Çözüm Süreci

Çözüm Süreci

Son dakika çözüm süreci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çözüm süreci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çözüm süreci haber sayfamızda...

Çözüm Süreci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.562 çözüm süreci haberi bulunmuştur.
'Belediyeleri, arka odada oturan PKK'nın görevlendirdiği komiserler yönetirse devlet müsaade etmez'
'Belediyeleri, arka odada oturan PKK'nın görevlendirdiği komiserler yönetirse devlet müsaade etmez' Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, DEM Partisi’nden seçilen belediyelere kayyum atanabilme olasılığına ilişkin açıklamalarda bulundu.
7.05.2024 Gündem
Moskova'da terör saldırısı! Kurtulmuş: Başka bir senaryonun parçası
Moskova'da terör saldırısı! Kurtulmuş: Başka bir senaryonun parçası Moskova’daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Kurtulmuş, " Burada da bazı ülkeler ‘vekil ülkeler’ olarak kullanılıyor, başka bir senaryonun parçası haline dönüştürülmeye çalışılıyor." dedi.
26.03.2024 Gündem
Baharın müjdecisi coşkuyla karşılandı
Baharın müjdecisi coşkuyla karşılandı Baharın gelişi, eski çağlardan beri, doğanın yeniden uyanışının, bolluğun, bereketin simgesi olarak kutlamalarla karşılanıyor.
22.03.2024 Gündem
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir
Mustafa Destici: Yeni bir çözüm sürecini kimse aklından geçirmemelidir Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Teröre ve teröristlere müsamaha, terörle ve teröristle müzakere olmaz. Bunu geçmişte gördük. Adına 'çözüm süreci' denilen süreci hep birlikte yaşadık ve sonunda ne oldu? Maalesef Türkiye'ye ve Türk milletine ağır bir faturası oldu. Yeni bir çözüm sürecini yani çözülme sürecini kimse aklından geçirmemelidir" dedi.
11.02.2024 Gündem
Semra Güzel'in tahliye talebi reddedildi
Semra Güzel'in tahliye talebi reddedildi Eski Diyarbakır Milletvekili HDP'li Semra Güzel'in, 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi.
11.12.2023 Gündem
'İsrail'de nükleer silah, Filistin'de sapan taşı var'
'İsrail'de nükleer silah, Filistin'de sapan taşı var' TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, "Bu, bir katliam. İsrail katliamı. Gazze katliamı. İsrail soykırımı, Gazze soykırımı. Bu bir alçaklık, namussuzluk. Bu, insan dışı bir şey. Burada savaş yok. Savaş 2 ordu arasında olur. En son ortaya nükleer silah da çıktı. Karşıda ne var? Sapan taşı var" dedi.
3.12.2023 Gündem
Bakan Fidan, Gazze'deki Türk vatandaşı sayısını açıkladı
Bakan Fidan, Gazze'deki Türk vatandaşı sayısını açıkladı Mısır'da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail - Filistin çatışmalarına ilişkin çözüm önerilerini açıkladı. Bakan Fidan, Gazze'deki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili son duruma ilişkin bilgileri de verdi.
14.10.2023 Gündem
Teknokrat ağırlıklı Kabine! 5 Bakanla ilgili çarpıcı detay
Teknokrat ağırlıklı Kabine! 5 Bakanla ilgili çarpıcı detay Yeni dönemde iç ve dış siyasetle ekonomi politikalarında önemli değişikliklere gidilebileceğinin sinyalleri geliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ın DPT kökenli bir isim olması, hükümetin yeni dönem önceliklerine ilişkin güçlü bir mesaj. 2009’da Maliye Bakanı olarak girdiği Kabine’de 2018’e kadar ekonominin dümeninde olan Şimşek’in 5 yıllık aranın ardından yeniden Hazine’nin başına getirilmesi de ekonomi politikalarında paradigma değişikliğine gidilebileceğinin sinyali...
6.06.2023 Gündem
Hakan Fidan dünya medyasında: 'Görünmez el' sahneye çıkıyor
Hakan Fidan dünya medyasında: 'Görünmez el' sahneye çıkıyor 'Türkiye'nin istihbarat şefi bir numaralı diplomat oldu' başlığıyla bir analiz yayımlayan ünlü Forbes dergisi, "Herkes, Hakan Fidan'ın zekasını ve stratejik hünerlerini tanıyor" deyip ekledi: "Fidan şimdi adını gazetelere yazdıracak, harekete geçirdiği olağanüstü süreçleri onaylayacak, istihbarat toplama ve politika belirleme arasındaki boşlukta köprü kuracak."
5.06.2023 Dünya
Millet İttifakı bir arada kalabilecek mi? İYİ Parti'li Paçacı'dan flaş açıklama
Millet İttifakı bir arada kalabilecek mi? İYİ Parti'li Paçacı'dan flaş açıklama Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 28. yasama dönemi bugün başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yöneteceği ilk oturumda yemin töreni öncesi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CNN Türk canlı yayınında 'Millet İttifakı bir arada kalabilecek mi?' sorusuna yanıt verdi.
2.06.2023 Gündem
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! "Seçim" fırsatçılığı!
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! "Seçim" fırsatçılığı! Konut satışları son dönemde geriledi. Evini satmak isteyen mülk sahipleri de seçim öncesi yeni bir yöntem buldu. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı ev alacak vatandaşı uyarıyor.
27.05.2023 Ekonomi
Bakan Akar'dan göçmenlerle ilgili sınır güvenliği açıklaması
Bakan Akar'dan göçmenlerle ilgili sınır güvenliği açıklaması Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Akar göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına yanıt verdi.
23.05.2023 Haberler
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıt! Tek tek anlattı
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıt! Tek tek anlattı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Akar göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına yanıt verdi.
23.05.2023 Gündem
MHP'li Yönter'den CNN Türk'te Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili açıklama
MHP'li Yönter'den CNN Türk'te Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili açıklama CNN Türk yayınına katılan MHP'li Yönter, Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
12.05.2023 Haberler
MHP'li Yönter'den CNN Türk'te Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili açıklama
MHP'li Yönter'den CNN Türk'te Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili açıklama CNN Türk yayınına katılan MHP'li Yönter, Sinan Ateş cinayeti iddialarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
12.05.2023 Gündem
Akşener: 100 bin öğretmen ataması yapacağız
Akşener: 100 bin öğretmen ataması yapacağız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Devlet memuru maaşı, işçi maaşı, asgari ücret, emekli, dul, yetim maaşı gibi maaşları gerçek enflasyona uygun hale getireceğiz" dedi.
10.05.2023 Gündem
BBP Lideri Destici: Bunlar iktidara gelirse Baykar'ı çalıştırmayacaklar
BBP Lideri Destici: Bunlar iktidara gelirse Baykar'ı çalıştırmayacaklar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici CNN TÜRK'te açıklama yaptı.Destici Millet İttifakı'na yönelik olarak 'Bunlar iktidara gelirse bence Baykar'ı çalıştırmayacaklar.' dedi.
29.04.2023 Haberler
BBP Lideri Destici: Bunlar iktidara gelirse Baykar'ı çalıştırmayacaklar
BBP Lideri Destici: Bunlar iktidara gelirse Baykar'ı çalıştırmayacaklar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici CNN TÜRK'te açıklama yaptı.Destici Millet İttifakı'na yönelik olarak 'Bunlar iktidara gelirse bence Baykar'ı çalıştırmayacaklar.' dedi.
29.04.2023 Gündem
İttifakların ‘Kürt  seçmen’ stratejileri
İttifakların ‘Kürt seçmen’ stratejileri İktidar ve muhalefet kanadının oluşturduğu iki büyük ittifak 14 Mayıs seçimlerinde kritik önem taşıyacak Kürt seçmenle ilgili yeni stratejilerini belirledi.
18.03.2023 Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a: Aklınızı başınıza alın
Bakan Akar'dan Yunanistan'a: Aklınızı başınıza alın Yunanistan ile gerilimle ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Güvendiğiniz dağlara kar yağmadan aklınızı başınıza alın. Başkalarını arkanıza alarak bir maceraya heveslenmeyin. Böyle bir hataya yeltenmeyin. Tarihte bunu yaptınız, sonuçları malum." ifadelerini kullandı.
6.01.2023 Gündem
Kapalı Maraş'a 2 yılda 750 bin ziyaretçi
Kapalı Maraş'a 2 yılda 750 bin ziyaretçi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 2 yıl önce ziyarete açılan Kapalı Maraş'ı bugüne kadar 750 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Kapalı Maraş'ın askeri bölge statüsünden çıkarılan yüzde 3,5'lik kısmındaki taşınmazlar için de Taşınmaz Mal Komisyonu oluşturulduğunu belirten Arter, "Yüzde 3,5'luk bölgede yaklaşık 500 civarında yapı var. Bunlar için şu ana kadar komisyona 98 kişi müracaat etti" dedi.
18.11.2022 Ekonomi
'İnler Vadisi' şimdi PKK'nın korku vadisi
'İnler Vadisi' şimdi PKK'nın korku vadisi Terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki sınır hattından temizlenmesini amaçlayan Pençe Kilit Operasyonu’nda son aşamaya yaklaşıldı. Komandolar, PKK’nın terör yuvası haline getirdiği Zap Vadisi’nde yaklaşık 550 mağara ve sığınaktan oluşan terörist inine girdi. Çatışmaların şiddetlendiği Zap bölgesinden son teröristlerin temizlenmesiyle Irak sınırı hattının kilitlenmesi tamamlanacak.
7.11.2022 Gündem
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdi
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl krizinin aşılması, kimyasal silah iddiaları ve terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
3.11.2022 Haberler
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdi
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl krizinin aşılması, kimyasal silah iddiaları ve terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
3.11.2022 Siyaset
Gazi Yasin o anları anlattı: Silahların namluları yamulmuştu, el bombası attım
Gazi Yasin o anları anlattı: Silahların namluları yamulmuştu, el bombası attım 2016'da gazi olan Piyade Uzman Çavuş Yasin Akata (30) 2,5 ay yoğun bakımda kaldı. 6 yılda ayak, bacak ve belinden olmak üzere toplam 24 ameliyat geçirdi. Gazi olduğu günü anlatan Akata, her yıl göreve dönmek için başvuru yapıyor.
7.10.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çözüm Süreci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.