu itibarıyla Türkiye’de ikamet eden kişi sayısı bir önceki yıla göre sadece 92 bin 824 kişi artarak 85 milyon 372 bin kişi oldu.
2.03.2024 Dünya
‘Dünya çapında 1 milyardan fazla insan obez’: Son araştırma sağlıklı beslenme konusunda bize ne söylüyor?
‘Dünya çapında 1 milyardan fazla insan obez’: Son araştırma sağlıklı beslenme konusunda bize ne söylüyor? Bir araştırma, dünya çapında bir milyardan fazla insanın obez olduğunu öne sürdü.
1.03.2024 Dünya
Fırınlarda 'pazar tatili' dönemi! Murat Kurum, 'Planımız hazır' diyerek açıkladı
Fırınlarda 'pazar tatili' dönemi! Murat Kurum, 'Planımız hazır' diyerek açıkladı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da fırıncılar ile bir araya geldi. Konuşmasında hem fırıncıların hem de vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların çözümü için projelerinin hazır olduğunu belirten Kurum, ekmek fiyatlarında standardı sağlayacaklarının ve ruhsatsız çalışan fırınlar için harekete geçeceklerinin altını çizdi.Kurum, çalışanların yeterince dinlenebilmesi için ‘Pazar Tatili’ uygulamasına geçileceğini dile getirdi.
29.02.2024 Haberler
Fırınlarda 'pazar tatili' dönemi! Murat Kurum, 'Planımız hazır' diyerek açıkladı
Fırınlarda 'pazar tatili' dönemi! Murat Kurum, 'Planımız hazır' diyerek açıkladı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da fırıncılar ile bir araya geldi. Konuşmasında hem fırıncıların hem de vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların çözümü için projelerinin hazır olduğunu belirten Kurum, ekmek fiyatlarında standardı sağlayacaklarının ve ruhsatsız çalışan fırınlar için harekete geçeceklerinin altını çizdi.Kurum, çalışanların yeterince dinlenebilmesi için ‘Pazar Tatili’ uygulamasına geçileceğini dile getirdi.
29.02.2024 Gündem
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Basmane semtinde yer alan ve 'Basmane çukur'u olarak bilinen alanla ilgili formülleri olduğunu söyledi.
28.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Covid ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.